Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - 2017 DUS\'da son durum...
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

2017 DUS\'da son durum...
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
lorenz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ksm 16, 2017 8:23 am    Mesaj konusu: Re: 2017 DUS\\\'da son durum... Alıntıyla Cevap Gönder

Loading yazmış:
Arkadaşlar,

DUS'da açılan toplam 6 dava 4. İdare mahkemesinde birleşmiş. Ancak bilirkişi tespiti henüz yapılmamış. Sanırım sonuçların açıklanması 1.5 - 2 ayı bulacak gibi gözüküyor.

nerden duydunuz bunu, neye göre konuşuyosunuz
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
lorenz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ksm 16, 2017 8:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtbuggg1 yazmış:
Ben artık bazı insanların çok kötü niyetli olduğunu düşünüyorum birinden yalandan bir bilgi duyup hemen paylaşıyor ben umutsuzum siz de öyle olun der gibi. Bir arkadaş çıkıp mahkeme sürecini paylaşıyo neden erken paylaşmamış diye laf ediliyor ne güzel işte dava ilerleyincd söylemiş ne var bunda. Her dakika neden hala dava birleşmedi diye de bekleyebilirdiniz. Keşke esas davadakilerin tanıdıkları da yazsa da en azından evet bi ay açıklanmaz kafamdan atayım diyebilsek. 2 ay geçti artık hergün belki açıklanır ümidi oluyor. Benim anlamadığım hiç mi yok ya bu forumda dava açan dava açanları tanıyan. Çok mu zor bunu yazmak. Yaz sonra kapat hesabını nedir ki

+1
Başa dön
DtEMA28
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ksm 16, 2017 9:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Teşekkürler bilgilendirme için
Başa dön
dentlondon
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ksm 16, 2017 5:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtbuggg1 yazmış:
Ben artık bazı insanların çok kötü niyetli olduğunu düşünüyorum birinden yalandan bir bilgi duyup hemen paylaşıyor ben umutsuzum siz de öyle olun der gibi. Bir arkadaş çıkıp mahkeme sürecini paylaşıyo neden erken paylaşmamış diye laf ediliyor ne güzel işte dava ilerleyincd söylemiş ne var bunda. Her dakika neden hala dava birleşmedi diye de bekleyebilirdiniz. Keşke esas davadakilerin tanıdıkları da yazsa da en azından evet bi ay açıklanmaz kafamdan atayım diyebilsek. 2 ay geçti artık hergün belki açıklanır ümidi oluyor. Benim anlamadığım hiç mi yok ya bu forumda dava açan dava açanları tanıyan. Çok mu zor bunu yazmak. Yaz sonra kapat hesabını nedir ki
esas kötü niyet insanlar burda yada face guruplarında dava açanlara Allah rızası için bilgi verin diye yalvarırken susmaktır. Olay çok basit, 3000 kişinin girdiği sınavda bir kişi dava açıyorsa o kişi her aşamasında bilgi vermek zorundadır ama neyse bosver anlamazsın hak nedir hukuk nedir bos ver ...
Başa dön
Sakura-
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ksm 17, 2017 1:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

chordatympani yazmış:
Arkadaşlar herkese merhaba.Birinci ağızdan konuşuyorum.öncelikle ilk açılan dava ile ilgili net bir bilgim yok.bilirkişi 25 kasım a kadar süre istemiş galiba.ösym nin 29 Eylül'deki kararından sonra ise arkadaşlarla dava açmaya karar verdik.burada da hocam zaten dava açılmış uzamış zaten süreç mutlaka dava açın arkanızdayız,resmen hak yeniyor falan diyen birçok kişi vardı.özelden de bu yönde birçok mesaj geldi.davayı da Ankara'da olduğum içim benim açmam uygun görüldü.süre uzamasın diye.ve 6 Ekimde Ankara 4.idare mahkemesine kaynaklarla birlikte swing lock sorusunun iptali için dava açtım.benim gibi dava açan bir kişi daha varmış ve 23 ekimde bu dosyalar birleşti.birleştikten sonra ÖSYM'den savunma istendi ve 6 kasımda savunma geldi.bilirkişi sürecine geçildi 6 kasımda.bu hafta itibariyle atanmasını bekliyoruz.kendim her hafta mahkemeye gidip mahkeme başkanı dahil herkesle konuşuyorum.sürecin hızlanması için herşeyi anlatıyorum.kasım başında mahkeme başkanının bana dediği 1 -1.5 ay içinde açıklanacağı.bu da kasım sonu Aralık başı gibi oluyor.ve tek bir soru olduğu için bilirkişi süreci çok uzamayacaktır. Diğer bir konu ve önemli konu ÖSYM sınavın açıklanması için sonradan açılan bizim davaları beklemeyebilir.yani ilk dava sonuçlandığında sınav açıklanacak büyük ihtimalle.eğer bizim soruda iptal kararı çıkarsa ikinci yerleştirme falan olabilir daha sonra.ama bu konuda henüz net bir bilgi yok.ben kendim bir gelişme olursa bundan sonra buradan paylaşacağım.şimdiye kadar yazmamamın sebebi davanın ilerlemesini beklemekti.herkes için adil bir sonuç olur inşallah.

Hocam buyuk ihtimalle ayni zamana denk gelecek davalarin sonuclanmasi sizin ki bir soru çünkü. Benim merak ettigim bu surecte kontenjanlar guncellenecek mi ? Bu konuda bilgisi olan var mi ?
Başa dön
Sakura-
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ksm 17, 2017 1:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Geçen sene 2. Yerlestirmeden once kontenjan guncellenmis miydi ? Yoksa direkt 2. Yerlestirmede mi ek kontenjanlar acildi?
Başa dön
jj_jj
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 17, 2017 2:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kontenjanlar neden guncellensinki zaten açıklanmadı mi?i öle bir durum olabiliyor mu?
Başa dön
cemsbond
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 17, 2017 2:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

jj_jj yazmış:
Kontenjanlar neden guncellensinki zaten açıklanmadı mi?i öle bir durum olabiliyor mu?

Bazı üniversitelerin bazı bölümlerinin uzmanlık verme yeterliliğinde olmadığı ve yetkilerinin alındığı söylenmişti. O sebeple güncelleme yapılabilir.
Başa dön
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 17, 2017 3:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tus davasında bilirkişiler daha dün belirlenmiş ancak bilirkişilere henüz sorular gönderilmemiş posta ile gönderilecekmiş. Onların sınavının bizden 15gün önce olduğu ve davanın da erken açıldığı düşünülürse onların en erken bir ay sonra açıklanır. Bizimkini düşünmek bile istemiyorum. Şubata açıklansa iyi
Başa dön
gozlemci
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ksm 17, 2017 5:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

DUS'ta soruların bilirkişilere gittiği ve bilirkişinin ek süre istediği bilgisi yalanlamadı. TUS'ta çok fazla aksaklık olmuş. Moral bozmayalım.
Başa dön
Glutamat
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Ksm 17, 2017 8:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Velhasıl kelam bugün de açıklattıramadınız Smile
Güneşte
denizin sonunda mavi bir duman gibi
gözümde tütüyorsun.
Yeşil bir erik dalı yüreğim
sen altın tüylü bir yemiş
sallanıyorsun.
Fakat ben seni böyle bir yemiş
ve bir duman gibi görmenin yerine
sahiden görmek istiyorum çıplak ayaklarını
sahiden dokunmak istiyorum uzun parmaklı ellerine!..
Açıklama yapan arkadaşlara teşekkürler
Başa dön
Cgdm
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Ksm 17, 2017 9:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İçimden bi ses 1 aralık cuma günü açıklanacak diyo hayırlısı Very Happy Bilgi verdiğiniz için sağolun
Başa dön
Siderofaj
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Ksm 17, 2017 10:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

60 iş günü 1 Aralık'ta bitiyor. İçinizdeki ses odur belki ama bugün de tus un 60 iş günü bitiyor. TUS da bişey olmazsa biZde de olmaz sanırım.
Geçen seneyi saydım 60. İş Günü açıklanmış sonra yeniden açıklanmış. Bakalım neler olacak.
Başa dön
Cgdm
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 18, 2017 6:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu gece ansızın açıklarlar belki tusu
Başa dön
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ksm 21, 2017 5:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

chordatympani yazmış:
Arkadaşlar herkese merhaba.Birinci ağızdan konuşuyorum.öncelikle ilk açılan dava ile ilgili net bir bilgim yok.bilirkişi 25 kasım a kadar süre istemiş galiba.ösym nin 29 Eylül'deki kararından sonra ise arkadaşlarla dava açmaya karar verdik.burada da hocam zaten dava açılmış uzamış zaten süreç mutlaka dava açın arkanızdayız,resmen hak yeniyor falan diyen birçok kişi vardı.özelden de bu yönde birçok mesaj geldi.davayı da Ankara'da olduğum içim benim açmam uygun görüldü.süre uzamasın diye.ve 6 Ekimde Ankara 4.idare mahkemesine kaynaklarla birlikte swing lock sorusunun iptali için dava açtım.benim gibi dava açan bir kişi daha varmış ve 23 ekimde bu dosyalar birleşti.birleştikten sonra ÖSYM'den savunma istendi ve 6 kasımda savunma geldi.bilirkişi sürecine geçildi 6 kasımda.bu hafta itibariyle atanmasını bekliyoruz.kendim her hafta mahkemeye gidip mahkeme başkanı dahil herkesle konuşuyorum.sürecin hızlanması için herşeyi anlatıyorum.kasım başında mahkeme başkanının bana dediği 1 -1.5 ay içinde açıklanacağı.bu da kasım sonu Aralık başı gibi oluyor.ve tek bir soru olduğu için bilirkişi süreci çok uzamayacaktır. Diğer bir konu ve önemli konu ÖSYM sınavın açıklanması için sonradan açılan bizim davaları beklemeyebilir.yani ilk dava sonuçlandığında sınav açıklanacak büyük ihtimalle.eğer bizim soruda iptal kararı çıkarsa ikinci yerleştirme falan olabilir daha sonra.ama bu konuda henüz net bir bilgi yok.ben kendim bir gelişme olursa bundan sonra buradan paylaşacağım.şimdiye kadar yazmamamın sebebi davanın ilerlemesini beklemekti.herkes için adil bir sonuç olur inşallah.
acaba davanızda bir gelişme var mı
Başa dön
wllob
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 22, 2017 3:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tus forumlarinda hergun yeni gelismeler paylasiliyor.
Biz neden boyleyiz?
Uyutuluyoruz.
Daha cok bekleriz bence bu kafayla.
Başa dön
herahera
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 22, 2017 11:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Davayı açan arkadaşlar şunun farkında değiller dava sonuçlandığında davacı taraf açıklanıcak ve gidicekleri okullarda sözde dusa giren herkesin hakkını aradıkları ama 2 aydır bilgilendirme yapmadıkları kişilerle beraber çalışıcaklar . . .
Başa dön
chordatympani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ksm 23, 2017 1:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar merhaba.swing lock sorusu davası için bilirkişi belirlenmiş olup bu haftaiçi en geç cuma günü bilirkişiye gönderilecek dosya.1 hafta süre verilmiş bilirkişiye.tek soru olduğu için daha erken de cevabı yollar inşallah bilirkişi.gelişme oldukça bilgilendirme yapacağım burdan.
Başa dön
herahera
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ksm 23, 2017 2:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

2.5 ayda bilirkisi asamasina geldiysek vay halimize
Başa dön
chordatympani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ksm 23, 2017 2:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

herahera yazmış:
2.5 ayda bilirkisi asamasina geldiysek vay halimize
bu ilk açılan dava değil arkadaşlar.ilk açılan 14 soruluk dava ile ilgili benim de bilgim yok.ilk sayfada yazdığım metne bak lütfen.ayrıca bizim davada yürütmeyi durdurma kararı yok.ilk dava açıldığı için süreç zaten uzadığı için ve haksızlık olduğunu düşündüğümüz için dava açtık.ilk dava sonuçlandığında sınav açıklanacaktır büyük ihtimalle.eğer açıklanmazsa ben davayı gerekirse geri de çekerim.en baştan beri kimsenin hakkına girmemeye özellikle dikkat ettik.ilk açılan davacı arkadaşlar keşke bilgi verse de biz de ona göre beraber hareket etsek
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız