Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - 28.11.2016 dava durumu
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

28.11.2016 dava durumu
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Dtgizmo
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ksm 28, 2016 8:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

omerf92 yazmış:
15 aralık yasal sürenin sonu diye bi durmum yok muydu sanki ben mi yanlış hatırlıyorum?

Fikrimce o da yalan olucak kardes
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
dtcdz
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ksm 28, 2016 8:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Surgeon66 yazmış:
hak arayacagiz kisvesi altinda bodoslama dava açıp milletin hakkina girenlere hakkımı helal etmiyorum.Açık ve net.
+1
Başa dön
Helps
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ksm 28, 2016 8:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtkompozitle bu başlıgı acan arkadaşın profilinde adı aynı tesadüf mü iki hesap mı kullanıyorsunuz hocam ama lütfen aynı sorulara extra dava açtıysanız çekin ya da süreci hızlandırabiliyorsanız yardım edin
Başa dön
rumuzgerekli
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ksm 28, 2016 8:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Davacılar bir an evvel şu işe el atsınlar yoksa uğraşacakları başka davalar da olacak.
Başa dön
aysesr
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ksm 28, 2016 8:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sorular açıklandıktan sonra dershanenin galeyana getirmesiyle adalet neferi kesilen arkadaşlardan aylarca ses alamadık. Şimdi de aralık 2. veya 3. haftası deniliyor fakat o tarihler geldiğinde de Ocak'a ertelenecektir muhtemelen. Madem bu kadar adaletin peşindesiniz o zaman açtığınız davalarla aylarca ilgilenmeyip hakkını gaspettiğiniz binlerce insanı da düşünmeniz gerekiyordu.
Başa dön
Zigoma5
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Ksm 28, 2016 8:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Helps yazmış:
Dtkompozitle bu başlıgı acan arkadaşın profilinde adı aynı tesadüf mü iki hesap mı kullanıyorsunuz hocam ama lütfen aynı sorulara extra dava açtıysanız çekin ya da süreci hızlandırabiliyorsanız yardım edin

Hocam dediğim gibi aniden yapilan bu açıklamalar ne zamandır sevgili pirelladan gelen haberlerle hiç bir şekilde örtüşmüyor insanların canını sıkmaktan keyif alıyor heralde pes diyorum
Başa dön
dtcdz
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ksm 28, 2016 8:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ya bir de benim anlamadığım 2 dersane var büyük düsem hiç böyle şeylere karışmazken hep data karışıyor olan da bize oluyor sonuçta bu dersanenin avukatıysa dersaneninde bize bir açıklama yapması gerektiğini düşünüyorumki geçen sene videolar falan çekilmişti üstelik bu süreç bu kadar da uzamamıştı valla ankarada olan arkadaşlar varsa iletişime geçelim bir dersaneye falan da gidelim ne kadar kalabalık olursa o kadar iyi olur
Başa dön
Helps
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ksm 28, 2016 8:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Zigoma5 yazmış:
Helps yazmış:

Hocam dediğim gibi aniden yapilan bu açıklamalar ne zamandır sevgili pirelladan gelen haberlerle hiç bir şekilde örtüşmüyor insanların canını sıkmaktan keyif alıyor heralde pes diyorum

tus sayfasında fbooktan aslı hanım dtkompozitin davayı takip ettiğini kendisine ulaştığını avukatı olmadıgını ve pzt acıklama yazıcagını söylemişti görünüşe göre dogru ama davanız zaten acılmıs sorulara ise geri cekin lütfen fazla soruya dava acmak süreci uzatır dedikce ne farkeder dediler biri de gidip uğraşmamış gördüğümüze göre
Başa dön
Zigoma5
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Ksm 28, 2016 8:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Helps yazmış:
Zigoma5 yazmış:
Helps yazmış:

tus sayfasında fbooktan aslı hanım dtkompozitin davayı takip ettiğini kendisine ulaştığını avukatı olmadıgını ve pzt acıklama yazıcagını söylemişti görünüşe göre dogru ama davanız zaten acılmıs sorulara ise geri cekin lütfen fazla soruya dava acmak süreci uzatır dedikce ne farkeder dediler biri de gidip uğraşmamış gördüğümüze göre

Bilgilendirme için teşekkürler hocam.Peki datanin avukatının nasıl başka bir dava olduğundan haberi olmuyor da bize Kasım sonuna yetistireceklerini söylüyor devamlı?
Başa dön
Surgeon66
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Ksm 28, 2016 8:50 pm    Mesaj konusu: Re: 28.11.2016 dava durumu Alıntıyla Cevap Gönder

dtemablalp yazmış:
Arkadaşlar merhaba
haberler kötü malesef. 7. idare mahkemesinde olan dava üst mahkemeye gönderilmiş hala onay sürecinde olduğunu öğrendim.Süre olarak herhangi bir şey söylenmedi ne zaman onaylanır bılınmıyor.Mahkeme kalemi ile görüştüm.üst bölge mahkemesinde 14. idarede olan aynı sorular ile birleştirilip bilirkişi atanır diye düşünülüyor.Şuan onaylanma aşamasındaymış.Aralığın 2. veya 3. haftasını bulabılır.
davayı geri çekmek sence de mantıklı değil mi Alperciğim? neden surec daha fazla uzasin? Artık insanların sabrını zorlamaya başlamadı mı bu süreç? Özelden ulaşmanı bekliyorum.
Başa dön
Znoe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ksm 28, 2016 8:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Surgeon66 yazmış:
hak arayacagiz kisvesi altinda bodoslama dava açıp milletin hakkina girenlere hakkımı helal etmiyorum.Açık ve net.

+1
Başa dön
hcttp1
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ksm 28, 2016 8:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kimse kusura bakmasın ama bizim kudretimizle hizlandirilacak isler degil bunlar. Tdb başkanı bizzat ilgilenir takip ederse belki bir aşama kaydedilir. (Sadece twitter dan yazarak degil tabi ki.)
Başa dön
Surgeon66
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Ksm 28, 2016 9:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hcttp1 yazmış:
Kimse kusura bakmasın ama bizim kudretimizle hizlandirilacak isler degil bunlar. Tdb başkanı bizzat ilgilenir takip ederse belki bir aşama kaydedilir. (Sadece twitter dan yazarak degil tabi ki.)

Su an davayi acan kisi tdb baskanindan daha yetkili. davasini geri cektiği anda diğer davaların önü açılacak zaten.bunu dusunmek bu kadar mı zor?
Başa dön
dt92
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ksm 28, 2016 9:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Zigoma5 yazmış:
Anlamadığım şey ifadeler de çelişiyor davalar birleştirildi bilirkişi atanacak ücret yatırıldı diye bilgi aldık şimdi çok daha farklı şeyler duyuyoruz çok daha geride olduğumuzu farkediyoruz süreçte.Ya burhan bey bizi baya baya kandırıyor ya da bir yanlışlık var

Sanırım avutuluyoruz, şaka gibi ya birbiriyle çelişen şeyleri duymaktan, her gün umut etmekten ve her gün tekrar başa sarmaktan bıktık..Avukat bey bile ciddi ciddi avutmuş bizi öyleyse..tebrik ederim nasıl bir etik anlayışı bu. Kime güveneceğiz biz
Başa dön
Zigoma5
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Ksm 28, 2016 9:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dt92 yazmış:
Zigoma5 yazmış:
Anlamadığım şey ifadeler de çelişiyor davalar birleştirildi bilirkişi atanacak ücret yatırıldı diye bilgi aldık şimdi çok daha farklı şeyler duyuyoruz çok daha geride olduğumuzu farkediyoruz süreçte.Ya burhan bey bizi baya baya kandırıyor ya da bir yanlışlık var

Sanırım avutuluyoruz, şaka gibi ya birbiriyle çelişen şeyleri duymaktan, her gün umut etmekten ve her gün tekrar başa sarmaktan bıktık..Avukat bey bile ciddi ciddi avutmuş bizi öyleyse..tebrik ederim nasıl bir etik anlayışı bu. Kime güveneceğiz biz

Umarim öyle değildir hocam sonuçta avukatın bize yanlış ya da doğru bilgi vermesinin kendisine bir faydası yok süreç Ocak ortasına kadar uzar da diyebilirdi atıyorum.Bilirkişi atanmasını beklerken neleri konuşur olduk umarım dava geri çekilir ve sağlıklı bir bilgi alabiliriz konuyla ilgili.
Başa dön
dentistanka
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ksm 28, 2016 9:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Surgeon66 yazmış:

+1
Başa dön
dt92
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ksm 28, 2016 9:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Zigoma5 yazmış:
dt92 yazmış:
Zigoma5 yazmış:

Umarim öyle değildir hocam sonuçta avukatın bize yanlış ya da doğru bilgi vermesinin kendisine bir faydası yok süreç Ocak ortasına kadar uzar da diyebilirdi atıyorum.Bilirkişi atanmasını beklerken neleri konuşur olduk umarım dava geri çekilir ve sağlıklı bir bilgi alabiliriz konuyla ilgili.

Bende öyle ummak istiyorum ama açılan başka davalardan da bir haber olunması içler acısı, söylenen hiçbirşeyin arkası yok.. Dediğiniz gibi umarım bir önce sağlıklı bir bilgilendirme yapılır konuyla ilgili
Başa dön
Helps
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ksm 28, 2016 9:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Data aracılığıyla dava açanlar pirella veya Bruskk bizi bilgilendirebilir misiniz? 3. Davacı kim bilimyorum o da acıklama yapabilir. Bi ara avukat aynı soruya acılan davanın birlesmesi beklenmez o emsal teşgil edene göre düşer demişti sanki bilgisi olan var mı?
Başa dön
Duscuadam
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ksm 28, 2016 9:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben açıklamalar konusunda pirellaya güveniyorum. Dava açan ve davasını takip eden bir insan. Söyledikleri doğrudur bence. Bu burhan bey önce tusu sonra dusu açıklatmayı düşünüyor sanırım. Sırf bu ayrımcışıktan dolayı bir çok arkadaşıma dusdatayı tercih etmemelerini söyledim. Zira son sınavda hiç işimize yaramadı. Mahkeme olayları da cabası.

Dava açan adalet neferlerine sesleniyorum. Bu kadar umursamaz olmayın. Aklım almıyor bir inaan dava açıp nasık ilgilenmez. Hem de dava başkalarını ilgilendiriyorken. biz davanın sonuçlanmasını sabırla bekledik. Bürokrası, prosedür cart curt. Ama ortada bir umursamazlık var şu an. Hem davacılar hem de avukat hem de dersane tarafından yapılan. 15 aralığı geçtiği takdirde tazminat davası açmayı düşünüyorum. Gerçi ösym işini bilir 14 aralıkta açıklatır.
Başa dön
dtcdz
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ksm 28, 2016 9:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Duscuadam yazmış:
Ben açıklamalar konusunda pirellaya güveniyorum. Dava açan ve davasını takip eden bir insan. Söyledikleri doğrudur bence. Bu burhan bey önce tusu sonra dusu açıklatmayı düşünüyor sanırım. Sırf bu ayrımcışıktan dolayı bir çok arkadaşıma dusdatayı tercih etmemelerini söyledim. Zira son sınavda hiç işimize yaramadı. Mahkeme olayları da cabası.

Dava açan adalet neferlerine sesleniyorum. Bu kadar umursamaz olmayın. Aklım almıyor bir inaan dava açıp nasık ilgilenmez. Hem de dava başkalarını ilgilendiriyorken. biz davanın sonuçlanmasını sabırla bekledik. Bürokrası, prosedür cart curt. Ama ortada bir umursamazlık var şu an. Hem davacılar hem de avukat hem de dersane tarafından yapılan. 15 aralığı geçtiği takdirde tazminat davası açmayı düşünüyorum. Gerçi ösym işini bilir 14 aralıkta açıklatır.
bu 15 aralık olayı doğru mu hocam
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
2. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız