Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - ITIRAZ EDILECEK DENILEN SORULARIN DEVAMI NERDE
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

ITIRAZ EDILECEK DENILEN SORULARIN DEVAMI NERDE
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
jumper
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 7:58 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kosp yazmış:
dtiremk yazmış:
chordatympani yazmış:
Arkadaşlar bu ortodonti itirazları gerçek mi? Şaka falan mı yoksa

katılıyorum Rolling Eyes
ortoda tek hatali gordugum soru fonk apreydeki mandibular bukkal disler gerisine bende niye diyorum Smile

+1
Birebir kitapta hepsi yaziyor noktalamalarin yeri farkli diye mi bu itirazlar
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Daglarkizii
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 8:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

DtKaradeniz yazmış:
yine aynı şekilde mandibula intramembranöz kemikleşir ibaresi doğrudur
şöyle açıklamak isterim ben ve ali eve gidiyorum cümlesi doğrudur diyelim ben eve gidiyorum diye ikinci bir cümle kurunca bu sizce yalnış mı oluyor bence hayır ama ben sadece tek başıma diyince yalnış oluyor ki buda şıklarda böyle ifade edilmemiş itiraz gerekçesi ne merak ettiğim ikinci durum budur

Katılıyorum. Ki misal lenf sorusu cozmussunuzdur. Derinin dermisinde bulunmaz. Ama oncule epitel diye verince lenf varmış gibi kabul ediyorduk. Hoca kendi derste çözdü ve genel yazdığı için istisnayi dusunmeyeceksiniz dedi.
Başa dön
chordatympani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 8:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu cam iyonomer sorusuna neden yanlış deniyor.sitrik asit ne zamandan beri cam iyonomerde yer alıyor.kenarda köşede kalmış kitapları didik didik edip çıkartırsan olur o ayrı.o mantıkla ben her soruya itiraz ederim.sınav diye birşey olmaz
Başa dön
Kosp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 8:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

chordatympani yazmış:
Bu cam iyonomer sorusuna neden yanlış deniyor.sitrik asit ne zamandan beri cam iyonomerde yer alıyor.kenarda köşede kalmış kitapları didik didik edip çıkartırsan olur o ayrı.o mantıkla ben her soruya itiraz ederim.sınav diye birşey olmaz
o soruyu bende anlmadim ancak textte yaziyormus :s sasirdim
Başa dön
chordatympani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 8:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kosp yazmış:
chordatympani yazmış:
her textbookta farklı yazıyor.hangisi doğru o zaman.bir ton kitap var.hepsine uyan soru nasıl olabilir.en doğru şık neyse odur.
Başa dön
DtKaradeniz
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 8:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kosp yazmış:
DtKaradeniz yazmış:
Kosp yazmış:
dtiremk yazmış:
chordatympani yazmış:
Arkadaşlar bu ortodonti itirazları gerçek mi? Şaka falan mı yoksa

katılıyorum Rolling Eyes
ortoda tek hatali gordugum soru fonk apreydeki mandibular bukkal disler gerisine bende niye diyorum Smile

açıkcası ben ortoda hatalı soru olduğunu düşünmüyorum sorular kalitesiz yorumu kesinlikle doğru ama yanlış demek için hocanın yorumlarını okuduğumda evet öyle imiş diyemedim çünkü hoca bilgi üzerine kendi yorumunu katmış bu benim şahsi fikrim
hocam fonk aparey sorusunda siklardan birinde mandibular bukkal dis deniliyor sık direkt yanlis yani bu bir iptal sebebi olmalo
Bence ornegin asagidakilerden hangisi restorasyonda kullanilmaz dese
Kompozit
Kompomer
Sond
rezin modifiye kompozit siman

Ne derdiniz ?

hocam dediğim gibi sorular özensiz haklısınız bu konuda hem fikirim tabirde sorun var örneğin ah hattı sorusu ben doğru yaptım soru yanlış klinik anatomik belirtmesi lazım iptal olursa ben hayır demem ama bu ifade okuyunca aklıma keser dişler gelmiyor dediğim gibi bunlar hepimizin şahsi fikirleri hocalarımızın zoru hazırlerken o anda kafasında düşündüğünü 6. hislerimizle bunu hissetmemiz gerektiğini zannediyorlar sanırım ama süreci izleyip bekleyeceğiz...
Başa dön
Kosp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 8:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

chordatympani yazmış:
Kosp yazmış:
chordatympani yazmış:
her textbookta farklı yazıyor.hangisi doğru o zaman.bir ton kitap var.hepsine uyan soru nasıl olabilir.en doğru şık neyse odur.
en dogru sik neyse odur diye bir sey olamaz kime gore en dogru sen a textini referans alana calisirsin ben b sonucta herkes dershaneye gitmiyor ya da senin okulun a alir anlatir benim ki b alir anlatir ne yapacagiz o zaman ?itiraz edilir soruyu hazirlayan referansini gosterir olur biter
Başa dön
chordatympani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 8:14 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kosp yazmış:
chordatympani yazmış:
Kosp yazmış:
chordatympani yazmış:
en dogru sik neyse odur diye bir sey olamaz kime gore en dogru sen a textini referans alana calisirsin ben b sonucta herkes dershaneye gitmiyor ya da senin okulun a alir anlatir benim ki b alir anlatir ne yapacagiz o zaman ?itiraz edilir soruyu hazirlayan referansini gosterir olur biter
bir de diyelim ki bir textbookda farklı yazıyor diğerinde farklı.bu iptal sebebi midir ?yoksa benim kaynağım bu mu deniyor doğru mu kabul ediliyor
Başa dön
WILLING
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 8:18 am    Mesaj konusu: BU NE YA? Alıntıyla Cevap Gönder

HER SENE AYNI MUHABBET.YOK SINAV BİLGİYİ ÖLÇEN BİR SINAV DEĞİLMİŞ YOK BİLENLE BİLMEYENİ AYIRMIYORMUŞ YOK SORULAR KALİTESİZMİŞ YOK BU NE BİÇİM SINAVMIŞ. YA HERKESİN FANTAZİSİNE GÖREMİ SINAV HAZIRLAYACAK BU ADAMLAR . DAHA NE YAPSINLAR .10 15 SORU DIŞINDA HER SORU YÜZEYEL BASİT. ÖRNEGİN ADAMLAR M.CRİCOARTENEOİDEUSUN SİNİRİNİ SORMAMIŞ ADEM ELMASI HANGİ KARTİLAJDADIR DEMİŞ LA DAHA NE İSTİYOSUNUZ.SEN BU SORUYU BİLMİYONDA BİLENLE BİLMEYENİ AYIRAN SORUYUMU BİLECEN.SANA Bİ SORU SORARLAR KENDİNİ BİLE AYIRAMAZSIN SONRA.ADAM GİBİ ÇALIŞMADAN SINAVA GİREN VATANDAŞ YOK ŞÖYLE YOK BÖYLE DİYOR VEDE ÖKÜZÜN ALTINDA BUZAĞİ ARAYIP İTİRAZ MİTİRAZ EDİYORLAR ACABA EKMEK ÇIKARMI DİYE.NE AYAKSINIZ LA SİZ?
Başa dön
Kosp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 9:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

chordatympani yazmış:
Kosp yazmış:
chordatympani yazmış:
Kosp yazmış:
chordatympani yazmış:
bir de diyelim ki bir textbookda farklı yazıyor diğerinde farklı.bu iptal sebebi midir ?yoksa benim kaynağım bu mu deniyor doğru mu kabul ediliyor
bu konuda net bilgim yok mahkeme surecinde bilirkisi heyeti ne derse o oluyor,osym de boyle bir sey olmaz diye dusunuyorum kaynak gosterirse kabul ederler
Başa dön
Bosshuso
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 10:08 am    Mesaj konusu: Re: BU NE YA? Alıntıyla Cevap Gönder

WILLING yazmış:
HER SENE AYNI MUHABBET.YOK SINAV BİLGİYİ ÖLÇEN BİR SINAV DEĞİLMİŞ YOK BİLENLE BİLMEYENİ AYIRMIYORMUŞ YOK SORULAR KALİTESİZMİŞ YOK BU NE BİÇİM SINAVMIŞ. YA HERKESİN FANTAZİSİNE GÖREMİ SINAV HAZIRLAYACAK BU ADAMLAR . DAHA NE YAPSINLAR .10 15 SORU DIŞINDA HER SORU YÜZEYEL BASİT. ÖRNEGİN ADAMLAR M.CRİCOARTENEOİDEUSUN SİNİRİNİ SORMAMIŞ ADEM ELMASI HANGİ KARTİLAJDADIR DEMİŞ LA DAHA NE İSTİYOSUNUZ.SEN BU SORUYU BİLMİYONDA BİLENLE BİLMEYENİ AYIRAN SORUYUMU BİLECEN.SANA Bİ SORU SORARLAR KENDİNİ BİLE AYIRAMAZSIN SONRA.ADAM GİBİ ÇALIŞMADAN SINAVA GİREN VATANDAŞ YOK ŞÖYLE YOK BÖYLE DİYOR VEDE ÖKÜZÜN ALTINDA BUZAĞİ ARAYIP İTİRAZ MİTİRAZ EDİYORLAR ACABA EKMEK ÇIKARMI DİYE.NE AYAKSINIZ LA SİZ?

Abi sen ÖSYM'nin yaptığı sınava ilk kez mı giriysoun?her sene aynı muhabbet derken neyi kasettin?
Hayır şu şifreli sınav dönemi,kpsslerde olanlar,geçen yılki dus süreci ya da aaylarca açıklanmayan tus sınavı?hiç mı birini duymadın neyi savunuyorsun ?bilmem farkında mısın ama insanlar emek harcıyor bir yılını belki daha fazlasını harcıyor maddi manevi neler kaybediyor yıllarını kaybediyor ve bu sınavı hazırlayan kurum hocalar ya da artık listeyi ne kadar uzatirsan,seksen tane klinik sorudan 10 tane yanlış soru çıkarıyor.
Neyin kafasını yaşıyorsun söylesene.?
Hiç mı yanlış yok sence ha?
Ya yapmayın etmeyin gerçekten kimse sınavi hazırlayan kurum kuruluş hakkında savunucu olmasın,hele bir de bu süreci yaşayan insanlarsaniz kendinize acıyın emeğinize acıyın.
Başa dön
Maxfac
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 11:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar dusemden özgür hoca(endodonti hocası) diaket ile ilgili soruda diaketin marka ismi olma sebebi ile seçeneklerde olmaması gerektiğini ve bu sorunun iptalinin gerektiğini söyledi faceden siz ne düşünüyorsunuz?
Başa dön
Kosp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 5:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Maxfac yazmış:
Arkadaşlar dusemden özgür hoca(endodonti hocası) diaket ile ilgili soruda diaketin marka ismi olma sebebi ile seçeneklerde olmaması gerektiğini ve bu sorunun iptalinin gerektiğini söyledi faceden siz ne düşünüyorsunuz?
daha once tedavide marka ismi soruldu diagnodent olsa gerek itiraz edildi osym cok yaygin vs diyerek marka ismide olsa kabul etti
Başa dön
Mehemati
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 7:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

chordatympani yazmış:
DtKaradeniz yazmış:
ortodonti sayfa 204 tablo en az stabil olanlar altta 3 madde halinde kitapta mevcut ya kitap yalnış ki bu durumda benim bir senelik emeğimi heba ediyorlar yok değilse soruya itiraz sebelerini merak ediyorum maxiller asimetri tabloda ortada neyine itiraz ediyorlar merak ediyorum
onlar dava açıyorsa biz de hakkımızı sonuna kadar savunuruz.biz de karşı dava açarız .o kadar emek verdik.ayıp gerçekten. Ayrıca benim bu sorum yanlış olmasına rağmen böyle düşünüyorum .kitapta bariz yazıyor az stabil olanlar içinde mandibula geri alma var.neyin itirazı bu
+1Ben de o soruyu yanlış yaptım ama en altta mandible back
Maxilla down
Maxilla widet
Yaziyodu Belki kendi içerisinde enaz stabil diye yazabilirdi ama sormak istedikleri belli o yüzden itiraz işime geliyor ama itiraz etik değil.
Başa dön
Maxfac
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 7:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kosp yazmış:
Maxfac yazmış:
daha once tedavide marka ismi soruldu diagnodent olsa gerek itiraz edildi osym cok yaygin vs diyerek marka ismide olsa kabul etti
hayır ozamanlar sorular açıklanmadığı için itiraz edemediler, sınav sonuçları açıklandıktan sonra da kimse itiraz etmedi, hatta hocalar dava açarsak bu soruyu iptal ettirebiliriz dediler ama üstüne dusen olmadı...
Başa dön
DtKaradeniz
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 8:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Mehemati yazmış:
chordatympani yazmış:
DtKaradeniz yazmış:
ortodonti sayfa 204 tablo en az stabil olanlar altta 3 madde halinde kitapta mevcut ya kitap yalnış ki bu durumda benim bir senelik emeğimi heba ediyorlar yok değilse soruya itiraz sebelerini merak ediyorum maxiller asimetri tabloda ortada neyine itiraz ediyorlar merak ediyorum
onlar dava açıyorsa biz de hakkımızı sonuna kadar savunuruz.biz de karşı dava açarız .o kadar emek verdik.ayıp gerçekten. Ayrıca benim bu sorum yanlış olmasına rağmen böyle düşünüyorum .kitapta bariz yazıyor az stabil olanlar içinde mandibula geri alma var.neyin itirazı bu
Maxilla down
Maxilla widet
Yaziyodu Belki kendi içerisinde enaz stabil diye yazabilirdi ama sormak istedikleri belli o yüzden itiraz işime geliyor ama itiraz etik değil.

Hocam tüm ortagnatik cerahhiler içerisinde gibi bir soru değil aşagıdakilerden hangisi en az stabildir sorusu sorusu bu kadar soru tüm ortognatik cerrahi derse tamam ayrıca sorunun doğru cevabı başka bir kaynakta mevcut ama hocamız sağolsun bunu hiç eklememiş tek kaynakta yazmıyor demiş diğerinde tablo var o tabloda kendi kitabında var kendi yazdığı ya okuttuğu kitaba itiraz ediyor hoca ve ben sebebini merak ediyorum gerçekten
Başa dön
Mehemati
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 8:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

DtKaradeniz yazmış:
Mehemati yazmış:
chordatympani yazmış:
DtKaradeniz yazmış:
Maxilla down
Maxilla widet

Hocam tüm ortagnatik cerahhiler içerisinde gibi bir soru değil aşagıdakilerden hangisi en az stabildir sorusu sorusu bu kadar soru tüm ortognatik cerrahi derse tamam ayrıca sorunun doğru cevabı başka bir kaynakta mevcut ama hocamız sağolsun bunu hiç eklememiş tek kaynakta yazmıyor demiş diğerinde tablo var o tabloda kendi kitabında var kendi yazdığı ya okuttuğu kitaba itiraz ediyor hoca ve ben sebebini merak ediyorum gerçekten
Osymnin sormak istediği sizin veya benim düşündüğüm gibi biz anladık ama kelime eksikliği o zaman ben de en az stabil olan maxilla wider derim ama siklarda yok diye düşünen olmuştur zorlama ile itiraz edilen bir soru ama bütün sorulara böyle bir zorlamayla hata aranabilir...
Başa dön
dtumut
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 8:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

11 olmuş hatalı soru sayısı
Başa dön
Mehemati
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 8:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yoh mu Arttıraran Gel Vatandaş Gel 😂😀😁😃
Başa dön
Daglarkizii
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 13, 2017 9:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Betbet yazmış:
chordatympani yazmış:
Furious yazmış:
datanın yanlış dediği sorulara bakarak sınavda ben 10 soruda daha aynı mantıkla yanlış bulurum. cevabı çok net olan sorulardan iptal olursa mahkemeyle karşı dava açarım. çok net.
furious kardeşim ben de seninle birlikteyim.ben de aksi durumda karşı dava açarım direk.

Katılıyorum arkadaşlar ben de destekçinizim ben de açarım.

Ben de katılıyorum kesinlikle.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
3. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız