Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Hatalı sorular
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Hatalı sorular
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2018 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Dtysm93
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 9:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gecen sene oyle bi durum olmadi cunki sorular cok bariz yanlisti ve yanlis sorular cok fazlaydi ve siralamalari cok degistirecekti. Kimse de dava acan kisiye hakli oldugu icin dava acmadi. Ben burda yanlis olmayan soruya dahi sirf kendi yanlis yaptigi icin dava acmaya calisan tipler görüyorum. Bunlarin önune gecilmezse de daha cook magdur olacagiz.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Karas
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 9:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

deno1094 yazmış:
baran4434 yazmış:
Geçen sene o kadar saçma soruları iptal etmediler bu sene bizimkileri hiç iptal edeceklerine inanmıyorum. yine de ben dava açarım beklerim 4-5 ay diyen buyursun açsın ama en azından haber versin de biz de yolumuza bakalım birde demeden geçemeyeceğim madem bu kadar hak hukuk peşindesiniz soruların yanlışlığından eminsiniz bi zahmet süreci de düzgün takip etseydiniz de itiraz etseydiniz dava için bu kadar insanın hakkına girmemiş olurdunuz herkes sonuçta diş hekimi değil mi burada belli bir seviyede...

Hepsi olmasa da koca 7-8 soruyu iptal ettiler. 1 tane bile iptal olsa benim önümde bilmeden atarak doğru yapan kişiyle aramdaki haksızlığı çözmüş oluyor. Dava açmak da kılavuzda da belirtildiği gibi en temel hakkımız. Buna karşı dava açmaya çalışana önce gülerim sonra da bu kişinin, bahsettiğim soruyu atıp tutturanlardan biri olduğunu düşünürüm.

Ben itiraz süresinin sonuna kadar Ankara'da bekledim ama dersanelerden herhangi bir açıklama ya da destek göremeyince mecburen döndüm. Dava açmayı ciddi düşünenler varsa bence de ciddi bir grup oluşturabiliriz. Saçma sapan sıfır bilgiyle girip atıp tutturan bir insanın benim önüme geçmesini istemem. Kazanamasam da kendim kazanamamış olurum daha iyi.

Geçen sene 5 soru iptal oldu. İtiraz süresi henüz bitmedi. Dava ettiğimiz he soru iptal olacak gibi düşünerek hareket etmek sizin söylediğiniz. Bahsi geçen protez sorusu okulda sözlü sorumdu bilerek işaretledim şimdi siz bu soruyu iptal ettirmeye çalışarak da benim önüme mi geçmeye çalışıyorsunuz? Bunlar çok yanlış yaklaşımlar. Kar amacı gütmekten başka bir şey değil süreç sizin hayal ettiğiniz gibi ilerlemiyor maalesef ve kar etmeye çalışırken hepimiz mağdur olacağız. Aylarca işsiz güçsüz bekleyeceğiz, sabrımızın sınırlarına geleceğiz ve sonuçta sizin umduğunuz gibi iptal olması gereken her soru iptal olmayacak,hatta söylediğinizin aksine şansını denemek için atan kişi sizin önünüze geçecek bunu bilmeniz mümkün değil böyle umutlarla bu kadar yıpratıcı bi sürece atılmak da mantıklı değil bana göre.
Başa dön
Dusilann
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 9:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar geçen sene ve önceki sene bu tarz davalarla ilgilenen avukatlara ulaşıp tecrübelerinden sonuç çıkararak da dava açıp açmama yolunda ilerlemeliyiz ve de. Eğer bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim
Başa dön
deno1094
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 9:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtysm93 yazmış:
Gecen sene oyle bi durum olmadi cunki sorular cok bariz yanlisti ve yanlis sorular cok fazlaydi ve siralamalari cok degistirecekti. Kimse de dava acan kisiye hakli oldugu icin dava acmadi. Ben burda yanlis olmayan soruya dahi sirf kendi yanlis yaptigi icin dava acmaya calisan tipler görüyorum. Bunlarin önune gecilmezse de daha cook magdur olacagiz.

Araştırıcaz zaten. Dava da bedavaya açılmıyor kafasına göre ona buna itiraz eden olmaz. Sıralamayı değiştiren soru sayısı da önemli değil. Herkes çok yakın puanlarla yerleşiyor ve bu yüzden noktası virgülü bile önem taşıyor.
Başa dön
deno1094
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 9:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Karas yazmış:
deno1094 yazmış:
baran4434 yazmış:
Geçen sene o kadar saçma soruları iptal etmediler bu sene bizimkileri hiç iptal edeceklerine inanmıyorum. yine de ben dava açarım beklerim 4-5 ay diyen buyursun açsın ama en azından haber versin de biz de yolumuza bakalım birde demeden geçemeyeceğim madem bu kadar hak hukuk peşindesiniz soruların yanlışlığından eminsiniz bi zahmet süreci de düzgün takip etseydiniz de itiraz etseydiniz dava için bu kadar insanın hakkına girmemiş olurdunuz herkes sonuçta diş hekimi değil mi burada belli bir seviyede...

Hepsi olmasa da koca 7-8 soruyu iptal ettiler. 1 tane bile iptal olsa benim önümde bilmeden atarak doğru yapan kişiyle aramdaki haksızlığı çözmüş oluyor. Dava açmak da kılavuzda da belirtildiği gibi en temel hakkımız. Buna karşı dava açmaya çalışana önce gülerim sonra da bu kişinin, bahsettiğim soruyu atıp tutturanlardan biri olduğunu düşünürüm.

Ben itiraz süresinin sonuna kadar Ankara'da bekledim ama dersanelerden herhangi bir açıklama ya da destek göremeyince mecburen döndüm. Dava açmayı ciddi düşünenler varsa bence de ciddi bir grup oluşturabiliriz. Saçma sapan sıfır bilgiyle girip atıp tutturan bir insanın benim önüme geçmesini istemem. Kazanamasam da kendim kazanamamış olurum daha iyi.

Geçen sene 5 soru iptal oldu. İtiraz süresi henüz bitmedi. Dava ettiğimiz he soru iptal olacak gibi düşünerek hareket etmek sizin söylediğiniz. Bahsi geçen protez sorusu okulda sözlü sorumdu bilerek işaretledim şimdi siz bu soruyu iptal ettirmeye çalışarak da benim önüme mi geçmeye çalışıyorsunuz? Bunlar çok yanlış yaklaşımlar. Kar amacı gütmekten başka bir şey değil süreç sizin hayal ettiğiniz gibi ilerlemiyor maalesef ve kar etmeye çalışırken hepimiz mağdur olacağız. Aylarca işsiz güçsüz bekleyeceğiz, sabrımızın sınırlarına geleceğiz ve sonuçta sizin umduğunuz gibi iptal olması gereken her soru iptal olmayacak,hatta söylediğinizin aksine şansını denemek için atan kişi sizin önünüze geçecek bunu bilmeniz mümkün değil böyle umutlarla bu kadar yıpratıcı bi sürece atılmak da mantıklı değil bana göre.

İtiraz süresi sınavdan sonraki ilk 3 iş günü değil miydi?
Başa dön
rarslan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 9:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dava açıldıktan sonra sorular iptal olursa, dava açmayanların netleri düzeltilmesin ozaman..
İşte dava açanlara karşı dava açmak bu kadar komik 😶
Başa dön
Dtysm93
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 9:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Buyrun bakın ya. Burdaki boş inatlaşmaların sonu ne dava açanlar ne de buna karşı cıkanlar icin iyi bitmeyecek. Herkes de ona göre davransın. Son söyleyeceklerım bu.
Başa dön
Karas
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 10:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dusilann yazmış:
Şöyle ki madem itiraz sunma süresi sınavdan sonraki 3 iş günüydü ve sınav sonrası 2. gün sorular açıklandı. Ösym tarafından insanlara, referans araştırıp hocalarla iletişime geçilip dilekçe sunabilecekleri zaman tanınmadı. Ki ankara dışındakilerin posta yoluyla 24 saatte oraya o dilekçeyi ulaştırması mümkün bile değildi. Asıl sorun burada zaten neden itiraz edilmedi diyenler için. İtiraz eden varsa da eğer, bilelim ki referans araştırıp dilekçeye ek yapalım. çünkü o kısa süreçte yollanan dilekçe varsa da yeterli olabileceğini zannetmiyorum . Ve asıl sorun birbirimizi davalamak değil de ösymnin soru sorma yönteminin hatalılığı. Birsürü denemeye girdik bu sınava gelene kadar kimsenin kafasında soru işareti bile kalmadı. Ne demek ösym referans vermeyebilir sorduğu soruda !

biz soruyu hazırlayana göre o şık en olası diye sınavda onu tahmin etmeye çalışmak durumunda bırakılmamalıyız. Asıl sorun bu ama herkes bunu atlıyor. Esas dava açma nedeni bu olmalıydı önceki senelerde de. Bilimsel bi sınav yoruma açık yapılmamalı tek doğrusu olmalı.

Ayrıca bu ülkede doğrunun peşinden gitmeye çalışanı her türlü dışlarlar. Ortak hakları savunmaya çabalayan davacıyı davalamak bi bizde vardır.

Ayrıca gizlice dava açmaktansa burada konuşulup referans göstererek ya da doğru kabul edilen yanıtlara referans göstererek dava açmama kararı alıp birlikte ilerlemeye çalışmalıyız.

Şuan referansla itiraz edilip muhtemelen hatalı olduğu için iptal edilebilecek tek soru discus sorusu hocalardan aldığımız dönüşlere göre. Protez f ve v sorusu için ise üst anteriorların geride dizilmesi f v telaffuz sorununa yol açar yazan kaynak verebiliyoruz ancak v f şeklinde çıkar kaynağı veremiyoruz. Ama ösym de bize aksini kanıtlayamıyor.

Yani soruların bu muammaya sahip olması bile başlı başına dava sebebi. Kaç senelik emeğimize yazık . Haklısınız 5 ayımıza da yazık olabilir dava açılırsa ve süreç uzarsa, ancak dava sürecinin işlememesi de hukukun hatası ya da ankarada bulunduğu halde sürece destek vermeyip evinden sonucu bekleyenin hatası, dava açanın değil. Geçen seneki davacı 2 kişiye yüklenilmesini anlamam mümkün değil. Dava edilecek o kadar yer varken gidip hakkını savunmaya çalışanı davalamak cahillik.

Öncelikle itiraz süresi sorular açıklandıktan sonra 3 gün henüz bitmedi lütfen hak adaletle ilgili yorum yaparken süreçle ilgili bilgi sahibi olduğunuzdan emin olun. İkicisiyse maalesef kabullenmek istemediğiniz durum sürecin kötü işlediği, evet hatalı soru hazırlamak ösym nin hatası ve bu bizi mağdur edebilecek bir durum ama dava açtığımızda aylarca bekleyerek mağdur olacağımız kesin ve aylarca beklerken de hiçbir yetkili kurum bize cevap vermeyecek ne kadar bekleyeceğimizi bile bilmeden aylar geçireceğiz.
Başa dön
Netsiz
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 10:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben suan dava acmayi dusuneni yada onlari desteklemeye calisani anlamiyorum. Dava acmak nasil sizin sonunuza kadar hakkinizsa nasil ki yanlis oldugunuz sorular hakkinda mahkemeye gitmek en dogal hakkinizsa bizde sorulara dava acamanizi yanlis oldugunu dusundugumuz icin karsi dava acmak en dogal hakkimiz. O yuzden assagilamak cahillik vs gibi kelimeler kurmak yerine medeni bi sekilde tartismayi ogrenelim once. Son bi ornekle aciklayayim arkadas diyoki protezde v f f v sorusunda referans yok ama yine de yanlis gibi cumle kurmus. Bu sorunun iptal olmayacgi allahin emri nerdeyse. O yuzden bu soruya dava acmak bosyere bilir kisi atanmasiconun cevaplamasi ulasmasi vs vs 1 soru bile sureci en kotu 1 2 h uzatacak. Bu yuzden buna bos yere dava acan arkadastan hakkimi aramkta benim en dogal hakkim
Başa dön
Dusilann
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 10:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

rarslan yazmış:
Dava açıldıktan sonra sorular iptal olursa, dava açmayanların netleri düzeltilmesin ozaman..
Ösym den bilgi aldım sınavdan sonraki 3 iş günü itiraz hakkı var dendi. Ancak ben durumu açıklayınca yine de isterseniz dilekçe yollayabilirsiniz belki değerlendirirler cevabı geldi. Dilekçe yazmaya katılmak isteyenlerle bugunden toparlamaya başlasak iyi olur tek elden yürütelim bi whatsapp grubuna ihtiyacımız var sanırım. Kimse illa dava açalım bekleyelim istemiyor ama itiraz hakkı insana özgü bişey önümüze konanı değil de hak ettiğimizi yemeliyiz. Hatta keşke sonraki sınavlar için de ösym adına caydırıcı bi dava açabilsek. Bu kadar insanız yani bi kurum yıllardır benzer hatayı yapılıyosa da buna dur diyebilmemiz gerekir binevi toplumsal sorumluluk bu.
Başa dön
deno1094
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 10:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Netsiz yazmış:
Ben suan dava acmayi dusuneni yada onlari desteklemeye calisani anlamiyorum. Dava acmak nasil sizin sonunuza kadar hakkinizsa nasil ki yanlis oldugunuz sorular hakkinda mahkemeye gitmek en dogal hakkinizsa bizde sorulara dava acamanizi yanlis oldugunu dusundugumuz icin karsi dava acmak en dogal hakkimiz. O yuzden assagilamak cahillik vs gibi kelimeler kurmak yerine medeni bi sekilde tartismayi ogrenelim once. Son bi ornekle aciklayayim arkadas diyoki protezde v f f v sorusunda referans yok ama yine de yanlis gibi cumle kurmus. Bu sorunun iptal olmayacgi allahin emri nerdeyse. O yuzden bu soruya dava acmak bosyere bilir kisi atanmasiconun cevaplamasi ulasmasi vs vs 1 soru bile sureci en kotu 1 2 h uzatacak. Bu yuzden buna bos yere dava acan arkadastan hakkimi aramkta benim en dogal hakkim

Boş yere açanı bulursan haklısın yanındayım Smile
Başa dön
canb
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 10:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Karas yazmış:
Dusilann yazmış:
Şöyle ki madem itiraz sunma süresi sınavdan sonraki 3 iş günüydü ve sınav sonrası 2. gün sorular açıklandı. Ösym tarafından insanlara, referans araştırıp hocalarla iletişime geçilip dilekçe sunabilecekleri zaman tanınmadı. Ki ankara dışındakilerin posta yoluyla 24 saatte oraya o dilekçeyi ulaştırması mümkün bile değildi. Asıl sorun burada zaten neden itiraz edilmedi diyenler için. İtiraz eden varsa da eğer, bilelim ki referans araştırıp dilekçeye ek yapalım. çünkü o kısa süreçte yollanan dilekçe varsa da yeterli olabileceğini zannetmiyorum . Ve asıl sorun birbirimizi davalamak değil de ösymnin soru sorma yönteminin hatalılığı. Birsürü denemeye girdik bu sınava gelene kadar kimsenin kafasında soru işareti bile kalmadı. Ne demek ösym referans vermeyebilir sorduğu soruda !

biz soruyu hazırlayana göre o şık en olası diye sınavda onu tahmin etmeye çalışmak durumunda bırakılmamalıyız. Asıl sorun bu ama herkes bunu atlıyor. Esas dava açma nedeni bu olmalıydı önceki senelerde de. Bilimsel bi sınav yoruma açık yapılmamalı tek doğrusu olmalı.

Ayrıca bu ülkede doğrunun peşinden gitmeye çalışanı her türlü dışlarlar. Ortak hakları savunmaya çabalayan davacıyı davalamak bi bizde vardır.

Ayrıca gizlice dava açmaktansa burada konuşulup referans göstererek ya da doğru kabul edilen yanıtlara referans göstererek dava açmama kararı alıp birlikte ilerlemeye çalışmalıyız.

Şuan referansla itiraz edilip muhtemelen hatalı olduğu için iptal edilebilecek tek soru discus sorusu hocalardan aldığımız dönüşlere göre. Protez f ve v sorusu için ise üst anteriorların geride dizilmesi f v telaffuz sorununa yol açar yazan kaynak verebiliyoruz ancak v f şeklinde çıkar kaynağı veremiyoruz. Ama ösym de bize aksini kanıtlayamıyor.

Yani soruların bu muammaya sahip olması bile başlı başına dava sebebi. Kaç senelik emeğimize yazık . Haklısınız 5 ayımıza da yazık olabilir dava açılırsa ve süreç uzarsa, ancak dava sürecinin işlememesi de hukukun hatası ya da ankarada bulunduğu halde sürece destek vermeyip evinden sonucu bekleyenin hatası, dava açanın değil. Geçen seneki davacı 2 kişiye yüklenilmesini anlamam mümkün değil. Dava edilecek o kadar yer varken gidip hakkını savunmaya çalışanı davalamak cahillik.

Öncelikle itiraz süresi sorular açıklandıktan sonra 3 gün henüz bitmedi lütfen hak adaletle ilgili yorum yaparken süreçle ilgili bilgi sahibi olduğunuzdan emin olun. İkicisiyse maalesef kabullenmek istemediğiniz durum sürecin kötü işlediği, evet hatalı soru hazırlamak ösym nin hatası ve bu bizi mağdur edebilecek bir durum ama dava açtığımızda aylarca bekleyerek mağdur olacağımız kesin ve aylarca beklerken de hiçbir yetkili kurum bize cevap vermeyecek ne kadar bekleyeceğimizi bile bilmeden aylar geçireceğiz.

Yanlis bilgi vermeyin. Itiraz süresi sınavın yapıldığı ertesi gün başlamak üzere 3 is günüydü dün bitti
Başa dön
dentis_ts
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 10:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Öyle karşı dava açmak vs çocukça ama şansa iptal olur mu diye desteksiz dava açanın yakasına yapışırım bilginiz olsun.Adam gibi textbookları inceleyelim hocalarla iletişime geçelim herkes baksın soruların yanlış olduğunu gösterir delil bulan paylaşsın.Bariz hatalı soruyu da dava edene kimse bişey demez.İtiraz süresi dolsu ama ösym kabul edecekse itiraz edelim hatta davaya hiç bulaşmayalım ama süre geçtiği için işleme koyulmaz bence.
Başa dön
Karas
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 10:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dusilann yazmış:
rarslan yazmış:
Ösym den bilgi aldım sınavdan sonraki 3 iş günü itiraz hakkı var dendi. Ancak ben durumu açıklayınca yine de isterseniz dilekçe yollayabilirsiniz belki değerlendirirler cevabı geldi. Dilekçe yazmaya katılmak isteyenlerle bugunden toparlamaya başlasak iyi olur tek elden yürütelim bi whatsapp grubuna ihtiyacımız var sanırım. Kimse illa dava açalım bekleyelim istemiyor ama itiraz hakkı insana özgü bişey önümüze konanı değil de hak ettiğimizi yemeliyiz. Hatta keşke sonraki sınavlar için de ösym adına caydırıcı bi dava açabilsek. Bu kadar insanız yani bi kurum yıllardır benzer hatayı yapılıyosa da buna dur diyebilmemiz gerekir binevi toplumsal sorumluluk bu.

Bu söylediklerinizin hepsi geçen yıl da konuşuldu ama sonuçta tek mağdur olan ve asla sesini duyurmayan biz olduk. Bakın bu sene yine üzerinde tartışılan bir sürü soru var. Biz yine aylarca beklediğimizle kalacağız. Geçen sene olayları takip etmiş biri olarak konuşuyorum umut ettiğiniz şeyleri anlıyorum ama gerçekler öyle olmuyor.
Başa dön
rarslan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 10:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

O itiraz dilekçelerine cevap bile vermiyorlar.
Başa dön
meyre
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 10:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Süreci davaya sürükleyen ösym nin oldu bittiye getirme çabasıdır. Adamlar nasıl güzel ,net , ölçücü soru sorarızın derdinden ziyade nasıl dava açtırmayız süreci örtbas ederizin derdine düşmüşler. İnsanlar maddi manevi ve zaman olarak bu sınava emek veriyolar. Eğer ortada bir yanlış varsa bunun doğru şekilde sonlandırılıp şeffaf biçimde emek verenlerle paylaşılması gerekir. Örneğin interkale disk yerine hücreler arası iletişim ya da madde geçişi dese herkes gap junction a giderdi ama adam interkale disk diye bir yapıyı desteksiz bir biçimde ortaya atmış ayıkla pirincin taşına döndürmüş, sonuna da en olası cevap hangisidir tarzı kıvırma bir soru cümlesiyle olası hatalarının üstünü örtmeye çalışıyor. Yazık içinde bulundugumuz durum içler acısı resmen ösym bizimle kedinin fareyle oynadığı biçimde oynuyor biz de çabuk bitsin bu oyun diye aman şu olmasın bu olmasın diyoruz. Kimse sürecin uzamasını istemez niye istesinki keşke bir an evel herkes yerini turdunu işini gücünü kurup yoluna devam etse. Durum malesef bundan ibaret. Herkese geçmiş olsun.
Başa dön
Dtysm93
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 10:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Karsi dava acmayip yakasina yapismak da cok mantikliymis. Hmm yakasina yapisinca kesinlikle yaptigi cıkintiliktan ve bencillikten pismanlik duyacak insanlar ya..

En son Dtysm93 tarafından Prş Eyl 20, 2018 10:21 pm tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Karas
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 10:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

canb yazmış:
Karas yazmış:
Dusilann yazmış:

Yanlis bilgi vermeyin. Itiraz süresi sınavın yapıldığı ertesi gün başlamak üzere 3 is günüydü dün bitti

Geçen sene son saatlerde itiraz dilekçesi verildiğinden emin bir şekilde söylüyorum. İtirazlar soru numarası, soru ve şıklar belirtilerek yapılıyor sorular açıklandıktan sonra başlıyor ve 3 iş günü sürüyor
Başa dön
canb
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 10:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Karas yazmış:
canb yazmış:
Karas yazmış:
Dusilann yazmış:

Geçen sene son saatlerde itiraz dilekçesi verildiğinden emin bir şekilde söylüyorum. İtirazlar soru numarası, soru ve şıklar belirtilerek yapılıyor sorular açıklandıktan sonra başlıyor ve 3 iş günü sürüyor

Lütfen kılavuzun 24. Sayfasının 2. Paragrafını okuyun yanlis bilgilendirme yapmayın hala. Kılavuza göre dündü bitti bu süre. Itiraz eden de yok galiba ses çıkmadı hiç
Başa dön
dentis_ts
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 20, 2018 10:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

karşı dava istediğiniz kadar açın yasal dayanağınız nedir?En doğru gördüğünüz soruya bile dava yolu açık farkındaysanız.Bu şekilde insanları korkutacağınızı düşünmeyin.Bana sorarsanız Karas arkadaşın dediklerine katılıyorum en iyisi sürece müdahale etmemek.Ama soruyu bariz yanlış kılan net deliller var ise dava açana kimse bişey diyemez.Sadece iyi araştırılsın boşu boşuna kimse dava açmasın.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2018 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
3. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız