Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - 2018 dus ve askerlik ?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

2018 dus ve askerlik ?

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2018 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Dusadus
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Nis 06, 2018 9:43 pm    Mesaj konusu: 2018 dus ve askerlik ? Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar merhaba lütfen bilgisi olan yardimci olabilir mi? 2agustos 2018 tarihine kadar askerlik tecilim var.

Sınav başvuruları temmuz ayında alınıyor. Sinava başvurmamda herhangi bir sıkıntı çıkar mi? Veya sonrasinda sinava giris belgesi yayinlandigi zaman sinava girecek oldugumda? Agustos celbini rapor ile birsekilde atlatabilir miyim kasima atsa yetecek?

Tezsiz yuksek lisansa basvursam temmuz sonuna kadar kayit yaptirsam güz dönemi icin tecilim bitmeden bir süre daha uzamış olacak sıkıntı çıkar mi? Yani sinav basvurusu muhtemelen 15-20 temmuz ama benim yuksek lisansla tecil uzattirabilmem temmuz sonunu bulacak. Sinava başvurduğum tarihte bu kisinin tecili 2 agustosta bitiyor diye herhangi bir red olayi olur mu ?? Crying or Very sad
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
dtsbp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Nis 06, 2018 11:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bildigim kadariyla sorun olmaz
Başa dön
ortobro
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Nis 06, 2018 11:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

başvuruda sorun olmaz da sınavı kazandıktan sonra kayıtta sorun olabilir. ben olsam yüksek lisansla tecili uzatırdım sonuçta ohaldeyiz nolur nolmaz.
Başa dön
Negri
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Nis 07, 2018 1:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Herhangi bir sıkıntı olmaz. Dusu kazandiginda kaydını yaptırıyorsun. Askerlik bittiğinde gelip başlıyorsun. Sonuçta kazanılmış hak kimse senden bunu alamaz. OHAL falan alakası yok bu işlerin
Başa dön
ortobro
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Nis 07, 2018 8:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

anladığım kadarıyla arkadaş hiç askere gitmeden sınavı kazanıp kayıt olmak ve alacağı tecille uzmanlık sonrasına bırakmak istiyor askerliği. eğer durum buysa yüksek lisansla tecil gerekebilir bakaya düşmemek için.
Başa dön
Dusadus
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Nis 07, 2018 9:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ortobro yazmış:
anladığım kadarıyla arkadaş hiç askere gitmeden sınavı kazanıp kayıt olmak ve alacağı tecille uzmanlık sonrasına bırakmak istiyor askerliği. eğer durum buysa yüksek lisansla tecil gerekebilir bakaya düşmemek için.

Aynen öyle düşünüyorum. 2 agustos tecilim bitiyor. Agustosda da celp donemi var onu ertelemem lazim. Sanırım tecil bitmeden bir iki gun once 3-5 gunluk bir saglik raporu alip askeriyeye verirsen 3 ay sonraya yani bir sonraki celp donemine atiyormus sanırım dogrulayabilecek olan var midir? Sonrasinda yuksek lisans ayarlamak gerekecek sanirim tecili uzatmak icin. Sinavin sinavla biryere yerlesmek marti buluyor çünkü
Başa dön
blowout
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Nis 07, 2018 11:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

evet son üç gün rapor alıyorsun muayene tarihi bitiminden sonraki gün şubeye raporu *****ürüyorsun bir sonraki döneme atıyorlar. ben kasım celbine denk geliyordum 28-29-30 eylül'e alıp ekimin ilk günü *****ürmüştüm ocak'ın ortası sonu civarı bir tarihe ertelenmişti.
Başa dön
Dusadus
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Nis 10, 2018 4:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Teşekkürler herkese. Eklemek isteyeceği olan var mıdır. Sanırım zaten 2 agustosa kadar tecil olunca askerlik kasim dönemi gözüküyormuş
Başa dön
dtsbp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Nis 10, 2018 6:14 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bakaya dusup dusu kazansan kazanip askerligi tecil ettiremiyormusun
Başa dön
dtsbp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Nis 10, 2018 6:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Benim de durumum şöyle: temmuzda muayenem var ama sinav eylulde muayeneye gittim diyelim saglik icin erteletme alma ihtimalim var bir sene, ama alamazsam başima ne gelir? Sinava nasil girerim yada girsem kazansam bakaya dustuysem yazabilirmiyim girebilirmiyim bilgisi olan yada soyle yap diyecek biri?
Başa dön
musork
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Nis 12, 2018 2:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aynı sıkıntıları yaşamış biri olarak size tavsiyem bir yüksek lisansa başvurmanız. sınav başvurusunda sıkıntı olmaz fakat kazandığınız bölüme kayıt yaptırırken askerlik durum belgesi istiyorlar. 2017 klavuzunda da kayıt başlığı altında askerlikle ilişkisi olmamalı diye bir ibare hatırlıyorum.Atıyorum teciliniz bitti bakayaya düştünüz ve askerliğe gitmediniz. sizi zorla askere *****ürmezler. en önemli konu ise bakaya durumunda sınavı kazandınız ve kayıt olacaksınız peki ne olacak? Bu dönem çok riskli ve zamanlanması önemli. üniversitenin istediği askerlik durum belgesi için Askerlik şubesine gideceksiniz ve askerlik işlemlerinizi başlatacaksınız. bakayaya düştüğünüz için bir savunma yazısı alacaklar ve sizi bir sonraki celb dönemine verecekler bu 1 ay sonraki celb dönemi de olabilir 3 ay sonraki de artık o üniversiteye kayıt olacağınız zamana göre değişecektir. Ve bu işlemler sonucunda size diğer celb dönemine kadar tecilli olduğunuza dair tecil belgesi verecekler. bununla da gidip üniversiteye başvuracaksınız. güvenlik soruşturmanız bittikten sonra üniversiteye kayıt olur olmaz teciliniz otomatik olarak atar zaten onunla üniversite ilgileniyor. ama güvenlik soruşturması ve kayıt süresi askere gideceğiniz celb tarihine kadar biter mi bilmiyorum. not olarak da bakaya düşdüğünüz için 1380 tl para cezası ve gitmediğiniz her ay için 180 tl ceza ödersiniz. (tabi bu sene değişmiş olabilir) bana kalırsa bu risklere girip bu para cezalarını ödemektense 5-6 bin lira verip bir yüksek lisans ayarlamalısınız kafanız rahat olur. Hatta subatta istanbul kent üniversitesinden mesaj gelmişti bana 4.250 tl tezsiz yüksek lisans diye nişantaşı da 5 bindi.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2018 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız