Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - ÖLÜ TERCİH YAPACAKLAR BURAYA!!!
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

ÖLÜ TERCİH YAPACAKLAR BURAYA!!!

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
erenu89
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Hzr 05, 2017 10:40 pm    Mesaj konusu: ÖLÜ TERCİH YAPACAKLAR BURAYA!!! Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar ölü tercih yapacak hali hazırda yerleşmiş duyarlı ve bilinçli meslektaşlarımız, sıralamanızı ve şu an bulunduğunuz bölüm/fakülte şeklinde yazar mısınız? Ona göre liste yapalım ve aşağı yukarı kaç kontenjan açılacak fikir sahibi olalım. Buraya girmeyen kişilerle ilgili de bilgi alıp yazabilirseniz veya buraya yönlendirirseniz çok iyi olur. YÖK SB vs zaten kontenjanlarımızla ilgili yeterince cimri ve doktora gibi bir oluşum zaten karşımızda dururken biz dusçuların bu fırsatı tepmesi çok büyük bir talihsizlik olur. LÜTFEN DUYARLI OLALIM VE BİR AN ÖNCE BU GİRİŞİM İÇİN HERKESİ BİLGİLENDİRELİM!!!
Benim sıralamam 1200lerde ve yerleşme umudum bile yok ancak bunu diğer yerleşme umudu olan arkadaşlar için yapalım.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
MADUR697
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Hzr 05, 2017 10:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BENIM ANLAMADIGIM BIR KONU VAR.ölü tercih yada suan yerlesmıs kısılerın tercıh yapıp yapmaması neyı etkılıyor ki? şuan yerleşen tercıh edıp ayrılırsa mı yenı kişi gelebilir ?
Başa dön
erenu89
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Hzr 05, 2017 10:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ayrılmasa da bulunduğu yere kontenjan açılır. Oradaki arkadaş tercih yaptığı an gitme olasılığı olduğu için bulunduğu yere kontenjan açılır, o kazanmış olduğu haktan HİÇ BİR ŞEKİLDE MAHRUM KALMAZ. Bu konuda daha detaylı bilgi sahibi arkadaşlar vardır, onlar da fikirlerini yazarsa ve bu başlığı canlı tutarsak gönüllü bir arkadaş da listeyi tutarsa çok iyi olur.
Başa dön
seksek
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Hzr 05, 2017 10:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yerinden memnun olmayan arkadaşlar zaten tercih yapacaklardır diye düşünüyorum bu durumda asıl belirleyici olacak yerinden memnun olan arkadaşlarımıza kalıyor lütfen duyarlı olalım ve tercih yapalım bu fırsat bir daha zor ele geçer... lütfen sizi etkileyecek hiç bir durum olmayacak ama başka bir insanın kaderi degisebilecek sizin sayenizde
Başa dön
MADUR697
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Hzr 06, 2017 3:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu durumu yaymamız lazım ama.herkesın haberı olsun.fakultedeki yerleşen asıstanların hepsının duyması lazım.Tıpta 3 gün içinde tercıh yapıldı.face gruplarına yazalım orda.davalık süreçte grup kurulmuştu.çoğu kişi yerleşmiştir...
Başa dön
Trofoblast
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Hzr 06, 2017 4:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu duyarlılığı göstermeliyiz. Yerinden memnun olupö ölü tercih yaptığı anda kontenjan artmış oluyo arkadaşada herhangi birşey olmuyo.kazanmış arkadaşlar empati yapıın diyorum. Kaybınız olmadığı gibi hem çömeziniz gelmiş oluyo hemde büyük bir iyiliğe imza atmış olursunuz.
Başa dön
Seniordent
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Hzr 06, 2017 8:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Buradan 8 sorunun iptali ile net i ve puannını yükselmesiyle yerleşme imkanı elde etmiş arkadaşlara sesleniyorum, LÜTFEN ÖLÜ TERCİH YAPINIZ çünkü 8 sorunun iptali ile yüzlerce kişi geriye düşmüş ve mağdur olmuş dolasıyla yerleşememiş meşlektaşlarınıza bu imkanı çok görmeyin şundan emin olun ki bu imkanı verceğiniz meşlektaşlarınız ömür boyu size hem ducı hemde minnettar kalacaklardır.
Başa dön
Trofoblast
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Hzr 06, 2017 9:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Amin inş ilk defa kontenjan bizim elimizde bakalım kaç kişi elimizden tutacak bize destek olucak.Allah yardım edecek sanşlı kişilerden eylesin inş.
Başa dön
seksek
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 07, 2017 10:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dusla yerleşen meslektaslarim lütfen ölü tercih yapalım kimse düşük puanla girecekler bizim bölümlerimize vs. Diye düşünmesin neden mi çünkü dus sıralaması hiç bir şekilde gerçeği yansıtımıyor kendimden örnek vermek istiyorum bu durumun daha iyi anlaşılması için benim ilk siralamam 570 ti soru iptal leri ile 688 oldu çünkü o sorulardan yalnızca bir yanlisim vardı iptal olan soruları yanlış yapan arkadaşlar önüme geçti , yerlesmeyi çok istiyordum tüm illeri, bölümleri tercih ettim ama yerlesemedim şuan ki siralamam 664 oldu en azından fırat resto ya filan girebilecek bir sıralama önceki yerleştirmeye göre belkide yerleşen arkadaşlardan şuan sıralaması gerileyip 700 e yaklasanlar bile vardır ama onlar yerleşti ve kazanılmış hakları, yanlis anlaşılmasın kimseye sitem etmek tartışmak değil amacım ama şuan o yerleşen arkadaşlar tercih yapmazsa ben yine bir yere yerlesemeyecegim belkide benden düşük siralamali olanlar şuan yerleşmiş olduğu halde bunların hiç birinde adalet yokken lütfen bizden düşük puanla gelcekler, asistan sayısı artacak vs diye düşünmeyin lütfen çünkü kimse kimseden az emek vermiş değil ama malum sınav bizi bu şekilde sıralıyor... Bu nedenle lütfen ölü tercih yapıp bizlere tekrar bir dus stresi yasatmayin...
Başa dön
Personanongrata
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 07, 2017 10:16 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

seksek yazmış:
Dusla yerleşen meslektaslarim lütfen ölü tercih yapalım kimse düşük puanla girecekler bizim bölümlerimize vs. Diye düşünmesin neden mi çünkü dus sıralaması hiç bir şekilde gerçeği yansıtımıyor kendimden örnek vermek istiyorum bu durumun daha iyi anlaşılması için benim ilk siralamam 570 ti soru iptal leri ile 688 oldu çünkü o sorulardan yalnızca bir yanlisim vardı iptal olan soruları yanlış yapan arkadaşlar önüme geçti , yerlesmeyi çok istiyordum tüm illeri, bölümleri tercih ettim ama yerlesemedim şuan ki siralamam 664 oldu en azından fırat resto ya filan girebilecek bir sıralama önceki yerleştirmeye göre belkide yerleşen arkadaşlardan şuan sıralaması gerileyip 700 e yaklasanlar bile vardır ama onlar yerleşti ve kazanılmış hakları, yanlis anlaşılmasın kimseye sitem etmek tartışmak değil amacım ama şuan o yerleşen arkadaşlar tercih yapmazsa ben yine bir yere yerlesemeyecegim belkide benden düşük siralamali olanlar şuan yerleşmiş olduğu halde bunların hiç birinde adalet yokken lütfen bizden düşük puanla gelcekler, asistan sayısı artacak vs diye düşünmeyin lütfen çünkü kimse kimseden az emek vermiş değil ama malum sınav bizi bu şekilde sıralıyor... Bu nedenle lütfen ölü tercih yapıp bizlere tekrar bir dus stresi yasatmayin...

Hak ettigini bu sefer alırsın inşallah😊 bi benzeride benim başımda yazdıklarının 4 ay koca bi hici beklemisiz ve bütün bu yaşadıklarımızın üstüne sınava tekrar hazırlanmak.. ümitsiz ve yine aynı seyler olursa dusuncesiyle calisilan bi sinav bizim yerimize yerlesen arkadaşlar 1 dk kendilerini koysunlar o zaman ne demek istedigimizi anlarlar umarim
Başa dön
seksek
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 07, 2017 10:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Inşallah hakkımızda hayırlısı olur 😊 ben meslektaslarimizin empati yapacağını düşünüyorum biz birbirimizi kollamazsak daha çok şeyler gelir başımıza bari bu safer ösym pişman olsun yaptığı hataya kontenjanları artması ile
Başa dön
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 07, 2017 10:30 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bir arkadaşım şöyle dedi hoşuma gitti

(Tabi hocam kul ne yapabilir ki Allah nasip edecek. Gerisi vesile. insanlara tanrı gibi davranmaya gerek yok. Nasibimde yoksa olmz ama kötü niyetli bi kul hasretiyle olmazsa o Allahla kendi arasındaki mesela. Ben Allahtan geldiğini bilirm. Zaten bu şekil inanmazsak o zmn millete kin beslemeye baslıyorz. Gerek yok)
Başa dön
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 07, 2017 12:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tus 2016 yeniden yerleştirme ile ilgili drtus ta yazılanlar

http://www.drtus.com/yeni/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=143671
Başa dön
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 07, 2017 12:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

cot28
Comez Tip Ogrencisi

Tarih: 28.04.2017 - 20:03:51
. Mesaj konusu :
Mesaj Numarasi : NjYuMjQ5LjkzLjIyMA== | MTQ5Njc5MDU3NA== Yoneticiye Bildir !

Bu basligi sosyal medyada paylas...

yerinden memnunsan tek tercih hacettepe radyo yaz çömezin gelsin,memnun değilsen istediğin yerleri yaz ama mevcut kazandığın yeri asla yazma...orası zaten kazanılmış hakkın ve cepte...
Başa dön
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 07, 2017 12:23 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sofosbuvir
Comez Asistan Dr.

Tarih: 28.04.2017 - 20:21:17
. Mesaj konusu : Re: 2016 eylül tus yeniden yerleştirme soru
Mesaj Numarasi : NjYuMjQ5LjkzLjIyMA== | MTQ5Njc5MDU3NA== Yoneticiye Bildir !

Forumdan alintidir
***Önceden bir bölüme yerleşen ve yerinden memnun olan biri tercih yaparsa nolur? yerleştiği bölümü kaybetme ihtımalı varmı dır?

Bir bölüme yerleşen ve yerinden memnun biri gelmeyecek ölü tercih yaparsa (hacettepe radyo mesela), yapılacak yenıden yerleştirme ile bir yere ( kendı kazandığı bölüme de) yerleşmez,eylülde kazandığı bölümü boşaltmış olur, kendi puanından daha düşük birinin girmesini ve kendisine çömez gelmesini sağlamış olur.

***eylülde kazandığı bölümü kaybetme ihtimali var mıdır?
yoktur.osym açık açık yazmış.
"4) Bu yerleştirmede yerleşsin veya yerleşmesin ilk yerleştirmede yerleştirilmiş adaylardan
yerleştirildikleri ilk kurumda kalmak isteyenler, uzmanlık eğitimlerine bu kurumda devam
edebileceklerdir. "
***bir bölüme yerleşen ve yerinden memnun olan biri tercih yapmazsa nolur?
eski tercih listesi geçerli olacağından çok buyuk ıhtımalle eylulde kazandığı yeri tekrar kazanır,ve aldığı puandan daha düşük bir puan ile kazandığı bölüme birinin girmesini ,çömez gelmesini engellemiş olur.çok düşük bir ihtimal de olsa eylulde kazandığı tercihin bir üst tercihi gelse bile, yeniden tercih yapmadığı için bu dikkate alınmaz, sonuç açıklama sayfasında görülmez. o da açıkça yazıyor.
"2) Yerleştirme sonuçları, 28 Nisan 2017-3 Mayıs 2017 tarihleri arasında bu yerleştirme için
tercih yapan adaylar için açılacaktır. Bu yerleştirme için verilen sürelerde yeni tercih
bildiriminde bulunmayan adaylara yerleştirme sonuçları açıklanmayacak ve bu adaylarla ilgili
herhangi bir işlem yapılmayacaktır."

***eylulde bir bölüme yerleşmiş ama hacettepe radyoloji gibi uçuk bir yer değil de gelebilecek bir yer tercih eder ve o yer gelirse nolur?
isterse gider istemezse gitmez.ösym nın duyurusunda açıkça yazıyor:
"3) Yerleştirme sonuçları yerleştirme işlemi tamamlandıktan sonra ilgili kurumlara Merkezimiz
tarafından elektronik ortamda iletilecektir. Yerleşen adaylardan isteyenler , sonuçlar açıklandıktan bir gün sonra başlamak üzere 10 iş günü içerisinde yerleştirildikleri kuruma kayıt yaptırmak zorundadır. Belirtilen tarihe kadar yerleştirildikleri kuruma kayıt yaptırmayan
adaylar, bu yerleştirme sonucundan yararlanamayacaklardır."

***yani kaç kişi girerse o kadar fazladan kadro tus için kopartılmış mı oluyor?
evet.en son maddede yazmış:
"6) Kılavuzdaki mevcut kontenjanlara yeni değerlendirme sonuçlarına göre yerleştirme işlemleri
sonucu ortaya çıkabilecek ilave kadro ihtiyaçları, ilgili kurumlar tarafından karşılanacaktır.

**********özetle tusiyerler için win-win durumu ,tusiyerler birleşirse bir gol atmış olacaklar.
bu yuzden eylulde kazananlardan ne kadar çok kişi tercih yaparsa o kadar çok boş yer açılacak ve başkaları girecek.*********
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız