Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Hatalı sorular
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Hatalı sorular
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2018 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
dentis_ts
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 8:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar belli ki istesek de istemesek de dava açan olacak.Lütfen bir grup kuralım herşey şeffaf olsun hocalardan fikir alalım gerçekten iptal olacağı yönünde kanaat oluşur ise beraber açalım.Süprizlerle karşılaşmayalım geçen sene çok travmatik oldu.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Karas
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 8:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Xxxx yazmış:
Karas yazmış:
İtiraz süresi 3 iş günü. bana göre de 2. Cep veya yarıktan gelişmez sorusu hatalı olduğu açık ama anladığım kadarıyla geçen sene olanlardan sonra bu sene tamamen olayın dışında kalmaya çalışacak data.

Arkadaşlar dava açmayı itiraz etmeyi düşünen biri varsa buradan söylesin lütfen.
Biraz araştırıp yazalım lütfen.O soruda zaten habgisi 1. yarık veya cepten gelişmez diyo.Cevapta 2. Cepten gelişen tonsilla palatina.Buna ne sebeple itiraz edilirki?Soruyu sınavda bile eksik okuyup yok rotasyonlu soru yanlış diyenler mi dersin,bence sakin bir kafayla soru ve cevaplara tekrar bakın!

Soruyu iyi incelediğim için söylüyorum, soru 1. YARIK veya CEP ten gelişmez diyor, cevaplarda 1. MEMBRANDAN gelişen timpanik membran ve 2. CEP ten gelişen tonsilla palatina var. Ama siz benim asıl demek istediğimi kaçırıyorsunuz bu soru bana göre hatalı size göre değil, arkadaşlarımızın söylediği diğer tüm sorular için de geçerli bu o yüzden adil bir ortamda soruları dava etmek neredeyse imkansız. O yüzden hakkaniyeti sağlamak mümkün değilken en azından bekleme süremizin minimuma indirelim temiz bir şekilde süreci tamamlayalım. Dava açmayalım.
Başa dön
Dtysm93
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 8:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar şunu da belirtmeliyim. Gerçekten yanlis olmayan ve tamamen şahsi görüş ve menfaat icin acilmis bi dava varliginda ben ve birlac arkadasim mahkemenin olumsuz sonuclanmasi durumunda maddi manevi mağduriyetimize sebep oldugu icin o kisiye dava acmayi düsünüyoruz. Ona gore asilsiz iddialarda bulunanlar iyi düsünsun. Herkes kendi yanlis yaptigi soruya yanlis olmasa da yanlış demeye basladi. Kusura bakmayin bizim ugrayacagimiz zarari da karsilayacak o zaman.
Başa dön
baran4434
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 8:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

endogamze yazmış:
Ben de dava açma yanlısıyım. Sonuç değişmeyecek diye bir şey yok o 4 sorunun yanlış sayılmaması 1 net kazanıyoruz demek oluyor. Ankara dışında yaşadığım için bu sürecin ne kadar gidip gelme gerektirdiği ve uğraş gerektirdiğiyle ilgili sıkıntım var sadece

Anlatmak istediğim sadece sana 1 net kazandırmayacak sıralamaya etkisi yok denecek kadar az olacak
Başa dön
Dtysm93
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 8:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Benim gibi düsünen arkadaslar varsa da birlik olalim bence. Simdi kendi cikari icin iptal olmayacak bi soruya dava acan olursa digerleri de ona dava acsin ki bu bi örnek teşkil etsin. Yoksa bu durumun önünu alamayacagiz. Herkes kendi yanlis yaptigi soruya yanlis demeye basladi bu gidisle 120 soruya da itiraz eden cikacak. Digerleri de birlik olsun o kişilere bencilliginin cezasini ödetsin. Kimsenin sahsi cikari icin yuzlerce kisi aylarca beklemek zorunda degil.

En son Dtysm93 tarafından Prş Eyl 20, 2018 8:44 pm tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
baran4434
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 8:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtysm93 yazmış:
Benim gibi düsünen arkadaslar varsa da birlik olalim bence. Simdi kendi cikari icin iptal olmayacak bi soruya dava acan olursa digerleri de ona dava acsin ki bu bi örnek teşkil etsin. Yoksa bu durumun önünu alamayacagiz. Herkes kendi yanlis yaptigi soruya yanlis demeye basladi bu gidisle 120 soruya da itiraz eden cikacak. Digerleri de birlik olsun o kişilere bencilliginin cezasini ödetsin. Kimsenin sahsi cikari icin yuzlerce kisi aylarca beklemesin.

İtiraz etmeden direk dava açılabilir mi ki ?
Başa dön
Dtysm93
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 8:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yani demek istedigim mesela bazi arkadaslar yanlis olmayan sorulara yanlis dedi dava acti ya. Dava sonucunda mahkemenin olumsuz sonuclanmasi durumunda o kisiye bos yere surecin uzayip digerlerinin maddi manevi kayiba ugramasina sebep oldugu icin iste o zaman dava acalim. O kisinin davasinin olumsuz sonuclanmasi durumunda ki zaten yanlis olmayan bi soruya bos yere acmissa davayi olumsuz sonuclanacaktir. En azindan beklesek bile aylarca bekletmesinin bi cezasini ödetiriz. Bu tarz insanlara artik laf anlatamiyoruz bu yolu secelim emsal olsun sonrakilere.
Başa dön
canb
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 8:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Insanların hukuki haklarını kullanmasının neyine dava açılacak anlayamadım. Çığırtkanlık yapmaya insanların gözünü korkutmaya gerek yok komik şekilde. Itiraz edildiyse zaten dava açmaya gerek yok ama öteki türlü sana göresi bana göresi yok o yukarıdaki 4 sorudan en az 3 u ya iptal olacak ya cevabı değişmesi gerekiyor benim bildiğim bunu söylüyor. Boş yapmayin da madem neden bu 4 soru hatalı degil bilimsel birsey söyleyin.
Başa dön
Dtysm93
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 8:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam yanlis olduguna eminsen ve iptal edilecegine de eminsen korkmana gerek yok. Ben boş yere acilacak olanlardan bahsediyorum. Ha emin degilseniz o zaman kim bos yapmis kim dolu yapmis görürüz sonuclarini bikac ay sonra. O kisiler iyi bi tazminat ödeyince.

En son Dtysm93 tarafından Prş Eyl 20, 2018 9:05 pm tarihinde değiştirildi, toplam 2 kere değiştirildi
Başa dön
Xxxx
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 8:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Karas yazmış:
Xxxx yazmış:
Karas yazmış:
İtiraz süresi 3 iş günü. bana göre de 2. Cep veya yarıktan gelişmez sorusu hatalı olduğu açık ama anladığım kadarıyla geçen sene olanlardan sonra bu sene tamamen olayın dışında kalmaya çalışacak data.

Arkadaşlar dava açmayı itiraz etmeyi düşünen biri varsa buradan söylesin lütfen.
Biraz araştırıp yazalım lütfen.O soruda zaten habgisi 1. yarık veya cepten gelişmez diyo.Cevapta 2. Cepten gelişen tonsilla palatina.Buna ne sebeple itiraz edilirki?Soruyu sınavda bile eksik okuyup yok rotasyonlu soru yanlış diyenler mi dersin,bence sakin bir kafayla soru ve cevaplara tekrar bakın!

Soruyu iyi incelediğim için söylüyorum, soru 1. YARIK veya CEP ten gelişmez diyor, cevaplarda 1. MEMBRANDAN gelişen timpanik membran ve 2. CEP ten gelişen tonsilla palatina var. Ama siz benim asıl demek istediğimi kaçırıyorsunuz bu soru bana göre hatalı size göre değil, arkadaşlarımızın söylediği diğer tüm sorular için de geçerli bu o yüzden adil bir ortamda soruları dava etmek neredeyse imkansız. O yüzden hakkaniyeti sağlamak mümkün değilken en azından bekleme süremizin minimuma indirelim temiz bir şekilde süreci tamamlayalım. Dava açmayalım.
Haklısınız,yanlış anlamışım.Kusura bakmayın.Sürekli bir dava açma çabası görüyorum.Geçen sene de 4 ay dava sonuçlanmasını beklemiş biri olarak tekrar aynı şeyleri yaşamak istemiyorum.İlla açacaklar çıkacaktır ondan da eminim.Bari birlik olup süreci hızlandıramayacaksınız bu işekalkışmayın.Geçen sene de hatalı olduğu düşünülen çoğu soruyu iptal bile etmediler.Bu sene ederler diye düşünmek de gereksiz bir umut...
Başa dön
baran4434
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 9:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Geçen sene o kadar saçma soruları iptal etmediler bu sene bizimkileri hiç iptal edeceklerine inanmıyorum. yine de ben dava açarım beklerim 4-5 ay diyen buyursun açsın ama en azından haber versin de biz de yolumuza bakalım birde demeden geçemeyeceğim madem bu kadar hak hukuk peşindesiniz soruların yanlışlığından eminsiniz bi zahmet süreci de düzgün takip etseydiniz de itiraz etseydiniz dava için bu kadar insanın hakkına girmemiş olurdunuz herkes sonuçta diş hekimi değil mi burada belli bir seviyede...
Başa dön
Netsiz
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 9:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bahsedilen 4 soruyu da ben yanlis yaptim ve eger o 4 soru iptal olursa ortodonti bolumune gitme sansim oluyo. Ama eger dava acan olursa ve bi sonuc cikmazsa magdur ettigi icin bizleri bende karsi dava acma taraftariyim ve bu yuzden dava acilmamasini istiyorum. Mahkemeye haksiz yere sadece kendi yanlislari icin gidenlere karsi dava acmak icinde her turlu destege hazirim ve hatta bence bunun icin grup kurup avukat aramaya bile baslayabiliriz geciridigimiz bos aylarin maasini o davacidan almak adina
Başa dön
deno1094
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 9:29 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

baran4434 yazmış:
Geçen sene o kadar saçma soruları iptal etmediler bu sene bizimkileri hiç iptal edeceklerine inanmıyorum. yine de ben dava açarım beklerim 4-5 ay diyen buyursun açsın ama en azından haber versin de biz de yolumuza bakalım birde demeden geçemeyeceğim madem bu kadar hak hukuk peşindesiniz soruların yanlışlığından eminsiniz bi zahmet süreci de düzgün takip etseydiniz de itiraz etseydiniz dava için bu kadar insanın hakkına girmemiş olurdunuz herkes sonuçta diş hekimi değil mi burada belli bir seviyede...

Hepsi olmasa da koca 7-8 soruyu iptal ettiler. 1 tane bile iptal olsa benim önümde bilmeden atarak doğru yapan kişiyle aramdaki haksızlığı çözmüş oluyor. Dava açmak da kılavuzda da belirtildiği gibi en temel hakkımız. Buna karşı dava açmaya çalışana önce gülerim sonra da bu kişinin, bahsettiğim soruyu atıp tutturanlardan biri olduğunu düşünürüm.

Ben itiraz süresinin sonuna kadar Ankara'da bekledim ama dersanelerden herhangi bir açıklama ya da destek göremeyince mecburen döndüm. Dava açmayı ciddi düşünenler varsa bence de ciddi bir grup oluşturabiliriz. Saçma sapan sıfır bilgiyle girip atıp tutturan bir insanın benim önüme geçmesini istemem. Kazanamasam da kendim kazanamamış olurum daha iyi.
Başa dön
deno1094
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 9:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Netsiz yazmış:
Bahsedilen 4 soruyu da ben yanlis yaptim ve eger o 4 soru iptal olursa ortodonti bolumune gitme sansim oluyo. Ama eger dava acan olursa ve bi sonuc cikmazsa magdur ettigi icin bizleri bende karsi dava acma taraftariyim ve bu yuzden dava acilmamasini istiyorum. Mahkemeye haksiz yere sadece kendi yanlislari icin gidenlere karsi dava acmak icinde her turlu destege hazirim ve hatta bence bunun icin grup kurup avukat aramaya bile baslayabiliriz geciridigimiz bos aylarin maasini o davacidan almak adina

Ya zaten istediğin bölüm tutuyordur ya da istediğin bölüm ortoysa söylediğinin doğruluğundan şüphe ederim. Boş geçirdiğin ayların maaşını da davayı uzatıp sonuçlandırmayanlardan istersin. Dava açmak temel hak.
Başa dön
baran4434
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 9:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

deno1094 yazmış:
baran4434 yazmış:

Hepsi olmasa da koca 7-8 soruyu iptal ettiler. 1 tane bile iptal olsa benim önümde bilmeden atarak doğru yapan kişiyle aramdaki haksızlığı çözmüş oluyor. Dava açmak da kılavuzda da belirtildiği gibi en temel hakkımız. Buna karşı dava açmaya çalışana önce gülerim sonra da bu kişinin, bahsettiğim soruyu atıp tutturanlardan biri olduğunu düşünürüm.

Ben itiraz süresinin sonuna kadar Ankara'da bekledim ama dersanelerden herhangi bir açıklama ya da destek göremeyince mecburen döndüm. Dava açmayı ciddi düşünenler varsa bence de ciddi bir grup oluşturabiliriz. Saçma sapan sıfır bilgiyle girip atıp tutturan bir insanın benim önüme geçmesini istemem. Kazanamasam da kendim kazanamamış olurum daha iyi.

Dersaneler yine bir açıklama yapmadı geçen sene 8 soruya referans olmuşken ayrıca atıp tutarak yapan 3-5 kişi için hepimiz madur olacağız ben bunu istemiyorum zaten bu soruları sallayarak yapan adam senin önüne geçmemiştir bir de geçen yıl insanlar 14 soruya hatalı dediler 5 soru iptal oldu
Başa dön
Dusilann
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 9:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şöyle ki madem itiraz sunma süresi sınavdan sonraki 3 iş günüydü ve sınav sonrası 2. gün sorular açıklandı. Ösym tarafından insanlara, referans araştırıp hocalarla iletişime geçilip dilekçe sunabilecekleri zaman tanınmadı. Ki ankara dışındakilerin posta yoluyla 24 saatte oraya o dilekçeyi ulaştırması mümkün bile değildi. Asıl sorun burada zaten neden itiraz edilmedi diyenler için. İtiraz eden varsa da eğer, bilelim ki referans araştırıp dilekçeye ek yapalım. çünkü o kısa süreçte yollanan dilekçe varsa da yeterli olabileceğini zannetmiyorum . Ve asıl sorun birbirimizi davalamak değil de ösymnin soru sorma yönteminin hatalılığı. Birsürü denemeye girdik bu sınava gelene kadar kimsenin kafasında soru işareti bile kalmadı. Ne demek ösym referans vermeyebilir sorduğu soruda !

biz soruyu hazırlayana göre o şık en olası diye sınavda onu tahmin etmeye çalışmak durumunda bırakılmamalıyız. Asıl sorun bu ama herkes bunu atlıyor. Esas dava açma nedeni bu olmalıydı önceki senelerde de. Bilimsel bi sınav yoruma açık yapılmamalı tek doğrusu olmalı.

Ayrıca bu ülkede doğrunun peşinden gitmeye çalışanı her türlü dışlarlar. Ortak hakları savunmaya çabalayan davacıyı davalamak bi bizde vardır.

Ayrıca gizlice dava açmaktansa burada konuşulup referans göstererek ya da doğru kabul edilen yanıtlara referans göstererek dava açmama kararı alıp birlikte ilerlemeye çalışmalıyız.

Şuan referansla itiraz edilip muhtemelen hatalı olduğu için iptal edilebilecek tek soru discus sorusu hocalardan aldığımız dönüşlere göre. Protez f ve v sorusu için ise üst anteriorların geride dizilmesi f v telaffuz sorununa yol açar yazan kaynak verebiliyoruz ancak v f şeklinde çıkar kaynağı veremiyoruz. Ama ösym de bize aksini kanıtlayamıyor.

Yani soruların bu muammaya sahip olması bile başlı başına dava sebebi. Kaç senelik emeğimize yazık . Haklısınız 5 ayımıza da yazık olabilir dava açılırsa ve süreç uzarsa, ancak dava sürecinin işlememesi de hukukun hatası ya da ankarada bulunduğu halde sürece destek vermeyip evinden sonucu bekleyenin hatası, dava açanın değil. Geçen seneki davacı 2 kişiye yüklenilmesini anlamam mümkün değil. Dava edilecek o kadar yer varken gidip hakkını savunmaya çalışanı davalamak cahillik.
Başa dön
Dtysm93
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 9:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dediginiz gibi atip tutma durumu yok bu bir. Ikincisi de buna karsi dava degil bahsettigim. Eger mahkeme sizi haksiz bulup soruyu iptal etmezse boş yere beklettiginiz insanlarin maaslarinin karsiligini tazminat olarak oderken de cok gülüp kahkaha atarsiniz eminim. Bizimkisi cahillik degil de sizinkisi biraz anlamamazlik heralde. Ben sadece cok eminseniz iptal olacagindan o zaman acin tabi ki diyorum o zaman bizim de dava acacak bir durumumuz yok ama iptal olmayacağını bile bile beklemek birilerini bekletmek de olacak sey degil kusura bakmayin. Kimsenin kaybedecegi 1 saati bile yokken boş yere aylarca beklemeye sebep olmanın da bi bedeli olmali.

En son Dtysm93 tarafından Prş Eyl 20, 2018 9:43 pm tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
deno1094
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 9:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dusilann yazmış:
Şöyle ki madem itiraz sunma süresi sınavdan sonraki 3 iş günüydü ve sınav sonrası 2. gün sorular açıklandı. Ösym tarafından insanlara, referans araştırıp hocalarla iletişime geçilip dilekçe sunabilecekleri zaman tanınmadı. Ki ankara dışındakilerin posta yoluyla 24 saatte oraya o dilekçeyi ulaştırması mümkün bile değildi. Asıl sorun burada zaten neden itiraz edilmedi diyenler için. İtiraz eden varsa da eğer, bilelim ki referans araştırıp dilekçeye ek yapalım. çünkü o kısa süreçte yollanan dilekçe varsa da yeterli olabileceğini zannetmiyorum . Ve asıl sorun birbirimizi davalamak değil de ösymnin soru sorma yönteminin hatalılığı. Birsürü denemeye girdik bu sınava gelene kadar kimsenin kafasında soru işareti bile kalmadı. Ne demek ösym referans vermeyebilir sorduğu soruda !

biz soruyu hazırlayana göre o şık en olası diye sınavda onu tahmin etmeye çalışmak durumunda bırakılmamalıyız. Asıl sorun bu ama herkes bunu atlıyor. Esas dava açma nedeni bu olmalıydı önceki senelerde de. Bilimsel bi sınav yoruma açık yapılmamalı tek doğrusu olmalı.

Ayrıca bu ülkede doğrunun peşinden gitmeye çalışanı her türlü dışlarlar. Ortak hakları savunmaya çabalayan davacıyı davalamak bi bizde vardır.

Ayrıca gizlice dava açmaktansa burada konuşulup referans göstererek ya da doğru kabul edilen yanıtlara referans göstererek dava açmama kararı alıp birlikte ilerlemeye çalışmalıyız.

Şuan referansla itiraz edilip muhtemelen hatalı olduğu için iptal edilebilecek tek soru discus sorusu hocalardan aldığımız dönüşlere göre. Protez f ve v sorusu için ise üst anteriorların geride dizilmesi f v telaffuz sorununa yol açar yazan kaynak verebiliyoruz ancak v f şeklinde çıkar kaynağı veremiyoruz. Ama ösym de bize aksini kanıtlayamıyor.

Yani soruların bu muammaya sahip olması bile başlı başına dava sebebi. Kaç senelik emeğimize yazık . Haklısınız 5 ayımıza da yazık olabilir dava açılırsa ve süreç uzarsa, ancak dava sürecinin işlememesi de hukukun hatası ya da ankarada bulunduğu halde sürece destek vermeyip evinden sonucu bekleyenin hatası, dava açanın değil. Geçen seneki davacı 2 kişiye yüklenilmesini anlamam mümkün değil. Dava edilecek o kadar yer varken gidip hakkını savunmaya çalışanı davalamak cahillik.

Katılıyorum.
Başa dön
deno1094
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 9:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtysm93 yazmış:
Dediginiz gibi atip tutma durumu yok bu bir. Ikincisi de buna karsi dava degil bahsettigim. Eger mahkeme sizi haksiz bulup soruyu iptal etmezse boş yere beklettiginiz insanlarin maaslarinin karsiligini tazminat olarak oderken de cok gülüp kahkaha atarsiniz eminim.

1.Davanın uzaması açan tarafın sorumluluğu değildir.
2.Geçen sınavdan senin dediğin gibi sonuçlanan bir olay varsa görmek isterim.
Başa dön
canb
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 9:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben textbook araştırıyorum ilgili bölümleri incelicem kütüphaneye gidip bu sorular ile ilgili bilgisi yardımı olacak varsa özelden yazsın. Itiraz eden varsa bu sorulara buraya yazamayan varsa da özelden yazabilir mi durum nedir gerekiyorsa dilekçesine ek veri bulalım?

En son canb tarafından Prş Eyl 20, 2018 9:48 pm tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2018 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
2. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız