Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - DUS yılda 1 kez yapılacak !
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

DUS yılda 1 kez yapılacak !

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2013 Eylül DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
dt_fehim
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Tem 11, 2013 4:44 pm    Mesaj konusu: DUS yılda 1 kez yapılacak ! Alıntıyla Cevap Gönder

http://www.doktorlarhaber.com/7270/dis-hekimligi-uzmanlik-sinavi-dus-yilda-1-kez-yapilacak-ozel-haber

Mevcut yönetmeliğe göre "MADDE 15 – (1) Uzmanlık eğitimine giriş sınavı tıp fakültesi mezunları için TUS,
diş hekimliği fakültesi mezunları için DUS olmak üzere ÖSYM tarafından yılda en az iki defa ayrı ayrı yapılır." ibaresi ile yılda 2 kez Nisan ve Eylül aylarında yapılan Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavı Yeni taslak çalışma ile artık yılda Bir kez yapılması planlanıyor.

Doktorlarhaber.com / ÖZEL HABER

Her dönem Yaklaşık 200-250 kişi açılan DUS Kontenjanlarının, DUS'un yılda bir kez yapılmaya başlandıktan sonra yılda yaklaşık 600-700 civarı açılması bekleniliyor.

Ortodonti ve Cerrahi bölümlerde halen Ülkemizde çok sayıda Uzman Diş hekimi açığı olması ilerleyen süreçte bu branşlarda açılacak kadroların çok sayıda olacağı sinyallerini vermekte.

DUS'un yılda bir kez yapılması TUS içinde benzer bir uygulama olup olmayacağı söylentilerine yol açtı.

Doktorlarhaber.com olarak Yeni taslakta da TUS'un (Tıpta Uzmanlık Sınavı) yılda 2 Kez yapılacağı maddesine dayanarak değişikliğin mümkün olmadığını ifade edebiliriz, ayrıca Tus ile ilgili herhangi bir değişiklik çalışmasıda bulunulmamaktadır.

Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
shyowl
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Tem 11, 2013 7:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

zaten cikardik dediler anca bi elin parmagi kadar kadro verdiler, simdi de tek sinava dusursunler sonra da kaldirsinlar ne olacak cocuk oyuncagi nasil olsa Sad
Başa dön
kanojoo
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Tem 11, 2013 7:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu ne böyle ya..
kafalarına göre saçma sapan iş yapıyolar..
bi de neymiş kontenjanları artıracaklarmış senede 1 olursa.
madem ihtiyaç var açsana kontenjanları insanlar gelsin-kaç yaşına geldik hala yarış atı muamelesi yapıyolar,hayret bi şey...
Benbey
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Tem 11, 2013 11:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ulan zaten susuz kalmış ameleye(bize) hakkını çay bardağıyla verdiniz, şimdi de yarısını geri almaya kalkıyorsunuz! Haksızlığı gidermek, DUS getirmekle olmuyor. Babamın en yakın kankası olan Prof’a kaç kişi kadro açmayı düşünüyorsunuz diye sordum, bana dedi ki doktora için birkaç arkadaşın oğlunu alacağıma söz verdim, o yüzden DUS kadrosu açmayacağım. Doktoranın bedavaya adam çalıştırıp sonra eline birşey vermeden şutlamaktan farkı yok ama onu da kabul edenler oldukça biz hak edenler mağdur oluyoruz.

200 kişi kadro açıp bunların yarısını köle gibi şartlara bağlayıp, sonra az sayıda kişi için sınav yapmaya üşeniyoruz diye sınavı yılda bire düşüreceğinize, kadroları iki katına çıkaracak önlemleri almalıydınız. Ben sizin sınavınıza da sisteminize de…..! Beni temsil etmesi gereken İDO’yla da, üniversitelerle de, hocalar la da asla barışık değilim. Bir gün kapalı devre sisteminiz bozulunca bu yaptıklarınızla yüzleşeceksiniz. Yazıklar olsun!
Başa dön
tugce_89
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Tem 12, 2013 1:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

şerefsizlikten başka birşey değil gerçekten bence de yazıklar olsun!
Başa dön
dt_ok
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Tem 12, 2013 2:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hakkaten yazıklar olsun. Bu kadar emek veriyoruz yine saçma sapan kadro açarlar seneye de yılda bir yapıp yine 200 kadroyla geçiştirirler
Başa dön
tugce_89
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Tem 12, 2013 2:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

nezaman kesinleşir acaba? şuan taslakmış ama onaylanır gibime geliyo. öğrenci sömürücü hocaların da işine gelir. yine olan bize oldu 1bçk yıl verdim bu sınava öldürmek istiyorum hepsini ya
Başa dön
Layezal
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Tem 12, 2013 4:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu karari verenlerin arasinda tus surecinden gecmis bi tane doktor oldugunu dusunmuyorum.. Boyle bi sacmalik olamaz. Dunyanin en zor 2. Sinavi olarak degerlendirilen tusa 1 sene boyunca calisip performansi ayni seviyede tutmak imkansiz yaklasik 20 aydir ben de calisiyorum. Bi olmadi hadi bi daha olmadi bi daha diyip 6 ay da kendimizi bi kez daha toplayabiliyoruz. 1 sene ne ya Allah asksina.. Yaziklar olsun..tusda temele bilim uzerine klinik ekleniyor daha bi cekilebiliyor durum dusa hazirlanmak bu kadar az kadroyla cok daha zor.kazanabilecek birini bir sene daha baglamak hayatindan 6 ay daha fazla calmak baska da bisey degil
Başa dön
aynasondpiresel
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Tem 12, 2013 5:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bi tane yapılacaksa ilki bu eylül olsun.600 700 kadroyu da açsınlar hadi bakalım.nasıl fikir:))şaka bi yana bunlar yakında sınav kapısında amuda kalkamayanı da sınava almazlar!
Başa dön
dtskorkmaz
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Tem 12, 2013 6:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Durmak yok yola devam..
Başa dön
dtskorkmaz
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Tem 12, 2013 12:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tek sınav olursa bu sene maksimum 250 kadro açılır çünkü üniversiteler henüz 700 asistan için hazır değil. Seneye belki 500.
Başa dön
dtergun
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Tem 13, 2013 11:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu kesinlesti mi? Yasa taslağı mi yine? Torba yasa icinde degildi umarim çünkü gecti o yasa. :/
Başa dön
alii
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Tem 15, 2013 4:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bence bu olaya okadar olumsuz bakmayın. üç sınavda da ilk yüzdeydim ancak 3.de istediğim yere girebildim. artık herkes çalışıyor ve hepsi topu topu 3-5 nete sıkışıyordu. bence tek sınav yapılıp kadrolar birleştirilirse kimse istemediği bölümü yada şehri yazmaz artık. sınava giren sayısı artar diye endişelenmeyin 1500 kişide ilk 100 girmektense 2000 kişide ilk 200 e girmek matematiksel olarak ta daha kolaydır. hem matematik yalan söylemez:)
tabi tek olumsuz yanı sınavın aralığı uzun olacak. e dusta da zaten yavaş yavaş uzun soluklu çalışanlar daha başarılı. son iyi ay depar atmanız yeterli:)
Başa dön
Layezal
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Tem 18, 2013 2:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Puan kesintisi acaba yine ayni mi kalacak cunku yerlesen birinin 2 senesini baglar.oss ye dondu olay.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2013 Eylül DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız