Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - 2016 DUS YENİ SONUÇLAR ( 2 HAZİRAN 2017)
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

2016 DUS YENİ SONUÇLAR ( 2 HAZİRAN 2017)
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Hzr 05, 2017 8:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

freezecold yazmış:
Yerleşip de tekrar tercih yapmak istemeyen arkadaşlarımızın olayın ilk sokuyla böyle soylediklerini düşünmek istiyorum. Eğer okuyorlarsa tercih yapmalarının çok basit ama çok önemli olduğunu anlamalarını isterim. Sizin yanınıza gelecek arkadaşlarımız size çok minnettar olacaklarıdır. Ucuz seyler için heba edilemeyecek kadar önemli olan bu konuya önem verin.

aynı fikirdeyim
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
dtiyimser10
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Hzr 05, 2017 10:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İlk 20 bezmialem orto ölü tercih yapsa kalanlar da istedikleri yerleri yazacak şekilde tercih etse yüzlerce kontenjan açılır. Mesela malatya ortodaki biri kayseriye gecmek icin yazsa tutarsa ne ala isterse gidebilir..tutmazsa da yanina bi comez gelir. İnsanlar benim yerime başkası gelirse benim yerim sıkıntıya girer mi diye düşünüyor. Ama bu sizin kazanılmış hakkınız arkadaşlar hiçbişey olmuyo. Geçmişte birçok örnek mevcut. Bu olay sistemin bugu gibi bişey. İçiniz rahat olsun.
Başa dön
MADUR697
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Hzr 05, 2017 10:33 pm    Mesaj konusu: YENI SONUCLAR ACIL !!!! Alıntıyla Cevap Gönder

ARKADAŞLAR 688 DIM 23 KISIYLE KAÇIRDIM SINAVI. ŞİMDİ 697 OLMUŞUM. 6 TANE KLINIK BILIMLERDE BOŞUM GÖRÜLÜYOR. ESKI SINAVDA 66 DOGRU 14 YANLISIM VARDI.SIMDI YENI SONUCTA 60 DOGRU 14 YANLIS GORULUYOR. 697 İLE GİREBİLİRMİYİM BİYERE ??? BİRDE BAŞKALARININ ORDAN ESKİ YERINDEN ÇIKMASI ÖNEMLİ DEĞİL DİYE BİLİYORUM O KADAR KONTENJAN YENİ AÇILIR 2013 DE ÖYLEYDİ ÇÜNKÜ.
Başa dön
furkan254
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Hzr 06, 2017 12:30 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

acaba ölü tercih değilde malatyayı kazanmış biri kayseri için tercih yaptı ve kayseriyi kazandı ama gitmezse malatyada kalabiliyor mu?

arkadaşlar umarım herkes istediği yere girer extradan kontenjanlar açılmış olur.
Başa dön
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Hzr 06, 2017 12:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

furkan254 yazmış:
acaba ölü tercih değilde malatyayı kazanmış biri kayseri için tercih yaptı ve kayseriyi kazandı ama gitmezse malatyada kalabiliyor mu?

arkadaşlar umarım herkes istediği yere girer extradan kontenjanlar açılmış olur.

evet isterse gider istemezse gitmez. malatya da kalır.mayıs ayında tus yeniden yerleştirmesi yapıldı orada açıklama var isterseniz o açıklamayı da okuyabilirsiniz(link aşağıda). bizim tercihler başladığında da aynı açıklama yayınlanacak rahat olun.kimse zorla birşey yaptırmayacak size

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2016/TUSSONBAHAR/YerlestirmeAciklamalar.pdf
Başa dön
Glutamat
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Hzr 06, 2017 12:58 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dentmania yazmış:
furkan254 yazmış:

evet isterse gider istemezse gitmez. malatya da kalır.mayıs ayında tus yeniden yerleştirmesi yapıldı orada açıklama var isterseniz o açıklamayı da okuyabilirsiniz(link aşağıda). bizim tercihler başladığında da aynı açıklama yayınlanacak rahat olun.kimse zorla birşey yaptırmayacak size

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2016/TUSSONBAHAR/YerlestirmeAciklamalar.pdf

Aynen hocam
Burada başka bir duruma vurgu yapmak istiyorum; Lütfen gitmek istediğiniz yeri yazın . Kazanıp ta gitmekten vazgeçeceğiniz yeri yazmayın. Kazanıp gitmeme hakınnız var tabi ama o vazgeçtiğiniz yer için tonlarca zaman vakit para harcayan bizleri unutmayın. Sınırda kalıp boş boş eylülden ocağa bekleyen meslektaşlarınızı düşünerek hareket edin lütfen hocam.
Eğer yerinizden memnunsanız ölü tercih yapabilir en yüksek puanla alan ortoyu yazabilirsiniz mesela. Kolay gelsin.
Başa dön
Trofoblast
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Hzr 06, 2017 9:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yeterki tercih yapın. Hiç birşey yapmayıp yerinden memnun olan arkadaşlardan ricam bir ölü tercihle diş hekimi arkadaşlarına bir kontenjan hediye etmesi.Allah yardım edenlerden eylesin.
Başa dön
Duskitapp
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Hzr 06, 2017 9:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Babasının hayrına tercih yapmayacaklar. İnsanoğlu hep daha fazlasını ister daha iyi bir il, il iyiyse daha iyi bir branş vs.. yani bence 500 den fazla kişi tercih yapacak ama dur şurda kadro açam diye değil ulan belki bu şehre giderim bi deneyeyim veya la benim hakkım orto bi ortoyu yazayım ya tutarsa diye..adıyaman resto 1000 i görecek .. inşallah maks seviyede kişi daha alınır..

İyi niyetli dostlar elbette olacak ölü tercih yapayım gelen olsun diye.. onlara da fuat avniden selamlar olsun güzel insanlar atama yakındır güneşli çömez günler göreceğiz inşallah 😀
Başa dön
Dnzsunali
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Hzr 06, 2017 7:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Fuat avni ne alaka ya, fetöcü müsünüz? Hahaha
Başa dön
Dtsc
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Hzr 06, 2017 10:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar peki tercih süreci ne zaman olcak bununla ilgili bir bilgi var mı , hiç tercih yapmayan birinin tercih hakkı olacak mı
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Hzr 06, 2017 10:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtsc yazmış:
Arkadaşlar peki tercih süreci ne zaman olcak bununla ilgili bir bilgi var mı , hiç tercih yapmayan birinin tercih hakkı olacak mı

hiç tercih yapmayanda yapacask
Başa dön
Denizolsun
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Hzr 06, 2017 11:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu iş kesin böyle mi oluyo ki dershaneye falan soran oldu mu hiç? Yani aklım almıyor benim bu saçmalığı
Başa dön
MADUR697
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Hzr 06, 2017 11:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar sınava giren 2885 kişiden barajı geçen herkes tercih yapabilir...herhangi bir uzmanlık dalına yerleşmiş veya yerleşmemiş hiç fark etmiyor..
Başa dön
dtgce92
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 07, 2017 5:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ösym 2800 bilmem kaç tüm bu kişilere tercih hakkı tanıyor aynı kontenjanlar üzerinden. Yerleşmiş olanın tercih yapması zorunluluğu nerden çıktı anlamadım? Tus için yayınlananı okudum ben yerleşenlerin tercih yapması zaruri falan değil sadece puanları düşürür belki o. Siz emin misiniz bu işin böyle olduğuna? Yerleşmiş biri için bi yerde kontenjan açılıp o gidebiliyosa o kontenjan sınava girmiş ve orayı tercih eden en yüksek puanlıya verilir. Yerleşmiş o kişinin yeri zaten teorik olarak açılmış durumda? Bu durum sadece kazananların hakkını koruyor ekstradan bence. Gayet 550 kontenjan üzerinden yerleştirme yapılır
Başa dön
dtnurgul
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 07, 2017 6:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Puanlar düşsün ve daha çok insan yerleşsin diye herkes öyle diyor
Başa dön
jasperjumper
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 07, 2017 8:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar çok sık karşılaşılan bir durum olmadığı için genel bir bilgisizlik olması çok normal. ben de yakın zamanda tusta yeniden yerleştirmede tercih yapan arkadaşlarım sayesinde biliyorum.
şuan ekstradan kadro açılmış değil. herkes yeniden tercih yaptığında,
1- ölü tercih yaparsa , sonuçlar açıklandığında bi yeri kazanamadınız yazısını görecekler. ama kazanılmış hak olduğu için eski yerlerinde kalmaya devam edecekler. kendi kadroları halka açılmış olcak
2- gitmek istedikleri yeri tercih ederlerse , puanlar biraz düşeceği için daha çok istedikleri yere geçebilirler. yine kendi kadroları halka açılmış olacak.
3- herhangibi yeri tercih etmezlerse, kendi kadrolarında kalıp sonuç sayfasında yapılmış tercih yoktur yazısıyla karşılaşacaklar. kendi kadroları halka açılmamış olacak.
burda önemli olan tercih yaparken de kendi kadronu yazmamak ki o kadro boşalmış olsun. sonuç olarak kazanılmış hak alınmıyor kimsenin elinden. ayrıca gelebilecek yerleri yazarken de gitmeyi düşündüğünüz yerleri yazmada fayda var.
bu konuyu netleştirdiğimize göre gelelim diğer konuya,

ben yüksek puan yapmış bazı arkadaşlarımdan tercih yapmayı düşünmüyoruz diye duydum sebepleri ise şunlar

1- yeterince koltuk yok iki katına çıkarsa biz de hasta bakamayacağız

bu konuda haklılar biraz herkes iyi eğitim almak ister ama bu aynı zamanda iş yükünün de azalacağı altlarına çömez geleceği anlamına geliyor.

2- daha düşük puanlılar bizle aynı bölüme girmesin

2 net aralığında bu kadar yığılmanın olduğu bi sınavda biz daha çok çalıştık daha çok hak ettik demesin kimse.

3- hocalar okuldan alındığı için asistan başına çok az hoca düşüyor

sürekli akademik personel ilanı oluyor onlar tamamlanır yakında die düşünüyorum

4- eylülde açılan kadroları etkileyecek o zaman onlara haksızlık olacak

şuan herkes yeni tercih yaparsa 600 kadro açıldı diyelim ekstra. bunun dezavantaja dönüşmesi için eylülde 600den fazla kadro azaltmaları lazım ki ne kdr saçma olduğu aşikar
ayrıca başka bi hesap yapalım, dusta yerleşemeyip şuan tekrar hazırlanan ve eylülde yerleşecek olan 100 kişi var diyelim bunlar şuan yerleşse eylülde 100 kadro boşalmış olcak ösym kadroları 70 tane azaltsa bile karda olunur. ki zaten bu dedğim rakamlarda kadroların azalmayacağını biliyoruz hepimiz. ösym kafasına göre yine kadro açmayabilir ayrıca şuan tercih yapılmasa bile.

5 - hocalara bağlı karar vereceğiz
ben tıpçılarda hiç böyle bişey duymadım doktorayla girilmedi ösym açtı bu kadroları şimdi niye hocalara bağlı olundu?

iptaller olunca herkesin sıralaması değişti, üst sıraya çıkanlar ne çabuk unuttunuz bu günleri belki şuan bu konumda olamayacaktınız ve daha az çalışmış daha az hak ediyo deildiniz.

benim istediğim bölüm herkes tercih yapsa bile gelmiyor umrumda deil açıkçası kimin tercih yapıp yapamadığı.konuşmaları duyunca tutamadım kendimi .ayrıca benim genel dişhekimlerinde gördüğüm yüzde 10luk ii insanlar dilimi için yazdım bu yazıyı. kendine zarar gelmesini istemeyen ama bu durumu avantaja çevirmek isteyenler için.
sonuçta herkese win win .
kalın sağlıcakla
Başa dön
dtnurgul
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 07, 2017 8:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ne güzel olmuş yüreğine sağlık kardeşim
Başa dön
dtgce92
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 07, 2017 9:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ya data neden bi açıklama yapmıyo şu konuda ben böyle saygısızlık görmedim anasayfada tıp dil de tıp dil çok önemli şu an tıpdil çünkü hayret bişey ya
Başa dön
Personanongrata
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 07, 2017 9:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

jasperjumper yazmış:
Arkadaşlar çok sık karşılaşılan bir durum olmadığı için genel bir bilgisizlik olması çok normal. ben de yakın zamanda tusta yeniden yerleştirmede tercih yapan arkadaşlarım sayesinde biliyorum.
1- ölü tercih yaparsa , sonuçlar açıklandığında bi yeri kazanamadınız yazısını görecekler. ama kazanılmış hak olduğu için eski yerlerinde kalmaya devam edecekler. kendi kadroları halka açılmış olcak
2- gitmek istedikleri yeri tercih ederlerse , puanlar biraz düşeceği için daha çok istedikleri yere geçebilirler. yine kendi kadroları halka açılmış olacak.
3- herhangibi yeri tercih etmezlerse, kendi kadrolarında kalıp sonuç sayfasında yapılmış tercih yoktur yazısıyla karşılaşacaklar. kendi kadroları halka açılmamış olacak.
burda önemli olan tercih yaparken de kendi kadronu yazmamak ki o kadro boşalmış olsun. sonuç olarak kazanılmış hak alınmıyor kimsenin elinden. ayrıca gelebilecek yerleri yazarken de gitmeyi düşündüğünüz yerleri yazmada fayda var.

ben yüksek puan yapmış bazı arkadaşlarımdan tercih yapmayı düşünmüyoruz diye duydum sebepleri ise şunlar

bu konuda haklılar biraz herkes iyi eğitim almak ister ama bu aynı zamanda iş yükünün de azalacağı altlarına çömez geleceği anlamına geliyor.

2 net aralığında bu kadar yığılmanın olduğu bi sınavda biz daha çok çalıştık daha çok hak ettik demesin kimse.

şuan herkes yeni tercih yaparsa 600 kadro açıldı diyelim ekstra. bunun dezavantaja dönüşmesi için eylülde 600den fazla kadro azaltmaları lazım ki ne kdr saçma olduğu aşikar
ayrıca başka bi hesap yapalım, dusta yerleşemeyip şuan tekrar hazırlanan ve eylülde yerleşecek olan 100 kişi var diyelim bunlar şuan yerleşse eylülde 100 kadro boşalmış olcak ösym kadroları 70 tane azaltsa bile karda olunur. ki zaten bu dedğim rakamlarda kadroların azalmayacağını biliyoruz hepimiz. ösym kafasına göre yine kadro açmayabilir ayrıca şuan tercih yapılmasa bile.

ben tıpçılarda hiç böyle bişey duymadım doktorayla girilmedi ösym açtı bu kadroları şimdi niye hocalara bağlı olundu?

iptaller olunca herkesin sıralaması değişti, üst sıraya çıkanlar ne çabuk unuttunuz bu günleri belki şuan bu konumda olamayacaktınız ve daha az çalışmış daha az hak ediyo deildiniz.

benim istediğim bölüm herkes tercih yapsa bile gelmiyor umrumda deil açıkçası kimin tercih yapıp yapamadığı.konuşmaları duyunca tutamadım kendimi .ayrıca benim genel dişhekimlerinde gördüğüm yüzde 10luk ii insanlar dilimi için yazdım bu yazıyı. kendine zarar gelmesini istemeyen ama bu durumu avantaja çevirmek isteyenler için.
kalın sağlıcakla

Olay tam olarak bu 👍👍👍
Başa dön
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 07, 2017 9:53 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

jasperjumper yazmış:

kalın sağlıcakla

eline yüreğine sağlık.
Çok mu zor birine iyilik yapmak ben bunu anlamıyorum.diş hekiminin dişhekimine yaptığını kimse yapmıyor bize.hasta kapmak için diğer hekimi kötülemek.ötekini hor görmek hep bizim meslekte.aslında bu fakültede aşılanıyor bize birbirimizle hep yarıştırıldık.yok çan eğrisi yok klinikte puan toplama.yok box ı sen fazla kullandın.
Tıp faküktesinde okuyanlarda birbiri ile yarış durumu yok hasta bakıp puan toplana derdi yok.yanında ne kadar çok asistan olursa o kadar az nöbet tutacağını ne kadar az angarya iş yapacağını ve bunun sonucunda kendine ve uzmanlık tezine o kadar çok vakit ayırabileceğini biliyor.ama biz hep rakiptik hâlâ öyleyiz.bizim meslekte empati hiç olmadı olmayacakta.en basiti önümüzde işte.allha herkese gönlündeki hayatı versin.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Sonraki
6. sayfa (Toplam 12 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız