Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - 2016 DUS YENİ SONUÇLAR ( 2 HAZİRAN 2017)
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

2016 DUS YENİ SONUÇLAR ( 2 HAZİRAN 2017)
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Trofoblast
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 7:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Allah yardımcımız olsun inş bizde tuscular gibi bir kere bile olsa kenetlenebiliriz
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Vitamin-T
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 8:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar bildiğiniz gibi dus yeniden açıklandı ve yeniden yerlestirme olacak..bi kac bilgi karmasasi var.
Bu tus'ta belli donemlerde olan birşey bizde de bir kere oldu kesin olan şeyler var
1. Bir yere yerleşmiş arkadaşlar kazanılmış bir hakka sahipler ve kendileri baska bir bölüme gecmek istemedikleri sürece olduklari bölümde devam edecekler.
2. Bu 2017 kontenjanlarini etkilemeyecek kontenjanlar belli zaten muhtemelen temmuzda aciklanir ki bu apayri bi sinav osym ay biz 2016da çok kisi aldik 2017de az alalim diyemez. (Bknz: Tustaki emsalleri ve bizdeki 2013 nisan dusu)
3. Yerlesmis ama yerlestigi bölümden memnun olan arkadaslarin da ölü  tercih(1.marmara orto/bezmialem orto gibi) yapmasi cok onemli..tercih yaparak bulundugunuz bolumde kontenjan acilmasini saglayiyorsunuz ve yeni arkadaslar sizin bolumunuze yerlesebiliyor. Sizin bir kaybınız olmuyor(bknz:1.madde)bolumlerde agir is yükü ve az asistan var yeni is arkadaslari gelmesi sizin is yukunuzu azaltacaktir aslinda avantajli bir sey
4. 2016Tus'ta yaklaşık 3500 kentenjan varken yeni yerlestirmeyle 1500 kişi daha girdi bizde niye olmasin?
5.Sonucta ayni yolda yuruyoruz birbirimize yardim etmeyeceksek kime yardim edicez değil mi?
Başa dön
dtzlm
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 9:53 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Glutamat yazmış:
Sıralamam 800lerde ümitleneyim mi. Bir şey gelmez gibi geliyor. Konuyu bilenler benim olasılığım ne kadar yorum yaparsa sevinirim
benim de 800lerde bi yer gelir mi bu durumda
Başa dön
Trofoblast
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 11:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Çok kişiye ulaşırsak ölü tercih yaptırırsak 1000 1100 bile gelir yeterki birlik beraberlik içinde kaAnan arkadaşlara ölü tercih yaptırabilelim
Başa dön
dtzlm
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 11:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Trofoblast yazmış:
Çok kişiye ulaşırsak ölü tercih yaptırırsak 1000 1100 bile gelir yeterki birlik beraberlik içinde kaAnan arkadaşlara ölü tercih yaptırabilelim
bulunduğu yerden memnun ılan ölü tercih yapınca kendi yerine kontenjan mı açılıyor ?
Başa dön
Duskitapp
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 11:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sanırım tercih yapmazsa kendi yerini tercih etmiş gibi sayılıyor kontenjan zaten aynı başka yeri yazarsa ora da yer açılacak yazmazsa kendisinden daha düşük puan alan biri kazanamayacak orayı
Başa dön
Dnzsunali
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 11:58 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtzlm yazmış:
Trofoblast yazmış:
bulunduğu yerden memnun ılan ölü tercih yapınca kendi yerine kontenjan mı açılıyor ?

Evet hem kendisi orada kalabiliyor hem de birisi daha gelebiliyor ölü tercih durumunda.
Başa dön
Dnzsunali
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 11:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Duskitapp yazmış:
Sanırım tercih yapmazsa kendi yerini tercih etmiş gibi sayılıyor kontenjan zaten aynı başka yeri yazarsa ora da yer açılacak yazmazsa kendisinden daha düşük puan alan biri kazanamayacak orayı

O kadar anlatıldı ama sizin kafanız fena karısık Smile
Başa dön
Duskitapp
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 12:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dnzsunali yazmış:
Duskitapp yazmış:

Hadi ateyizler bunu da cevaplasın şimdi ben zaten tercih yapacam demek ki klavuz belli peki öyleyse nasıl oluyor da ben tercih yapınca kontenjan açılıyor ? Cidden kafam karışık bişeyleri anlamaya çalışıyorum 😀 Ben de kazandım tercih yapacam zaten orası kesin de işin mantığını çözmeye çalışıyorım
Başa dön
dtzlm
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 12:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dnzsunali yazmış:
dtzlm yazmış:
Trofoblast yazmış:

Evet hem kendisi orada kalabiliyor hem de birisi daha gelebiliyor ölü tercih durumunda.
çok iyi umarım herkes duyarlı olur bu konuda bizlere yardımcı olurlar 👍
Başa dön
dtzlm
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 12:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dnzsunali yazmış:
dtzlm yazmış:
Trofoblast yazmış:

Başa dön
Dnzsunali
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 12:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Duskitapp yazmış:
Dnzsunali yazmış:
Duskitapp yazmış:

Hadi ateyizler bunu da cevaplasın şimdi ben zaten tercih yapacam demek ki klavuz belli peki öyleyse nasıl oluyor da ben tercih yapınca kontenjan açılıyor ? Cidden kafam karışık bişeyleri anlamaya çalışıyorum 😀 Ben de kazandım tercih yapacam zaten orası kesin de işin mantığını çözmeye çalışıyorım

Şimdi şöyle ki bize tercih yapın diye tercih actıklarında hani ocakta tercih yaptıgımız bir kılavuz vardı ya ordaki kontenjanlardan olacak, usulen böyle ama o kontenjan listesi formalite denebilir. yeniden yerlestirmelerde şöyle oluyor ki, oralar full dolu oldugundan orada bulunan kisiler eger ki tercih yaparsa sen oraya yerlesebiliyorsun. Oradaki gitse de gitmese de sen o tercih yaptıgı sürece, tercih yapıldıgından ötürü ösym'nin otomatikman açık saydıgı kontenjan sayesinde oraya yerlesmis oluyorsun o kisi de gitse de gitmese de bir kişilik kontenjan acılmasını saglamıs oluyor. Bu sekilde Smile
Başa dön
bowman
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 1:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

O zaman ilk 100 dekilerde ozellikle memnun olanlar yerinden bezmialem ortoyu (ölü tercih anlaminda)falan yazarlarsa digerlerininde Önü acilmis olur
Başa dön
benav
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 8:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yani yerleşen 600 kişi de tercih yapsa bi 600 kişilik daha kontenjan açılmış olup sıralaması 1200lerde olan da mı yerleşebiliyor?
Başa dön
dtzlm
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 8:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dnzsunali yazmış:
dtzlm yazmış:
Trofoblast yazmış:

Başa dön
Trofoblast
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 9:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Evet aynen öyle 1200 kişide yerleşmiş oluyo.inş bunu başarabiliriz
Başa dön
Personanongrata
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 9:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cok iyimsersiniz arkadaslar hevesinizi kırmak istemiyorum ama yerinden memnun olanlar tercih yapmayı bile dusunmuyolar malesef 600 yeni kadro olmasi imkansiz yani hadi diyelim 300 kisi tercih yapti bu demek degil ki 600+300 900 lerdekiler girecek yerlesenler kullanir o acilan kadrolarin cok buyuk kismini yerlerini degistirnek icin yani ölü tercih yapilmasi önemli hic yerlesmemislerin yerlesmesi icin bence ölü tercih yapan sayisi 100 ü gecmez umarım yanılıyorumdur yerlesenler yerinden memnun olanlar insafa gelip ölü tercih yapar
Başa dön
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 9:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kimsenin tercih yapmama gibi bir lüksü yok çünkü osym tercih yapmayanların eski tercihlerini dikkate alacak tusçuların yeni değerlendirmesinde öyle yazıyor
Başa dön
Betbet
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 9:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

inşallah yerleşenler bu küçük iyiliği yapar diğerleri için,hepsi çok memnunsa sadece bezmi alem orto yazsa bir sürü insanın önü açılmış olacak ,zaten memnun olanlar diğer tercihleri gelse bile oldukları yerlerde kalma hakkına sahıpler,ben yazılmaması için hiç bir neden göremiyorum😬
Başa dön
Vitamin-T
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 04, 2017 10:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Personanongrata yazmış:
Cok iyimsersiniz arkadaslar hevesinizi kırmak istemiyorum ama yerinden memnun olanlar tercih yapmayı bile dusunmuyolar malesef 600 yeni kadro olmasi imkansiz yani hadi diyelim 300 kisi tercih yapti bu demek degil ki 600+300 900 lerdekiler girecek yerlesenler kullanir o acilan kadrolarin cok buyuk kismini yerlerini degistirnek icin yani ölü tercih yapilmasi önemli hic yerlesmemislerin yerlesmesi icin bence ölü tercih yapan sayisi 100 ü gecmez umarım yanılıyorumdur yerlesenler yerinden memnun olanlar insafa gelip ölü tercih yapar

Hocam ben tedavide veya oralde olsam daha iyi bir bolume gecmek icin tercih yaparim benim gibi dusunen de bi cok insan vardir..tedavi ve oraldeki 130 kisiden en kotu ihtimalle 100 u bile tercih yapsa zaten 100 kisilik yer aciliyor bu durumda 750. birinin atiyorum erciyes tedaviye gidebilmesi cok utopik değil..
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Sonraki
4. sayfa (Toplam 12 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız