Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Alttakine Sor
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Alttakine Sor
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Liesgang
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Oca 25, 2018 4:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

fazla düşünmemeye çalışıyorum spora gidiyorum dizi film izliyorum akşamları arkadaşlarımla çıkıyorum bi şekilde geçiyor Very Happy ama şu son zamanlar işkence gerçekten

alttaki gittiğin en güzel tatil bölgesi neresi ?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Gozdis
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Oca 25, 2018 5:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Çeşme. Kesinlikle gitmeni tavsiye ederim plajları muhteşemdi. Alttaki yediğin en güzel yemek hangisi?
Başa dön
Turuncu6969
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Oca 25, 2018 7:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gece saat 03:00 siralariydi otobusten indigimde. Bulundugum ulkenin iki uzak sehrini sovyet yapimi bir otobusle katediyordum. Mola verdigimizde arkamdaki agrinin sebebinin oturdugum sovyet koltuklarinin ırzıma geçmesi oldugunu anlamistim. Asagi indim ve gecenin karanligini titreten gavur seslerinden uzaklasmak icin biraz uzaklastim. Ve tam oracikta kucuk bir seyyar saticiya rastladim. Sari sari yanan gaz lambasinin altinda 3 cesit yemek kabi vardi.Birtanesinin patatez puresi oldugunu biliyorum. Diger ikisini ne oldugunu hicbir zaman kesfedemedim. Otobuse kosarken aklimda neden birazdaha almadim ki?? Diye tekrarliyordum. Hayatimda yedigim en guzel sey neydi hala bilmiyorum. . 
Alttaki dostum. Gercek ismin nedir?

En son Turuncu6969 tarafından Prş Oca 25, 2018 7:47 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
lorenz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Oca 25, 2018 7:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

milleti kurtarayım da başlık kitlenmesin hocam, çok insan biliyor beni zaten. büşra. alttaki, az once soru yazmstm hyvnın aslını yazınca sansürledi tekrar sorayım Very Happy hayatınızda bir hyvan ile geçen en ilginç anınız nedir unutamadıgnız ? mesela benm kafamı küçükken horoz didiklemişti Very Happy
Başa dön
dtema
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Oca 25, 2018 10:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ailemle yaşamaya başladığım dönemlerde kardeşimin yoğun isteğiyle yavru kedi sahiplendik 1,5senedir her anımız o kadar ilginç ki.Evden gidersin trip atar eve gelirsin trip atar ders çalışırsın gelir kitabın üstüne yatar sanki bizim göremediğimiz şeyler görüyormuş gibi davranır ve daha niceleri,herkese tavsiyemdir bu sıkıntılı dönemde bir nebze yüzümü güldürebilmiştir
Alttakine sorum herşeyi geride bırakıp gitmeye karar verdin nereye giderdin (yurtiçi yurtdışı farketmez)
Başa dön
jj_jj
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Oca 25, 2018 1:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu soruya cevabım param olup olmamasına göre değişir 😊 ama yeterince param olsa Avrupa da güzel huzurlu bir kentte yaşamak isterdim ama suanki şartlarda açıkçası bizim kıyı şeridinde Ege de çok kalabalık olmayan sevimli bol yesilli bir ilçeye razıyım😊😊 umarım bir gün gerceklesr..
Alttaki kac çocuğun olsun istersin😂
Başa dön
lorenz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Oca 25, 2018 1:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şimdiki kafayla hiç çocuk istiyorum:)) ama hep bir ikiz erkek çocuklarım olsun istemişimdir. Alttaki hayatta en çok korktugun şey nedir somut ya da soyut?
Başa dön
jj_jj
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Oca 25, 2018 1:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hahah bunuda ben cevaplayayim korktuğum başıma geldi desem inanirmisnz😊 kaç aydır bir baltaya sap olamadık ..yinede Allah beterinden korusun diyorum sevdiklerimizi yanimzdan eksik etmesin herşeyden önce sağlık versin oyuzdn şımarıklik olur diye bu duruma çok kahretmemeye calisiyrm sizde öle yapın😂
Alttaki 40 yaşında nerde ve ne durumda olmak istersin
Başa dön
Turuncu6969
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Oca 25, 2018 6:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ya demek öyle... seni anlıyoruz. Evet anlıyoruz.
40 yaşinda yani bundan 14 sene sonra.... ne isteyecek durumda olacagimi bilmiyorum tabi.. buyuzden 3 yaklasimdan yola cikarak bir kac varyasyona varabilirim...
1-ulkede hersey iyidir, refahim yerindedir ve ekonomik olarak istedigim noktadayimdir. Bu durumda tahminen 1 rus, 1 brezilyali yada ispanyol ve 1 tane amerikan zencisi hatuna ayni anda kocalik yapmak. Metropolden uzaktaki agac evimde sominenin karsisinda, ayi postunun ustunde hatunlarimla elimizde kirmizi kadehlerle yari ciplak muhabbetler etmek (ingilizce, ispanyolca yada rusca ortak dilimiz olmak sarti ile). Gezmek dunyayi. Sevmek sevismek.
2-Ulkede birseyler iyidir ve refahim okadar istedigim noktada degildir. Bu durumda 1 tane brezilyali hatunum ile calistigimiz gunleri, tatiller ve dinlenmeyle kapatmak icin yari bohemian bir hayat surup. Ici ağaç kapli otantik karavanimizla her seferinde farkli bir ormanda, sahilde sabaha uyanmak. Gezmek dunyayi beraber. Farkli gunesler yakalamak.
3-ulkede hayat zorlasmistir iyice. Köpek gibi çalisiyoruzdur. Kirlilik, populasyon, kriz vs var ise. Bu durumda ...bir seylerin yanlis oldugunu once fark etmek.. sonra zaten gerisi gelir..
alttaki dostum. Evlilik hakkindaki düşüncen nedir.. Sence evlilik hakkindaki yargilarimiz ne derece doğru. Toplumsal olarak bakinca yanlis yapilan bir suru sey var. Bunlar nelerdir?. ( sinav sorusu gibi oldu.. ama olsun Smile.
Başa dön
lorenz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Oca 26, 2018 7:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

soruya gelince toplumda yapılan yanlış vs diye degrlendirilen durumlar aslında çok eleştirilecek ve değiştirilecek bir anlayış değil ne yazık ki yani evet tartışılabilir ama tartışma başka toplumların anlayışı ile karşılaştırma şeklinde olabilir. freudun bahsettiği süperego, id, ego üçlemesi tüm toplumlarda farklı bir dengede, bizim toplumumuzda süperego(yani toplumsal degerleri barındıran toplum hafızası diyebilirim yanlışım varsa kusuruma bakmayın) birliktelik konusunda evllilik kurumunu kabullenir durumda ki. çogumuzun yetişme şekli bizim toplumumuz açısından agırlıklı olarak süperego etkisi altında. yani mesela bir amerikan %70 ego(yani kendi benlik duygusu) ile hareket ederken, %30 süperego etkisi altında. bizim toplumumuzda bu durum tam tersi. kişi daha cok kendi benliği ile degil toplumsal hafıza ile yaşantısını sürdürür. ve toplum hafızası evlilik birlikteliğini kabul eder bizim toplumuzda, uyarız uymayız yine bizim benliğimizle alakalı bir durum. bunları yanlış dogru diye degerlendirmek de ne derece dogru olur bilemiyorum çünkü yıllarca yaşayısın oluşturdugu bir kabulleniş şekli bu zamanla da değişik formlar alacaktır. şahsi olarak evlilik kurumunu destekliyorum ama ne konuda insanların birbirine olan bağlılık sözü olarak gördügüm için fakat günümüzde baglılık konusunda insanların bir takım problemlerinin oldugu yadsınamaz bir gerçek o yüzden bağlılık problemin varsa sırf toplumsal degerlere uymak adına evlenmeyi saçma buluyorum, yine bu yüzdendir ki birliktelik konusundaki diğer seçimlere saygım sonsuz, ama kadının degersizleştirildigi, mal gibi parayla eş sayısının artırılabilecegi düşüncesine karsıyım.

alttaki okudugun en etkileyici kitap neydi ve sende neler değiştirdi:))

En son lorenz tarafından Cum Oca 26, 2018 8:08 am tarihinde değiştirildi, toplam 2 kere değiştirildi
Başa dön
ezgiii
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Oca 26, 2018 7:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bir çok kitap var bir örnek vermek gerekirse; amok koşucusu-stefan zweıg.etkileyici bi öyküydü. kibir,ego,aşk üstüne düşünmeme neden olmuştu.
sorum: teoman müziği bıraksın mı sence? son klibini beğendin mi?
Başa dön
jj_jj
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Oca 26, 2018 8:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İzlemedim Teoman i severim ama bırakmak istiyorsa bıraksın çünkü bırakacağım deyip bırakmaması bana itici geldi.napiyim tabiatim böyle şarkısı iyi idi en son hatırladığım 😊
Alttaki kişi ilk maaşınla ne yaptın yada yapmayı planliyorsun???
Başa dön
aliskiren
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Oca 26, 2018 8:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İlk maaşımla telefonumu değiştirmiştim soru: neden bi ilişki de İlişkiden önce flört aşamasında ve ilişkinin ilk aylarında mutlu olunurken zaman geçtikçe neden herşey boka sarıyor
Başa dön
Glutamat
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum Oca 26, 2018 8:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aşk bitiyo zamanla, tabi temeller sağlamsa heralde evliliğe gider. Temeller sağlam değilse sürekli yıkıma adaydır. 4S kuralını da unutmamalı. ( aklınıza kötü şeyler gelmesin 🙈 sivrisinek sıtmanın sporozidini sokar)
Alttaki yediğin en güzel farklı yemek nedir
Başa dön
jj_jj
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Oca 26, 2018 8:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aliskiren yazmış:
İlk maaşımla telefonumu değiştirmiştim soru: neden bi ilişki de İlişkiden önce flört aşamasında ve ilişkinin ilk aylarında mutlu olunurken zaman geçtikçe neden herşey boka sarıyor
bence karşıdaki insanin kişilik kusurları ortaya çıkıyor yoksa paylaşılmayacak ne var iki kişide karşılıklı sevgi saygı çerçevesinde olduğu sürece .
Başa dön
jj_jj
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Oca 26, 2018 8:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Glutamat yazmış:
Aşk bitiyo zamanla, tabi temeller sağlamsa heralde evliliğe gider. Temeller sağlam değilse sürekli yıkıma adaydır. 4S kuralını da unutmamalı. ( aklınıza kötü şeyler gelmesin 🙈 sivrisinek sıtmanın sporozidini sokar)
Alttaki yediğin en güzel farklı yemek nedir
farklı yemek olarak ne desem her evde yapılmaz ama yazın kurutulan sebzelerin böle karışık bir yemeğini yapıyor annem müthiş.
Alttaki son günlerde beğenerek dinledihin şarkı nedir?
Başa dön
Liesgang
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Oca 26, 2018 9:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Craig David- 7days Ben de onun gibi günleri sayıyorum sürekli Very Happy

Bir süre sonra artık hoşlanmadığın kişiyle en fazla ne kadar daha birlikte devam ettin ?
Başa dön
Obvious42
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Oca 26, 2018 10:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

1 ay kadardı.O da karşı tarafın sınav stresime bağlı gecici bi durum olduğunu düşünerek uzatmaya çalışması ile oldu bana kalsa daha erken biterdi çünkü asla birbirimize göre değildik😳

Alttakine sorum sence bir iliskide kadının daha fazla maas almasi veya daha prestijli bi meslegi olmasi erkek acisindan sorun teskil eder mi uzun vadede
Başa dön
Rumzz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Oca 26, 2018 10:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Erkeğin kendine güveniyle alakalı birşey bu. Bunu sorun eden erkek zaten özgüvensizdir. Ne alakası var ilişkiyle mesleğin. Zaten işi ve özel hayatı ayrı olmayan insanlar için mesleki şeyler herşeyin önünde oluyor. Yazık meslekle tatmin olmaya çalışıyorlar
Alttaki karşındakinin artık seni eskisi gibi sevmediğini ne zaman anlarsın
Başa dön
dtema
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Oca 26, 2018 10:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bende değişen birşey yoksa eskisi gibi davranıyorsam ve o bana tahammül edemiyorsa tahammül sınırı azalmışsa ve bunu da gözleriyle belli ediyorsa o sevgi aşk ilişki her neyse artık bitmiştir.
Alttakine sorum kaybedilen güven neden hiç geri gelmez,Kişiler değişir zaman geçer ama güven gelmez acaba neden
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
4. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız