Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Manifesto
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Manifesto
Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Karas
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 22, 2017 7:29 pm    Mesaj konusu: Manifesto Alıntıyla Cevap Gönder

Sınava gireli bugün 73 gün oldu. Evet ben de davalar açılsın, hatalı sorularla kimsenin hakkı yenmesin, her şey adalet çerçevesinde sonuçlansın isteyenlerdendim ama bugün 73 gün oldu. Dava açanların doğru düzgün sesini çıkarmadığı, kulaktan dolma bilgilerle bugün açıklanır mı bu hafta açıklanır mı acaba gerçekten açıklanması gereken bir sonucun olduğunun farkındalar mı hala diye diye geçen 73 gün. Benim senin herkesin burada iki satır şey yazmak dışında süreci hızlandırmak için yaptığımız hiç bir şey yok. Artık hiç bir şey yapmadığım bir gün daha ben geçirmek istemiyorum eminim ki sen de, siz de istemiyorsunuz.

Buraya ne kadar ' dava açan arkadaşlar söyleyin de biz de süreci hızlandırmak için ne gerekiyorsa yapalım ' desek de davayı açan arkadaşlar sesini çıkarmamaya devam edecek gün gibi ortada. Benim yorumum dava için para verenlerin sadece bilgi almaya hak kazandıklarını düşünmeleri ve benim gözümde dava açmayalım diyenler kadar hak yiyorlar. Umurlarında mı? Hayır.

Sadece dus değil geçen yıl 6 kez yapılan açıktan atamaların bu yılın içinde nedense 3. Kez yapılacağı bile muallak ve biz oturup bekliyoruz.

Böyle bir durum mesela üniversite giriş sınavında yaşasaydı ne olurdu? Üniversite sınavına girenlerden daha az sayıdayız diye mi bizim durumumuz dikkate alınmıyor sizce. Sayımız az diye sesimiz duyulmuyorsa ben de bağırarak sesimi duyurmaya karar verdim.

Bu dakikadan sonra daha fazla oturup beklemek yerine bu sınavın sonucunu bekleyen binlerce insan olduğunun farkına varmaları için her gün ösym yi arayacağım, çeşitli platformlarda sesimi duyurmaya çalışacağım. Duyulur mu bilmem, hatta sanmıyorum bile. Benimle birlikte bağırmak isteyen belki bir iki kişi daha vardır.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
gizem38
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 22, 2017 8:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

+1
Başa dön
Olduozaman
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 22, 2017 8:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

+1
Başa dön
mhmt41
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 22, 2017 8:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

+1
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
guyton
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 22, 2017 8:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

+1
Başa dön
salemo
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 22, 2017 9:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Nedendir bilmem birlik ve beraberlik olgusu henüz bizlerde tam anlamı ile oturmamış.

Daha önce buna benzer bir konu açmıştım maalesef 1-2 kişi dışında kimse yanaşmadı pek.

- BİMER'e mesaj atıyoruz hazır kurumsal kalıplaşmış cevap mesajları var hepimize copy/paste yapıp gönderiyorlar.

- Diş Hekimleri Odası dahi yaşanan mağduriyetleri ve sıkıntıları dile getirecek küçük bir açıklama dahi olsa yapmalıydı yaptı mı? Hayır.

- Süreç adalet bakanlığında tıkanıyor OHAL diye bir saçmalık yüzünden 5 ayda bir dava anca neticeye bağlanıyor. Bilir kişi atama süreci bilir kişinin keyfinin yetip soruları inceleme süreci ek süre istemesi falan saçmalıklar birbirini kovalıyor resmen.

- ÖSYM nereden tutsanız elinizde kalacak bir kurum sorular ayrı rezalet hazırladıkları sorulardan ötürü oluşan mağduriyetleri takip etme ve çözüme bağlama süreçleri ayrı bir rezalet. Aradığınız zaman o memurun bilgimiz yok bizimde demesi zaten insanı çıldırtıyor.

Puanlar açıklanacak daha güvenlik soruşturmaları olacak.

Arkadaşın yukarıda ifade ettiği gibi zümre az olduğu için insanlar üzerinde uyandırdığımız etkide devede kulak.

Keşke sınava girenlerden birisi milletvekili çocuğu, bakan çocuğu falan olsaydı en azından birileri birilerine telefon açardı. Malum 21. YY adalet sistemi bu şekilde işliyor ilerliyor bizim ülkemizde.

Olayları farklı boyutlara çekmek istemiyorum konuyu da amacından saptırmak istemiyorum o yüzden inşAllah süreç hızlı ilerler diye dua ediyorum.
Başa dön
modiolus
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 22, 2017 9:30 pm    Mesaj konusu: Re: Manifesto Alıntıyla Cevap Gönder

Karas yazmış:
Sınava gireli bugün 73 gün oldu. Evet ben de davalar açılsın, hatalı sorularla kimsenin hakkı yenmesin, her şey adalet çerçevesinde sonuçlansın isteyenlerdendim ama bugün 73 gün oldu. Dava açanların doğru düzgün sesini çıkarmadığı, kulaktan dolma bilgilerle bugün açıklanır mı bu hafta açıklanır mı acaba gerçekten açıklanması gereken bir sonucun olduğunun farkındalar mı hala diye diye geçen 73 gün. Benim senin herkesin burada iki satır şey yazmak dışında süreci hızlandırmak için yaptığımız hiç bir şey yok. Artık hiç bir şey yapmadığım bir gün daha ben geçirmek istemiyorum eminim ki sen de, siz de istemiyorsunuz.

Buraya ne kadar ' dava açan arkadaşlar söyleyin de biz de süreci hızlandırmak için ne gerekiyorsa yapalım ' desek de davayı açan arkadaşlar sesini çıkarmamaya devam edecek gün gibi ortada. Benim yorumum dava için para verenlerin sadece bilgi almaya hak kazandıklarını düşünmeleri ve benim gözümde dava açmayalım diyenler kadar hak yiyorlar. Umurlarında mı? Hayır.

Sadece dus değil geçen yıl 6 kez yapılan açıktan atamaların bu yılın içinde nedense 3. Kez yapılacağı bile muallak ve biz oturup bekliyoruz.

Böyle bir durum mesela üniversite giriş sınavında yaşasaydı ne olurdu? Üniversite sınavına girenlerden daha az sayıdayız diye mi bizim durumumuz dikkate alınmıyor sizce. Sayımız az diye sesimiz duyulmuyorsa ben de bağırarak sesimi duyurmaya karar verdim.

Bu dakikadan sonra daha fazla oturup beklemek yerine bu sınavın sonucunu bekleyen binlerce insan olduğunun farkına varmaları için her gün ösym yi arayacağım, çeşitli platformlarda sesimi duyurmaya çalışacağım. Duyulur mu bilmem, hatta sanmıyorum bile. Benimle birlikte bağırmak isteyen belki bir iki kişi daha vardır.

Hocam ÖSYM yi bu sabah ben de aradım bilmem kaçıncı kez, duyuruları takip edin şu an için hiçbir gelişme Yok diyorlar. 73 gün olmuş tek duyuru, tek açıklama Yok yaklaşık 3bin kişi olarak yüzde elli etmiyoruz ondan açıklama yapılmaya değmiyoruz galiba dedim. Aldığım cevap anlıyorum doktor hanım 😅
Anlıyorlar arkadaşlarım 🙄 Uzunca süre bekleyeceğiz galiba. Dava açan arkadaşlar dışında bize yardımcı olacak kimse muhtemelen yok.
Başa dön
asliii
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 22, 2017 10:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben de beklemekten ve dava surecıyle ılgılı bılgı alamamaktan çok sıkıldım özelde sınavı duyanlar ış vermiyor atama açılmıyor ben de eliimden geldıgınce bır seyler yapmak ıstıyorum artık
Başa dön
wllob
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 22, 2017 10:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam bunun boyle olacagi belliydi. Benim bu 3.yilim. En basinda dedik. Hak ariyoruz tamam da kac ay olmus sinav biteli, açın cozun ayni neti yapabiliyor musunuz? Her sene ayni.
Hatali mi degil mi önemli degil. Kendi cikarin icin 3000 kisiyi beklet. Cok guzel adalet sagliyor bu davaci arkadaslar tesekkur ediyoruz.
Yapabilcegimiz hicbir sey yok. Gecen yil hepsini daha duyarlı bir grupla tek tek denedik. Birlik olalim surdan sesimizi duyuralim gibi seyler hicbir ise yaramadi. Olayi hizlandiran tek hamle davacilarin isbirligi yapmasiydi. Bu arkadaslarin yapmayacaklari belli o yuzden herkes kendi başına.
Aciklaninca, netler buraya siralamalar buraya diye baslik acacak bu ses cikarmayan insanlar. O zaman da ben susacagim. Benim de elimden gelen bu.
Başa dön
gizem38
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Ksm 23, 2017 12:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şimdi neler yapabileceğimiz konusunda fikri veya önerisi olan var mı arkadaşlar ?
Twitter’dan dr_demircan ‘a yazmak
Ösym yi aramak dışında aklınıza gelen ne var ?
Başa dön
dtkrdnz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ksm 23, 2017 6:49 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aynen öyle sayı çok önemli, insan değiliz çünkü
Başa dön
Karas
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Ksm 23, 2017 7:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

gizem38 yazmış:
Şimdi neler yapabileceğimiz konusunda fikri veya önerisi olan var mı arkadaşlar ?
Twitter’dan dr_demircan ‘a yazmak
Ösym yi aramak dışında aklınıza gelen ne var ?

Ben ulaşabildiğim her kanalı denemeye başladım bile siz de aklınıza hangi yol yatıyorsa onu deneyin. Birlik olup hareket etmeyi umuyor ya da bekliyorsanız hayal kırıklığına uğrarsınız şimdiden 700 küsür görülmesi var başlığın ama tepki veren iki elin parmaklarını geçmiyor. Ne yapıyorsanız kendiniz için yapın.
Başa dön
Ddddddd
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ksm 23, 2017 7:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kesinlikle haklısınız.ozel sektör oyle bisey olmus ki atama düşünüyorsan dus bekliyosan gelme diyolar.E bekledigimizin sonucunu alamadıktan sonra ne yapalim?illa yalan mi söyleyelim düşünmüyoruz diye iki ay sonra çıkıp gidelim mi bu mudur beş sene yana yakıla bitirmek istedigimiz okulun mükafatı?
Ozellikle 'tecrübeli hekim' denilen ozel sektör hekimlerine de sesleniyorum bizler sizin meslektaşıniziz iskurla gelen çalışma elemanı değiliz biraz daha saygılı olun biz de zor bi donemden geciyoruz! Umarım en azından atamalar en kısa surede başlar da bu mağduriyet sona erer🙏
Başa dön
hespera
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Ksm 23, 2017 8:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bence de artık toplu birşeyler yapmalıyız,yakında akıl ve ruh sağlığımı kaybedeceğim.Ösym bilgi edinme kısmına mesaj attım, tweet attım ama cevap yok,
Başa dön
Trofoblast
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ksm 23, 2017 10:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Soruyu hazırlayan düzelmedikçe bu iş her sene böyle olacak. Birde diş hekimlerinde birlik beraberliğin olmasığını 2016 2. Yerleştirmede gördük eğer birlik olsaydı bugün sınavı bekleyenlerin çoğu bir bölümde çalışıyor olacaktı. İşte sadece bizim bölümde değil memleketin genelinde belli bir makama gelince göreve yada ünvan sahibi olunca geldiği yolu unutuyor.
Başa dön
oooo
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ksm 23, 2017 10:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ddddddd yazmış:
Kesinlikle haklısınız.ozel sektör oyle bisey olmus ki atama düşünüyorsan dus bekliyosan gelme diyolar.E bekledigimizin sonucunu alamadıktan sonra ne yapalim?illa yalan mi söyleyelim düşünmüyoruz diye iki ay sonra çıkıp gidelim mi bu mudur beş sene yana yakıla bitirmek istedigimiz okulun mükafatı?
Ozellikle 'tecrübeli hekim' denilen ozel sektör hekimlerine de sesleniyorum bizler sizin meslektaşıniziz iskurla gelen çalışma elemanı değiliz biraz daha saygılı olun biz de zor bi donemden geciyoruz! Umarım en azından atamalar en kısa surede başlar da bu mağduriyet sona erer🙏
bende sizin yasadiklarinizin aynısını bizzat yaşadım..rezillik ötesi gün geçtikçe akıl sağlığımi nasıl kaybetmeden beklerim diye düşünuyorum. . Ben 25 kasım dan sonraki haftayı bekliyorum bilir kişi 25 kasım a kadar ek süre istemişti ondan sonra dananin kuyruğu kopacak!!!! En iyi ihtimal aralık i buluruz...
Başa dön
Dtses
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ksm 23, 2017 11:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bir arkadaşımız soruyu hazırlayan düzelmedikçe bu iş her sene böyle olacak demiş ama ben soruyu hazırlayan düzelse de bu işin düzeleceğine inanmıyorum. Girdiğimiz sınavda 3 4 soru hatalı olabilir ama 14 soru da hatalı değildi. Bu sorular mükemmel hazırlansa dahi bir iki kelimeden başka anlamlar çıkarıp ne elde etsek kardır diye dava açacaklar çıkacağına eminim.
Başa dön
Eses
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ksm 23, 2017 12:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar gecen sne de ayni seyleri yasadik 23 aralikta aciklanmisti. Ama aciklandiktan snra hizli ilerledi sonuclarin netlesmesi.
Evt isverenin tavri da ortada. Ama yine de kafanizi rahat tutmaya calisin derim. Cnku biz kendimizi yiyip bitirsek de surec degismiyor maalesef.
Biraz dha sabir..
Başa dön
Kosp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ksm 23, 2017 9:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Birisi de demiyor ki bu sistem nasıl düzelecek.Araba gitmiyor biz surekli tamir pesindeyiz.Bu yil aciklansin da nasil aciklanirsa aciklansin,davacilar birlesmedi ondan gec oldu,yok birisi baska bir soruya neden dava acti,davacilar soyle yapti,bir kelimeden hata buldu dava acti....
İnsanin yasal hakkini kullanmasini bile sorgular olduk.Sizleri bu kadar bekleten hakkini arayan davacilar mi mahkemeler mi?Bir arkadaş ne guzel soylemis sorulari hazirlayanlar degismedigi surece sinav sorusu sayisi artmadigi surece yilda 2 olmadigi surece secici sorular sorulmadigi surecd doktora programlari kaldirilmadigi surece her yil a kisi b kisisi yazar yazar dururuz buraya.Yok odaymis baskaniymis birlikmis onlarda senden benden aidat alirlar egitim seminer birilerini kazandirirlar sende gelirsin burda dustan magdur oldugunu dusunen davaciya saydirirsin.Davacilara yazilanlarin 1/10 u kadar osym ye yazmadiniz hirsizin hic mi sucu yok ?
Başa dön
marco
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Ksm 24, 2017 12:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kosp yazmış:
Birisi de demiyor ki bu sistem nasıl düzelecek.Araba gitmiyor biz surekli tamir pesindeyiz.Bu yil aciklansin da nasil aciklanirsa aciklansin,davacilar birlesmedi ondan gec oldu,yok birisi baska bir soruya neden dava acti,davacilar soyle yapti,bir kelimeden hata buldu dava acti....
İnsanin yasal hakkini kullanmasini bile sorgular olduk.Sizleri bu kadar bekleten hakkini arayan davacilar mi mahkemeler mi?Bir arkadaş ne guzel soylemis sorulari hazirlayanlar degismedigi surece sinav sorusu sayisi artmadigi surece yilda 2 olmadigi surece secici sorular sorulmadigi surecd doktora programlari kaldirilmadigi surece her yil a kisi b kisisi yazar yazar dururuz buraya.Yok odaymis baskaniymis birlikmis onlarda senden benden aidat alirlar egitim seminer birilerini kazandirirlar sende gelirsin burda dustan magdur oldugunu dusunen davaciya saydirirsin.Davacilara yazilanlarin 1/10 u kadar osym ye yazmadiniz hirsizin hic mi sucu yok ?

hocam kimse niye dava açıldı demiyor.Davacılardan istenen 2 şey var.
birincisi açtıkları dava hakkında bilgi vermeleri böylece insanlar süreçten haberdar olup hem boş umutlarla 3 ay boyunca bugün yarın diye beklemez hem de iş ararken daha kararlı olurlar.
ikincisi evet süreç devlet işi olduğu için çok uzuyor fakat davacılar da en azından olayın takipçisi olurlarsa davanın sonuçlanması hızlanır ve hem kendileri hem de bekleyenler mağdur olmaz.

eğer ankarada olsaydım o dava açanlardan birisi de bizzat ben olacaktım, dava açmış olsaydım burada gelir bilgi verirdim en azından kendi davam hakkında.Burada chordatympany nickli üye kendi davasıyla ilgili bilgi veriyor kimsenin de bu adamdan bir gram şikayet ettiği yok.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
1. sayfa (Toplam 8 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız