Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - 2017-DUS, 2017-STS Diş Hekimliği: Sınav Sonuçlarının Açıklan
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

2017-DUS, 2017-STS Diş Hekimliği: Sınav Sonuçlarının Açıklan
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
snowball
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Eyl 29, 2017 9:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ne güzel artık davalar ardından güvenlik soruşturmaları Mart Nisan gibi başlarız..dizi film izleriz.harika bir hayat bizi bekliyor
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Maxfac
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Eyl 29, 2017 9:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtumut yazmış:
ÖSYM swinglock sorusunun cevabını değiştirmiş mesela dava sonucunda sorunun iptal olma olasılığı var mı yoksa ÖSYM bin kararı mı geçerli bilginiz var mı arkadaşlar?
o soru mahkemelik ise mahkeme ne derse o olur iptal de edebilir, son karar mahkemenin yani...
Başa dön
dtclearfil
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Eyl 29, 2017 9:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Iptal edilmesi gereken o kadar soru varken Nsai sorusunun iptal edilmesi. ( Pedo 1234 ,sitrik asit gibi )
Swing lock gibi şaibeli bir sorunun cevabının değiştirilmesi.

Bundan şu sonuç çıkıyor: Ösym kendine hakaret ve küfür edilmesinden zevk alıyor. Osym'den bu sorularin iptalinde emeği geçen birileri bu yazılanları takip ediyorsa,kul hakkı nedir diye google'a yazıp okusun
Başa dön
Personanongrata
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Eyl 29, 2017 9:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtclearfil yazmış:
Iptal edilmesi gereken o kadar soru varken Nsai sorusunun iptal edilmesi. ( Pedo 1234 ,sitrik asit gibi )

Bundan şu sonuç çıkıyor: Ösym kendine hakaret ve küfür edilmesinden zevk alıyor. Osym'den bu sorularin iptalinde emeği geçen birileri bu yazılanları takip ediyorsa,kul hakkı nedir diye google'a yazıp okusun

👏
Başa dön
Cgdm
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Eyl 29, 2017 9:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtclearfil yazmış:

Ya da sevgili dersanem ol deyince oluyor sonucunu da cikardim ben. mahkeme sonucunda da ortodaki sorular iptal edilirse sasirmam.sabah sabah sinirim zipladi yemin ederim
Başa dön
Obvious42
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Eyl 29, 2017 9:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kimse pedodonti sorularina bakmamis gibi geldi bana.en celiskili sorular ve bariz hatalar ordaydi
Başa dön
Personanongrata
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Eyl 29, 2017 9:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Pedo sorusunu iptal etmeyen kör olmalı heralde
Başa dön
cemsbond
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Eyl 29, 2017 9:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtclearfil yazmış:

Sitrik asit sorusuna niye kesin iptal edilmeli diyorsunuz? Itakonik, tartarik, maleik, karboksilik net olarak bulunan asitler. Ciddi çalışmış olan herkes sitrik asit olmadığını biliyor. Çalıştığınız kitaplarda sitrik asit yazıyordu da mı böyle diyorsunuz yoksa datanın kaç senesine ait olduğu bilinmeyen referansına mı dayanıyorsunuz? Hayır cidden sitrik asiti var olduğunu okuyarak sınavda çelişkide kaldıysanız bişe demiyorum.

En son cemsbond tarafından Cum Eyl 29, 2017 9:54 pm tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
chordatympani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Eyl 29, 2017 9:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Swing lock un cevabının değişmesi ve nsai sorusunun iptal edilmesinin izahı yok.cevap değişikliği nedir ya.yazıklar olsun.kaç kişinin hakkına girildi.şu hak hukuk diyenler vardı 14 soruya itiraz edip.şuan ortalarda görünmüyorlar pek
Başa dön
G6PD
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Eyl 29, 2017 9:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu tamamen datanın yönlendirmesi gibi gözüküyor bu soruları değerlendiren insanlar illaki bakıyor açıklamalara.pedo 7 yaş sorusunun iptal edilmemesi swinglock sorusunun cevabının değiştirilmesinin hiç bir mantıklı açıklaması olamaz.Nsai sorusunun iptali çok zorlama bi iptal olmus.
Başa dön
mamittin
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Eyl 29, 2017 10:01 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Pedo sorularının iptal edilmemesi gerçekten çok gulunc.Swing lock sorusuna gelince o soruda sağolsun dersane hocamız öyle bir metin yazmış ki aciklmaya cevap değiştirilmiş .Orada onun yerine iptal edilmelidir yazması daha adil olurdu .Neyse bunlar geçti artık geçen yıl dava sürecini takip ettiğim kadarıyla davada herşey olabilir .Geçen yıl osymnin cevap değişikliği yaptigi bir soru yoktu bu yüzden bu sorunun dava süreci hakkında ne olur bilemiyorum .Birisi eğer iptal edilmeli çift cevap falan demisse o zaman tekrar degeelendirilebilr.Ayrıca davada başka sorular da iptal edilebilir.Mesela geçen yıl kombinasyon sendromu sorusunu mahkeme iptal etmişti sonra büyük tepki olmuştu .Mahkeme bu konuda ddaha comertti şimdiye kadar.Örneğin renk sorusunu bile bu açıdan bakarsak iptal edebilir. Mahkemede bu iptallerin üzerine yenileri eklenecektur.Ama orto sorularının iptal olması olasılığı yok denecek kadar az çok saçma gerekçelerle itiraz edilmişti çünkü .Ama ozellkle pedo sorulari kesinlikle bir daha gözden gecirilecektir.Umarım artık gerçekten iptal edilmesi gereken yanlış sorular iptal edilir ve saçma sapan sorulari iptal edip canımızı daha fazla sıkmazlar.
Başa dön
dtclearfil
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Eyl 29, 2017 10:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dusdatanın bu seneki dereceleri incelensin . Nsai sorusu yanlış ve swing lock sorusu da lingual plak olarak işaretliyse tamamen yönlendirme derim. Ama şimdi birşey demek doğru olmaz.
Başa dön
Cgdm
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Eyl 29, 2017 10:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

G6PD yazmış:
Bu tamamen datanın yönlendirmesi gibi gözüküyor bu soruları değerlendiren insanlar illaki bakıyor açıklamalara.pedo 7 yaş sorusunun iptal edilmemesi swinglock sorusunun cevabının değiştirilmesinin hiç bir mantıklı açıklaması olamaz.Nsai sorusunun iptali çok zorlama bi iptal olmus.

+1
Başa dön
aknc
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Eyl 29, 2017 10:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

geçen sene iptaller doğru mu sayılmıştı bu sıtedekı sıralama ona göre mı
Başa dön
dtgce92
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Eyl 29, 2017 10:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

nsai sorusunun iptali dünyanın en saçma şeyi heralde. Ayrıca cevap değiştirmek ne demek ya bu nası bi delilik böyle mi olcak artık? 'Biz cevabı bilmiyomuşuz ya' falan mı? Swing lock sorusunda cevabı bilmiyo muydu yani soran hoca da labial bar dedi? Eğer bilgi karışıklığı varsa -ki var- neden iptal olmadı? Data swing lock dizaynı labial bar başlığında verip bize öyle öğretip niye tamamen aksini canla başla ispatlamaya çalıştı??? Yani sadece derece öğrencilerinin ne yaptığıyla mı ilgileniyo? Hep aynı şey ayıptır biz de bi senemizi verdik dereceler kadar bizi de kollayın. hiç yoktan doğrularım yanlış oldu veya geçersiz sayıldı 4-5 net olayı nerden nereye getirir bunu herkes biliyoken bu kadar vicdansız olunmaz ayıp be. Osym ye dicek hiçbi şey yok zaten..
Başa dön
dtnurgul
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Eyl 29, 2017 10:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtgce92 yazmış:
nsai sorusunun iptali dünyanın en saçma şeyi heralde. Ayrıca cevap değiştirmek ne demek ya bu nası bi delilik böyle mi olcak artık? 'Biz cevabı bilmiyomuşuz ya' falan mı? Swing lock sorusunda cevabı bilmiyo muydu yani soran hoca da labial bar dedi? Eğer bilgi karışıklığı varsa -ki var- neden iptal olmadı? Data swing lock dizaynı labial bar başlığında verip bize öyle öğretip niye tamamen aksini canla başla ispatlamaya çalıştı??? Yani sadece derece öğrencilerinin ne yaptığıyla mı ilgileniyo? Hep aynı şey ayıptır biz de bi senemizi verdik dereceler kadar bizi de kollayın. hiç yoktan doğrularım yanlış oldu veya geçersiz sayıldı 4-5 net olayı nerden nereye getirir bunu herkes biliyoken bu kadar vicdansız olunmaz ayıp be. Osym ye dicek hiçbi şey yok zaten..
arkadaşım en güzel tespit galiba lingual plak yaptırdılar ya tebrikler ( mecazen)
Başa dön
Dtcaner
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Eyl 29, 2017 10:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

cemsbond yazmış:
dtclearfil yazmış:

Sitrik asit sorusuna niye kesin iptal edilmeli diyorsunuz? Itakonik, tartarik, maleik, karboksilik net olarak bulunan asitler. Ciddi çalışmış olan herkes sitrik asit olmadığını biliyor. Çalıştığınız kitaplarda sitrik asit yazıyordu da mı böyle diyorsunuz yoksa datanın kaç senesine ait olduğu bilinmeyen referansına mı dayanıyorsunuz? Hayır cidden sitrik asiti var olduğunu okuyarak sınavda çelişkide kaldıysanız bişe demiyorum.

Belki benim hatam ama ben içindeki asitlerin hepsini ezberlemistim polikarboksilik asitle trikarboksilik asidi (TCA) benzestiremedim sitrik asidi de smear tabakasını kaldırmak için kullanılacağını düşündüm okul notlarimda okumus gibiydim ve nitekim öyle kullanılmış. Bende biliyordum hepsi var ama sonuçta ortada yanlış yok aradada kalınca TCA yı biyokimya ile bağdaştırdim ve öyle işaretledim bariz yanlış görünsun diye koymuş olabilirler diye düşündüm Sad
Başa dön
Furious
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Eyl 29, 2017 11:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

cemsbond yazmış:
dtclearfil yazmış:

sitrik asit de karboksilik asit grubundadır. soru bariz hatalı.
Başa dön
ceren_kar
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Eyl 29, 2017 11:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cgdm yazmış:
dtclearfil yazmış:

Ya da sevgili dersanem ol deyince oluyor sonucunu da cikardim ben. mahkeme sonucunda da ortodaki sorular iptal edilirse sasirmam.sabah sabah sinirim zipladi yemin ederim

+1
Başa dön
wllob
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Eyl 29, 2017 11:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Soru tartismak yerine surecin hizlanmasini saglamak daha mantikli diye dusunuyorum. Cunku oyle ya da böyle kimse hakettigini alamiyor. 1 2 soruyla bunu minimuma cekmeye çalışıyoruz farkindayim ama bence su an esas olan davaların hızlanması.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
2. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız