Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Moralim Bozuk!
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Moralim Bozuk!

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel Sohbet
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Rizoryus
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Şub 04, 2020 4:39 am    Mesaj konusu: Moralim Bozuk! Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar çalıştığım kurumda biri milletin ağız kokusunu çekiyorsun, çok pis bir durum dedi.

Sizce bu kişiye nasıl davranmalıyım? Nasıl cevap vermeliydim?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Paresfira
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Şub 04, 2020 5:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Malesef böyle kendini bilmez insanlar hep var ve hep varolacaklar . Hiç canınızı sıkmayın bir çok insan aslında bizim yermzde olmak istiyor o sebeple böyle söylüyor. Ben hastalarımı o şekilde bakmıyorım mesleğimi seviyorum o sizin kendi düşünceniz diyebilrsniz.
Başa dön
ortobro
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Şub 04, 2020 10:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ne yazık ki toplumda mesleğimizin karşılığı bu: milletin ağız kokusunu çekmek. Çok da haksız sayılmazlar ama mesleğin sadece buna indirgenmesi bu kadar emeğin karşısında üzücü oluyor. Eve temizliğe gelen kadın da aynı şeyi diyor, berberim de aynı şeyi diyor, liseden arkadaşlarım da aynı şeyi diyor. Hatta geçen seneki Dus'ta sınıfa erken girince oradaki görevli de söze "sizin işiniz de zor yani milletin ağız kokusuyla uğraşıyorsunuz" diye başlamıştı, o moral bozukluğu ile sınava başlamıştım...
Başa dön
dtdt123
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Şub 04, 2020 2:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Başka yerinin kokusunu çekmektense ağız kokusunu çekerim diyorum öyle diyenlere sonuçta her mesleğin kendince bir zorluğu var
Başa dön
Uni17
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Şub 05, 2020 5:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Çalıştığınız kurumdaki kişinin lisansı ne merak ettim doğrusu...
Kimi cahilliğinden kimi çekemediğinden söylüyor görüşüne katılıyorum ben de.
Nitelikli olup da böyle söyleyen kimseye rastlamadım. Niteliksiz olup konuşanda da iyi niyet görmüyorum. O yüzden ciddiye almayın.
Sarkastik yaklaşıp irrite etmek isterseniz, karşınızdaki insana göre kelimeler seçmenizi öneririm.
Bana biri bunu dese, yukardaki arkadaşın söylediği gibi meslek sevgisinden bahsederdim ve çeksem bile karşılığını fazlasıyla alıyorum keyfim yerinde diyip geçerdim. İçlerine dert olur. Bizim halkımızın çoğu eğitim görüp halinden maddi manevi memnun olan insanları çekemez maalesef. Mutluluğunuz, mutsuz etmeye yeter bazen.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel Sohbet Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız