Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - tıptan dişe geçmek
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

tıptan dişe geçmek

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel Sohbet
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
dentisss
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Şub 28, 2018 3:39 am    Mesaj konusu: tıptan dişe geçmek Alıntıyla Cevap Gönder

doktorluk kendini o işe adamaktır sürekli o işe uğraşmaktır aslında ayrıca ben maddiyattan ziyade biraz boş zaman bulabilmek istiyorum..bitirince tus gibi çok zor bir sınav var kazansan da nöbetler vs ağır geçen asistanlık süreci oluyor ki uzman olduğunda bile nöbetler devam edebiliyor,ayrıca acil durumlar falan olması herhangi bir hatada ağır sonuçlar doğması olasılığı..dediğim gibi hep ağır geçen bir koşturma içinde olmak gerekiyor..hani diş hekimliği yapmak kolay olmasada nöbet olayı çok az ve izin günleri daha fazla(tabi bulunduğun yere göre değişebilir ama genel olarak öyle görüyorum).. tek tereddütüm bir kaç yıl içinde kamuya atanamamak olabilir .. yani şuan bile atamalar galiba %10 civarında.. siz ne düşünürsünüz bu konu hakkında?cevap verirseniz sevinirim
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
jj_jj
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Şub 28, 2018 3:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bilgim yok ama tıpa çok olumsuz tarafından bakmisin otur doğru düzgün derslerine çalış kendini çok kasma bence. Dış hekimliği bu sıra epey problemli neye elimizi atsak patlıyor oyuzden hiç girme derim bu işlere. Ayrıca bizim meslek daha yorucu diye düşünüyorum
Başa dön
dentisss
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Şub 28, 2018 3:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

doğru diyorsun her iki iş de yorucu ama zaman bulabilmek de önemli ama meslek hayatında
Başa dön
Glutamat
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Şub 28, 2018 5:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tıptan dişe geçmek= attan inip eşeğe binmek
Başa dön
dentisss
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Şub 28, 2018 8:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Glutamat yazmış:
niye öyle düşünüyorsun ki..nedenini de yazsaydın bari Confused
Başa dön
marco
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Şub 28, 2018 8:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dentisss yazmış:
Glutamat yazmış:

dişi eczacılık gibi bitirdiler.ayrıca tıp anlattığın gibi kötü değil.Aile hekimi olup oturduğun yerden 13-14 milyar alabilirsin.Diş hekiminin adsm'de ayağı altına gelmiyor aldığı 8.5 milyar.
Başa dön
dentisss
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Şub 28, 2018 9:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

marco yazmış:
dentisss yazmış:
Glutamat yazmış:

dişi eczacılık gibi bitirdiler.ayrıca tıp anlattığın gibi kötü değil.Aile hekimi olup oturduğun yerden 13-14 milyar alabilirsin.Diş hekiminin adsm'de ayağı altına gelmiyor aldığı 8.5 milyar.
yani o da az değil sonuçta..tek sıkıntı atanmak olabilir
Başa dön
jj_jj
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Şub 28, 2018 9:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kardeş sen tipi bitir bunlarla kafanı yorma.seni anliyorum bazen kendinde olan değerli olmuyor ama burasi daha karışık emin ol atanamamak kolay mı sanıyorsun? İçin rahat olsun doğru yoldasin buradan devam et derim bir büyük tavsiyesi
Başa dön
humuluslupulus
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Şub 28, 2018 8:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BEN DEVLET HASTANESİNDE CALIŞIYORUM VE ALDIĞIM MAAŞ 4450 TL..ÇOK HASTA VAR VE ÇOK YORUCU BUNUN YANI SIRA YAN ODADA AİLE HEKİMİ ÇALIŞIYOR.çOK AZ HASTA OLUYOR VE ONLAR DA ÇOK KISA SÜRÜYOR ZATEN SADECE MUAYENE..O ALIYOR 10 000 TL..aCİL HEMŞİRESİ D,İŞ HEKİMİNDEN DAHA ÇOK PARA KAZANIYOR.. NE ADAM GİBİ MALZAME TEMİN EDİLİYOR NE YARDIMCI PERSONEL..ATANINCA GÜNLÜK GÜLİSTANLIK OLMUYOR ANLAYACAĞIN..KÜCÜCÜK ALANDANDA SAATLERCE İŞLEM YAPMAK KOLAY İŞ DEĞİL.AYRICA DİŞ HEKİMLİĞİ AĞIZDAN İBARET DEĞİL.BİZ BUNUN İÇİN CİDDİ BİR TEMEL TIP EĞİTİMİ ALIYORUZ.RİSKLER BURADA DA MEVCUT.şimdi sen karar ver gerçekten dişe geçilir mi
Başa dön
watersome
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Şub 28, 2018 11:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşım ben ossde 5bin olup da dis seçtim. Pişman miyim bunu ancak iki mesleği birden yaptıktan sonra bilebilirim. Sen de öyle. Hastanın hayatını tehlikeye atma riskin diş hekimliginde de var tip kadar yok tabi ki ama olabiliyor. Orto secersen yok mesela bu risk ama orto kazanmak da bence tıpta rahat bi bölüm seçmek kadar zor en az. Bunların yanında maddi sıkıntı çekme ihtimalin var. Ama işini çok iyi yaparsan çok zengin olanlar da var.
Başa dön
watersome
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Mar 01, 2018 12:35 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Eğer diyorsan ki ben diş isterdim puanı alınca gaza gelip tıp yazdım, o zaman iyice tartıp gecmeyi düşünebilirsin. Şuan uzman olup haftada 3 4 gün çalışıp iyi paralar kazanabilen insanlar var. Ama uzman sayisi giderek artarken beş sene sonraki durumu da kimse bilemez. Dış hekimligiyle ilgili bir tutkun yoksa uğraşilacak is değil, tıp zor daha kolay bölüme gecicem diyosun başka bişey düşün derim. Ama bana sorarsan dişini sık iyi çalışıp tusta rahat bi bölüm yada temel bilimlerden bişey seçmeye bak.
Başa dön
Gracey1314
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Mar 01, 2018 1:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tıptan dişe geçmek = kafayı peynir ekmekle yemek
Başa dön
licinia
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Arl 21, 2018 7:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Keşke bu başlığı daha önce görseymişim. Eşim genel cerrahide uzmanlık yapıyor. Her gün keşke diş hekimi olsaydım diyor. Eğer derma, plastik ya da radyoloji gibi bölümlerde değilsen uzmanlığı çok zor. Plastiğin de uzmanlığı zor sadece ilerde kazandığı para çok iyi onu düşününce çekilen zahmete bir nebze değiyor ama özellikle cerrahi branşlar gerek nöbeti olsun gerek mobbingi gerekse de kıdemi bence tıp okumak artık eskisi kadar akıl karı değil. Ben aile hekimi olur az çalışırım diyorsanız bakın o güzel ama mesleki tatmin yüksek olsun hem de az çalışayım diyorsanız maalesef öyle bir imkan yok gibi duruyor. Uzmanlık sırasında diş hekimi dediğin sabah 8:30 akşam 17:00 çalışır genelde ama doktorlar nöbet tutup ertesi gün akşam 17:00 a kadar çalışmak zorundadır. Genelde tüm bölümler Gün aşırı nöbetle başlar şanslıysan minimum 10 nöbetle. Uzmanlık yaptığın süreçte hayatının %70i hastanede geçer. İcapçı olsan telefonun hiç susmaz. Çalışmadığın gün bile sürekli telefonun çalar. Doktorluk böyle bir meslek çünkü. Diş hekimliğinin de en büyük dezavantajı devlette asla istediğin gibi iyi bir hekimlik yapamazsın doktorluk kadar prestijli bir meslek değil kazancı daha az tatili daha çok vs.

Tıp okumak hayatını feda etmektir bunu unutmayınız. Attan inip eşeğe binmek diyenler de inşallah Ayda 10 nöbet tutsunlar da o zaman tekrar diş hekimliğine laf etsinler diyorum. Saygılar.
Başa dön
coraje
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Arl 22, 2018 5:17 am    Mesaj konusu: Re: tıptan dişe geçmek Alıntıyla Cevap Gönder

dentisss yazmış:
doktorluk kendini o işe adamaktır sürekli o işe uğraşmaktır aslında ayrıca ben maddiyattan ziyade biraz boş zaman bulabilmek istiyorum..bitirince tus gibi çok zor bir sınav var kazansan da nöbetler vs ağır geçen asistanlık süreci oluyor ki uzman olduğunda bile nöbetler devam edebiliyor,ayrıca acil durumlar falan olması herhangi bir hatada ağır sonuçlar doğması olasılığı..dediğim gibi hep ağır geçen bir koşturma içinde olmak gerekiyor..hani diş hekimliği yapmak kolay olmasada nöbet olayı çok az ve izin günleri daha fazla(tabi bulunduğun yere göre değişebilir ama genel olarak öyle görüyorum).. tek tereddütüm bir kaç yıl içinde kamuya atanamamak olabilir .. yani şuan bile atamalar galiba %10 civarında.. siz ne düşünürsünüz bu konu hakkında?cevap verirseniz sevinirim

Akrabalarim tipci ben diş hekimiyim.
Tipcilarin içinde büyüdüm.
Diş hekimliğine severek geldim.soverek okudum.
Okul anlamında diş okumak daha zor.
(Fakülteden fakülteye vs değişebilir bu)
Mezuniyet sonrası diş hekimliği devlete girmek zor,özelde diş hekimi sayısı artıyor.tutturmak eskisinden zor( işinde iyi olan her türlü kazanır doğru,ama konu bu değil)
Tiptan bakanlar disi kolay görüyor,çünkü bunu değerlendirirken dişin kendi dinamiklerine değil tipin kendi içindeki duruma göre karar veriyor.
Dişten bakanlar tıp daha iyi bir meslek diyor ama koşullarını tam bilmiyor.

Benim kuzenim üroloji asistanı 1 gün evde 1 gün hastanede yatıyor.aldigi maaş 5-6 bin.

Diş hekimliğinde iş tiptan daha yipratici (genel olarak diyorum)
Fakat burda şunu soyliyim tıp camiası daha büyük camia sesini duyuruyorlar diş hekimliği camiası küçük o kadar haksızlık yapılıyor sesini duyuran iyot.sineye çekiyor herkes.

SONUC:
iki güzide meslek.
Burda önemli olan majör etken zorluk değil bu zorluğa katlanacak gücünün olması.bunu da her şeye rağmen istemek sevmekle olur.

Tipi Sevmiyorsan dişe hiç bulaşma.itu odtu bogazici de muhendislik yaz.
Artık garanti meslek falan yok.
Ekmek aslanın ağzında değil midesinde.
Diş hekimliğinde çok para kazanmak falan bitti artık.eskidendi o.
Başa dön
dentis_ts
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Arl 22, 2018 7:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Mecburi yok,İcap yok,Serbest muayenehanecilik şansı var,asistanlık kat kat kolay bunlar azımsanacak avantajlar değil.Halkın gözünde prestiji az ama çok da önemli değil kanımca.Okuması evet zor ama tıp kadar da kasmıyorlar bu da bir gerçek.Zaten en zorlanılan ve korkulan dersler tıp dersleri(istisnalar hariç) Sözün özü ikiside çok güzel meslek ama diş hekimliği hem çalışma şartları hem de maddi açıdan daha yapılası gibi...
Başa dön
vineyard
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Arl 23, 2018 10:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hasta ile muhatap olmak istemiyorum, komplikasyon istemiyorum, nöbet istemiyorum, yorulmak istemiyorum. Ya hu çalışmak istediğinize emin misiniz? Ya da çok iyi puan yaptınız diye sağlık seçmek zorunda da değilsiniz.. Sosyal medyada küçük köyünde ev yapımı turşu satarak ayda on bin kazanan ablalar var. Ve çok mutlular. Bu devirde para kazanmak hem çok kolay hem çok zor.. yeter ki yaptığınız işi sevin, kendinize güvenin, para her türlü gelecektir.
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel Sohbet Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız