Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - askerlikte kısa dönem er çıkan var mı?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

askerlikte kısa dönem er çıkan var mı?

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel Sohbet
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
dentistfurkan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Şub 15, 2018 4:03 am    Mesaj konusu: askerlikte kısa dönem er çıkan var mı? Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar benim askerliğim kısa dönem er olarak görünüyor, bu şekide başka kısa dönem çıkan arkadaşlar var mı?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
dtsbp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Şub 15, 2018 4:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cevap aldinmi bro merak ettim
Başa dön
blowout
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Şub 15, 2018 5:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hocam siz hangi celp dönemine başvurdunuz da açıklandı. çünkü şubat celbi zaten gitti önümüzde de mayıs celbi var onun da daha son muayene günü geçmedi açıkladılar mı onu sizin mayıs için mi er olarak açıklandı
Başa dön
Glutamat
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Şub 15, 2018 5:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şubat celbi nası geçti hocam, 28 ine kadar son değil mi
Başa dön
blowout
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Şub 15, 2018 6:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu ayın başında şubat celbi gitti işte askere, onların son muayenesi kasım sonuydu, önümüzde de mayıs celbi var onun da son muayene tarihi 28 şubat.

kısa mı uzun dönem mi olacağı celp dönemine yakın belirlenmiyor mu arkadaşın daha muayene tarihi bitmeden mayıs celbindeki askerliği nasıl belirlenmiş onu anlamadım.
Başa dön
dentistfurkan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Şub 15, 2018 6:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar benim 3 mart 13 mart arasında acemi birliğine başlamam gerektiği söylendi askerlik şubesinden bende şu an anlam veremediğim için size sormak istedim, bakaya kalsam ve 2018 dus da uzmanlık kazansam örneğin uzmanlıpa başlamamda sıkıntı olur mu? Bilgisi olan varsa ve yardımcı olrsa çok sevinirim
Başa dön
blowout
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Şub 15, 2018 6:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

size özelden mesaj attım
Başa dön
Glutamat
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Şub 15, 2018 6:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bence gidin askeriyede hazırlanıp sınava girin derim; 6 ay askerlik izin kullanmazsanız 5 ayda bitecek. İyi bi yere düşerseniz bol bol ders çalışma fırsatınız olur. 2018 dusa rahat kafayla girersiniz.
Onun dışında sınava girerken tecilli sınavdan sonra bakaya kalan arkadaşım oldu; yerleştirme döneminde bi sıkıntı yaşamadı. Askeriyeye parar cezasını veriyorsunuz sadece. Tabi bu 2 sene önce oldu şu an durum nası bilmiyorum.
Eğer bakaya kalacaksanız bunu göze almışsanız, klavuzu iyice inceleyin ve sağlık bakanlığına sorun. En net bilgiyi ordan alırsınız.
Bakaya kalınca mümkün olduğunca yakalanmassanız sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum. Keşke bu ocak ayında bi tezsiz yüksek lisansa başvurup erteletseydiniz
Başa dön
dentistfurkan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Şub 15, 2018 7:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Glutamat hocam çok teşekkür ederim bilgi için, para cezasını göze alıyorum, dediğiniz gibi kılavuzu inceleyeceğim ve soracağım. Sınavı beklediğim için başvurmamıştım yüksek lisansa sonuç beklediğim gibi gelmeyince böyle bir durumda kaldım
Başa dön
dtsbp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Şub 15, 2018 8:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam kisa donem niye cikti sana dis hekimleri genelde hekim olarak uzun donem yapiyorlar senin niye oyle olmus
Başa dön
dentistfurkan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Şub 15, 2018 8:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam bende şaşırdım kısa dönem duyduğumda fakat diş hekimlerinde artık böyle fazla kişi olduğunda kısa döneminde olacağını söylediler
Başa dön
dentis_ts
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Şub 15, 2018 10:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Nadir de olsa oluyor benim birkaç arkadaşım var bildiğim.Hatta benim dönemimde 2 kişiye çıkmıştı.Hakkınızda hayırlısı...
Başa dön
blowout
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Şub 16, 2018 12:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar bana da kısa dönem çıkmış bugün askerlik şubesinden öğrendim yerim bile belliymiş.
Başa dön
nsngnl
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Mar 01, 2018 4:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar ben de askerliği kısa dönem yapmak istiyorum, diğer türlü uzun olmasındansa uzmanlık kazanıp ötelemeyi düşünüyorum , kısa veya uzun dönem çıkması tamamen şans mı kura mı çekiliyor prosedür nasıl işliyor bilenler yardımcı olabilir mi ??
Başa dön
blowout
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Mar 01, 2018 8:57 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tamamen şans. sağlık personeline normalde uzun çıkıyor fakat kota dolmuşsa diş hekimine ihtiyaç olmaması halinde kısa da çıkabiliyor, isteğe bağlı değil. kısa başvursanız da uzun gelebilir eğer ihtiyaç varsa.
bana şubat celbi için kısa çıktı mesela iki sene önce erteletirken uzunu işaretlemiştim. bu dönem daha fazla kişiye kısa çıkmış sadece benim arkadaşım iki kişiye daha kısa çıktı mesela. askeri hastaneler kapandığı için ihtiyaç azalmış gibi bi şey duydum ama kesinliği hakkında bilgim yok. bir sonraki celp dönemine ihtiyaç ne kadar olur şansınıza artık.
Başa dön
nsngnl
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Mar 02, 2018 1:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Teşekkürler hocam
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel Sohbet Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız