Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - SOSYAL MEDYADA FARKINDALIK YARATALIM !!
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

SOSYAL MEDYADA FARKINDALIK YARATALIM !!

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Rumzz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Şub 27, 2018 5:48 am    Mesaj konusu: SOSYAL MEDYADA FARKINDALIK YARATALIM !! Alıntıyla Cevap Gönder

Ben Diş Hekimiyim. 5 yıllık zorlu bir eğitim sonrası mesleğimde daha iyi yerlere gelebilmek için bir çok insanın katlanamayacağı yoğun bir sınav sürecine girdim. Hafta içi 5e kadar okulda hasta baktıktan sonra hem vizeler- finaller hem staj sonları sınavlarına çalışmam gerekirken bir yandan da DİŞ HEKİMLİĞİNDE UZMANLIK SINAVINA hazırlandım. Zaten senede bir kere yapılan bu sınav için sosyal hayatımı bıraktım sürekli çalıştım. Koskoca bir senemi yalnızca ders çalışarak geçirdim. Haftasonları kurslara gittim dinlenmek için bir günüm bile olmamıştı. 10 EYLÜL sabahı geldi ve bitti diye şükrettim. Öyle sanmışım tabi çok kısa sürede anladım esas çilemiz o zaman başladı. Önce malum dershane yüzünden 3-4 yanlışlı sınavda 14 ( ONDÖRT) SORUYA DAVA AÇILDI. Zaten 120soruluk bir sınav. Sorularını bizi eğiten hocalarımızın hazırladığı türlü kontrollerden geçen sorular. Onlar anlamadı ama biz öğrenci halimizle anladık yanlışları. Önce ılımlıydık itiraz ettik ancak ÖSYM bu sorulardan bir kısmını düzeltti. Ve sonunda mahkeme açıldı. Tam 4 AY BEKLEDİK. Bu 4 ay size az gelebilir ancak hayatını etkileyecel bir sınav var ve 4 ay ne olduğunu bilemiyorsunuz. Hekimim işe giremiyorum. Özelde iş bulmak imkansız çünkü dus ile yerleşip gidebilirsin. Atama açılmadı bekledik BİNLERCE HEKİM AYLARCA BEKLEDİK neyi beklediğimizi bilmeden. Bu mahkeme süreciyle ilgili de bilgi vermek istiyorum. İvedi yargılama usulüne tabii olan bir sınav ve 1.5 ayda tamamlanmalıydı. Uzadıkça uzadı. Mahkeme açanlar kendilerini gizledi söylenen sorulara açmadı süreci uzattı. Mahkeme de ösym de asla süreci hızlatmadı. Tam kararlar çıktı dedik açıklanacak. ANAYASA MAHKEMESİ mahkeme yazısını yanlış yazdı 5 gün de böyle bekledik. Öyle yada böyle bitti dedik açıklandı. Umutlandık mutlu olduk. Çok bekledik dedik artık bekletmezler. Gene beklettiler... İki hafta sonra tercihler ancak açıldı beklemek için hiç bir neden yoktu. Sonunda o da bitti. SINAVA GİRELİ 5 AY SONUÇLAR AÇIKLANALI 3 HAFTA OLMUŞTU. Yerleştirmeler açıklanır dedik umutlandık AÇIKLANMADI üstelik hiç bir sebep yok. ÖSYMDEN ASLA BİLGİ ALAMIYORUZ muhattabımız yok sesimizi duyan yok önemseyen yok. Günlerdir arıyoruz her dakika bir bilgi yok

Bunların hepsini neden yazdım HER SENE AYNI ŞEY giderek de kötüleşiyor. Bir sınavın açıklanması 5-6 ay süremez. Zaten yılda bir kez olan bir sınav 1buçuk yılı buluyor bu süreç. İnsanız biz...

Belki birileri görür okur diye yazıyorum

-ÖNCELİKLE SEVGİLİ HOCALARIMIZ !!! TEK BİR KİTABIN TEK BİR SAYFASINA BAKARAK SORU HAZIRLANMAZ. BİLMEDİĞİNİZ ARAŞTIRMADIĞINIZ KONUYLA İLGİLİ SORULARINIZ BİZİM HAYATIMIZI ETKİLİYOR. SİZİN HAZIRLAYAMADIĞINIZ BİR SORU YÜZÜNDEN BİZ 6 AY SÜRÜNÜYORUZ BELKİ HAKKIMIZ OLAN YERE GİREMİYORUZ. SİZİN İÇİN PARA ÖNEMSİZ OLABİLİR ANCAK BİRAZ OLSUN VİCDANLI OLUN. AİLESİNİ GEÇİNDİRMEK ZORUNDA OLANLARIMIZ VAR. KENDİNİZİ BU DENLİ KÜÇÜLTMEYİN. SORGULADIĞINIZ YENİ MEZUN HEKİMLER BİLE HATALI SORUYU ANLARKEN SİZ ANLAMIYORSUNUZ. BU SÜRECİN EN BÜYÜK SUÇLUSI SİZLERSİNİZ. O SORULARI SORANLAR HER KİMSE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM

-ÖSYM BAŞKANLIĞI... SÜRECİ YAVAŞLATARAK ELİNİZE NE GEÇİYOR NEDEN HERKESİ BU KURUMA KARŞI NEFRETŞE DOLDURUYORSUNUZ. ESKİDEN ÖSYM BU ÜLKEDEKİ BELKİ DE EN GÜVENİLİR KURUMKEN ŞUAN HERKESİN GÖZÜNDE BİR HİÇ. EĞER BELKİ GÖRÜRSENİZ YENİ MEZUN HALİMLE SİZE GERÇEKTEN ÇOK YARARLI ŞEYLER SÖYLEYECEĞİM BELKİ DURUM DÜZELİR
ÖNCELİKLE SORULARI HAZIRLAMAK İÇİN BELİRLİ KAYNAKLARI KABUL EDİN VE BU KAYNAKLARI KAMUOYUYLA PAYLAŞIN BAŞKA KAYNAKLARI İTİRAZ İÇİN KABUL ETMEYİN. BÖYLECE BİZ HEKİMLER DE HANGİ KAYNAĞI KABUL EDECEĞİMİZİ BİLİRİZ. AYNI DERSLE İLGİLİ MİLYONLARCA KAYNAK VAR VE HEPSİNDE FARKLI ŞEYLER YAZIYOR. DUS VE TUSTA SORUN BUNDAN İBARET BUNU ÇÖZEMEYECEK KADAR ACİZ MİSİNİZ
KAPATIN O ÇAĞRI MERKEZİNİZİ ORADA ÇALIŞAN HERKES DEVLETE YÜK BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL. KARŞIMIZDA MUHATTAP ALACAĞIMIZ KİMSE YOK. TEK SÖYLENEN BİR BİLGİMİZ YOK. MADEM BİLGİ VERMEYECEKLER ORDA DURMALARININ ANLAMI YOK....
- DAVA AÇILSIN İSTEMİYORSANIZ İTİRAZ SÜRECİNDE SIKINTILI OLAN SORULARI İPTAL ETTİRİN KİMSEYLE İNATLAŞMAYIN
DİYELİM MAHKEME AÇILDI BARİ İNSANLIK İÇİN GERİ KALAN SÜRECİ HIZLANDIRIN

VE YÖK... BİR SINAV YAPILIYOR YÖK KONUDAN BİR HABER ÖSYM BİR HABER ANAYASA MAHKEMESİ BİR HABER KİMSE SESİMİZİ DUYMUYOR SÜREKLİ BEKLİYORUZ. EVET GÜYA BİZLER HEKİMİZ... 5 AYDIR İŞSİZ BEKLEYEN VE BEKLEMEYE DEVAM EDEN HEKİMLER
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Rumzz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Şub 27, 2018 5:51 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar isterseniz bu yazıyı isterseni kendi yazacağınız bir şeyi. Siyah ekranı ne bileyim bir karikatürü artık ne olursa instageam facebook twitter paylaşalım. #ösym #yök #dus diye etiketleyelim. Arkadaşlarımıza da söyleyelim destel olsunlar. Bu sene bizim başımıza geldi seneye de aynı şey olacak biz hekimler birbirimize destek olmalıyız. #ÖSYMDUSUAÇIKLA diye de etiketleyelim. Ben inanıyorum sesimizi duyuracağız
Başa dön
Luuuschkaaa
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Şub 28, 2018 4:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

+1000
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız