Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - CERRAHİ TERCİHİ YAPACAKLAR BURAYA
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

CERRAHİ TERCİHİ YAPACAKLAR BURAYA

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Rumzz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Oca 27, 2018 5:01 am    Mesaj konusu: CERRAHİ TERCİHİ YAPACAKLAR BURAYA Alıntıyla Cevap Gönder

Kaçıncı sıradasınız. Nereleri yazmayı düşünüyorsunuz
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Gozdis
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Oca 27, 2018 5:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Beeenn
Başa dön
Rumzz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Oca 27, 2018 5:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

2016 DUS CERRAHİ SIRALAMASI
Bezmi Alem--------------1 --> 29
Ankara----------------------2--> 14-31
Hacettepe-----------------2--> 23-31
Gazi--------------------------3--> 39-50-55
Marmara-------------------6--> 20-71-71-79-79-97
Akdeniz---------------------1--> 107
Çukurova------------------ 1--> 114
Kocaeli----------------------1--> 114
SDemirel-------------------3--> 97-114-120
Ege----------------------------2--> 107-120
Erciyes----------------------3--> 79-107-129
Selçuk-----------------------2--> 134-157
Adnan Menderes------2--> 174-174
Trakya-----------------------1--> 192
Atatürk--------------------- 3--> 114-163-213
KTÜ---------------------------5--> 163-174-192-204-213
İnönü-------------------------2--> 192-213
Ondokuz Mayıs--------- 2--> 44-223
Katip Çelebi---------------4--> 114-143-174-223
Kırıkkale--------------------2--> 239-246
Gaziosmanpaşa------- 1--> 246
Necmettin Erbakan---1--> 246
Ordu-------------------------- 2--> 230-267
Eskişehir--------------------1--> 282
Yıldırım Beyazıt--------- 2--> 186-297
Afyon------------------------ 1--> 307
Abant-------------------------4--> 213-239-267-316
Gaziantep----------------- 4--> 71-174-258-328
Dicle--------------------------2--> 316-340
Cumhuriyet--------------- 2--> 340-340
Mustafa Kemal----------2--> 267-357
Adıyaman------------------3--> 157-292-368
Uşak------------------------- 1--> 368
Fırat---------------------------1--> 431
RT Erdoğan--------------- 2--> 328-454
Yüzüncü Yıl----------------4--> 418-439-454-489
Başa dön
Rumzz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Oca 27, 2018 5:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cerrahiyle ilgili çevremdeki cerrahlardan duyduğum özelde devlette ve üniversitedeki durumunu bildiğim kadarıyla yazmak istiyorum

Cerrahinin uzmanlık eğitimi bildiğiniz gibi 4 sene. Bir çok üniversitenin artık genel ameliyathanesi var genel ameliyathanesi olmayanların ise büyük bir kısmı üniversitenin hastanesini bunun için kullanıyor.
Burada önemli olan cerrahiden ne beklediğiniz genel ameliyatı çok olsun çok vaka göreyim derseniz büyük üniversiteler şart. Onun dışında minör ameliyatlar ve vakalar her üniversitede aynı arkadaşlar
Amacınız ben cerrah olayım zaten özel açarımsa her yeri yazın derim.
Gelelim bitirdikten somra yapılacaklara devlette hiç bir yerde genel ameliyat yok bunu unutun. Özelde zaten yok. 4 seneyi bitirip genel ameliyat yaparım kafası büyük bi hayal. Ha ben hoca olacağım diyorsanız o zaman tavsiyem büyük üniversite yazmayın ki bitirdiğinizde kadro alma şansınız olsun

Özelde zaten bildiğiniz gibi çantası çok onun dışında en önemli avantajı implant para burada. Devlette bol bol diş çekersiniz diğer işlemlere çok girilmez.

Zorluğuna gelince gözlemlediğim kadarıyla büyük üniversitelerde ezilme olayı çok fazla biraz sabretmek gerekiyor. Vaka konusuna gelince artık büyük küçük bütün üniversitelerde bol bol var. Eski kafa bir düşünce bu artık. Eskiden hiç bir yerde fakülte olmadığı için hastalar büyük üniversitelere tedavi olmaya geliyordu artık durum böyle değil

Onun dışında son olarak cerrahi olarak adından söz ettiren üniversiteler
Marmara-Ankara-Hacettepe-Ege-Katip Çelebi-Kayseri-Konya -Çukurova-KTÜ-ERZURUM-ANTEP-ISPARTA-AKDENİZ - bunlar benim bildiğim cerrahisi çok iyi bölümler. Ama cerrahi cerrahidir bittiği an herkesle eşitsiniz. Ne öğrenip öğrenmediğiniz de üniversiteyle ilgişi değil. Hiç bir üni de size hadi gel şunu öğretelim denilmeyecek maalesef
Başa dön
lorenz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Oca 27, 2018 7:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

https://chat.whatsapp.com/CUfOGqYizzNGzSDrXYzCTx

Cerrahi tayfayı bekliyoruz Smile))
Başa dön
dt-k
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Oca 27, 2018 9:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar whatsapptan çekiniyoruz herhalde burdan yazsak ya o zaman ??
Başa dön
Darbzen
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Oca 27, 2018 10:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben bu sene sınava gireceğim, özelde genel cerrahi imkanı büyük hayal diyerek beni büyük hayal kırıklığına uğrattınız. Crying or Very sad Bu şekilde cerrahi bölümünün kapsadığı çoğu tedavi genel kültür için öğrenilmiş gibi olacak.
Başa dön
lorenz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Oca 27, 2018 11:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ya ege hakkında güncel bilgisi olan var mı arkadaşlar? biraz kararsız kaldım kayseri eğitim acısından hoş olurdu ama bilmiyorum uyum sağlayabilir miyim o yuzden ege cerrahi hakkında güncel bilgisi olan varsa paylaşabilir mi rica etsem Smile
Başa dön
marco
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Oca 27, 2018 12:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

lorenz yazmış:
ya ege hakkında güncel bilgisi olan var mı arkadaşlar? biraz kararsız kaldım kayseri eğitim acısından hoş olurdu ama bilmiyorum uyum sağlayabilir miyim o yuzden ege cerrahi hakkında güncel bilgisi olan varsa paylaşabilir mi rica etsem Smile

egenin ismi var fakat cerrahisi beklenen düzeyde değil.ege mezunu arkadaşınız varsa sorup onaylatabilirsiniz.kayserinin en iyi cerrahilerden olduğunu duydum yani ege ve kayseri aynı segmentte bile değiller ne yazık ki.önceki senelerdeki sıralamara bakarsanız arada uçurumdan belli zaten aslnıda
Başa dön
lorenz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Oca 27, 2018 12:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Geçwn yıl cok da ucurum yok ikisi arasnda aslında puan olarak. Ayrıca kayseriden alper alkan da dahil olmak üzere bi cok hocası gitti yani cok emin degilim hala aynı degerde mı egitimi
Başa dön
Mitsui
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Oca 27, 2018 3:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

lorenz yazmış:

Hocam öncelikle sınav sonucunu bekleyiş sürecinde forumdaki soğukkanlı ve net bilgiden yana tavrınız için sizi ben kutlamak istiyorum.Ege üniversitesi 16 mezunuyum.Açıkçası arkadaşlarımız arasında okulumuzun bizi en tatmin etmeyen ,başarısız bulduğumuz ana bilim dallarından birisidir cerrahimiz.Cerrahi asistanlarıyla da arası çok çok iyi birisi olarak genel olarak olumsuz cümleleri birinci ağızdan çok dinlemişliğim vardır.Okulumuzda malesef ki hiyerarşinin asistan- uzman- hoca arasında dahi yoğun dozda olduğuna defalarca şahit olduğum ana bilimdalıdır ege cerrahi.Stajları öğrenciyken her öğrenci tarafından çok keyifli bulunsa da işin asistanlık uzmanlık boyutunda nedense ben çok olumlu izlenimler ne kendim alabildim ne de asistanlarımdan duyabildim.Hevesinizi kırmayı istemesem de böyle de bir bilgiyi paylaşmayı istedim ben.(Bu arada kesinlikle kendi çıkarlarım doğrultusunda hareket etmediğim ve içimden geldiği şekilde sizi bilgilendirdiğimden süphe duymayınız lütfen Smile
Başa dön
lorenz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Oca 27, 2018 7:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Mitsui yazmış:
lorenz yazmış:

Hocam öncelikle sınav sonucunu bekleyiş sürecinde forumdaki soğukkanlı ve net bilgiden yana tavrınız için sizi ben kutlamak istiyorum.Ege üniversitesi 16 mezunuyum.Açıkçası arkadaşlarımız arasında okulumuzun bizi en tatmin etmeyen ,başarısız bulduğumuz ana bilim dallarından birisidir cerrahimiz.Cerrahi asistanlarıyla da arası çok çok iyi birisi olarak genel olarak olumsuz cümleleri birinci ağızdan çok dinlemişliğim vardır.Okulumuzda malesef ki hiyerarşinin asistan- uzman- hoca arasında dahi yoğun dozda olduğuna defalarca şahit olduğum ana bilimdalıdır ege cerrahi.Stajları öğrenciyken her öğrenci tarafından çok keyifli bulunsa da işin asistanlık uzmanlık boyutunda nedense ben çok olumlu izlenimler ne kendim alabildim ne de asistanlarımdan duyabildim.Hevesinizi kırmayı istemesem de böyle de bir bilgiyi paylaşmayı istedim ben.(Bu arada kesinlikle kendi çıkarlarım doğrultusunda hareket etmediğim ve içimden geldiği şekilde sizi bilgilendirdiğimden süphe duymayınız lütfen Smile

Çok teşekkür ederim hocam Smile tabikii şüphe etmiyorum ordan mezun biri olarak bana en dogru şeyi siz söyleyebilirdiniz. Çok sağolun emek verip buraya da gayet acıkca yazmışsınız, o zman başka yerleri tekrar ilk sıralara koymak gerekcek. Umuyorum ki hepimize hayırlı yerler olsun aldıgımız sonuclarla..
Başa dön
Surgeon66
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Oca 27, 2018 7:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Rumzz yazmış:
Cerrahiyle ilgili çevremdeki cerrahlardan duyduğum özelde devlette ve üniversitedeki durumunu bildiğim kadarıyla yazmak istiyorum

Cerrahinin uzmanlık eğitimi bildiğiniz gibi 4 sene. Bir çok üniversitenin artık genel ameliyathanesi var genel ameliyathanesi olmayanların ise büyük bir kısmı üniversitenin hastanesini bunun için kullanıyor.
Burada önemli olan cerrahiden ne beklediğiniz genel ameliyatı çok olsun çok vaka göreyim derseniz büyük üniversiteler şart. Onun dışında minör ameliyatlar ve vakalar her üniversitede aynı arkadaşlar
Amacınız ben cerrah olayım zaten özel açarımsa her yeri yazın derim.
Gelelim bitirdikten somra yapılacaklara devlette hiç bir yerde genel ameliyat yok bunu unutun. Özelde zaten yok. 4 seneyi bitirip genel ameliyat yaparım kafası büyük bi hayal. Ha ben hoca olacağım diyorsanız o zaman tavsiyem büyük üniversite yazmayın ki bitirdiğinizde kadro alma şansınız olsun

Özelde zaten bildiğiniz gibi çantası çok onun dışında en önemli avantajı implant para burada. Devlette bol bol diş çekersiniz diğer işlemlere çok girilmez.

Zorluğuna gelince gözlemlediğim kadarıyla büyük üniversitelerde ezilme olayı çok fazla biraz sabretmek gerekiyor. Vaka konusuna gelince artık büyük küçük bütün üniversitelerde bol bol var. Eski kafa bir düşünce bu artık. Eskiden hiç bir yerde fakülte olmadığı için hastalar büyük üniversitelere tedavi olmaya geliyordu artık durum böyle değil

Onun dışında son olarak cerrahi olarak adından söz ettiren üniversiteler
Marmara-Ankara-Hacettepe-Ege-Katip Çelebi-Kayseri-Konya -Çukurova-KTÜ-ERZURUM-ANTEP-ISPARTA-AKDENİZ - bunlar benim bildiğim cerrahisi çok iyi bölümler. Ama cerrahi cerrahidir bittiği an herkesle eşitsiniz. Ne öğrenip öğrenmediğiniz de üniversiteyle ilgişi değil. Hiç bir üni de size hadi gel şunu öğretelim denilmeyecek maalesef

Öncelikle bu güzel yazı için teşekkürler Smile 2016'da bahsi geçen üniversiteleri ktü,çukurova,erzurum ve antep hariç gidip gördüm,bilgi aldım,ve sonrasında birkaç özel sebepten dolayı 1.tercihim olan SDÜ'ye yerleştim.(sıralama 97)Elbette ülkenin her yerindeki sıkıntılar az çok burada da var fakat 9 aylık çömezliğin sonunda iyi ki yazmışım diyorum.
Tercih sırası yap deseniz ankara-marmara-gazi-hacettepe-sdü-erciyes(Son zamanlarda yaprak dökümü oldu deniyor,araştırılmalı)-ktü-katip çelebi-selçuk-akdeniz-ege derim. Tercih döneminde bölüme gelip görmek isteyen arkadaşlara seve seve yardımcı oluruz,özelden mesajla da ulaşabilirsiniz.
Başa dön
Bristol
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Oca 27, 2018 10:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

lorenz yazmış:

hoca şansı da çok önemli ki bu şans egede çok düşük. bol bol gömük çekersin ama sonuçta çoğu üniversitede aynı durum var biraz da kendi yağında kavrulma durumu olacak. sadece şehir için bile tercih edilir
Başa dön
cemsbond
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Oca 28, 2018 11:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cerrahi yazacak veya yazma ihtimali yüksek olan arkadaşlar yukarıdaki whatsapp grubuna katılıp isim soyisim ve sıralamanızı yazınız. Siz de listede yerinizi görmüş olursunuz. Yine gruptaki listede ismi yazılı olup fikrini değiştiren olursa söylesinler. Şimdilik sadece sıralamalara göre listeyi hazırlıyoruz. Bu 2 hafta içerisinde tercihler netleştikçe onları da ekleyeceğiz. Herkes için sağlıklı bir tercih dönemi olması dileğiyle.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız