Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - 2017-DUS, 2017-STS Diş Hekimliği: Sınav Sonuçlarının Açıklan
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

2017-DUS, 2017-STS Diş Hekimliği: Sınav Sonuçlarının Açıklan
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Glutamat
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cmt Eyl 30, 2017 9:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Daha çok beklersin 20 gün ne ki.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Mehemati
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Eyl 30, 2017 9:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Artık çıksınlar ortaya bu dava açanlar davanizda kendimizce haklı olabilirsiniz ama bizi mağdur etmeye de hakkınız yok cikin birleşin süreç hizlansin
Başa dön
snowball
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Eyl 30, 2017 9:34 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

20 gün ne ki..daha havalar Soğucak .kar yağıcak.bahar gelicek.iste o zaman biter bu bekleme.o da inşallah herşey yolunda giderse.sinirlenmemek elde degil
Başa dön
Maxfac
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Eyl 30, 2017 9:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

davayı acanlaçan lar cevap anahtarı değişsin diye dava açmışlar bunu öğrendim bugün,yani cevab lingual plak olmalı diye dava açmışlar dolayısı ile osym zaten bu soruyu onların istediği gibi değiştirdiği için, bu soru için mahkeme bilirkişi atamayacak tabi iptali içinde dava açan varsa bilmem...
Başa dön
wllob
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Eyl 30, 2017 9:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gecen yil yaklasik kasim ayinda dava acanlarin da canina tak edince bir şekilde birlik olundu facebook uzerinden topluca hareket edildi. Ama davalarin birlesmesi bilirkisi atanmasi derken aralik sonlarini buldu davalarin sonuclanmasi.
Başa dön
dtdtf
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ekm 02, 2017 12:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Öncelikle herkese merhaba. Forumu uzun zamandır hayretle ve sabırla takip ediyorum. İnsan sıfatını bile taşıyamayanların meslektaşımız olması çok üzücü bir durum. Dava açanlara ağza gelmeyecek laflar sözler söylenmiş. Pardon da soruları hatalı soran, insanların hakkını yiyen kim ? Ösym mi yoksa hakkını aramaya çalışan meslektaşlarımız mı? Neyin kafasını yaşıyorsunuz acaba? Ösym ye sisteme söveceğinize dava açan arkadaşlara niye açtılar geri çeksinler Allah belalarını versin demek tamamen acizlik örneğidir. Onları bırakın meslektaşım olarak görmek insan olarak bile görmüyorum.

Asıl konuya gelirsek davayı açan benim arkadaşlarım. Davanın içeriğini tam bilmiyorum soruların iptali mi yoksa cevap değişikliği mi ama kaynaklara göre itiraz edildi. Yani kimse işine geldiği gibi başvuru yapmadı. Bir de doğru yaptığın soruya itiraz edemiyorsun galiba o yüzden iki dava açtılar ve tüm hatalı sorulara itiraz edildi. Yani bu dava açan arkadaşlardan bu sorulardan doğru yaptığı sorularda var. Hangilerinin iptal olacağı belirsizken arkadaşların sadece adalet ararken sizin bu halde olmanız içler acısı gerçekten yazık. Bu saatten sonra burada laf söylemenin hiç bir anlamı yok. Herkes hakkını sonuna kadar arayacak. Soruların her sene hatalı hazırlanmasını denetleyemeyen ösym, her sene onlarca hatalı soru hazırlayan süper hocalarımız, bir türlü hızlı ilerlemeyen adalet sistemi sizi mağdur etmiyor da mağdur olmamak için hakkını arayan insanlar mı sizi rahatsız ediyor? Siz şu an bu düzene sırf kendi çıkarlarınız için ses etmiyorsunuz ama bu adaletsizlik elbet bir gün sizi de bulur unutmayın. Ve eminim ki aileleriniz sizleri adaletten uzak çıkarları için haksızlığa göz yuman insanlar olarak yetiştirmemiştir ancak şu halinizi gördükçe onlar için üzülmemek elde değil.

Forumda davaların birleştirilmesi yönünde istekleri olan arkadaşlara katılıyorum hızlanması adına böyle bir imkan varsa yapılsın tabi ki de ama böyle saçma sapan tepkiler verildikçe dava açanlarda kıllarını kıpırdatmayacaklardır. İnş herkes hak ettiği yerlere yerleşir diyecek fazla da bir şey yok.
Başa dön
wllob
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Ekm 02, 2017 1:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Davalar hakkinda bilgi verdiğiniz icin teşekkür ederim kendi adima. Yatistirici bir yorum yapmak mi istediniz yoksa kiskirtici mi anlamis değilim. Cunku niyetiniz ortami sakinlestirmekse bunu davaci arkadaslarin kıllarını kipirdatmayacaklari yonunde tehditvari soylemlerle yapmaniz hos olmamis. Davayi acan arkadaslarin sosyal platformlarda bilgi vermemesine de her yıl sasiriyorum. Iki uc kotu yorumdan kendilerini sakınmalari anlamsiz geliyor.
Herkes cikarina geldigi için dava acilmamasindan yana degil ayrica. Dava acacak maddi durumu olmayabilir, zamani olmayabilir ya da sureci bildigi icin acmayabilir. Herkesi bu sekilde suclamak dogru degil diye dusunmekteyim.
Gecen yildan izledigim kadariyla evet davalar birlestiriliyor ve surec hizlaniyor. Arkadaslarinizin duyarli davranmasini rica ediyorum.
Başa dön
dtdtf
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ekm 02, 2017 1:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Amacım yatıştırmak ya da kışkırtmak değil. Mesajımın herhangi bir kelimesinde de tehdit içeren bir yer yok. Sadece bu seviyede ki insanlarla konuşmak muhatap olmak istemiyoruz bunu belirtmek istedim. Ben burada olayı özetledim zaten çıkar için değil adalet için açılan bir dava süreci benim gözümde. Ayrıca daha taze bir süreç davalar açılalı çok olmadı.
Varsa bildiğiniz başka dava açan arkadaşlar orta noktada buluşturabilirsek bu sürecin hızlanmasına katkıda bulunabiliriz. Sonuçta kimse beklemek istemez aylarca.
Başa dön
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ekm 02, 2017 2:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dava açan arkadaşlar davanızda sonuna kadar haklısınız bu dava sonucu herkesin adil yerleşmesini sağlayacak. Kimse bi iki sorudan başka bi şehirde yada başka bi bölümde yıllarını geçirmek istemez. Ancak süreci hızlandırmak da sizib elinizde geçen sene aylarca dava görülmeye bile başlanmamıştı. Davanın hemen görülmesini sağlamak davaları birleştirtmek sürelerin uzamasını engellemek sizin elinizde. Avukatlarınızla görüşün diğer davacıları bulsunlar ve davalar birleşsin. Eminim bir çoğunuzun işi gücü vardır o yüzden amaaan banane diyebilirsiniz ama Allah büyüktür bugün yaptığınız bu bencilce düşünce yarın bi gün dönüp dolaşıp illaki sizi bulur bunu da unutmayın.Herkesin tek istediği süreci hızlandırmanız.Artık dava açıldı çünkü. Aralıktan önce bitmesi de taaa nisana uzaması ds sizin elinizde
Başa dön
marco
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Ekm 02, 2017 3:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

davayı sorunun iptali için mi yoksa doğru cevabın değişmesi için mi açtığınızdan haberiniz yok muydu yani sizin?Cevabı değişen soruya dava açacak arkadaşlar var galiba forumda, umarım başarılı olurlar ve süreç aylarca uzar.Böylece bir sonraki senelerde insanlar ne diye dava açtığının farkında olur
Başa dön
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ekm 02, 2017 3:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

2015 dus eylül sonunda yapılmıştı davanın bitip sonuçların açıklanması 6 KASIM ,yerleştirme sonuçlarının açıklanması 8 ARALIK tarihinde oldu. İşe başlamalar ise aralık sonu ocak ortası gibi oldu.
2016 dus gene eylül sonundaydı. Davanın bitip sonuçların açıklanması 16 ARALIKTA oldu. Yaklaşık bir aylık bir süreç yerleştirme ve açıklanması sürüyor.Yani ocak ortası gibi yerleştirmeler açıklandı.Güvenlik soruşturması geçirmeden en erken başlama tarihi martta oldu arkadaşlar. Geri kalan tüm beklemeler güvenlik soruşturmasıydı.
İki sınav da aşağı yukarı aynı tarihlerde oldu ancak mahkemelerin sonlanması için geçen süre 2016 da bi ay daha fazla. Bununda sebebi uzun süre davalarım işleme konulmaması ve ohal sürecinde davaların yavaşlamasıydı.
Yani dava açan arkadaşlar davalarını iyi takip ederse mahkemeler kasım başında bile sonlanr çünkü bu seneki sınav eylülün başında yapıldı. Mahkeme o kadar da uzun bi süreç değil arkadaşlar. En uzun süren mahkeme 2016daydı. Mahkemenin uzun sürmesi tamamiyle avukat ve davacıyla ilgilidir. Atıyorum bilirkişi atanması için bi süre vardır bu takio edilmediğinde mahkeme haftalarca bilirkişi atamıyor. Mahkeme açılır ondan sora ilk iş bilir kişi atanmasıdır. Bilirkişiye 15günlük bir süre verilir. Bu süre sonunda mahkeme ösymeye bildirir ösymnin bi itiraz süreci vardır. Bu süreçten sonra da (yaklaşık 15 gün) mahkeme iki tarafın da gerekçelerine bakar ve sonunda bir karar verilir. Yani yaklaşık bir buçuk aylık bir sürede açıklanması normaldir arkadaşlar. Mahkemelerin ayın 19 unda açıldığı düşünülürse eğer davalar başladıysa kasım başı sonh gibi açıklanması gerekir.DAVACI ARKADAŞLAR ARA ARA AVUKATLARINIZDAN BİLGİ ALIP SÜRECİ ÖĞRENİRSENİZ BİZLER DE BİLGİLENİRİZ
Başa dön
dtdtf
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ekm 02, 2017 5:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

marco yazmış:
davayı sorunun iptali için mi yoksa doğru cevabın değişmesi için mi açtığınızdan haberiniz yok muydu yani sizin?Cevabı değişen soruya dava açacak arkadaşlar var galiba forumda, umarım başarılı olurlar ve süreç aylarca uzar.Böylece bir sonraki senelerde insanlar ne diye dava açtığının farkında olur

Yazdıklarımı nasıl okudunuz bilmiyorum ama gayet açık yazdım. Davayı açan benim arkadaşlarım dedim. Benim davayla alakam yok pek anlayacagınız. Ben sadece burdaki saçma sapan tavırlara tepki gösterdim. Ve yapabiliyorsak sürecin hızlanması için dava açan arkadaşları bir araya getirmek için gereken yardımı yapabilirim
Başa dön
degisik
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ekm 02, 2017 9:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Süreç hakkında dava açan arkadaşlar tarafından bilgilendirilirsek hiç değilse davanın görülmesi gereken tarih falan hakkında bir bilgimiz olur. Sonuçta hepimiz işimizi gücümüzü ona göre planlamak isteriz. Yoksa ortada bir sürü bilgi kirliliği oluşuyor. İhtimallerin önü arkası kesilmiyor.
Başa dön
G6PD
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ekm 02, 2017 10:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sanada senin arkadaşlarınada yazıklar olsun korkaklar mı deyim sinsiler mi deyim bilemedim..kimse size niye dava açtınız açmadınız demiyor.İNSAN gibi arkadaslar davayı açtık su sekılde yaptık şu şu sorulara açtık DİYECEKSİNİZ insanları geren bunun yapılmaması.Sİz kimsiniz ki hakaret ediliyormuşta o yüzden kılını kıpırdatmayacaklarmış kıpırdatmazsan kıpırdatma sanki kendi etkilenmiyor çocuk çocuk hareketler.
Başa dön
Dentagnus
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ekm 03, 2017 1:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtdtf yazmış:

Yani kimse işine geldiği gibi başvuru yapmadı. Bir de doğru yaptığın soruya itiraz edemiyorsun galiba o yüzden iki dava açtılar ve tüm hatalı sorulara itiraz edildi.

Bak burda ne diyor hatalı tüm sorular. Hangi sorulara şimdi dava açıldığını anlamışsındır umarim.

dtdtf yazmış:

Forumda davaların birleştirilmesi yönünde istekleri olan arkadaşlara katılıyorum hızlanması adına böyle bir imkan varsa yapılsın tabi ki de ama böyle saçma sapan tepkiler verildikçe dava açanlarda kıllarını kıpırdatmayacaklardır

Saçma sapan tepkiler veren insanlar derken buna küfür mü dersin hakaret mi dersin beddua mi dersin -senin ki de bunların arasında yer almakta- gibi tavirlardan bahsediyor arkadaşımız. Kılını kipirdatma kismina gelince bizler neden bu kadar seviyesizce konusabilen insanlarla muhattap olalim. Meslektaşım demeye utanacağım tipler gelmiş burda arkamızdan atip tutuyor bir yandanda açıklama bekliyor. Süreç belli yukarıda bir arkadaş guzelce az çok ne olacağını da açıklamıs. Burda sen kimsin siz kimsiniz yapıp okuduğunu anlamadan bos bos konuşacağınıza baska dava acan var mi varsa ulasilabilir mi diye koordine olabilirsiniz. Klavye basinda boş yapmak yerine belki bi faydanız dokunur.
Kimse ne sinsilik pesinde ne de korkak. Sadece laftan anlamaz ileri geri boş boş konuşan insanlara ayiracak zamanimiz yok. Sizlerin zamani nasil kiymetliyse bir an once aciklansin diye bizlerinde oyle! Burada ileri geri konuşup insanları kışkırtmak yerine varsa diger davacilari bulun.
Başa dön
howl
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ekm 03, 2017 1:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dava acmis olsaydim sinava giren tum insanlari ve aileleri etkileyeceginden dolayi bi baslik acar bilgi verirdim.her gelen mesaja yoruma cevap yazmak gerekmiyor. Aciklayici yazi olsa da yeter.ancak kime ne! oyle degi mi ?
Başa dön
wllob
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Ekm 03, 2017 1:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gecen yillardan tecrübeyle sabit. Bu platformdan nicklerin ardina siginarak bu is olmuyor. Ne zamanki herkes seffaf davranmaya istekli oluyor o zaman isler ilerliyor. Onerim şudur facebook grubundan daha seviyeli bir sekilde bu isler yürüsün emin olun daha az vakit kaybederiz ve de davacilar birbirne ulasmis olur.
Ayrica dava acmadim dava acan tanıdığım da yok.
Başa dön
Glutamat
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 04, 2017 12:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bugün de açıklattırtttamadınızzzzz.
Başa dön
mansuroglu85
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 04, 2017 1:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Varolcihan yazmış:
Arkadaşlar öncelikle hepinize geçmiş olsun,umarız sakin bir sonuç ve tercih dönemi geçirir,hayallerinize kavuşursunuz.

Yaklaşık 1300 meslektaşımızın bulunduğu Dus 2016 dava süreci bilgilendirme platformu facebook grubunda bu konuyu 6-7 ay önce açacaktık fakat unutulur gider,aynı hatalar tekrarlanır,aylarca boş oturmak, işsiz beklemek zorunda kalabilirsiniz diye şu an yazmaktayız.

Eylül 2016'da

Sınav bitti,ÖSYM yine şaşırtmadı,komik denebilecek seviyede yanlış sorular olduğu gibi,ekollere göre,dershanelere göre bile doğruluğu yanlışlığı tartışılan sorular vardı.Forumda ister istemez tansiyon arttı,saygı sınırları zaman zaman aşıldı,merak eden arkadaşlar geçen sene ekim ayındaki postları inceleyebilirler.

Derken dava açıcam,açılın diyen arkadaşlar o hırsla olaya el attı ve tabi özel kurumlar,özellikle hangisi olduğu malumunuz dershane,soruların yanlışlığı konusunda referans oluşturup 10 günlük itiraz süresinde ösym'ye iletti.Ayrıca dava açan arkadaşların bir kısmını da yönlendirip,çok sayıda dava açılmasını önlemeye çalışmışlar ,ki bu durumda bile aylarca bekledik.

Zamanlamasını tam hatırlamamakla birlikte ÖSYM 2 sorunun yanlış olduğunu iptal edildiğini açıkladı.Peki ya kalan 6 soru ?Derken davalar açıldı.3 ayrı davacı tarafından kurum avukatı aracılığı ile bu 6 soruya dava açıldığını öğrendik(aslında 4 dava açılmış, bunu aylar sonra öğreneceğiz)

E tabi davalardan sonra forum duruldu,bekleyiş başladı ama adalete güvenimiz sonsuz,bu kadar insanın hakkı var ortada,sallamazlar falan diyoruz.Sonradan öğrendik ki bizim davalar 1 ay mahkemede boş boş beklemiş,avukat arayıp sormamış,davacılar bihaber.

Davanın farkına varılması,bizlerin homurdanmaya başlamasının,avukata ulaşmasının ardından, davaların birleştirilme süreci ile başladı.Bizim davacı arkadaşlar bir şekilde buraya kadar olan süreci takip edememiş,kimi adsm'de yoğun tempoda çalışmakta, tüm izinlerini tüketmiş, kimi "psikilijim biziliyir,bin ilgilinimim" deyip kenara çekilmiş.Ama ortak noktaları Ankara'da ikamet etmiyor oluşları,ve dolayısıyla dava ile ilgilenememeleri.

Velhasıl baktık bu iş böyle olmayacak,dava ile ilgilenebilecek,Ankara'da ikamet eden veya gelip gidebilecek arkadaşlarla facebook üzerinden tanışıp bir ekip oluşturduk. E tabi çoğumuz yeni mezun,adliye nedir dava nedir bilmeyen adamlarız.Ama bir şekilde bu işin de çözülmesi lazım.

Avukattan başladık,aradık,görüştük, peşinde koştuk.Ama nafile,tus da davalık, avukat tüm enerjisi ile tusa yüklenmiş durumda.Bizimki stajyer avukatların elinde,oradan oraya.Araya avukatın hemşehrisini mi sokmadık,akrabalarına mı ulaşmadık,neler neler Smile

Sesimizi duydular, durumun da farkındalar,kusura bakmayın bu kadar beklenmemesi lazım vs.dediler.Tamam dedik geçmişi sildik,su sınav bir an önce açıklansın.

Ankaradaki mahkemelerde dava dosyası birleşecek, dava tek elden yürüyecek davacılara ulaşmanız lazım dediler,büyük kısmına ulaştık ulaşamadığımız arkadaşa da avukat ulaştı.Oh dedik davalar birleşti,derken sonradan duymaya aşina olduğumuz o söz döküldü avukatın dudaklarından,
"dava 1 aya sonuçlanır arkadaşlar."

Deeerken,Kocaeli'de bir mahkemeden başka bir dava,başka bir davacı çıktığı, bizim birleştirilen davaların bu davayı bekleyeceği haberi geldi.Bizim birleşen davalar sonuçlansa dahi,diğer davadaki adli süreç devam ettiğinden sonuç 1 ay ertelenebilir dendi.Açık kapı da bıraktılar ama,4. davacıya ulaşın, davasını geri çeksin süreç birleşen davalarla devam etsin.Eldeki tek bilgi davanın kocaeli'de açılmış olması.Bu arada twitterdan yardırıyoruz,#osymdusuacikla vs,olsa olsa kocaeli dhf'dendir davacı diyerek arkadaşa ulaştık,dava açtığı sorular zaten davalık olan sorular,geri çekmesi gerektiğini anlatıyoruz falan ama nafile.1 hafta uğraştırdı, bir daha ararsanız savcılığa vericem'e kadar geldi olay.Velhasıl tekrar aradık konuştuk, birkaç ufak şart koşarak davayı geri çekti.

Bitti mi? yok. Davanın geri çekildiğini ankara ekibimiz mahkeme başkanına iletti,bu sırada mahkemenin bu konudaki ilk davasının bizim davamız olduğunu,tecrübelerinin olmadığını bizzat başkan beyden öğrendik.Hani aslında eğlence yeni başlıyor, avukatın ezber söylemiyle, dava 1 aya sonuçlanıyordu.

Tekrar beklemeye başladık ama maymun gözünü açtı tabi bi kere, mahkemeye rahat vermiyoruz, telefonlar sürekli çalıyor, katip numaralarımızı ezberlemişti, biz de eşin dostun telefonundan aramaya başladık.

Derken katip demez mi ÖSYM belgeleri eksik gönderdi. Avukatı aradık,dedik böyle böyle,ÖSYM ile iletişime geçti, 1 haftada eksik belgeler tamamlandı.Artık bilirkişilere intikal edecek,onlar karar verecek,ÖSYM nin itirazı beklenecek,avukat hala 1 ay diyor.

Sorular bilirkişilere ulaştı ulaşmasına ama bu duruma gelene kadar 3 kez bilirkişiler soruları almış, rapor hazırlıyormuş haberi aldık.

Bilirkişiler raporları oluşturdu mahkemeye gönderdi, ama eksik var.Hala bekliyoruz.Mahkeme başkanıyla dirsek temasındayız,gelsin raporlar davayı bitireceğim diyor.

Bir akşamüstü bir haber,tus ve dus açıklandı, dava bitmeden sonuç yok diyen ÖSYM sonuç açıkladı, sonradan sehven demelerine mi yanalım,sonucu öğrenmiş olmamıza mı sevinelim bilemedik.Sonradan dava sonuçlandı ÖSYM tekrar açıkladı,tercihler başladı vs.

Aylarca bekledik ya hani,büyük kısmı boş yere,dedik bize bi kolaylık yaparlar,işe başlarız, sonradan güvenlik soruşturması yapılır.Bakanlığı aradık,tkhk başkanına ulaştık, kanun belli diyorlar, ohal var,sizin durumun çözülmesi için yeni KHK lazım.Derken 2 ay da güvenlik soruşturmasını bekledik.

Öyle böyle başladık çalışmaya, ama içimiz rahat da değil,ÖSYM kararı temyize gotürmüş, başka bir dava açılmış, iptal edilen soruların herkes için doğru sayılmaması, değerlendirme dışı bırakılması ile ilgili.Tekrar sonuç açıklandı, tekrar tercih yapıldı, tekrar yerleştirmeler oldu,yer değiştirenler,yeni yerleşenler derken Dus 2017'ye kadar geldik ama,her an yeni bir haber de duyabiliriz endişesi yok değil.

Geçen sene elimizde olmayan sebeplerden ötürü içersinde bulunduğumuz bu serüvenin sizlere yol gösterici olması umuduyla,sizlerle kliniklerde çalışacağımız günleri, çömezini bekleyen her çömez gibi, sabırsızlıkla bekliyoruz,olası dava sürecinde de,yoğun mesailerimiz elverdiğince yanınızda olmaya çalışacağız,sağlıcakla kalın.

DUS 2016 Dava ekibi

şöle bişey okudum forumda gezerken
Başa dön
yalco77
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 04, 2017 1:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

En azindan dava acanlarin kimler oldugunu bilen goren birisi varsa onlar ulassa o arkadaslara da bu gecen sene olanlari anlatsa okutsa ya da gosterse neden bu kadar uzgun ve gergin oldugumuzu anlarlar.Sonra belki vakti de olan gonullu olan musait bikac arkadas cikar ankara dan da takip edilir olay guzelce boylece .Yani davacilari taniyanlar iletse ya bu dusunceleri Sad( Sad Idea
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
5. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız