Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - KAYNAK? KAMP? DERSHANE? DUSDATA MI? DUSEM MI ?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

KAYNAK? KAMP? DERSHANE? DUSDATA MI? DUSEM MI ?

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
HEIDBRINK
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Eyl 23, 2017 8:54 am    Mesaj konusu: KAYNAK? KAMP? DERSHANE? DUSDATA MI? DUSEM MI ? Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar bu dershanelerden herhangi birine giden varsa

Kampa gidenler kamp ?

Kaynaklarını kullananlar ?

Dershanesine düzenli gidenler?

Ayrı ayrı yada hepsini birlikte değerlendirirseniz yeni dönemde hazırlanmayı düşünen bizlere yol gosterici olacaktır.Soru yakalama oranı sizce hangisinde daha iyidi.

"Eskiden dusem temelde iyi deniyordu" hala o efsane gecerli mi?

Bu yıl sınavda ŞU DERSANEYE GITTIM FAYDASINI GÖRDÜM NETIM ORTALAMA ŞU KADAR ARTTI diyebiliyor musunuz?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
ozii
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Eyl 23, 2017 9:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Evet kesinlikle. Mesela ben mezun olarak kapanıp hazırlanmayi düşünenlerdenim. Bu yüzden bu konuda paylaşılan bilgiler bize yol gösterici olacaktır.
Başa dön
refrana
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 26, 2017 2:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben de kitap alma aşamasındayım. Ama maalesef bu konularda yazılan çizilen pek bisi yok internette. Tecrübeli arkadaşlar bilgilerinden istifade etmek isteriz.
Başa dön
argeste
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 26, 2017 4:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bi kere de olsa dershaneye gitmenin faydası var. sadece kitapları alıp hiç yol gösteren olmadan çalışmaya başlamak bence çok zor, konuların içinde kayboluyo insan. dershane olarak farkeden bir durum yok ilk 10da iki dershaneye giden insan da oluyor, dusdatadan daha fazla olmasının sebebi de daha fazla şubesi ve öğrencisi olması. hangi dershaneye giderseniz gidin iş tamamen sizin çalışmanızda. dershaneye gittikten sonra kampa gitmek bence anlamsız, gerek yok. ama son aylarda çalışmak için bi tetikleyici olarak görebilirsiniz çünkü bazı insanlar eve kapanıp ders çalışamıyor, canı sıkılabiliyor onun önüne geçer bu durum. ama genel olarak bütün iş kişisel, dershaneye bağlı değil. ama bi dershaneye giderseniz ekstra olarak diğer dershanenin denemelerine de girin, soru bankalarını da alın çünkü farklı tarz soru görmek önemli burda. temel için de çıkmış tus sorularını çözün bazen aynısı ya da çok benzer sorular bizim sınavda da çıkabiliyor.
Başa dön
refrana
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 26, 2017 4:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cevap için teşekkürler. Smile
Kitaplar için temelde Dusem, klinikte Dusdata'nın daha iyi olduğu söyleniyor konuyu açan arkadaşın da belirttiği gibi. Bu konuda bir yorumunuz var mı?
Başa dön
argeste
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 26, 2017 5:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

refrana yazmış:
Cevap için teşekkürler. Smile
Kitaplar için temelde Dusem, klinikte Dusdata'nın daha iyi olduğu söyleniyor konuyu açan arkadaşın da belirttiği gibi. Bu konuda bir yorumunuz var mı?
dusem kitaplarını bilmiyorum ama gerçekten bir farkı olduğunu düşünmüyorum. dusdata klinikten mesela radyoloji kitabı hiç güzel değildi ama ortodonti kitabı güzeldi güzel bi özet halindeydi. böyle bir genelleme olacağını sanmam.
Başa dön
Ddddddd
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 27, 2017 6:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dersaneye gitmeyip üstü çizilmiş kitaptan çalışsak mesela?
Başa dön
HEIDBRINK
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ekm 06, 2017 8:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şurada adam akıllı değerlendirme yapacak bir insan yok mu arkadaşım ya illa sizi ilgilendiren konularda mi yazacaksınız. Meslektaşlarınıza yardim etmek bu kadar mı zor?
Başa dön
howl
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ekm 06, 2017 8:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yapabilen onu da yapiyor .ustu cizili kitaptan calisiyor.arkadaslarimda iyi yerler kazanan oldu.ha dersaneye gidersin olmayabilir.yani hic birsey yude yuz degil.dogru calisma stili motivasyon onemli.data ve dusem soru tipleri cok farkli.data bana daha mantikli geliyor .dersane olarak dataya gitmistim.acikcasi illa gidilesi biryer degil.herkes duymustur gormustur şaibeleri.temel klinik data caliatim.soru bankasi ve deneme yi cozdum.ancak dusem bazi derslere daha iyi diyorlar.acikcasi dusemi cozenler daha iyi bilir.genellikle kitaplarda anlam butunlugu konu dagilimi kötü. Sanki dersaneye zorunlu birakiliyor gibi.ama calisarak da ustesinden gelinebilir.hersey nasip.sinav geliyor ve siz adiniz gibi bildiginiz sorulari yanlis yapabiliyorsunuz.internetten dogru calisma tekniklerine bakin.ve çalışın. Kolay gelsin
Başa dön
yeppeujii
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ekm 06, 2017 8:49 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben hiç dershaneye gitmeden calıştım tabi mezun olduktan sonra bir yılımı verdim. Kolay bi olay değil acıkcası özellikle hiç temel bilgisi olmayan için. Gercekten motive olmak ve sıkı bir plan gerekiyor.Bir insan gercekten istiyorsa yapamayacağı şey yok diye düşünüyorum ama dediğim gibi dershanesiz cok cok zor imkanınız varsa eger gitmeniz daha iyi olur diye düşünüyorum naçizane fikrim
Başa dön
Dt
DentDus Moderatörü
DentDus Moderatörü

MesajTarih: Cum Ekm 06, 2017 6:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu gorsel bile basliga cevabi veriyor aslinda

Başa dön
Dt
DentDus Moderatörü
DentDus Moderatörü

MesajTarih: Cum Ekm 06, 2017 6:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kamp isi kesinlikle dusdatanin en iyi yaptigi seylerden birisi
Dedigim gibi ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz sinav sonuclari dereceler basarilar cevabi veriyor aslinda
Başa dön
Sakura-
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ekm 19, 2017 9:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar öncelikle kazanmış asistanların argümanlarının aksine bu 3 ayda kazanılan bir sınav değil belli bir temeliniz ve birikiminiz olması lazım, fakülteden kaynaklanan bir temeliniz yoksa belli bir çalışma temposu yakalamak ve düzenli tekrar etmeniz lazım. En iyi çalıştığınız ders bile bir ay sonra yok. Yayın konusunda mucizevi bir yayın yok. Büyük oranda içerikler aynı olsa da bazı branşların bazı yayınlarda anlaşılması daha kolay. Bir dersaneye gidip onu takip ederken branş olarak farklı yayın takip edebilirsiniz. Örneğin dusdata duseme göre ortodonti ve cerrahide bariz iyiyken protez ve restosu soru kitabı ve anlatım olarak gereksiz ayrıntılarda boğulduğunu düşünüyorum, pedoda dusem vasatken dusdata daha iyi anlatım olarak daha sistematik gibi örnekler çoğaltılabilir. Eğer dersaneye gitmeyecek ve sadece kitap alıp onu çalışacaksanız aldığınız kitabın son basım olmasına eğer altı çizilmiş olarak alacaksanız bir önceki senenin son basımı olmasına dikkat edin ve varsa değişiklikleri dersaneye giden bir arkadaşınızdan kontrol edip ekleyin ya da değiştirin. Zira bir önceki seneden bile değişen bilgiler var.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız