Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Davacı Ferhat
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Davacı Ferhat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
oguz353535
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Oca 10, 2018 8:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

janedoe yazmış:
oguz353535 yazmış:
60. ve 74. sorum yanlış benim dava açılmayı düşünülen tüm sorularım yanlıştı.
Tiyatro yada herhangi birşey varsa en çok beni etkilemiştir.
Netim 2 sorunun değişmesi ve iptallerle 70 lere düştü
Zaten dava açmaktanda o yüzden vazgeçtim
Sonuç belgemi atarım buraya hangi sorularım yanlış hep beraber bakarız

Arkadaşım bak eğer hatalı olan soruları sen yanlış yapmışsan ve o sorular iptal olmuşsa netin düşmez aksine NETİN YÜKSELİR .
Hayır bir de diyorsun ki “ ben o soruları yanlış yaptım dava açamazdım “ yahu snein hiç mi arkadaşın yok seni düzeltecek
Tahminen NETİN şu anda 90 üstü oldu ve sen bizi yine TROLLÜYORSUN🤣🤣🤣

ben diyorumki bu dava çektirme olaylarında maniplasyon yapılmış sanki benim doğruymuşta iptal ettirmeyeye çalışmış gibi bir izlenim oluşturuluyor.
Bende diyorumki benim işime gelecekti bu soruların iptal olması ben neden istemeyeyim

ösym cevapları değiştirdiği için netim düştü ve oda dava tarihine denk geliyordu hatırlarsanız 1 hafta sonra belli olmuştu değişenler ve iptaller sonrasında da dava açmadım guruba da yazdım

neyse ya açıklama yapmamak lazımmış size
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Karas
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Oca 10, 2018 8:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

oguz353535 yazmış:
janedoe yazmış:
oguz353535 yazmış:

Arkadaşım bak eğer hatalı olan soruları sen yanlış yapmışsan ve o sorular iptal olmuşsa netin düşmez aksine NETİN YÜKSELİR .
Hayır bir de diyorsun ki “ ben o soruları yanlış yaptım dava açamazdım “ yahu snein hiç mi arkadaşın yok seni düzeltecek

ben diyorumki bu dava çektirme olaylarında maniplasyon yapılmış sanki benim doğruymuşta iptal ettirmeyeye çalışmış gibi bir izlenim oluşturuluyor.
Bende diyorumki benim işime gelecekti bu soruların iptal olması ben neden istemeyeyim

ösym cevapları değiştirdiği için netim düştü ve oda dava tarihine denk geliyordu hatırlarsanız 1 hafta sonra belli olmuştu değişenler ve iptaller sonrasında da dava açmadım guruba da yazdım

Benim yazdığıma da bir cevabın var mı oğuzhan?
Başa dön
oguz353535
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Oca 10, 2018 9:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Öncelikle numaramı hiç değiştirmedim. Telefonumu değiştirdim . 4 ay öncesinden bahsettiğimiz için net hatırlamıyorum ama guruba dava açmadığımı yazdım ferhata da özelden yazdığımı hatırlıyorum , bundan sonra dava gurubunda tüm sorulara dava açıldığı yazıldı. Hatta gizli 3-4 kişinin daha olduğu yazıldı guruba bende gerisini önemsemedim
Başa dön
modiolus
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Oca 10, 2018 9:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

oguz353535 yazmış:
Öncelikle numaramı hiç değiştirmedim. Telefonumu değiştirdim . 4 ay öncesinden bahsettiğimiz için net hatırlamıyorum ama guruba dava açmadığımı yazdım ferhata da özelden yazdığımı hatırlıyorum , bundan sonra dava gurubunda tüm sorulara dava açıldığı yazıldı. Hatta gizli 3-4 kişinin daha olduğu yazıldı guruba bende gerisini önemsemedim

Sizler dışında 3bin kişinin girdiği sınavda küçük hesaplar peşine düşüp onlarca insanın bir ya da daha fazla yıllık emeğinin karşılığını almasını engellemenin vicdani yükümlülüğü var mı? Gerçekten merak ediyorum. Nereden bakarsak bakalım, mide bulandırıcı.
Başa dön
janedoe
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Oca 10, 2018 9:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Karas yazmış:
janedoe yazmış:
oguz353535 yazmış:

janedoe kardeş oğuzhan a verdiğin hızla yukarda benim yazdıklarıma da cevap verirsen söylediklerin etkili olabilir ancak. Oğuzhan kadar Ferhat da suçlu suçu birbirimizin üstüne yıkmaya çalışmanız bizi ikna etmiyor.
arkadaşım bana yönelik mi konuştun ben Oğuzhan’a konuşuyorsun sandığım için cevap vermedim varsa soracağın birşey buyur 😉
Başa dön
oguz353535
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Oca 10, 2018 9:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

modiolus yazmış:
oguz353535 yazmış:

Sizler dışında 3bin kişinin girdiği sınavda küçük hesaplar peşine düşüp onlarca insanın bir ya da daha fazla yıllık emeğinin karşılığını almasını engellemenin vicdani yükümlülüğü var mı? Gerçekten merak ediyorum. Nereden bakarsak bakalım, mide bulandırıcı.

KARDEŞ BEN KÜCÜK HESAPLAR PEŞİNDE KOŞMADIM
YANLIŞ SORULARIMA NEDEN DAVA AÇILMASIN İSTEYEYİM
Başa dön
hsnak
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Oca 10, 2018 9:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

oguz353535 yazmış:
janedoe yazmış:
oguz353535 yazmış:

oğuzhan hocam dava grubundan alınan bir ss de' 2.5 net artırdım + iptaller 'yazmışsınız.'bir de haksızlık olmadı diyenler var 'demişsiniz sorular doğruydu diyenler için
Başa dön
dtclearfil
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Oca 10, 2018 9:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Avukatının da maşallahı var. Kac bin TL almış diye duyuyoruz hiç ilgilenme , bilgi verme yok ya da bize aktarılmiyor.
Nerde bu beklediğin 2 sorunun raporu eyyy avukat yoksa yok de varsa biraz sıkıştır şu mahkemeyi bu nasıl bir pasifliktir .. Sanırsın parayı avukat Ferhat'a verdi..
Başa dön
modiolus
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Oca 10, 2018 9:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

oguz353535 yazmış:
modiolus yazmış:
oguz353535 yazmış:

KARDEŞ BEN KÜCÜK HESAPLAR PEŞİNDE KOŞMADIM
YANLIŞ SORULARIMA NEDEN DAVA AÇILMASIN İSTEYEYİM

AYNEN. Kimse bir şey yapmadı. Biz her şeyden Bİ HABER beklemeye bayıldığımız için 4 ay bekledik. AYNEN. Aylarca haber bekledik, (sadece sizin için söylemiyorum) o gruplarda olup tek kelime söylemediniz. Bunların da vicdani yükümlülüğü yok galiba. Bunca şeyi süreç bitiminde üzerinize gelindiği için öğrenmiş olduk. Neyse ki bu kez cevap veriyorsunuz.
Başa dön
Karas
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Oca 10, 2018 10:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

oguz353535 yazmış:
janedoe yazmış:
Aldığım bilgiye göre “””Dava raporları gelmeye başladıkça merak edilen soru 60 ve 74. Sorulara ait raporlar nerde, Ferhat neden bu sorulardan bahsetmedi diye sorgulayınca soruların 13-2 şeklinde paylaşıldığı, kalan 2 soruya OĞUZHAN GÜNERin “ ben kesin açıyorum” dediği ortaya çıktı . Başta bu arkadaş “ diğer davacı kim, Ferhat da bilmiyor, biz Trabzon’daki davacıyı bulmaya çalışalım asıl, onu boşverin “ diyerek konuyu değiştirip dikkatleri başka yöne çekmeye çalıştı. Aradan zaman geçti bu arkadaş bu süreçte hala “ allah allah diğer davacı kim” kafasıyla ortalığı uyuttu, daha sonra olaya Ferhat’ın da dahil olmasıyla( kendisi çalıştığı için mesai saatinde çok vakıf olamıyordu) sonu şu şu olan numara arkadaşlar diyerek Oğuzhan beyi ortaya çıkardı.
“ söyleyin bana ben ne zaman nerde ben kesin açıyorum demişim” dedikten sonra ss ler geldi “ ben kesin acıyorum “ ifadesini içeren. Paylaşım ss leri de söz konusu. Buraya nasıl yükleniyor bilmiyorum,keşke yükleyebilsek.
Ayrıca Oğuzhan’ın ilgiyi kendinden uzaklaştırmak için “ benim 70 netim var ben niye dava açayım yaaa” diye ithamlarından sonra yalanları veslesiyle gruptan uzaklaştırıldı .
Ancak herşey ilk başladığında Oğuzhan bey yetkili merci gibi insanları yönetebilecek bilgi birikimine sahipti madem 70 netin vardı da neden böyle sürünün çobanı gibi davrandın.
Ayrıca bir de yazmışsın ki “ maddi destek veren olmadı”
Sen kendin dedin avukat tanıdığım var ben kendim halledicem madd desteğe gerek yok diye
Neyse işte hepsi böyle yorumu size bırakıyorum . “””
Hakkımızda hayırlısı olsun

Ferhatla sadece bir ortak arkadaşımız var . Ben şu şu sorular bende gerisine siz açın gibi birşey demedim.Ferhat x arkadaşımıza sormuş o zamanda dava açacak galiba Oğuz demiş oda. Ferhatın benim dava açıp açmamamla ilgili bilgisi sadece budur.
Ösym'ye yapılan itiraz sürecinde bilkent gurubu oluşturup orada itirazları paylaştık.Geri kalan durumda ise ben size yürütmeyi durdurmalı dava 1200 lira durdurmasız kişi başı 900 e gelecek buda avukat numarası diye dava açacak arkadaşlara yol gösterdim.
Ben kendi kişisel davamı açıcam dedim.Hatta peşindende sizden hiçbirşey olmaz birlik olamıyoruz 200 kişilik gurupta beni karıştırmayın dedim. Bununda ss 'i var
Ben şu sorulara tamam ben dava açıyorum
Şu davayı geri çekebilirsiniz bunlar bende ben kesin açtım demedim
Bu zamana kadarda dava başlangıcından itibaren ne oldu senin dava demedi bana cünkü 200 kisilik gurupta ben dava açmaktan vazgeçtiğimide yazdım

20 kişilik özel gurupta vardım cunku oraya ortak arkadaş olarak eklendiğimi düşündüm
Daha sonra 60 ve 74 . sorular patlak verince beni guruptan cıkardılar.

oguz353535 yazmış:

Şimdi senin dava açmayacağını ferhat arkadaşından mı öğrendi gruptan mı öğrendi yoksa WhatsApp grubuna atılan ss de olduğu gibi özelden mi yazdın. Hiç bir söylediğin birbirini tutmuyor. İnandırıcı gelmiyorsun.

En son Karas tarafından Çrş Oca 10, 2018 10:41 pm tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Karas
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Oca 10, 2018 10:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

janedoe yazmış:
Karas yazmış:
janedoe yazmış:
oguz353535 yazmış:

janedoe kardeş oğuzhan a verdiğin hızla yukarda benim yazdıklarıma da cevap verirsen söylediklerin etkili olabilir ancak. Oğuzhan kadar Ferhat da suçlu suçu birbirimizin üstüne yıkmaya çalışmanız bizi ikna etmiyor.
arkadaşım bana yönelik mi konuştun ben Oğuzhan’a konuşuyorsun sandığım için cevap vermedim varsa soracağın birşey buyur 😉

Karas yazmış:
janedoe yazmış:
arkadaşlar ortalığı bulandırıp durmayın.
davacı ferhat diyorsunuz ama ferhat sadece mahkemede görülen bir isim hepsi o.
aynı fikirde olan kişiler birleşip para toplanıp ferhatın adına dava açıldı.
kamu davası değil ki bu bireysel açılmak zorundaydı.
KİŞİ SADECE KENDİ YAPTIĞI YANLIŞ SORULARA DAVA AÇABİLİR
KİŞİ SADECE KENDİ YANLIŞLARINA DAVA AÇABİLİR
KİŞİ SADECE YANLIŞ BULDUĞU SORUYU YANLIŞ YAPTIYSA AÇABİLİR
yani boş veya doğru yaptıysa davası geçersiz sayılır,gidin bakın bir avukata hukukçuya danışın göreceksiniz.
ayrıca SORULARIN ÇOĞUNA DAVA AÇILMADI DİYE BİR YALAN DOLAŞIYOR ARTIK KİM UYDURDUYSA.
ferhat sadece kendi sorularına dava açabildi onlar da 13 soru ediyor
geri kalan 2 soru da oğuzhan güner adına açıldı zannediliyordu bununla ilgili arada bir iletişim kopukluğu yaşandı.
Ferhat zaten NET BİLGİ olmadan ortamı bulandırmamak adına açıklama yapmadı, ama bazı arkadaşlar olayı çok fena çarpıttı.
ferhata özelden veya forumdan çok yüklendiği için o kendini geri çekti ama zaten HERHANGİ BİR GELİŞME OLDUĞU AN DUYDUNUZ DEĞİL Mİ BUNU KİMSE YADSIMASIN!!!
kişi veya kişileri burda rencide etmeye çalışmak kendi özbenliğinize saygınızı yitirdiğinin göstergesi.
eğer ortada bir güvensizlik ortamı oluştuysa bunu bu şekilde hiddetlenen arkadaşlar yaptı.
ferhat sadece ekonomik özgürlüğü olduğu için birçok kişinin adına gidip dava açtı.
gerisi mahkemeye kalmış siz de takdir edersiniz ki bu durumu hiç birimiz yönlendiremeyiz.

ayrıca belirtmek isterim ki dolandırıcılık veya ortaklık söz konusu bile değildir ki dolandırıcılık varsa ortada 6binküsur liranın yarısından çoğunu ferhat ve iki kişi üstlenmiştir.

ayrıca tkrar belirtmek isterim ki DAVA AÇILAMAYAN 2 SORUYA trabzondan aysima hanım dava açmıştı. bir takım kişiler aysima hanımın davasını geri çektirerek duruma müdahil olmuşlar ve böylece asıl yanlış olması söz konusu olan sorulara dava açılamamıştır..

KALDI Kİ BİR RAPORDA YETERSİZ KAYNAK BELİRTİLDİĞİ İÇİN SORU İPTAL DEĞİLDİR DİYE BİR AÇIKLAMA yapılmış,
yahu sen hocasın başka birinin sana kaynak belirtmesi gerekmez.
sen ösymnin verdiği referans kaynakları tek tek gözden geçirmek zorundasın. ne yani armut piş ağzıma düş

son olarak demek istediğim SÜREKLİ Bİ SORUMLU ARIYORSUNUZ GERÇEK SORUMLU ÖSYM YE KALİTESİZ SORULAR HAZIRLAYAN HOCALAR VE DERSANE HOCALARININ BELİRTTİĞİ GİBİ HERHANGİ BİR NİTELİK ARAMADAN TORBADAN SORU ÇEKİLMESİYLE HAZIRLANAN SINAV SİSTEMİDİR.

kimse kimsenin enerjisini düşürmesin artık. ortada güvensizlik ortamı vs yok bizim meslek grubumuzun BİRLİK OLAMAMASINDAN KAYNAKLANIYOR HERŞEY.

aramızda bir birlik olabilseydi herşey daha güzel olacaktı. ama onun yerine herkes birilerini suçlamaya takmış durumda. bu durum fakültenin 1. sınıfından bize aşıanıyor mu nasıl oluyor bilmiyorum ama bu kadar birlik olamayan bir meslek grubu daha yoktur.

BİZ BÖYLE OLMAYA DEVAM ETTİKÇE TEKNİSYENLERİN VEYA HİÇBİR ALAKASI OLMAYAN KİŞİLERİN AÇTIĞI KLİNİKLERDE 2bin LİRA MAAŞA ÇALIŞMAYA DEVAM EDERİZ KİMSE DA YAKINMASIN YANİ

Ferhat ı tanımadığını iddia eden ama bal gibi çok yakın tanıdığını bildiğimiz arkadaş;

Aynı fikirde olan kişiler para toplayıp dava açıldıysa ve ferhat burada yalnızca davada adı geçen kişiyse neden bu kadar büyük bir sorumluluk altına giren kişi olarak dava sorularını paylaştığını iddia ettiği oğuzhan la dava açıp açmadığı konusunda direkt iletişime geçmedi. Kendisi konuşmasında bir arkadaşı aracılığıyla oğuzhan a sordurduğunu onun da açmış dediğini söyledi. Halbuki Oğuzhan da Ferhat da aynı WhatsApp grubundalar. Hadi diyelim bu da tamam bu kadar kişi adına dava açmış olması sorumluluğuyla 4 ay boyunca oğuzhan benim dava x aşamada seninki noldu diye sormadı. Sorduysa ve durumu biliyorsa niye bunca zaman hiç kimseye bir şey söylemedi.

Gelelim bilgi verme olayına. İlk açılan dava grubunda para verenlerle ayrı bir grup kurduktan sonra niye ayda bir belki bir cümleden fazlasını duyamadık dava hakkında. O da başka birileri aracılığıyla söylendi üstelik başka bir sürü söylenti ve bilgi kirliliği varken kime inanacağımızı bilemezken.

Bir ay önce davacının ferhat olduğunu öğrendikten sonra kurulan WhatsApp grubunda hangi sorulara dava açıldı diye sorulduğu zaman datanın soruları + diaket ve renk dediği halde Aysima diye bir davacının daha olduğunu, davasının takip edilmediği için çok geride olduğunu, bilirkişi parasını bile henüz ödemediğini öğrendiğimizde,sizin tüm sorulara açtık sözünüze güvendiğimizden bari geri çeksin yoksa daha bir 4 ay daha bekleriz dediğimizde, buna rağmen bir emin olmak için siz hangi sorulara dava açmıştınız numaralarını yazın dediğimizde -yine bir arkadaşı aracılığıyla-ilk söylediği sayıdan daha az sayıda soru numarası yazıp, biz de ya bunlar niye eksik yanlış yazdı herhalde dediğimizde ses çıkarmadı.

YANLIŞ VE BOŞ sorulara dava açılamıyorsa ve ferhat bey bunun farkındaysa neden kendi doğru yaptığı 1 ve boş bıraktığı 1 soruya da kendisi dava açtı. Kendi davasında bu soruların değerlendirme dışı bırakılacağını biliyordu ve başkalarının bu sorulara dava açmasının önüne mi geçmek istedi.

Peki sen Oğuzhan denen arkadaş grupta bir kaç kez ben kesin açıcam dediğin halde neden açmaktan vazgeçtiğini grupta söylemedin?
"
BİZ KİMSEYLE OTURUP TAMAM TÜM SORULARI SÖYLE YAPARSAK KAPSIYORUZ GİBİ BİR OLAYA GİRMEDİK

BENİM TEK KONUSMAM BİR ARA BİR GURUP OLUSTU HERKES BENDE DAVA AÇICAM DERKEN BENDE BENDE DAVA ACICAM DEDİM O GURUPTA 50 KİŞİ DAVA AÇIYORDU"

Diyorsun yine aynı grupta biz oğuzla konuştuk ikimizin soruları birbirini tamamlıyor diye yazdığında yoo nerden çıkarıyorsun ferhat biz senle böyle bir şey konuşmadık demedin.Bunları o zaman konuşsaydın o zaman deminden beri burda yazdıkların anlamlı olurdu.

Bütün bunlar olmuşken bu güne kadar hiç bir şey şeffaf ilerlememişken şimdi kimse gelip bana ben masumum edebiyatı yapmasın.

Sorularım bunlar.
Başa dön
janedoe
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Oca 10, 2018 10:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tamam işte ben de daha önce dediğim gibi dava hakkında gelişme uzunca bir süre olmadı Ferhat bey sürekli ayda bir “ davamız var mahkemede yürürülülükte” diyip dursa mıydı
Zaten bizim öğrenmemiz gerekenler
1- dava açıldı
2- şu sorulara açıldı ( ki bu konuda iletişim kopukluğu olmuş- çünkü NİYE DAVA AÇTINIZ LAN şeklinde başlayıp sonu tehtidle ve savcılık soruşturması ile devam eden bir takım kötü yorumlar üzerine Ferhat bey benim anladığım kadarıyla çok ortada olmak istemedi, özelden kişisel olarak saldırıya uğradığı için)
2- bilirkişiler atandı( bilirkişi isimleri belli olunca itiraz hakkımız doğdu, gazili arkadaşlara danışıldı, onlar hocalar hakkında herhangi bir adaletli değildir yorumu gelmediği ve süreç uzamasın istendiği için itiraz edilmedi)
4- bilirkişi raporları şunlardır diye her an canlı yayın geçildi
5- mahkemede raporlar ilan edildi
6- ösym itiraz etti veya etmedi
7- dus açıklandı
Şeklinde olacaktır zaten
Dava açan Kişiler her hafta “ dava hakkında bir gelişme yoktur “ diyip Dursun mu istediniz
Başa dön
Karas
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Oca 10, 2018 11:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

janedoe yazmış:
Tamam işte ben de daha önce dediğim gibi dava hakkında gelişme uzunca bir süre olmadı Ferhat bey sürekli ayda bir “ davamız var mahkemede yürürülülükte” diyip dursa mıydı
1- dava açıldı
2- şu sorulara açıldı ( ki bu konuda iletişim kopukluğu olmuş- çünkü NİYE DAVA AÇTINIZ LAN şeklinde başlayıp sonu tehtidle ve savcılık soruşturması ile devam eden bir takım kötü yorumlar üzerine Ferhat bey benim anladığım kadarıyla çok ortada olmak istemedi, özelden kişisel olarak saldırıya uğradığı için)
2- bilirkişiler atandı( bilirkişi isimleri belli olunca itiraz hakkımız doğdu, gazili arkadaşlara danışıldı, onlar hocalar hakkında herhangi bir adaletli değildir yorumu gelmediği ve süreç uzamasın istendiği için itiraz edilmedi)
7- dus açıklandı
Şeklinde olacaktır zaten
Dava açan Kişiler her hafta “ dava hakkında bir gelişme yoktur “ diyip Dursun mu istediniz

Gerekirse evet gelişme yoktur diyip dursun birinci ağızdan, bu kadar insan adına dava açıldıysa bu sorumluluğun altına girildiyse bu kadarcık şeye de katlanılmalı.

Tek sorum bu değildi peki ya diğerleri??
Başa dön
dtdtf
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Oca 11, 2018 10:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Karas yazmış:
janedoe yazmış:
1- dava açıldı
7- dus açıklandı
Şeklinde olacaktır zaten

Gerekirse evet gelişme yoktur diyip dursun birinci ağızdan, bu kadar insan adına dava açıldıysa bu sorumluluğun altına girildiyse bu kadarcık şeye de katlanılmalı.

Bu insanların işi gücü yok mu sürekli gelişme yok diye papağan gibi konuşacak ? Zaten gelişme olduğunda herkesin haberi oluyordu. Bu kadar insanın adına dava derken siz de açabilirdiniz engel bir durum yoktu bu zaten anayasal hak. Bunu anlamamanız cidden düşündürücü.
Başa dön
cemsbond
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Oca 11, 2018 10:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sürekli dediğin 2 haftaya bir haber vermek çok mu zordu kardeş?? Şu "anayasal hakkı" da ağzınıza sakız ettiniz 4 aydır. Gören de dava açamassınız dedik zannedecek. Ama burda ev kiracına dava açmıyorsun, 3000 kişinin hayatını belirleyen bir sınava açıyorsun davayı. Azıcık vicdan olsa bunun bir lütuf değil sorumluluk olduğunun farkına varılırdı zaten. Asıl sizin bunu anlamamanız düşündürücü.
Başa dön
marco
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Oca 11, 2018 11:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtdtf yazmış:
Karas yazmış:
janedoe yazmış:
1- dava açıldı
7- dus açıklandı
Şeklinde olacaktır zaten

Bu insanların işi gücü yok mu sürekli gelişme yok diye papağan gibi konuşacak ? Zaten gelişme olduğunda herkesin haberi oluyordu. Bu kadar insanın adına dava derken siz de açabilirdiniz engel bir durum yoktu bu zaten anayasal hak. Bunu anlamamanız cidden düşündürücü.

1.soru paylaşımı yapılmamış
2.dava dosyası para verenlerle paylaşılmamış
3.yanlışlıkla!doğru yaptığı soruya yanlış olduğunu düşünerek dava açmış.(bunu 4 ay sonra farkedecek bekleyin daha)
4.boş bıraktığı soruya dava açmış tabi ki yine yanlışlıkla..
5.forum yerine kapalı bir whats up grubu kullanılmış ve kaldı ki oradakiler bile doğru düzgün bilgi alamamış.
6.4 ay sonra bile hala avukatından doğru bilgi temin etmemiş, hala avukatın neden rapor beklediğini bilmiyoruz
7.kendisiyle birleşen dava geri çektirilirken bile doğru ve boş sorularının da dava içeriğinde olduğundan haberi yok(şu aşamada bile fark etmiş olsa her şey yoluna girerdi.diğer dava geri çektirilmezdi.)
8.ösym menfaati yok diye sorularını değerlendirmeye almadı mı acaba diye nedense hala avukatına sorma gereği duymuyor

kesmediyse daha başka yazayım mı?
Başa dön
qwer
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Oca 11, 2018 1:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

isimler belli, bu isimlerle elbet karşılaşanlar olacak. özellikle karşılaşmaya çalışanlar bile olacak sanıyorum hatta.

yüzyüze sorulduğunda hangi deliğe sıçacaklar merak ediyorum.

zira sadece soru sorulmasını bile kaldıramaz bu tipler.
Başa dön
dtclearfil
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Oca 11, 2018 3:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

90 civarı net yaptıysanız ve ADSM'de çalışıyorsanız mahkemeyi takip edip ne yapacaksınız. Fakültede yarı yarıya düşecek maaşınız. Ne kadar gec açıklanırsa o kadar çok maddi gelir, sınavda garantiyse bide hic düşünmezsiniz.
Daha kendi davasından haberi yok ve Aysima hanımın davasının çekilmesine bu adamın sözleri sebep oluyor:
Dusdatanin tüm soruları davalık diyerek 3-4 sorunun üzerine yatiyor..şöyle düşünecek olursak insan kendi davasında olmayan bir soru için nasıl başkası açacaktı diye kestirip atabiliyor, böyle bir sorumluluğu üstleniyor.? En azından net bilgiyi vermeden Oğuzhan'i arayip actin mi diye sorsana ya da kendi cebinden binlerce lira verdiğin avukata bu soru bizim davada var mı desene? Bu kadar ucuz mu insanların emekleri? (Ozellikle Aysima hanımın yerinde olmak istemezdim.)
Gelelim diğer 2soruya avukat hala rapor beklediğini söylüyor. Nerdeyse sınav açıklanacak. Ve sınavda iptal olmasi muhtemel sorular davalik değil ve bize hiç bir bilgi akışı yok. O sorular gelmeyecek bile demiyorlar eğerki gelmeyecekse.
4 aydir daha hangi sorulara dava açtığından habersiz datanın her sorusuna dava açtık diyerek bazı insanlarin belki de hic yerlesememesine sebep olduktan sonra vicdanınla bol bol vaktin olur umarım malum 4 aydır hiç boşa çıkamadın..
Başa dön
dtdtf
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Oca 11, 2018 6:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

marco yazmış:
dtdtf yazmış:
Karas yazmış:
janedoe yazmış:
1- dava açıldı
7- dus açıklandı
Şeklinde olacaktır zaten

1.soru paylaşımı yapılmamış
2.dava dosyası para verenlerle paylaşılmamış
3.yanlışlıkla!doğru yaptığı soruya yanlış olduğunu düşünerek dava açmış.(bunu 4 ay sonra farkedecek bekleyin daha)
4.boş bıraktığı soruya dava açmış tabi ki yine yanlışlıkla..
5.forum yerine kapalı bir whats up grubu kullanılmış ve kaldı ki oradakiler bile doğru düzgün bilgi alamamış.
6.4 ay sonra bile hala avukatından doğru bilgi temin etmemiş, hala avukatın neden rapor beklediğini bilmiyoruz
7.kendisiyle birleşen dava geri çektirilirken bile doğru ve boş sorularının da dava içeriğinde olduğundan haberi yok(şu aşamada bile fark etmiş olsa her şey yoluna girerdi.diğer dava geri çektirilmezdi.)
8.ösym menfaati yok diye sorularını değerlendirmeye almadı mı acaba diye nedense hala avukatına sorma gereği duymuyor

kesmediyse daha başka yazayım mı?

Soru paylaşımı yapılmamış diye bir şey yok 10 civarında soruya dava açtı. Kendi yanlış yaptığı ve boş olan sorulara dava açabiliyor bunlar yapıldı. O diğer iki soruya da Oğuzhan bey dava açacaktı. O da belli sebeplerden açmadığını söylüyor kaldı ki açmak zorunda da değil. Bu kadar boş konuşmaktansa gidip kendiniz açsaydınız davayı. Para toplanmaya gelince millet sesini çıkarmadı ama neymiş dava bizim davamız biz ne dersek yapmak zorunda moduna büründü. Sürekli saçma sapan haraket ve tacize maruz kalırken bir yerden sonra arkadaşımız ne yazık ki siz ve sizin gibi meslektaşlarımızla ilgilenmedi. Somut adımlar geldikçe grupta bilgi verdi. Ferhat bey hiç bir şekilde diğer dava çekilsin iptal edilsin demedi bunu diyenlere gidin yüklenin.
Ayrıca dava açıldı hukuki prosedürler yerine getirildi herhangi bir eksik var mı yok o zaman kalkıp boş konuşmanın da anlamı yok.
Başa dön
Karas
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Oca 11, 2018 9:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

[/quote]

Bu insanların işi gücü yok mu sürekli gelişme yok diye papağan gibi konuşacak ? Zaten gelişme olduğunda herkesin haberi oluyordu. Bu kadar insanın adına dava derken siz de açabilirdiniz engel bir durum yoktu bu zaten anayasal hak. Bunu anlamamanız cidden düşündürücü.[/quote]

[/quote]

Soru paylaşımı yapılmamış diye bir şey yok 10 civarında soruya dava açtı. Kendi yanlış yaptığı ve boş olan sorulara dava açabiliyor bunlar yapıldı. O diğer iki soruya da Oğuzhan bey dava açacaktı. O da belli sebeplerden açmadığını söylüyor kaldı ki açmak zorunda da değil. Bu kadar boş konuşmaktansa gidip kendiniz açsaydınız davayı. Para toplanmaya gelince millet sesini çıkarmadı ama neymiş dava bizim davamız biz ne dersek yapmak zorunda moduna büründü. Sürekli saçma sapan haraket ve tacize maruz kalırken bir yerden sonra arkadaşımız ne yazık ki siz ve sizin gibi meslektaşlarımızla ilgilenmedi. Somut adımlar geldikçe grupta bilgi verdi. Ferhat bey hiç bir şekilde diğer dava çekilsin iptal edilsin demedi bunu diyenlere gidin yüklenin.
Ayrıca dava açıldı hukuki prosedürler yerine getirildi herhangi bir eksik var mı yok o zaman kalkıp boş konuşmanın da anlamı yok.[/quote]

Birincisi Ferhat bey herkesin adına dava açtı Ferhat adı sadece dosyada yazan isim diye Janedoe savunma yaptı bu kadar kişi adına dava derken bunu söylüyorum bunu anlamaman gerçekten düşündürücü. Sorularıma gelince madem bireysel davanız neden WhatsApp grubu açıp insanlardan para toplayıp soruları aranızda paylaştınız. Paylaşırken şuna (orkun bey) açma şununla(oğuzhan bey) bizim sorular okey diyerek orkun beyin 'anayasal' hakkını engellediniz. Üstelik birde nasıl bir aymazlık içindeyseniz para topladığınız kişilere dava bizim davamız diyorlar şimdi diyorsunuz. Tabiki onların davası tabiki kalan 3000 kişinin davası. Ferhat ı taciz ediyorlar diyorsunuz kusura bakmayın da Ferhat bu kadarını öngörememiş mi binlerce kişiyi ilgilendiren dava açıyorum birileri bana soru sormak isteyebilir ben bundan çok rahatsız olurum bu sorumluluğu başkası alsın o zaman bunu kaldırabilecek biri dava açsın ben elimden gelen desteği göstereyim diye. Nerden tutarsanız elinizde kalıyor hiç bir hakşı tarafı yok.

Ferhat a tavsiyem kendini savunmaya çalışmayı bırakıp ben bir işe kalkıştım yaparım sandım elime yüzüme bulaştırdım beni affedin altından kalkamadım diye özür dilemesi, belki o zaman 3 5 kişi de olsa hakkını helal eder. Zira 3000 kişinin ahı üzerinde.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
3. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız