Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Askerlik DUS'a Girmeye Engel mi?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Askerlik DUS'a Girmeye Engel mi?

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Askerlik ve DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
martalos
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Oca 17, 2012 11:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

teşekkürler bilgilendirme için
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Dt
DentDus Moderatörü
DentDus Moderatörü

MesajTarih: Çrş Oca 18, 2012 6:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

thanks
martalos
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Şub 08, 2012 10:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ne demek:)
Başa dön
gizemdt
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Şub 09, 2012 7:16 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

askerlik engeli olanlara kolaylıklar diliyorum Smile
martalos
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Şub 10, 2012 11:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

amin:)
Başa dön
dtbraket
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ekm 10, 2017 2:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu bilgiler hala güncel ve geçerli mi acaba ? ayrıca dus sonuçlarının açıklanmasının bayağı gecikmesi nedeniyle sorun yaşanıyor mu acaba? yani eylül-ekim döneminde sağlık raporu nedeniyle celb dönemi şubata uzadığında dusu kazanırsak eğer aradaki süreçte sorun olur mu? yada dus sonuçlarının açıklanmasının şubatı bulma ihtimalinde neler olabilir ? kayıt aşamasında bakaya kalmak sorun oluyor mu? tecrübeli arkadaşlar nasıl yaptılar acaba
Başa dön
argeste
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ekm 10, 2017 3:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtbraket yazmış:
bu bilgiler hala güncel ve geçerli mi acaba ? ayrıca dus sonuçlarının açıklanmasının bayağı gecikmesi nedeniyle sorun yaşanıyor mu acaba? yani eylül-ekim döneminde sağlık raporu nedeniyle celb dönemi şubata uzadığında dusu kazanırsak eğer aradaki süreçte sorun olur mu? yada dus sonuçlarının açıklanmasının şubatı bulma ihtimalinde neler olabilir ? kayıt aşamasında bakaya kalmak sorun oluyor mu? tecrübeli arkadaşlar nasıl yaptılar acaba
hocam ben 2016 dusuyla yerleştim, sınav 25 eylülde falandı benim tecilim bitmişti ama kasım celbi tarihi daha gelmemişti. malum dava falan açıldı süreç uzadı haliyle ben de bakaya durumuna düştüm, hatta 2 celp dönemi geçti. kayıt dönemi şubat ayındaydı o tarihlerde bakayaydım, bundan sonraki süreç de şöyle işliyor: askerlik şubesine gidiyosunuz önce durumu anlatıyosunuz, sonra onlar da sizi sıradaki celp döneminde(ben de mayıstı) askere gitmek için işlem yapıyolar, size de o tarihe kadar askerlikle ilgili bir sıkıntısı yoktur şeklinde yazı veriyorlar. tabi bi miktar (300 lira civarı) para cezası da çıkıyor(bakaya kaldığınız için) ama 1-2 ay sonra gelir onun kağıdı. siz o verilen yazıyla da kayıt yaptırıyosunuz. herhangi bir sıkıntı yok bu konuda rahat olun.
ancak ben bu işlemi yaptırdım, mayısta askere gitmem lazım ama güvenlik soruşturması falan bi türlü başlayamadım haliyle gerildim, o konuda şöyle çözüldü, beklemediğim bir anda e-devletten tecilimi sorguladım ağustosa kadar tecil edildiğini gördüm, o tecili de ÖSYM kendisi yapıyor, tus ve dusta herhangi bir yere yerleştiğiniz an, başlayacağınız tarihe kadar size sıkıntı olmasın diye toplu erteleme yapılıyor. yani sözün özü, rahat olun sıkıntı olmaz.
Başa dön
dtbraket
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ekm 10, 2017 8:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

argeste yazmış:
dtbraket yazmış:
hocam ben 2016 dusuyla yerleştim, sınav 25 eylülde falandı benim tecilim bitmişti ama kasım celbi tarihi daha gelmemişti. malum dava falan açıldı süreç uzadı haliyle ben de bakaya durumuna düştüm, hatta 2 celp dönemi geçti. kayıt dönemi şubat ayındaydı o tarihlerde bakayaydım, bundan sonraki süreç de şöyle işliyor: askerlik şubesine gidiyosunuz önce durumu anlatıyosunuz, sonra onlar da sizi sıradaki celp döneminde(ben de mayıstı) askere gitmek için işlem yapıyolar, size de o tarihe kadar askerlikle ilgili bir sıkıntısı yoktur şeklinde yazı veriyorlar. tabi bi miktar (300 lira civarı) para cezası da çıkıyor(bakaya kaldığınız için) ama 1-2 ay sonra gelir onun kağıdı. siz o verilen yazıyla da kayıt yaptırıyosunuz. herhangi bir sıkıntı yok bu konuda rahat olun.
ancak ben bu işlemi yaptırdım, mayısta askere gitmem lazım ama güvenlik soruşturması falan bi türlü başlayamadım haliyle gerildim, o konuda şöyle çözüldü, beklemediğim bir anda e-devletten tecilimi sorguladım ağustosa kadar tecil edildiğini gördüm, o tecili de ÖSYM kendisi yapıyor, tus ve dusta herhangi bir yere yerleştiğiniz an, başlayacağınız tarihe kadar size sıkıntı olmasın diye toplu erteleme yapılıyor. yani sözün özü, rahat olun sıkıntı olmaz.

çok sağolun hocam, gayet açıklayıcı oldu Smile
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Askerlik ve DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız