Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Adana\'da hangi dershane ???
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Adana\'da hangi dershane ???

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> DUS Dersaneleri
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
bravedentist42
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ağu 29, 2017 10:34 pm    Mesaj konusu: Adana\'da hangi dershane ??? Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar Adana da dus a hazırlanacağım.dusem ve Dusdatanın hangisinin iyi olup olmadığını araştırmaktayım.offline saatleri çalışma odaları ,ücret ve diğer konular hakkında bilgi sahibi olan birisinin tavsiyelerine ihtiyacım var ..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Trofoblast
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ağu 30, 2017 7:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Al birini vur ötekine..
Başa dön
saskinpremolar
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ağu 30, 2017 8:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bir klasik bilgi var. Dusemin temeli datanın da kliniği iyi diye. Bence bu bilgi doğru. Dusem eğer klinik hocalarını değiştirmediyse kitap ve hoca olarak ciddi eksikliklere sahip bana göre. Sınava girdiğimde klinikte bu da neyin nesiymiş dusemin kitaplarında yazmıyordu ki dediğim çokça soru oldu. Ama datanın da kliniği fazla ayrıntı mı ? acaba, bu soruyu tam olarak cevaplayamayacağım. Ben genel itibariyle denemeleri, kitapları, hocaları açısından datayı daha başarılı buluyorum. Ama data aynı zamanda fazlasıyla pahalı. Duseme göre kuralları katı bir dershane. Ayrıca şöyle de bir olay var. Datanın hocalarını genel olarak daha başarılı buluyorum dedim fakat perifere gitmeyen hocalar var. Yani farklı şehirlerde farklı hocalar derslere gidebiliyor. İyi olduğunu düşündüğün dinlemek istediğin hocanın offline ı da yoksa kötü oluyor. Misal mikrobiyoloji.. umarım yardımcı olabilmişimdir.
Başa dön
Maxfac
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ağu 30, 2017 11:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

saskinpremolar yazmış:
Bir klasik bilgi var. Dusemin temeli datanın da kliniği iyi diye. Bence bu bilgi doğru. Dusem eğer klinik hocalarını değiştirmediyse kitap ve hoca olarak ciddi eksikliklere sahip bana göre. Sınava girdiğimde klinikte bu da neyin nesiymiş dusemin kitaplarında yazmıyordu ki dediğim çokça soru oldu. Ama datanın da kliniği fazla ayrıntı mı ? acaba, bu soruyu tam olarak cevaplayamayacağım. Ben genel itibariyle denemeleri, kitapları, hocaları açısından datayı daha başarılı buluyorum. Ama data aynı zamanda fazlasıyla pahalı. Duseme göre kuralları katı bir dershane. Ayrıca şöyle de bir olay var. Datanın hocalarını genel olarak daha başarılı buluyorum dedim fakat perifere gitmeyen hocalar var. Yani farklı şehirlerde farklı hocalar derslere gidebiliyor. İyi olduğunu düşündüğün dinlemek istediğin hocanın offline ı da yoksa kötü oluyor. Misal mikrobiyoloji.. umarım yardımcı olabilmişimdir.
bence denemeler açısından 2 side başarısız, dusemin temel kitapları bence çok daha iyi ,klinik olarak datanın kitapları daha ayrıntılı radyoloji hariç, radyoloji kitabı dusemin daha ayrıntılı, ama şöyle bir durum var kalın kitap daha iyidir fikrine ben şahsen katılmıyorum,mesela dusemin protez kitabı dataninkinin neredeyse 3 te 1 kadar ama geçen sınavı bazaalirsak tüm sorulara cevap verilebilirdi,ayrica datanın radyoloji kitabıda dusemin 3 te 1 ı kadar kalinlikta ama bence gayet yeterli bir kitap, klasik olacak ama hangisi olursa olsun tek kaynak çok tekrar olayı kesinlikle dogru, heriki dersaneninde soru kitaplarından ve denemelerinden yararlanmak lazım.
Başa dön
dt_anka
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Eyl 01, 2017 1:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

4. ve 5. sınıfta dusdataya ve dusdata kampına sonra da duseme gitmiş biri olarak yazıyorum. Dusdataya oldukça perifer olan ıspartada duseme ise adana'da gittim. Bu yüzden size biraz olsun yardımcı olabileceğimi düşünüyorum.
Ben önce dusdatayı deneyimlediğim için duseme gittiğimde dusem'in o kadar rahat olmasına oldukça şaşırmıştım. Örneğin dusdatanın devlet sırrı gibi şifrelerle girdiğimiz klavyesiz bilgisayarlardaki offlineları yerine dusem ev ortamı misali klavyeli vs rahat bir şekilde masaüstüne koyuvermişti dersleri. Dusdatadaki kasıntı ortamdan her problemi merkez kaynaklı diyerek hiçbir şeye çözüm getirmemelerinden rahatsız olan biri olarak başta aa ne güzelmiş demiştim. Fakat bu gevşeklik ile dusa 1 ay kala hala getirmedikleri hocalar anlatılmayan dersler vardı. O dersler ne ara işlenecek de öğrenci onlara bikaç tekrar atıp dusa girebilecek.
Ben de dusdatanın kliniği dusemin temeli diyerek duseme yazılmıştım. Çünkü girdiğim dusta temel kısmında şoka uğramıştım dusdatanın eksikliğini gözlerimle görmüştüm. Fakat dusemin tüm temellerini dinledikten sonra maalesef mikrobiyolojide tuba hocanın eline su dökemeyeceklerini fark ettim fakat tuba hoca artık hangi şehirlere gidiyor hangisine gitmiyor bilemiyorum zamanında ıspartaya gelmişti perifer olmasına rağmen çünkü alternatifi yoktu. patoloji kitapları mesut hocanın pato kitabı ile neredeyse bire bir konu sırasına varana dek. Sadece birkaç noktada daha ayrıntı vermiş. Ama dusem'in biyokimyasını anatomisini öneririm. Çünkü dusdatanın iyi denilen biyokimyacısı emekli oldu yerine kim anlatıyor bilemiyorum. farmakolojide ince bir föy anlatılıyor onu çok yararlı buldum yine onu bulabilirseniz çok faydalı olur. Fizyo için ise ben çok alıştığım için dusdata kitabından devam ettim fakat hocanın anlatmadığı yerleri atlamanızı asla ve asla tavsiye etmiyorum 2016 dusta birçok kişinin başını yaktı bu durum.
Klinik konusunda dusem oldukça yetersiz. sadece radyoloji kitabına bakılabilir.
Denemeler konusunda her ikisi de yetersiz.
Sonuç olarak bu kurumların hepsi birbirinden kötü de olsa hazırlanmak için ihtiyacımız var onlar da bunu biliyorlar. Umarım seçiminizi iyi yapıp kısa sürede bu süreci atlatırsınız.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> DUS Dersaneleri Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız