Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Dusdata 7. Deneme 15. Fizyo sorusu
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Dusdata 7. Deneme 15. Fizyo sorusu

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Glutamat
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 17, 2017 4:27 am    Mesaj konusu: Dusdata 7. Deneme 15. Fizyo sorusu Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar cevapta hata olduğunu düşünüyorum; yenilenme kapasitesi olmayan kasları sormuş; kalp kası +iskelet kası yazıyo fizyo ve patoda . Acaba bilgi mi değişti. Cevabı sadece kalp kası olarak vermiş
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
dtmehmet2
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 17, 2017 5:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

soruda detay bir bilgi sorgulanmış ve soruda çizgili kasların stallet hücreleriyle olan ilişkisi bahsedilmiştir tekrar ettiğinizde bu detaya yer vererek çalışmanız yararınıza olacaktır.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Kosp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 17, 2017 5:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bende oyle hatirliyordum cevapta bir yanlislik olabilir mi birde botilinum toksini farmada sinaptobrevin mi ben mi yanlis biliyorum
Başa dön
Furious
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 17, 2017 5:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben onarım var yenilenme yok diye biliyordum. Onarımla yenilenmeyi eşdeğer tutabilir miyiz ki?

Botulinumun alt türleri var A B C D...... diye. Sinaptobravini etkileyen de var sintaksini de.
Başa dön
Kosp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 17, 2017 5:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Furious yazmış:
Ben onarım var yenilenme yok diye biliyordum. Onarımla yenilenmeyi eşdeğer tutabilir miyiz ki?

Botulinumun alt türleri var A B C D...... diye. Sinaptobravini etkileyen de var sintaksini de.
hatirlarma icin tesekkurler
Başa dön
Glutamat
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 17, 2017 7:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtmehmet2 yazmış:
soruda detay bir bilgi sorgulanmış ve soruda çizgili kasların stallet hücreleriyle olan ilişkisi bahsedilmiştir tekrar ettiğinizde bu detaya yer vererek çalışmanız yararınıza olacaktır.

430 da spotlarda . Ondan önce konuda da geçiyor. Yenilenebilme ve onarım bambaşka kavramlardır. Ayrıca patoloji hipertrofi hiperplazide de geçiyor bu bilgi.
Onun dışında yeni bilgi olarak asıl 405te geçen ifadede kalp kasınının binde bir yenilenebileceği bulunmuştur yazıyo. İncelerseniz
Başa dön
dtmehmet2
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 17, 2017 7:23 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

http://www.dusdata.com/32226/2017-online-7-dus-deneme-sinavi-aciklamali-soru-cozumleri-2
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Glutamat
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 17, 2017 7:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtmehmet2 yazmış:
http://www.dusdata.com/32226/2017-online-7-dus-deneme-sinavi-aciklamali-soru-cozumleri-2

Hocam ben geçen seneden sonra fizyocuya malesef güvenemiyorum. O yüzden kendimizin yorum yapması önemli. Çünkü hocalar işin içinden sıyrılıyorlar bi şekilde.
Spottaki ifade açık sayfasını yazmıştım. Yerini bulamadım ama araştırıyorum tus sorusu da vardı. Onarım ile yenilenme banbaşka kavramlardır. Hocanın açıklaması benim için yeterli olmadı.
Başa dön
paradontax
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 17, 2017 7:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar birbirimin kafasını bulandırmayalım çizgili kasta yenilenme yok kalp kasında da binde bir gibi önemsenmeyecek oranda . Bı hafta hoca hangi şubedeyse soralım yada mail atalım doğru değil cevap
Başa dön
paradontax
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 17, 2017 7:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar birbirimin kafasını bulandırmayalım çizgili kasta yenilenme yok kalp kasında da binde bir gibi önemsenmeyecek oranda . Bı hafta hoca hangi şubedeyse soralım yada mail atalım doğru değil cevap
Başa dön
Glutamat
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 17, 2017 8:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tusçu 3 arkadaşa sordum cevap D diyorlar.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız