Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - 2017-DUS ve 2017-STS Soruları Açıklandı!
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

2017-DUS ve 2017-STS Soruları Açıklandı!
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Trofoblast
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 9:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Chordatympani biz dus datatan çalıştık siz nerden çalıştınız bilmiyorum sınava da bu kaynaklara dayanarak girdik o yüzden savunuyoruz keşke sizin kaynaktan çalışsaymısız bilemedik
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
chordatympani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 9:53 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

piamerina yazmış:
chordatympani yazmış:
Ayrıca bu swing lockta yabancı kaynaklarda üst çeneye yapılan modifikasyonları da var.labial bar ince yapılıp vestibüldeki akriliğin altında kalıyor.nasıl lingual plak olabilir .datanın kitabında yazıyor diye doğru mu olacak
Şu an soruya bakıyorum cümle tam olarak şöyle mandibulanın horizontal düzlemdeki hareketi sırasında rotasyon merkezi çalışan taraf kondilinden geçer.
daha uzun karmaşık bir cümle vardı.vertikal eksenden de bahsediyordu.sınavda baya düşünmüştüm bu soruyu.cümlede kelime oyunu var gibiydi.yanlış hatırlıyor da olabilirim
Başa dön
Hale111093
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 10:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtcapa yazmış:
Arkadaşlar yapmayın yahu bu sorular yanlışsa sonuna kadar gitmeliyiz hepimiz 1 yılımızı verdik ve atıyorum bu 6 soruda 3d3y yapan kişi, kitaptan okuduğu ve bildikleriyle haklı olarak boş bırakan veya yanlış yapan(ki spruların çoğunda yanlış yapıldı) 6y yapan kişiden 3.75 net yüksek yapıyo. İsterseniz bakın geçen senenin net aralığına 3.75 netle 100 kişi oynar. Yani bunlar eğer HATALI soruysa 1 yılımız bu saçma sapan hatalı sorularla gitsin mi? Bu hak yemek olur. Yani sonuna kadar kovalayalım HATALI olduğunu düşündüğümüzü ösymye dedik **** gibi kabul etmediler o zaman davada yapılmak zorundadır çünkü hak yememek lazım. Genelde herkes bunların hepsini yanlış yaptı diyemeyizki 3000 kişi var yani. Geç açıklanır acı çekeriz ama hak yenmez.birde gereksiz sorulara tabiki itiraz etmeyelim mantıklı argüman bulunabilene edelim buna katılıyorum tabiki çünkü geçen sene geraksiz yere yanlış olmayan sorulara da itiraz edildi ve ondan dahada uzadı. Hocalar kendi ağızlarıyla diyodu hakkınızı yedirtmeyiz itiraz ederiz diye ondan inanamayıp bende aradım TUS ta yanlış soru yokmuş ona itiraz etmiceklermiş DUS için böyle bişey bilmiyorum dediler...

Kesinlikle katılıyorum.hemen hemen herkes yanlış yapmıştır bunları demek ne kadar saçma bu sınava buraya yorum yazan insanlar girmiyor sadece. Yanlış soru varsa gereken yapılmalı sürecin uzaması hoş olmasa da kabullenilebilir
Başa dön
Trofoblast
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 10:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Senede bir olan sınavda oldu bittiye getirilemez.
Başa dön
dtkrdnz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 10:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Trofoblast yazmış:
Ne gaza getirmesi karadnz hanım emek vermişim canım yanmış saçma sapan cvp anahtarı çıkmış sırf biraz erken olacak diye hakkım mı yensin burda hırsızı suçlamıyonuz bizi suçluyosunuz. Ösym her sene umutlarımızı çalıyo.sesimizi çıkarmayalım mı emek verdim emek. 3 sene çalışmışsınız emeğin en fazlasını vermişsiniz ve haksızlığa göz yumuyosunuz. Birde sunu ekliyeyim dersaneyle bağlantı kurulur yanlış olana itiraz edilir illa biz yanlış yaptık diye itiraz edilsin demiyoruz

Kardeşim haksızlığa göz yuman veya sizi suçlayan yok.. aynı mağduriyetleri yaşıyoruz. Aynı şokları geçiriyoruz sorularla ilgili. Sıkıntı verdiğiniz tepkide. Geçen sene sonuna kadar gidildi, bana söyler misiniz ne değişti ilk açıklanan sonuçla? Realist olmak gerek. Kazanç kayıptan büyük olsa, gerçekten hakkı trslim etseler evet dava açılsın deriz. Ama yok öyle bi dünya malesef
Başa dön
dtkrdnz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 10:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İtiraz edelim varsa hata ama dava işine kimse girmese iyi olur, ciddi manada büyük bi kalabalık hiç uğruna kayıp yaşıyor ve sonuçta da elde var sıfır
Başa dön
dtkrdnz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 10:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

canze yazmış:
Dtkrdnz hocam 3 senedeki su anlık netinizi merak ettim.. cidden ben bu sınavdan dus mantıgından hic bi şi anlayamıyorum ondan sordum..

Valla benim çıkarımım sen ne kadar hangi kaynaktan çalışırsan çalış bi yerden sonra şans devreye giriyor, ben çalışıyor olduğum için sınava çok yüklenemedim bu yıl.. hoş geçen yıl da keyfi olarak yüklenememiştim ama.. O yanlış olduğu iddia edilenlerden de var yanlışım. Detaylı hesaplayamadım ama 90 civarı bi net bekliyorum
Başa dön
mhmt41
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 10:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Daglarkizii yazmış:
11.bennet hareketi
12.AH hattı? 1-2-3 hepsi doğru
13.ideal geçici? Estetik gereksiz
14.renk ? Dişler kurutuldugunda parlaklık azalır
15.indirek tutucu? C kroşe
16.swinglock?labial bar

Daglarkızı sinavi bende cozdum 12. Soru AH hatti sorusu bende cevap D(1 ve 3 ) gosteriyor. Defalarca baktim
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
mhmt41
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 11:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtses yazmış:
ah hattı sorusunun cevabı 1 ve 3 müymüş , dusdata sitesinde öyle yazıyor galiba ?

Evet bende cozdum cevap D(1 ve 3)
Başa dön
Daglarkizii
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 11:49 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar dusemin protez hocası kendi Facebook sayfasında sorular için video hazırlamış. Kaynak belirtmiş. İtiraz edilmek istenirse o kaynaklar gosterilebilirmis. Bakan olursa
Başa dön
dgngrl
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 1:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Daglarkizii yazmış:
Arkadaşlar dusemin protez hocası kendi Facebook sayfasında sorular için video hazırlamış. Kaynak belirtmiş. İtiraz edilmek istenirse o kaynaklar gosterilebilirmis. Bakan olursa

Hocam girdim göremedim videoyu link mi paylaşmış?
Başa dön
Maxfac
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 4:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Daglarkizii yazmış:
atilla hocamı ben bulamadım faceini..
Başa dön
chordatympani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 4:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar ah hattı sorusunun cevabı 1 ve 3 hepsi değil.iyice kontrol ettim.hatta sınavı açıp sadece o soruyu cevapladım 1 doğru diyor:)) cevap 1vw 3
Başa dön
chordatympani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 5:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar ayrıca rezeksiyon sorusunun da cevabı miksom ve squamöz odontojenik tümör olarak verilmiş.dünkü cevap yanlış.yani soru doğru
Başa dön
dtclearfil
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 9:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Maxfac yazmış:
Daglarkizii yazmış:
atilla hocamı ben bulamadım faceini..

https://www.facebook.com/ahmet.a.ertan
Arkadas olarak ekleyin öyle gözüküyor sadece arkadaşlara açık. Swing lock - 1234lü okluzyon sorusu - Gozu dinlendirmek icin griye bakilir denilen sorularin yanlışlığı kaynaklariyla beraber yayınlanmıs.Hocamiza teşekkür ederiz.
Bu arada swing lock bir marka ismiymis,Texas falan yazıyor sitesinde.
http://www.swinglock.com
Henüz 9.dusta soru kalmamış gibi bunları bize soran hocalara ne demeli bilemiyorum
Başa dön
dtsts
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 10:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

indirekt tutucunun cevabı nedir arkadaşlar?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
10. sayfa (Toplam 10 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız