Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - perio yazacaklar
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

perio yazacaklar
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2015 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
dtduss
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Ksm 12, 2015 7:14 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hocam özelde pek dediğiniz fiyatlar gerçekçi gelmedi bana. ben pek perio çantacı duymadım.diş başına 200 lirada baya fazla geldi bana.ama dediğim gibi tecrübeniz fazladır benden büyük ihtimal inşallahda dediğiniz gibidir.hayırlısı olsun herkes için
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Zorakidt
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ksm 12, 2015 9:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Valla çok büyük bi yer değilse cerrah varken periocuya çok rağbet olmuyo açıkçası benjm gördügum kadarıyla. Dış başına 200 de baya iyiymiş hakkaten hocam hangi şehir için bu? Benim çalıştığım yere gelen periocu 75 lira fiyat biciyodu dış başına. Asla bi endo kadar çantaci olayı olmaz ama perio seviyosan seviuosundur yazarsın, zevk alan için çok farklı diğer bölümlerden. Ama parasal açıdan endo yla kiyaslamak bence yanlış olur.
Başa dön
c5b6789
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Ksm 12, 2015 9:58 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben de ankara için cerrahtan çok aranıyor periocu lafını çok duyuyorum. Ankara piyasasını bilen arkadaşlar söyleyecektir. Endocu periocudan çok kazanır gibi bir şey söylemek pek doğru değil bence. 65 lira zaten küretaj için en düşük tdb fiyatı tekirdağda 200 diş başına duydum bizzat şahit oldum ve çok abartılı ve yüksek de buluyorum hala. İstediğim bölümü övmek yanlış gerçi burada ama yazacak olan yazıyor yazmayacak yazmıyor. Ayrıca ağız cerrahisine dair herşeyi yapabilir bir periocu istediğim yerlerde cerrahi olmayacağı için perio tercih edeceğim. Umarım herkes öyle yapmaz Sad

En son c5b6789 tarafından Prş Ksm 12, 2015 10:06 pm tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
ayayay
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Ksm 12, 2015 8:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

4-5 yıldır piyasadayım,ben de diş başına 200 liraya çalışanı gördüm istanbul,izmit,sakaryada,tabi ki herkes bu fiyatlara çalışmıyor,hasta profiliniz ve işlerinizi ne kadar pazarlayabildiğinize göre değişen bir durum ..

ben asıl istanbul dışında endodontistlerin çok iş yaptığını görmedim,yaşayacağınız şehir istanbul olacaksa endodonti ama başka bir şehirse periodontoloji daha mantıklı gibi geliyor.

periodontologlar televizyon kanallarında da iyi reklam yaptılar,diş eti çekilmelerinde televizyondan ve internetten araştırma yaparak gelen çok hasta oluyor,sadece küretaj olarak düşünmeyin,flep ve greft operasyonları da piyasada çokça yapılıyor.
Başa dön
modulus35
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 13, 2015 7:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dicle perioda asistanim.. Bilgi almak isteyen dm atabilir..
Başa dön
Xdentx
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ksm 13, 2015 7:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Pardon yazılanları okuyorum da tdb nin belirlediği denilen 65 tl, bazı yerlerde alındığı söylenen 75 tl, 200 tl vs. diş başına alınan fiyat mi? Yanlış mı anlıyorum? Yoksa yarım çene veya tüm ağız için geçerli fiyat mı? 7 yıldır kamuda çalışıyorum özel sektördeki fiyatların son durumunu bilmiyorum ama eskiden böyle değildi...
Başa dön
dentzey
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 13, 2015 8:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Benim çalışmış olduğum klinikte orto ve perio aranan adamdılar. Perio evet diş başına küretajı 150-200 lira gibi hesaplıyordu. Ama tabii bunu çalıştığının %50-40'ını çalıştığın yere bırakıyorsun. Ama çok iyi kazanıyordu periocumuz. Sabah geliyorsun akşam çıkarken tertemiz paranı cebine koyup çıkıyorsun. Haftata 1 geliyordu, şu an bir uzm 3 yere kadar resmi farklı yerde çalışabiliyor bildiğim kadarıyla. Tertimiz iş perio, ortoda garibimler 50-60 hasta görüyorlar günlük. Çalıştığım yerde cerrahı 3 ayda bir ararlardı, ben de cerrahi seçiyorum. Mantık abidesiyim ama seviyorum, aşığım napiim.
Başa dön
ayberk55
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ksm 13, 2015 8:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Konu tamamen benim dışımda ama, günde 50 ortodonti hastası görmek inanılmaz rakam maddi olarak. Fiziksel olarak olur-olmaz diyemem ben de günde 100 hasta bakan ortodontist gördüm. Kendini çok yorma, 25 hasta bak o da tertemiz iş bence. Olayın maddiyatı bir kenara kişisel tercihleriniz, ilgi alanınız neyse o çok daha kıymetli bence. Herkes için hayırlı olsun bu arada...
Başa dön
Furious
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 13, 2015 8:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ortonun bu kadar çok kazanma sebebi çok az ortocu olmasıydı zaten Smile dusla beraber ilerde uzman sayıları eşitlenecek diye düşünüyorum. bu durumda perio, cerrahi ve pedo ortocuların gelirini yakalar diyebilirim ya da ortocuların geliri diğer uzmanlıkların seviyesine düşecek. Very Happy
Başa dön
dentzey
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 13, 2015 9:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Herkes için hayırlı olsun inş. Bindik bi alamete... Smile
Başa dön
eylul90
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 13, 2015 9:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

erciyes perio hakkında bilgisi olan var mı? o da cerrahinin olduğu kadar iyi midir ki acaba
Başa dön
Samet
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ksm 13, 2015 10:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Peki sizce en periferler ve yeni acilanlarda siralama kaca kadar duser varmi tahmin
Başa dön
dtbstrk
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 14, 2015 12:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar yeni açılan yerler perio ve cerrahi için biraz riskli mi olur konustugum asistanlardan genel olarak böyle bi yorum aldım da siz ne dusunuyorsunuz?
Başa dön
Samet
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 14, 2015 12:53 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtbstrk yazmış:
Arkadaslar yeni açılan yerler perio ve cerrahi için biraz riskli mi olur konustugum asistanlardan genel olarak böyle bi yorum aldım da siz ne dusunuyorsunuz?

Risk tabi zaten kidemli asistanlardan ogreniyormussun genelde onlar da olmazsa nolur bilemem
Başa dön
eylul90
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 14, 2015 1:14 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

...

En son eylul90 tarafından Prş Arl 10, 2015 4:15 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Samet
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 14, 2015 1:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Umarim oyledir
Başa dön
modulus35
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 14, 2015 2:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

eylul90 yazmış:
Hocalardan öğreniyorsun öyle olunca ve kısa sürede baş asistan oluyorsun

Baya güldüm buna.😀 hic fakültede oyle birsey yok.
Başa dön
c5b6789
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 14, 2015 3:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yeni açılan fakülteler bence de çok tehlikeli bu konuda birçok fakültenin tüm akademik kadrosu yard doç. Dan oluşuyor. Yard doç da 2 sene önce asistanlığını bitirmiş kendi mi yapsın asistana mı yatırsın. Gerçi proflardan da pek bir şey öğrenilmiyor ama Smile) vaka çokluğu önemli sanırım
Başa dön
dtrabia
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 14, 2015 3:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar perio isteyenler derecelerini yazsalar biz de en azindan fikir sahibi olabiliriz bize gelir mi ve ya siralama kaca kadar dusucek diye su an kimse neresi gelir diye kestiremiyo birbirimize bu sekilde yardimci olursak bi nebze daha ongorebiliriz diye dusunuyorum
Başa dön
eylul90
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 14, 2015 3:23 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

modulus35 yazmış:
eylul90 yazmış:
Hocalardan öğreniyorsun öyle olunca ve kısa sürede baş asistan oluyorsun

Baya güldüm buna.😀 hic fakültede oyle birsey yok.

neyine güldünüz acaba?Fakültenizde böyle bi durumla karşılaşmamış olmanız olmadığı anlamına gelmez değil mi ?
kıdemli bi asistan olmadığı için direk hoca ile muhatap oluyorsunuz (kimle olacağını düşünmüştünüz ) ki hoca kadrosuna göre büyük bi ihtimal yrd.doç olacaktır bu kişi, sizden başka asistan olmadığı için ve ilk gelen siz olduğunuz için de baş asistan oluyorsunuz. Tanık oldum ki paylaşıyorum.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2015 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
3. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız