Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Neden perio ?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Neden perio ?

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
zzz68
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Şub 05, 2018 9:00 am    Mesaj konusu: Neden perio ? Alıntıyla Cevap Gönder

Ben perio yazacak olanların neden perio yazacaklarını ve ilerisini merak ediyorum.önümüzdeki dus için aydınlatabilecek varsa sevinirim 🙏😊
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Gargamel
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Şub 05, 2018 10:14 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

+1 perionun cerrahiye göre avantaj dezavantajı nedir özellikle uzmanlık bittikten sonra
Başa dön
marco
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Şub 05, 2018 11:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

perioyla cerrahinin tek bölüm olması lazım aslında.
Başa dön
peace6181
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Şub 06, 2018 12:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kendi yerini açacaksan Perio çantaysa cerrahi..periocu implantta daha konservatif çalışır yumuşak dokuya saygılıdır..
Bide mesela büyük bir polikliniğe periocu gidince bizim cerrahımız var bize periocu lazım diyorlar bunun anlamı implantı unut gömülüyü unut ..özelde periocunun pek bi havası YÖK ..ağzı doldurmuyor söylerken ama cerrah daha bi fiyakalı .. ben implant yaptırsam periocuya yaptırırım ama hasta cerrah ister ..😀
Başa dön
Gargamel
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Şub 06, 2018 9:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yani evet söyledikleriniz çok mantıklı. Peki bu periocuların hepsi napıyo kendi yerini mi açıyo acaba
Başa dön
peace6181
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Şub 06, 2018 12:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Periocu kendi yerini açar dolgu da kanal da yapar ..proteze hastayı en iyi periocu hazırlar tartışmasız Kron yükseltme yumuşak doku şekillendirme kök hassasiyeti protez planlaması .. ..açmazsa da başkasının yanında girip diştaşı flap, çok kanıtlarsa kendimi implant sinüs gömülü girer ama dediğim gibi kendini kanıtlaması lazım .. algı o yönde ben bunu piyasa da gördüm .. bi cerraha implant yaptın mu okulda diye soramazsın ama prriocuya soruyorlar..yada hadi sen dolgu da yap diyebilir ama cerraha kolay kolay diyemez.. kafanda kendi yerini açmak varsa hiç düşünme iyi biyerde Perio yaz..hem kısa hem de daha az stres ..
Başa dön
Gargamel
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Şub 06, 2018 9:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gerçekten öyle piyasada cerrah varken periocuya pek implant verilmez gibi geliyor bana da ama perio daha hassas çalışıyor. Fikirleriniz için teşekkürler.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız