Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - SAĞLIK BAKANLIĞI HAKKINDA YARDIM İSTİYORUZ
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

SAĞLIK BAKANLIĞI HAKKINDA YARDIM İSTİYORUZ
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2014 Nisan DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
maxilla
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş May 01, 2014 7:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar sağlık bakanlığındaki kefil olma durumu hakkında detaylı bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi??
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
doctorwho2
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş May 01, 2014 9:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ilk girerken imza attığımız parayı ödesek diplomamızı verirler mi?
dtugbadt
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş May 01, 2014 8:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sağlık bakanlığı çok değişiyo arkadaşlar, doktrlarda da böyle şeyler varmış sonra bi anda değiştirmişler.. bu ülkede hiç bişeye güvenip iş yapmayın.. gidebilme ihtimalinizi göze alıp yazın derim ben
Başa dön
ltfy
Ordinaryus Üye
Ordinaryus Üye

MesajTarih: Cum May 02, 2014 6:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar sağlık bakanlığı kadrosuyla girdikten sonra akademisyenlik yapılabiliyormu ?
feti
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt May 03, 2014 8:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Missp yazmış:
Arkadaşlar peki zorunlu görevi de yaptıktan sonra sağlık bakanlığında çalışmaya devam edebiliyor muyuz??atamaya girmemize gerek kalıyor mu? Bn ona göre yazacağım

Sağlık bakanlığı kadrosunu kazandığınızda yök kadrosundan farklı olarak uzmanlık eğitiminize aday memur olarak başlıyorsunuz. Yani misal erzurum atatürk üniversitesi'nde sb kadrosundan bir bölüm kazandığınızda üniversiteye değil erzurum bölge eğitim araştırma hastanesine bağlı olarak görev yapan bir asistan diş hekimi oluyorsunuz. Bu bir memuriyet olduğu için de siz istemediğiniz sürece ve memuriyet kurallarına uyduğunuz sürece memuriyetten çıkmıyorsunuz diye biliyorum. Misal Tıp fakültesi mezunları zorunlu hizmeti bitince sb ile bağı kopmuyor. Bakanlık bünyesinde çalışmaya devam ediyorlar.

Yani Sb kadrosunu kazanıp da uzmanlık eğitimini bitirdiğinizde (kefalette de belirtildiği üzere) en kısa sürede atamanız yapılıyor. Burada en çok merak edilen soru ise bu atamanın tıpkı tıpçılardaki gibi 5 seçenekli 6.sı genel kura şeklinde mi olacağı yönünde. Maalesef bilidiğim kadarıyla bu sorunun cevabı hala net değil. Yani yazılı bir şekilde henüz belirtilmedi, sadece uzmanlık kuruluyla görüşenlerin aldığı cevaplara dayanarak tahmin yürütenler var o kadar.
Başa dön
feti
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt May 03, 2014 8:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ltfy yazmış:
arkadaşlar sağlık bakanlığı kadrosuyla girdikten sonra akademisyenlik yapılabiliyormu ?

Uzmanlık ünvanını aldıktan sonra herhangi bir engel olmaması lazım. sb kadrosuna bakmadan bir sürü uzmanlık öğrencisi yayın kasıyor sonuçta Smile
Başa dön
feti
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt May 03, 2014 8:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

maxilla yazmış:
arkadaşlar sağlık bakanlığındaki kefil olma durumu hakkında detaylı bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi??

Memuriyette olan iki kişi gerekiyor. Emekli olanlar da kefil olabiliyor diyenler vardı sanki ama emin değilim.
Başa dön
feti
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt May 03, 2014 8:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

refik yazmış:
arkadaslar perıferdekı unıversitelerde bakanlık ıle yok kadrosu arasında maas farkı yok.şöyle yok kadrosunun maaşı az donerı fazla.bakanlık kadrosunun ıse maası fazla donerı az.bu sekılde maasları esıtlıyorlarmıs.bu sekılde bakanlık kadrsounun avantajı olan maas fazlalıgı perıferde yok haberınız olsun.

haklısınız ancak bazı üniversitelerde ise durum tam tersi. Misal Çukurova üniversitesine sb'li olmak üniversiteden gelen döneri kesmemekte bu sayede sb'li olanlar iyi maaş alabilmekte.

Ancak erzurum'daki bir sb'li asistan 7000 tl'lik iş yaptıktan sonra üniversiteden döner alabilirken, yöklü bir asistan 3500 tl'lik işten sonra döner alabildiği için sb'linin maaşı genelde sabit kalıyor. Buna sebep olarak da sb kadrosuyla gelenlerin sabit dönerinin yök kadrosuyla gelenlerden fazla olması gösteriliyor.
Başa dön
maxilla
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt May 03, 2014 9:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

feti yazmış:
maxilla yazmış:

Memuriyette olan iki kişi gerekiyor. Emekli olanlar da kefil olabiliyor diyenler vardı sanki ama emin değilim.
babam işçi emeklisi acaba o da kabul edilir mi ?
Başa dön
duscuuu
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr May 04, 2014 2:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

doctorwho2 yazmış:

Ben de bunu cok merak ediyorum..
Başa dön
feti
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr May 04, 2014 5:51 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

maxilla yazmış:
feti yazmış:
maxilla yazmış:

babam işçi emeklisi acaba o da kabul edilir mi ?

memuriyet şart diye biliyorum. Çoğu fakültede sb kadrosunu kazananlar birbirlerine kefil oluyor.

En son feti tarafından Pzr May 04, 2014 6:05 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
feti
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr May 04, 2014 5:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

duscuuu yazmış:
doctorwho2 yazmış:

Ben de bunu cok merak ediyorum..

Bu konu da net değil ama ben khb'de kefaleti imzaladığımda yüzde 9 faizini ödeyerek olabileceğini söylediler.

Ayrıca tus ile ortak olan yönetmeliğimizde 1,5 yıllık zorunlu hizmetten bahsediliyormuş. Yani görülen o ki 550 günlük zorunluyu yaptıktan sonra kalan kısmı parasını ödeyerek yapmayabiliyoruz. Ama tabi ki bunlar çıkarım yaparak ulaşılabilen bilgiler, yani böyle bir durum açıkça ilan edilmedi.

Şunu da belirtmek isterim ki şu sıralar büyük şehirler dışında özel sektörde iş bulmak sıkıntılı olduğu için çoğu uzman adayının ileriye dair akademisyenlikten sonraki seçeneği adsm'de çalışmak. Yani zorunlu hizmet her ne kadar kötü görünse de direk memuryetle asistanlığa başlayıp bittiğinde iş garantisine sahip olarak mezun olmak şu sıralar açıkçası daha iyi bir pozisyon. Çünkü yök kadrosundan kazanılan uzmanlık eğitimi bittiğinde kişi açıkta kalıyor ve eğer devlette çalışmak isterse atamaları beklemek zorunda. Yani devlette çalışmayı düşünenler için sb kadrosu daha mantıklı görünüyor.
Başa dön
dtmt
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr May 04, 2014 7:49 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

zorunlu hizmeti kazandığın şehirde yapman gerek diye bişey duydum.doğruluğu var mıdır??
Başa dön
atesh
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr May 04, 2014 8:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben de öyle duydum
Başa dön
Ramus
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr May 04, 2014 6:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar benim sb konusunda çok bilgim yok kefil gösterme zorunluluğu mu var senet imzalanıyo diye duymuştum?
Başa dön
CnTt
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr May 04, 2014 7:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtmt yazmış:
zorunlu hizmeti kazandığın şehirde yapman gerek diye bişey duydum.doğruluğu var mıdır??

öyle kesin bişey yok, zaten kimse tam bilmiyor... kura da olabilir tercih yapıılıp da olabilir gibi çok değişkenli yorumlar var sadece.
Başa dön
dtkbr
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr May 04, 2014 7:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

CnTt yazmış:
dtmt yazmış:

öyle kesin bişey yok, zaten kimse tam bilmiyor... kura da olabilir tercih yapıılıp da olabilir gibi çok değişkenli yorumlar var sadece.

Eğer kadronun olduğu yer sana yeterli teçhizat sağlayamiyorsa başka yere gitmek gündeme gelebiliyor diye duydum ama duyum bu da.bir de uzmanlık sonrası akademisyenlik için ek olarak tez çalışması yapman gerekiyormus bu da duyum.
Başa dön
dtkbr
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr May 04, 2014 7:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tercih sonrası ne zaman is başı yapılıyor arkadaşlar?haziran mı temmuz gibi mi ağustos gibi mi?sağlık bakanlığı yök de nasıl durum?başlık açtım bilgisi olan yardimci olabilir mi lütfen
Başa dön
feti
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr May 04, 2014 7:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtmt yazmış:

Yukarıda yazmıştım ancak biraz kapalı anlattım heralde ki tekrar sorulmuş, tekrar yazıyorum.

Uzmanlık eğitiminizi bitirdiğinizde zorunlu hizmet yapmak üzere atamanız yapılacak. Bu atamanın nereye yapılacağını, şahsen erzuruma geldiğimde, burada kefaleti imzaladığım yer olan kamu hastaneleri birliğine sorduğumda, ''belli değil belki pasinler'e atanırsınız'' demişlerdi. Ben de ''neye dayanarak söyleyebiliyorsunuz? Atamalar nasıl olacak?'' dediğimde hiçbir şeyin henüz belli olmadığını, belki tıpçılardaki gibi 5 tercih 6.sı genel kura şeklinde atama yapılacağını belki de aynı ildeki khb veya il sağlık müdürlüğüne bu yetkinin verileceğini söylediler. Yani henüz kesin bir durum yok gibi görünüyor.
Ancak bu konuyla ilgili ankara'daki uzmanlık kurulundakilerle görüşenlerin aldıkları cevap aynı. Hepsi de aynı tıpçılardaki gibi olacağını, münhal kadrolar açıklanınca 5 tercih hakkımızın olacağını 6.sının da genel kura olacağını söylüyor.

En son feti tarafından Pzr May 04, 2014 8:11 pm tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
feti
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr May 04, 2014 8:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtkbr yazmış:
Tercih sonrası ne zaman is başı yapılıyor arkadaşlar?haziran mı temmuz gibi mi ağustos gibi mi?sağlık bakanlığı yök de nasıl durum?başlık açtım bilgisi olan yardimci olabilir mi lütfen

yöklüler genelde sınavdan 2 ay sonra, sb'liler 3 ay sonra gibi başlıyor. Yani yöklüler haziran sonu gibi sb kadrosundakiler de temmuz sonu gibi başlar.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2014 Nisan DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
2. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız