Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Tercihte illa kontenjan açılması mı gerekli?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Tercihte illa kontenjan açılması mı gerekli?

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Gorlingolds
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Hzr 20, 2017 6:21 am    Mesaj konusu: Tercihte illa kontenjan açılması mı gerekli? Alıntıyla Cevap Gönder

Yeni sıralamam ile diyelim ki o bölüme direk giriyorum ama yazacağım bölümde hiç kimse tercih yazmadı.yine de istediğim bölüme direk giriyor muyum?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Hzr 20, 2017 7:50 am    Mesaj konusu: Re: Tercihte illa kontenjan açılması mı gerekli? Alıntıyla Cevap Gönder

Gorlingolds yazmış:
Yeni sıralamam ile diyelim ki o bölüme direk giriyorum ama yazacağım bölümde hiç kimse tercih yazmadı.yine de istediğim bölüme direk giriyor muyum?

eğer oradakinden puanın yüksek ise her şartta girersin diye biliyorum ama ösym bu sağı solu belli olmaz.normalde kadronun boşalması lazım en olmadı mahkeme ile alırsın hakkını yap tercih
Başa dön
jasco
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Hzr 20, 2017 8:06 am    Mesaj konusu: Re: Tercihte illa kontenjan açılması mı gerekli? Alıntıyla Cevap Gönder

Gorlingolds yazmış:

hocam sıralamamla dırek gırıyorum dıye bıse yok..ılk yerlesenlerın sıralamasını puanını karıstırmayın..osym tercıhını guncelleyenlerın yenı tercıhlerını alacak guncellemeyenlerın ocak ayında yaptıkları tercıhı alacak kımın puanı yeterse o gırer..yıne aynı kısıler o bolume yerlesırse acıklamıcak..ornek vermek gerekırse 2 kontenjanlı bır yere 500.ve 510.gırdı sızde 520.olup gıremedınız..yenı sonuca gore ordakılerın bırı 490 oldu bırıde 530 oldu ve tercıhlerını degıstırmedıler..sızınde sıralamanız degısmedı dıyelım..baska kımsenın yazmadıgını dusunursek 490 yerlesır ve sız yerlesırsınız 530 olan yerlesemez osym zaten acıklamaz bunların sonuclarını ama yerlerınde kalır sız ekstradan gırmıs olursunuz..bu sekılde zaten mutlaka artı kontenjandan gırecek bı suru ınsan olacak eger tercıh yaparlarsa..yapmazlarsa osym acıklamıcak o arkadaslarınkını eskı yerlerınde kalacaklar..yanı sonuc olarak ordakılerın orayı bosaltması sart degıl ama onlarda tercıh yapar daha onde bı yere gıderlerse tabıkıde baska kısıler gırecegı ıcın fazladan ınsan gırmıs olacak..zıncırleme bı olay yanı ılk 100de ne kadar oynama olursa sonrası corap sokugu gıbı gelır..
Başa dön
Dnzsunali
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Hzr 20, 2017 8:34 am    Mesaj konusu: Re: Tercihte illa kontenjan açılması mı gerekli? Alıntıyla Cevap Gönder

dentmania yazmış:
Gorlingolds yazmış:

eğer oradakinden puanın yüksek ise her şartta girersin diye biliyorum ama ösym bu sağı solu belli olmaz.normalde kadronun boşalması lazım en olmadı mahkeme ile alırsın hakkını yap tercih

Peki bu durumda oradaki kisi hakkından olur mu tercih yapıp yerlesememzse? Kendinden yüksek biri geldi diye?
Başa dön
dentmania
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Hzr 20, 2017 8:39 am    Mesaj konusu: Re: Tercihte illa kontenjan açılması mı gerekli? Alıntıyla Cevap Gönder

Dnzsunali yazmış:
dentmania yazmış:
Gorlingolds yazmış:

Peki bu durumda oradaki kisi hakkından olur mu tercih yapıp yerlesememzse? Kendinden yüksek biri geldi diye?

hayır kazanılmış hak o olur mu hiç lütfen ösym nin başvuru bilgilerini okuyun.daha önceden kazananın hiçbir kaybı yok
Başa dön
jasco
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Hzr 20, 2017 9:39 am    Mesaj konusu: Re: Tercihte illa kontenjan açılması mı gerekli? Alıntıyla Cevap Gönder

Dnzsunali yazmış:
dentmania yazmış:
Gorlingolds yazmış:

hayır hocam yazıda yazıyor zaten..ocak ayında yerlesenler bu yerlestırmede Marsada çıksalar kazandıkları yerden olmuyorlar..
Başa dön
Dnzsunali
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Hzr 20, 2017 9:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

..

En son Dnzsunali tarafından Sal Hzr 20, 2017 5:22 pm tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız