Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Kadrolarin artirilmasi talebi icin basvuru
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Kadrolarin artirilmasi talebi icin basvuru
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2013 Eylül DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Layezal
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum May 17, 2013 10:46 am    Mesaj konusu: Kadrolarin artirilmasi talebi icin basvuru Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar dus kadro sayisi hepimizin bildigi gibi giren aday sayisinin ortalama % 10 u kadar.. Tus kadrolarina baktigimizda ise %30 civarinda.. Bunun bir sebebi de dus cikmadan once yangindan mal kacirircasina alinan ve hala alinmaya devam edilen doktora ogrencileri.. Yani tiptaki gibi bir standardizasyonun olmamasi..Bu yuzden basbakanlik halkla iliskiler daire baskanligina diger adiyla BİMER e dilekte yazdim.. Henuz 3 gun oldu ve dilekcem simdiden yök akademik personel daire baskanligina iletildi.. Yani sistem cok hizli isliyor.. Daha once bir arkadasimin arkadasi basvuruda bulunmus ve geri donus olmus.. Eger bu konuda basbakanliga ve dolayisiyla yök e bildirimlerimizi iletirsek kadro sayisinin artabilecegini hic olmazsa homojen kadro acilabilecegini ,usulsüz yapilan doktora programlarinin tarihin derin sayfalarina gomulmesi adina bir baslangic olabilecegini umit etmekteyim.. Aglamayan cocuga malesef meme vermiyolar..10 dk mizi ayirarak birer dilekce yazabiliriz.. Aslinda dilekce de sayilmazdi.. İcimi doktum bi manada.. suan yerlesemeyen arkadaslarimizin 3. veya 4. girisleri olacak onumuzdeki eylul..ama gelgor ki koklu universiteler nerdeyse listede yer almayacak nerdeyse degil hatta yer almiyor..en hakkaniyetli secilim dus olduguna gore rahatsizligimizi dile getirmek adina bir baslangic olacagi kanaatindeyim ve desteklerinizi bekliyorum.. Tesekkurler.. Link asagida yazilidir:
http://bimerapplication.basbakanlik.gov.tr/Forms/pgApplicationEx.aspx

En son Layezal tarafından Cum May 17, 2013 6:03 pm tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
kubs
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum May 17, 2013 4:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

şikayet , istek ,görüş ve öneri hangisine başvurdunuz aynı yolu izleyeyim. sosyal paylaşım sitelerin dede duyurursak daha iyi olur sanırım herkes forum takip etmeyebiliyor.
Başa dön
aynasondpiresel
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum May 17, 2013 4:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ve içerikte nelere yer verdiniz?yakın bir dillle yazalım
Başa dön
Layezal
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum May 17, 2013 4:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Facebook kullanmiyorum twitter hesabim var yalniz cok aktif bi kullanici degilim ama su surecte her fakultenin dekanina ve saglik bakanligina bol bol mail ve twit atacagim.. 2 yere attim bile.. Ben istek bolumunden basvurdum.. Eger saglik bakanligi ustune duserse bu konunun kadrolar da homojen olur ve daha dikkatli davranilir bi istanbul ankara kadro acmadi ilk 10 bile gecen yil ilk 50-60 in yerlestigi yerlere yerlesti..
Başa dön
Layezal
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum May 17, 2013 4:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Doktora alimlarinda yapilan haksizliklari yazdim sozlu sinavlarda sorulan alakasiz sorulari .. Yangindan mal kacirircasina sadece bir kursuye dustan once 18 kadro birden actiklarini.. 17 aydir sinava hazirlanip ilk 50 ye girip tercih yapamadigimi.. ( beni sinirlayan faktorler dolayisiyla yanlis anlasilmasin)koskoca fakultelerin listede bile yer almadigini.. Hocalarin kazanmis uzmanlik ogrencilerine uzmanlik bizim icin onemsiz istersen doktorani baslatalim tekliflerini.. Her universitenin kendi tuzugu oldugu isterlerse uzmanlik ogrencilerini akademik kadro mulakatina bile almama haklari oldugu konusundaki soylemlerini.. Aklima ne geldiyse yazdim..hepiniz en az benim kadar dolusunuzdur saniyorum.. Yasadiklarimizi yazdim..
Başa dön
Layezal
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum May 17, 2013 5:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Homojen bir sinav yapilmadigini.. Orta zorlukta soru grubu bulunmadigini eleyici olmadigini.. Hatali ozensiz hazirlanmis sorularin kaderimizi belirledigini..
Başa dön
Layezal
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum May 17, 2013 5:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bos kalan gata ve yabanci ogrenci kadrolarini da yazabilirsiniz..
Başa dön
Layezal
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum May 17, 2013 5:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Saglik bakanliginin kadro actirmasi icin o fakultelerin bosalmasi lazim oncelikle..metrekareye 2 doktora ogrencisi duserken o fakultelere yaptirim yaptiramazlar..
Başa dön
dtsrn
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum May 17, 2013 5:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben sağlık bakanlığına yazmıştım 2 gün sonra telefonla döndüler bana. yazdığım şey şuydu doktoranın artık bitmesini madem doktoralıları maaş vererek alıyorlar onun yerine dusta açsınlar kadroyu diye. bana sağlık bakanlığından görevli kişi telde şunu söyledi: doktora kadrolarını yök açıyor biz sağlık bakanlığı olarak onlara karışamıyoruz biz sadece dusta açılan sağlık bakanlığı kadrolarıyla ilgileniyoruz. yök'e şikayet için mail yazınca bile dönmeyen bir kurum. yazalım arkadaşlar ben yerleştim ama hala bu durum benim içime sinmeyen, sinirlerimi bozan bir durum biz dus için didinip duralım,mülakatla doktoraya girsinler. onlar öğretim görevlisi olarak kalacaklar bizim içinse çok zor olacak üniversitede kalmak. artık bu haksızlık bitsin. bizdede tıpçılarınki gibi olsun.
Başa dön
Layezal
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum May 17, 2013 5:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Evet haklisin dtsrn. Yalniz bu yök de baski yapinca oyle bi baski yapiyor ki.. Zamaninda yatay gecislerde tanik olmustum.. Fakultede asla yer yok ogrenci alacak .. Yatay gecisler yapilmis.. Fakulte ogrenci koordinatoruyle konusuyoruz biz sizi almak istemedik ama yök baski yapti oldu adi. Samimiyetle soyluyorum herkes de hakkiyla girmisti o donem.. Bi gicik olunan bi durum oldu heralde yök ve universite arasinda ve baski yapildi.. Universiteler kimsenin tekelinde degildir..biz elimizden geleni yapalim.. Eminim bigun yerlesicem ama sonradan onumuze de boyle durumlar cikmamasi adina hakkaniyetten yana olan herkesin duyarli olmasi gerekir.
Başa dön
dtsrn
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum May 17, 2013 6:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

layezal inşallah istediğin yere hayırlısıyla yerleşirsin. ben yatay geçiş yapmıştım yök bana o hakkı vermişti ama sizi yök geçirmiş diyip üniversite tekrar iptal etmişti yatay geçişimi tabi biz hekimler olarak yök, sağlık bakanlığı ve üniversiteler arasında kalıp duruyoruz. hakkımızda hayırlısı ne diyelim
Başa dön
Layezal
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum May 17, 2013 6:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İnsaallah dtsrn .. Ciddi emek vermis herkesin yerlesmesini diliyorum..
Başa dön
tugce_89
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum May 17, 2013 6:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yök bir darbe kurumudur. darbenin doğurduğu baskı kurumudur..bu çağda böyle bir kurumun üniversitelerin başında olması utançtır..demokrasinin olmadığı bir ortamda tepeden inme oluşturulan bir yök ten dilekçelere cavap vermesini beklemek zaten imkansız. üniversiteler 81den beri bu utanç kaynağı kurumun tekelindedir malesef olan da bizim gibi çalışmaya okumaya daha çok çalışmaya istekli bu ülkenin başarılı insanlarına oluyor..diğerleri için yöke hayır diyen öğrenciler birer anarşist. ateş düştüğü yeri yakıyor arkadaşlar.
Başa dön
Layezal
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum May 17, 2013 6:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Herkes herseyin farkinda aslinda.. Ben 3. Siniftayken bile bi dus soylemi vardi.. Buyuk davalar sonucunda acildi bu sinavda..Fakultelerimizde o havayi elbette sizlerde hissetmissinizdir.. Bi hazimsizlik havasini.. Cok gulunctu gercekten nerden cikti uzmanlik piyasa icin doktora akademik unvan icin yapilmalidir diye.. Suan ayni kanun icerisinde geciyor dus ve tus.. Fen edebiyatlarin tustaki kadrolarini da devre disi biraktilar hakli olarak.. Yani elbet mutlaka kalkacaktir ama malesef hersey birden olmuyor..Biz sadece elimizden geleni yapalim..
Başa dön
Layezal
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum May 17, 2013 6:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tam da simdi bir mesaj geldi telefonuma:) paylasmak istedim.. isaret gibi tam bize gore:)Duydugum en umut verici söz;
Rabbim nasip etmeyecegi seyi hayal ettirmez(Hz.Osman)
Hayallerinizin nasibiniz olmasi duasiyla...
Cumaniz mubarek olsun.
Başa dön
tugce_89
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cum May 17, 2013 6:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben de yök e mail attım.. durmayalım arkadaşlar herkes yazsın..kazanan kazanamayan herkes..benim babam da ege üni coğrafya bölümünde profesör. ona da söyliycem yök e mail atsın..belki daha ciddiye alırlar.
Başa dön
dtsrn
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum May 17, 2013 6:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yök ün kaldrılması için çok uğraş verildi ama kalkmaz o kurum kolay kolay. bimer e 2 mesaj yolladım dönmeyeceklerini bile bile. arkadaşlar herkes yazsın birlik her zaman olmasada çoğu zaman işe yarar. inşallah birgün şu doktora saçmalığının bittiğini görürüz demekki tıpta doktorasız yaşam oluyor bizde neden olmasın.
Başa dön
Layezal
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum May 17, 2013 6:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İlgilenen herkese simdiden kendi adima tesekurler..
Başa dön
shyowl
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum May 17, 2013 7:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

evet iste ben de surekli dershanede bunu yapmaya calistim ama kimse orali olmadi, aman bizim dememizle mi olacak dediler Sad kendi aramizda soylenip durmaktansa sikayetimizi istegimizi bildirmeliyiz tabi ki.. 1-2 kisi olursa onemsenmeyebilir ama cok kisi ayni talepte bulunursa elbet dikkat cekecektir..
bimer e internetten mi basvurdunuz mail mi yazdiniz? ben de daha once bimer e internetten yazmistim, bu saglik bakanligiyla ilgili bir konu basbakanlik adina yapabilecegimiz bisey yok benzeri bi cevap almistim Sad saglik bakanligina da nereden ulasacagimi bilemedim sitesinde mail adresi falan bulamamistim
bir de daha once ist dis hekimleri odasi yonetiminde olan su an milletvekili olan birine twitter'dan 2kere yazdim ama gormezden gelindi (tam da o sira dus da yanlis sorulari meclise tasidim diye yaziyordu ben de kadro durumunu yazdim ama cevap olmadi).. biliyorsunuz dis hekimleri odalari uzmanliga karsiydi
Ama basvurabilecegimiz nere varsa basvuralim lutfen, yerlesen arkadaslar siz de yazin lutfen..ne kadar cok olursak o kadar iyi
Başa dön
Layezal
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum May 17, 2013 7:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Direk verdigim linkten iletisim kutusuna yaziyorsunuz. Orasi bir halkla iliskiler hizmeti.. Herseyi yazabilirsiniz.sonra size bir takip no veriyolar.basvuru sorgula bolumune takip no yu yazinca dilekceniz suan hangi kurumda adim adim gun gun goruyorsunuz..ben polis teskilatiyla alakali da bi dilekce yazmistim.. Hersey yazilabiliyor ve takibi yapiliyor
Alan Kurum Gönderme Tarihi Gönderen Kurum
BİMER 11.05.2013 BİMER
YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞI(YÖK) 13.05.2013 BİMER
PERSONEL DAİRESİ BAŞKANLIĞI 13.05.2013 YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞI(YÖK)
AKADEMİK-7 14.05.2013 PERSONEL DAİRESİ BAŞKANLIĞI
Kendi takip numaram suan bunu veriyor
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2013 Eylül DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız