Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Manifesto
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Manifesto
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Karas
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 29, 2017 6:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şu anda elimizden geleni yaptığınızdan emin olabilirsiniz katkıda bulunmak istiyorsanız daha önce buradan paylaştığım linkle WhatsApp grubuna katılabilirsiniz ferhat bey.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
lorenz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 29, 2017 7:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtbuggg1 yazmış:
Gazili tek bir arkadaş dahi mi yok anlamıyorum yada hocalarınıza gidip sormaya mı çekiniyorsunuz. En azından birşey sormayacaksanız bile ellerini çabuk tutmalarını söyleseniz bu bile yeter. Çok zor değil arkadaşlar gerçekten illa ki okula gitmeye bile gerek yok. Bilirkişi uzattıkça uzatabilir bekleyelim nasılsa yazarlar demeyin. Adamlar bazen bi sınav kağıdını bile bi ayda okuyor.

katılıyorum hocam, asistanlarıyla bile iletişime geçilse onlar da bize yardımcı olacaklardır eminim
Başa dön
Karas
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 29, 2017 7:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Zaten iletişime geçildi dediğim gibi elinde bir şeyler yapma imkanı olan herkes bir işin ucundan tutuyor bu bilgiler daha önce paylaşılmış olsaydı durum daha farklı olurdu bundan emin olun. Sürekli bilgi almak isteyenler gruba gelebilir. Önemli gelişmeler oldukça buradan da paylacağımızdan emin olabilirsiniz. Maalesef sürecin gidişatını elinde tutanlar gibi anlamsız bir bilgi saklama derdimiz yok.
Başa dön
Karas
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 29, 2017 7:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Zaten iletişime geçildi dediğim gibi elinde bir şeyler yapma imkanı olan herkes bir işin ucundan tutuyor bu bilgiler daha önce paylaşılmış olsaydı durum daha farklı olurdu bundan emin olun. Sürekli bilgi almak isteyenler gruba gelebilir. Önemli gelişmeler oldukça buradan da paylacağımızdan emin olabilirsiniz. Maalesef sürecin gidişatını elinde tutanlar gibi anlamsız bir bilgi saklama derdimiz yok.
Başa dön
cemsbond
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 29, 2017 8:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar 15 tane hocanın herbirini bulup elini çabuk tutmasını söylemek kusura bakmayın ama g.t ister. Kapıdan atarlar adamı. Kimse işine müdahale edilmesinden hoşlanmaz. Hele ki böyle mühim bir konuda. Ayrıca süreçte acele edilmemesi gereken tek kısım burası bence. Aceleye getirilip bu sefer de hatalı olmayan soruların iptal olmasından korkmuyor değilim. Swing-lock sorusunun iptal edilmesi yerine şıkkının değiştirilmesi, kontrol eden hocaların yanlı referanslarla çok rahat manipüle edilebildiğini gösteriyor. O yüzden bu konuda baskı uygulamama düşüncesindeyim.
Başa dön
giggle
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 29, 2017 8:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

cemsbond yazmış:
Arkadaşlar 15 tane hocanın herbirini bulup elini çabuk tutmasını söylemek kusura bakmayın ama g.t ister. Kapıdan atarlar adamı. Kimse işine müdahale edilmesinden hoşlanmaz. Hele ki böyle mühim bir konuda. Ayrıca süreçte acele edilmemesi gereken tek kısım burası bence. Aceleye getirilip bu sefer de hatalı olmayan soruların iptal olmasından korkmuyor değilim. Swing-lock sorusunun iptal edilmesi yerine şıkkının değiştirilmesi, kontrol eden hocaların yanlı referanslarla çok rahat manipüle edilebildiğini gösteriyor. O yüzden bu konuda baskı uygulamama düşüncesindeyim.

Ben de aynı fikirdeyim
Başa dön
lorenz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 29, 2017 8:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

cemsbond yazmış:

burda söz konusu işine müdahale edilmesi değil durumumuzu ifade ederek yapacakları işi daha da ertelememelerini rica etmektir siz olayı çok farklı anlamışsınız. ayrıca swinglock sorusunun o şekilde değiştirilmesi itirazın cevap degişikliğini isteme yönünde olmasından kaynaklanmaktadır, yanlı degerlendirme değil. bir de şu var olay hızlı yapıp yapmamalrı da degil ösym bu bilirkişileri itirazınız var mı kişilere diye paylaşmış, şuan süreçy eni mi başladı yoksa soruları degerlendirdiler mi onu öğrenmek amacımız
Başa dön
gozlemci
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 29, 2017 8:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şu 25 Kasım tarihi yalan mıymış yani? Bu adamlar grupta o tarihi onaylamışlardı, önce de sonra da raporlarını verebilirler demişlerdi. Ama görüyorum ki bilirkişi ataması yeni yapılmış, hayret gerçekten. Birbiriyle alakasız iki bilgi.
Başa dön
lorenz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 29, 2017 8:35 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sınavın üstünden nerdeyse 80 gün geçmiş ne beklemesinden bahsediyorsunuz. o zaman oturup açıklanmasını bekleseydik ne diye belirli bişeylre bilgiye ulaşmaya çalıştık bunda zaman. ben g.tümü yırtıyorum bişey öğrenicem de bi ilerleme kaydedicez haberdar olucaz en azndan bişeyleri ona göre şekillendircez diye saçmasapan konuşmayın. şu an emin olun çok zor durumda olan hayatı gerçek anlamda bu sınava baglı insan var su süreçte bi çok insanla tanışıp hikayelerine şahit oldum. bekleme yanlısı değilim kimse kusura bakmasın
Başa dön
lorenz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 29, 2017 8:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

gozlemci yazmış:
Şu 25 Kasım tarihi yalan mıymış yani? Bu adamlar grupta o tarihi onaylamışlardı, önce de sonra da raporlarını verebilirler demişlerdi. Ama görüyorum ki bilirkişi ataması yeni yapılmış, hayret gerçekten. Birbiriyle alakasız iki bilgi.

bana gelen fotografta 22 kasımda teblig edilmiştir yazıyordu, geldiği gün paylaştım bilgiyi zaten bişeyler yapılabilir mi acaba diye. ama hocam acaba işte sorular degerlendirildi de ösym kişileri paylaşıp itirazınız var mı diye mi paylaştı yoksa bir süre önce atamalar başladı dahenüz yeni mi bitti atamalar onu öğrenmek bile şuan bize yetebilir. en azndan biliriz ki daha var umutla beklemeyiz
Başa dön
gozlemci
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 29, 2017 8:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şu davacı gruptan birisi şurda nickname ile neden yazmaz acaba süreci, garip doğrusu. Yazacakları tek şey sorular bilrşkişilere gitti ya da gitmedi. Avukatlarını arayıp bunu öğrenecekler sadece. Sorular bilirkişilere gittiyse ne zaman gitti, kaç gün süre verildi? Gitmediyse ne zaman gidecek? Süreci tıkayan bir sorun varsa bu nedir? Bu soruların cevabını vermek kimseyi sıkıntıya sokmaz diye düşünüyorum.
Başa dön
cemsbond
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 29, 2017 9:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

lorenz yazmış:
cemsbond yazmış:

burda söz konusu işine müdahale edilmesi değil durumumuzu ifade ederek yapacakları işi daha da ertelememelerini rica etmektir siz olayı çok farklı anlamışsınız. ayrıca swinglock sorusunun o şekilde değiştirilmesi itirazın cevap degişikliğini isteme yönünde olmasından kaynaklanmaktadır, yanlı degerlendirme değil. bir de şu var olay hızlı yapıp yapmamalrı da degil ösym bu bilirkişileri itirazınız var mı kişilere diye paylaşmış, şuan süreçy eni mi başladı yoksa soruları degerlendirdiler mi onu öğrenmek amacımız

"Yanlı değerlendirdiler" demedim, "Yanlı referanslarla manipüle edildiler" dedim. Yani sadece lingual plağın doğru olduğunu gösteren referanslar kullanıldı ve kontrol eden hoca diğer kaynaklara bakma zahmetinde bulunmamış anlaşılan demek istedim. Konumuza gelirsek hocalar zaten durumun farkındalar. Her sene aynı şeylerle uğraşıyorlar zaten. Gidip çabuk karar vermelerini isteyip abuk subuk soruların iptal olmasındansa, enine boyuna inceleyip adil bir karar verilmesi daha doğru olur. Hatalı olmayan soruların iptal edilmesi, eminim ben ve benim gibi bir çok kişiyi sınavın 1 hafta geç açıklanmasından daha çok yakar.
Başa dön
cemsbond
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 29, 2017 9:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

lorenz yazmış:
sınavın üstünden nerdeyse 80 gün geçmiş ne beklemesinden bahsediyorsunuz. o zaman oturup açıklanmasını bekleseydik ne diye belirli bişeylre bilgiye ulaşmaya çalıştık bunda zaman. ben g.tümü yırtıyorum bişey öğrenicem de bi ilerleme kaydedicez haberdar olucaz en azndan bişeyleri ona göre şekillendircez diye saçmasapan konuşmayın. şu an emin olun çok zor durumda olan hayatı gerçek anlamda bu sınava baglı insan var su süreçte bi çok insanla tanışıp hikayelerine şahit oldum. bekleme yanlısı değilim kimse kusura bakmasın

Hocam olayları birbirine karıştırmayın. 80 günün sebebi itiraz edilmeyi hak eden 3-5 soru varken 14 soruya sorgusuz sualsiz dava açan ve dava süreci hakkında bilgi vermeyen arkadaşlardır. Sinirinizi onlardan çıkartın. Ama bu süreci kompanse etmek için soruların hızlı değerlendirilmesini istemek daha büyük bir hatadır. Sorular olması gerektiği gibi enine boyuna tüm geçerli kaynaklardan incelenip öyle karar verilmeli.
Başa dön
Sakura-
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 29, 2017 11:23 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hepsi prof ve bilirsiniz ki meslek grubumuzda ego hiyerarsik olarak tavan yapar bütün proflari ayni anda hızlandirilabilecegimizi ben de düşünmüyorum ama aman haksizlik yapmayayım enine boyuna dusuneyim diye mesai harcadiklarini ya da bunun icin ek süre istediklerini de sanmıyorum yine ayiracaklari belli bir süre, malesef ki yaptigimiz kendimizi yipratmaktan baska bir sey degil
Başa dön
mansuroglu85
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ksm 30, 2017 9:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şimdi son durum ne? Yanlış bilirkişi ataması olmuştu en son.peki bunun düzelmesi yani tekrar bilirkişi ataması onlardan cevap gelmesi ve sonuç açıklanması tahmini ne kadar sürer? Chordatympani hocam siz iyi bilgiler ediniıdunuz son durum ne acaba? Yada watsap grubunda herhangi bilgi akışı yok mu? Geçen seneyle kıyas yaptım 11 kasımda bilirkişinin haftaya atanacagı söleniodu sonuçlar 16 aralıkta açıklandı yani bu sene tekrar bilirkişi ataması yapılacagnı düşünürsek 1.5 ay daha beklemek demek yahu cidden beklemek aşırı bunaltmaya başladı yaa bilgi lütfen
Başa dön
chordatympani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ksm 30, 2017 9:30 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mansuroglu85 yazmış:
Şimdi son durum ne? Yanlış bilirkişi ataması olmuştu en son.peki bunun düzelmesi yani tekrar bilirkişi ataması onlardan cevap gelmesi ve sonuç açıklanması tahmini ne kadar sürer? Chordatympani hocam siz iyi bilgiler ediniıdunuz son durum ne acaba? Yada watsap grubunda herhangi bilgi akışı yok mu? Geçen seneyle kıyas yaptım 11 kasımda bilirkişinin haftaya atanacagı söleniodu sonuçlar 16 aralıkta açıklandı yani bu sene tekrar bilirkişi ataması yapılacagnı düşünürsek 1.5 ay daha beklemek demek yahu cidden beklemek aşırı bunaltmaya başladı yaa bilgi lütfen
whatsapp grubunda baya bilgi akışı var.son açılan grup.burda bir yerde vardı link.hepimiz oradayız
Başa dön
oooo
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ksm 30, 2017 9:34 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mansuroglu85 yazmış:
bilir kişi yanlış atanmadi. Sadece swing lock sorununn bilir kisisi yanlis atandi diger 14 soruluk davanin bilirkisileri beklediğimiz den geç atandı bu pazartesi gazı hocalari atandı henüz suan bi itiraz yok ..itiraz olup olmayacağını zaman gösterecek ..sınav be zaman açıklanır kimse bilmiyor benim tahminim aralık sonuna doğru malum işler yavaş ilerliyor. .gecen sene 16 aralıkta açıklanan sınav osym yanlışlıkla acikladigi belirtmisti. .

En son oooo tarafından Prş Ksm 30, 2017 10:56 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
wllob
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Ksm 30, 2017 10:30 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam neden facebooktaki gruptan paylasmiyorsunuz?
Neden herkes herseyi sakliyor?
'Adalet' ariyorsaniz bu gizlilik neden ?
Başa dön
oooo
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ksm 30, 2017 11:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

wllob yazmış:
Hocam neden facebooktaki gruptan paylasmiyorsunuz?
Neden herkes herseyi sakliyor?
'Adalet' ariyorsaniz bu gizlilik neden ?
ben facebook kullanmiyorum. . Hocam watsap grubu kurulda link atıldı hergün kim ne biliyorsa konuşup tartışıyoruz ..bizde ordan burdan ogrenebildiklerimizi hemen paylasiyoruz .. asıl davacilardan bilgi almak zor oluyor
tabi chordatympani hocam saolsun bizi bilgilendiriyor.
Başa dön
marco
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Arl 02, 2017 12:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Link atar mısınız wp grubunun
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
6. sayfa (Toplam 8 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız