Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - diş hekimliği fakültelerinin dus başarıları
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

diş hekimliği fakültelerinin dus başarıları

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel Sohbet
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
coraje
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Tem 06, 2013 3:18 am    Mesaj konusu: diş hekimliği fakültelerinin dus başarıları Alıntıyla Cevap Gönder

lys sınavında 17470. oldum..büyük ihtimal inşallah ben de bu büyük aileye katılacağım.adanada oturuyorum..puanım antep diş inönü diş 19mayıs diş ktü diş s.demirel diş atatürk diş dicle diş van dişe yetiyor...biraz sıralama düşerse erciyes ve selçuk diş de gelir..ilerdeki hedefim dusu kazanıp akademik kariyer yapmak..tercih konusunda ne dersiniz? birde adanaya uzaklık ve rahat barınmayı da düşünürsek hangi fakülteler iyidir?hangi fakültelerin dus başarıları iyidir?dusdata her ilde yok mesela bu konuya ne dersiniz?

sizler bizim geçtiğimiz yoldan geçtiniz tecrübelerinizi almak isterim..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
coraje
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Tem 06, 2013 4:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar iyi kötü bir cevap yazarsanız sevinirim.çünkü bu konuda danışacağım kimse yok!
Başa dön
shmetcaner
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Tem 08, 2013 4:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

üniversite sınavında 17000 lere kadar gelmiş mi diş hekimliği,kontenjanlar nasıl bir uçuş yaşamış öyle ya,bizim zamanımızda en son 9900 ler girerdi..
Başa dön
coraje
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Tem 08, 2013 4:14 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

shmetcaner yazmış:
üniversite sınavında 17000 lere kadar gelmiş mi diş hekimliği,kontenjanlar nasıl bir uçuş yaşamış öyle ya,bizim zamanımızda en son 9900 ler girerdi..

tıp başarı sıraları 15000 lere düşünce oböyle bir durum ortaya çıkıyor işte...
Başa dön
Layezal
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Tem 08, 2013 7:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dus basarisi bireysel basaridir. Fakulteyle alakali degil bence.her fakulteden cikiyor.
Başa dön
shyowl
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Tem 08, 2013 7:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bireysel tabi ki ama genel olarak dusunune oneminde var bence.. teorige cok agirlik
veren yerler de var cok yuzeysel olan da..yuzeysel olan yerlerde bireysel caba cok daha fazla olmasi gerekiyor.. mesela hacettepelilerin bi cogu kolayca yerlesti konustuklarimdan..3sinavdir en cok derece cikaran hacettepe ve marmara gozukuyor.. bir de ankara galiba.. bireysel basari birinci faktor tabi ki ama unv de onemli
ha tabi artik yeni mezun olacak olanlar daha erken basliyor calismaya, daha erkenden bilincliler bu da buyuk arti eskilere gore
Başa dön
coco
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Tem 08, 2013 9:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Önce kazanda dusu sonra düşünürsün bence 17.ooo kadarda düşmesi cok acı olmus bence
Başa dön
ikarus
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Tem 08, 2013 10:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

17 bınlerde diş hekimliğimi ?? gercekten cok ama cok acı Sad( bosa calısıp ılk 6 7 bınlere gırmısız zamanında demekkı..suan ıcın hıc bı anlamı yok..
Başa dön
coraje
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Tem 08, 2013 11:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ikarus yazmış:
17 bınlerde diş hekimliğimi ?? gercekten cok ama cok acı Sad( bosa calısıp ılk 6 7 bınlere gırmısız zamanında demekkı..suan ıcın hıc bı anlamı yok..

ama sizin zamanınızda örneğin çukurova tıp 3bin ile alıyorken şimdi 7binlere geriledi...
Başa dön
dtskorkmaz
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Tem 08, 2013 11:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tüm sınavlarda Başkent Üniversitesi birinci ama diğer fakültelerden tepki var nedense ismini yazmaya çekiniyorlar. Sanki paralı olunca ek puan veriliyor Smile
Başa dön
Layezal
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Tem 08, 2013 11:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bencede gencler ilk once yerlesin sonra dusunursunuz.ben gayet iyi bilinen biyerden mezun oldum okul derecem de var ama 3. Girisim olacak.sakin olun:)))94 netle ilk sinavda ilk 10 a girilirken simdi
50. Oldum. İlk sinavlarda
Hersey daha kolaydi.sizin zamaninizda
Ne olacak Allah bilir.. Simdi bile
Kurtlar sofrasi o zamani dusunemiyorum..Aranizda
Tip hayali olan varsa kesinlikle dis hekimliginde uzmanligi dusunmesin bunu oss de halletsin cunku o siralarda halletmek cok daha kolay. Eger dis hekimligi adina cok cok idealistseniz buyrun gelin.tusla yerlesmek cok daha kolay.9000 kisi giriyo eylul sinavina ve yaklasik 4000 kontenjanlari var.4000 in 2000 i elbette vasat yerler ama dus'un zaten %90 i vasat yerler. Oyle istanbul ankara hayali falan da kurmayin. Koskoca sehirlerde iki elin degil dikkatinizi cekerim 1 elin parmaklarini gecmeyen kadrolar aciliyor.dus calismak oss calismaya da benzemiyor..suan bu yazilanlara cok ihtiyaciniz oldugunu dusunerek yaziyorum. Yoksa
İnanin vaktim de yok.hersey gonlunuzce olsun.
Başa dön
aynasondpiresel
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Tem 09, 2013 9:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

7binlerden 17binlere.diş hekimi olarak halimize bir kere daha acıdım.yazık la bize!
Başa dön
aynasondpiresel
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Tem 09, 2013 9:49 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

derecelere bakılınca marmara,ankara,hacettepe gözüküyor ama 3sınavla anlaşılabilecek bir durum değil.dus'u tus gibi düşünmeyin.fakülteye girmeden de ne olacak ne bitecek diye düşünmeyin.biz girerken dus'un d'si yoktu piyasada.siz mezun olana kadar ne olup biter belli olmaz.o yüzden takılmayın bu duruma.ha ama en güzeli hiç yazmayın.siz mezun olunca da bu başarı sıralamalrı 27binlere düşer,kontenjanlar yarıya iner,büyük şehirlerde 0'a düşer.olur mu olur.keyfinizi bozmayin bence diş hek. fak.'la.
Başa dön
coraje
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Tem 10, 2013 12:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aynasondpiresel yazmış:
derecelere bakılınca marmara,ankara,hacettepe gözüküyor ama 3sınavla anlaşılabilecek bir durum değil.dus'u tus gibi düşünmeyin.fakülteye girmeden de ne olacak ne bitecek diye düşünmeyin.biz girerken dus'un d'si yoktu piyasada.siz mezun olana kadar ne olup biter belli olmaz.o yüzden takılmayın bu duruma.ha ama en güzeli hiç yazmayın.siz mezun olunca da bu başarı sıralamalrı 27binlere düşer,kontenjanlar yarıya iner,büyük şehirlerde 0'a düşer.olur mu olur.keyfinizi bozmayin bence diş hek. fak.'la.

artık dusu düşünmüyorum fakülteyi düşünüyorum.
valla diş yazma tıp yazma müh yazma.biz ne yazalım o zman Rolling Eyes
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel Sohbet Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız