Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - tahmini netiniz ? net aralığınız?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

tahmini netiniz ? net aralığınız?
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2013 Nisan DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
lechuck
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Nis 16, 2013 11:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

klinikte hiç beklemiyordum bahadır hocanın bukadar başarılı olacağını..buradan kendisine tşk ediorm..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
tembelkedi
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Nis 16, 2013 11:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bence de.dikkatsizlikten gidecek çok soru vardı.yorumlara bakarsanız herkesin yanlış okuduğu sorular var.saçma soru da çoktu.
Başa dön
tugce_89
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Nis 16, 2013 11:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

walla benm de temelden 20netim var klinikten de 60 diorum ama dahada düşerse kısmet değilmiş sağlık olsun son sınav değil ya:) duygusala bağlama yeri değil biliyorum ama herkesin canı sıkkın oyüzden paylaşmak istiyorum arkadaşlar kaç gündür sınav için üzülüp sıkılırken ailevi bi sağlık meselesi çıktı bianda sınav okadar önemsiz bir detay geldi ki size anlatamam dedim ki 1netim olsun ama o haber doğru olmasın..neyse ki önemli bişey değilmiş yeni öğrendim..oyüzden çok canımızı sıkmamaya çalışalım zor olsa da
Başa dön
ss_06
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Nis 16, 2013 11:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tugce_89 yazmış:
walla benm de temelden 20netim var klinikten de 60 diorum ama dahada düşerse kısmet değilmiş sağlık olsun son sınav değil ya:) duygusala bağlama yeri değil biliyorum ama herkesin canı sıkkın oyüzden paylaşmak istiyorum arkadaşlar kaç gündür sınav için üzülüp sıkılırken ailevi bi sağlık meselesi çıktı bianda sınav okadar önemsiz bir detay geldi ki size anlatamam dedim ki 1netim olsun ama o haber doğru olmasın..neyse ki önemli bişey değilmiş yeni öğrendim..oyüzden çok canımızı sıkmamaya çalışalım zor olsa da

çok geçmiş olsun neyse ki önemli bişey değilmiş...kesinlikle haklısınız dünyanın sonu değil sınav
Başa dön
lechuck
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Nis 16, 2013 11:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aynen benimde 20ye 60 .....
80 netle son sınvda sıralama nasıldı habernz varmı??
Başa dön
tugce_89
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Nis 16, 2013 11:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

teşekkür ederimm. bu bana bi mesajdı bence bianda bütün moralim düzeldi evde huzur olsun da sınav eylüle nisana kalsın hiiç önemli değil:)
Başa dön
dtmesut
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Nis 17, 2013 12:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

4.2. Adayların sorulara verdikleri doğru ve yanlış cevaplar ayrı ayrı toplanacak, doğru cevap sayısından
yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar elde edilecektir. Ham puanlar, ortalaması 50,
standart sapması 10 olan standart puanlara dönüştürülerek adayın yerleştirmede kullanılacak DUS
puanı belirlenecektir.

standart sapma değişirse sadace puanın değişir sıralaman değişmez. verilen yüzde oranı soruların 120 sorudaki yaklaşık oranıdır. hesaplamayla karıştırmayın. ama hayır illa derse göre değişiyor diyorsanız kanıtınızı sunun. öyle başkasına uydurmayın demekle olmaz.
Başa dön
gasser
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Nis 17, 2013 12:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtmesut yazmış:
4.2. Adayların sorulara verdikleri doğru ve yanlış cevaplar ayrı ayrı toplanacak, doğru cevap sayısından
yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar elde edilecektir. Ham puanlar, ortalaması 50,
standart sapması 10 olan standart puanlara dönüştürülerek adayın yerleştirmede kullanılacak DUS
puanı belirlenecektir.

standart sapma değişirse sadace puanın değişir sıralaman değişmez. verilen yüzde oranı soruların 120 sorudaki yaklaşık oranıdır. hesaplamayla karıştırmayın. ama hayır illa derse göre değişiyor diyorsanız kanıtınızı sunun. öyle başkasına uydurmayın demekle olmaz.
katılıyorm cunku bu osym dengesız arkadas..
Başa dön
gasser
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Nis 17, 2013 12:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aynı anda ıkı tane altıncı yok beş tane ellinci muhabbetlerini az duymadık. Spesifik bir ayrım yapıcak olsalar bu kadar az kişini girdiği bir sınavda o kadar cok ders varken aynı sıralamaların cıkması sıralamanın da ne kadar alelade bir şekilde net sayısı dogru ve bos sayısına gore hesaplandıgını dusunuyorum. hali hazırdaki sistem bu. değişir mi bilemem..
Başa dön
celine
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Nis 17, 2013 12:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sınava hazırlanırken son gunlerde bile bu kadar piskolojim bozulmamıstı ..foruma bakmıyım dıyorum kendımı tutamıyorum ama burası suan canımızı belkide bos yere sıkmak dısında birseye yaramıyor ..hersey varsayımlar uzerıne kurulu su saatten sonra yapılcak tek sey soruları bekleyıp oyle netlerın tartısılması ...
Başa dön
celine
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Nis 17, 2013 12:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Buraya hıc bakmayan arkadaslar suan mutlu mesut gezıyorlar belki hayal kırıklıgına ugrıcaklar gelince ama bu sekildede oncesınde uzul acıklanınca uzul hep uzuntuyle geciyor Smile
Başa dön
mervenu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Nis 17, 2013 12:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tuscularin sitesine bakiyirm gayet rahatlar yahu dersanelere sayan soven yok bir huzur hakim tabi zor diyen cok var ama adamlarda biseyler oturmus sorulan sorulara uzayli muamelesi yapmiyolar biz ne zman boyle olabilecegiz yahuu hep biseylerin ilkine denk geliyorum bu ulkede. atamalar da sinavla yapilcak bu yuzden kalan bos kadrolari actilar acele ile umarim o da fiyasko olmaz
Başa dön
dtgrana
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Nis 17, 2013 12:51 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

lechuck yazmış:
aynen benimde 20ye 60 .....
80 netle son sınvda sıralama nasıldı habernz varmı??

Diğer başlıkta da yazmıştım geçen sınavda 80netle 191. Olmuştum.
Başa dön
mervenu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Nis 17, 2013 12:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadasim acaba puanin neydi puani sormamdaki amac internetteki taban ve tavan puanlara bakarak nereye girilmis onu gorebilmek
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2013 Nisan DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3
3. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız