Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - SAĞLIK BAKANLIĞI HAKKINDA YARDIM İSTİYORUZ
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

SAĞLIK BAKANLIĞI HAKKINDA YARDIM İSTİYORUZ
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2014 Nisan DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
duscuuu
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts May 05, 2014 10:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

[quote="feti"]
duscuuu yazmış:
doctorwho2 yazmış:
Ilk girerken imza attığımız parayı ödesek diplomamızı verirler mi?

Ben de bunu cok merak ediyorum..

Bu konu da net değil ama ben khb'de kefaleti imzaladığımda yüzde 9 faizini ödeyerek olabileceğini söylediler.

Ayrıca tus ile ortak olan yönetmeliğimizde 1,5 yıllık zorunlu hizmetten bahsediliyormuş. Yani görülen o ki 550 günlük zorunluyu yaptıktan sonra kalan kısmı parasını ödeyerek yapmayabiliyoruz. Ama tabi ki bunlar çıkarım yaparak ulaşılabilen bilgiler, yani böyle bir durum açıkça ilan edilmedi.

Şunu da belirtmek isterim ki şu sıralar büyük şehirler dışında özel sektörde iş bulmak sıkıntılı olduğu için çoğu uzman adayının ileriye dair akademisyenlikten sonraki seçeneği adsm'de çalışmak. Yani zorunlu hizmet her ne kadar kötü görünse de direk memuryetle asistanlığa başlayıp bittiğinde iş garantisine sahip olarak mezun olmak şu sıralar açıkçası daha iyi bir pozisyon. Çünkü yök kadrosundan kazanılan uzmanlık eğitimi bittiğinde kişi açıkta kalıyor ve eğer devlette çalışmak isterse atamaları beklemek zorunda. Yani devlette çalışmayı düşünenler için sb kadrosu daha mantıklı görünüyor.[/quote

Tesekkurler feti]
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
atesh
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal May 06, 2014 7:23 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tusun da saglik bakanligi,kadrolari okudugun yil kadar mecvuri hizmeti varmis.acaba onlarin atamalari nerelere olyo.ayni sekildrdit muhtemelen
Başa dön
white
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş May 15, 2014 9:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

devlette çalışan biri dusu kazandıgında kadrosu calıstıgı yerde kalıor uzmanlıgını ''gecıcı görevlendırme '' adı altında yapıyor ve de uzmanlık sonrası kadrosu nerdeyse orda devam edıyor gıbı bırsey duydum. bılgısı olan var mı ?
Başa dön
maxilla
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş May 15, 2014 10:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sağlık bakanlığında zorunlu görev yeri uzmanlık eğitimini aldığımız şehir mi oluyor yoksa genel bi kura mı yapılıyor bilgisi olan var mı?
Başa dön
dent88
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum May 16, 2014 1:35 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sağlık Bakanlığı ile yerleşenlerin üniversitede kalma şansı oluo mu arkadaşlar? Bilgisi olan?
Başa dön
mk88_38
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum May 16, 2014 1:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dent88 yazmış:
Sağlık Bakanlığı ile yerleşenlerin üniversitede kalma şansı oluo mu arkadaşlar? Bilgisi olan?

çok yok hocam sağlık bakanlığı ben okuttum der mecburiye gönderir, yök de üniversite eğer kendinizi sevdirirseniz ve açık varsa ilk tercih yök olucaktır... hoş olsa bile mecburisi idi falan idi sağlık bakanlığı ile zor... zatn düşük puan olma sebeblerinden biri de o..
Başa dön
Dusderdi
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum May 16, 2014 5:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yökle mezun olduğumuzda devlette girmek istersek zor mu yoksa istediğimiz yerde açık olunca başvurup girebiliyormuyuz?
Başa dön
dent88
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt May 17, 2014 2:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mk88_38 yazmış:
dent88 yazmış:

çok yok hocam sağlık bakanlığı ben okuttum der mecburiye gönderir, yök de üniversite eğer kendinizi sevdirirseniz ve açık varsa ilk tercih yök olucaktır... hoş olsa bile mecburisi idi falan idi sağlık bakanlığı ile zor... zatn düşük puan olma sebeblerinden biri de o..
Teşekkürler arkadaşım
Başa dön
dt_ali
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt May 17, 2014 3:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

white yazmış:
devlette çalışan biri dusu kazandıgında kadrosu calıstıgı yerde kalıor uzmanlıgını ''gecıcı görevlendırme '' adı altında yapıyor ve de uzmanlık sonrası kadrosu nerdeyse orda devam edıyor gıbı bırsey duydum. bılgısı olan var mı ?

evet benim araştırdığıma görede öyle bir durum var. yani bu durumda yök ve sb fark yok gibi
Başa dön
white
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt May 17, 2014 6:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dt_ali yazmış:
white yazmış:

evet benim araştırdığıma görede öyle bir durum var. yani bu durumda yök ve sb fark yok gibi
tesekkurler Smile
Başa dön
oguzhan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts May 19, 2014 5:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

up
Başa dön
contemporary
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts May 19, 2014 5:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dt_ali yazmış:
white yazmış:

acaba devlette calisan birisi yök kadrosu kazandiginda da kadrosu korunuyor mu cunku tekrar aciktan atamaya girmek gerekiyor gibi duymustum
Başa dön
dt_ali
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts May 19, 2014 6:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

contemporary yazmış:
dt_ali yazmış:
white yazmış:

acaba devlette calisan birisi yök kadrosu kazandiginda da kadrosu korunuyor mu cunku tekrar aciktan atamaya girmek gerekiyor gibi duymustum

istifa edilmeden muvafakat alınıp geçiliyor şu anda.. bitirince eski yerine dönersin diyende var tekrardan kuraya başvurursun diyende. şu an kamuda uzman diş hekimlerinin unvanı ve katsayısı verilmiyor. uzman diş tabibi alımı yapılırsa sonradan kura gerekebilir evet.
Başa dön
erdent
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts May 19, 2014 6:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dt_ali yazmış:
contemporary yazmış:
dt_ali yazmış:
white yazmış:

istifa edilmeden muvafakat alınıp geçiliyor şu anda.. bitirince eski yerine dönersin diyende var tekrardan kuraya başvurursun diyende. şu an kamuda uzman diş hekimlerinin unvanı ve katsayısı verilmiyor. uzman diş tabibi alımı yapılırsa sonradan kura gerekebilir evet.

ben de devlette çalışıyorum.
diyelim ki yök kadrosu kazandım ama bırakmak istiyorum. eski yerime dönebilir miyim acaba?
Başa dön
dt_ali
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts May 19, 2014 6:23 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

erdent yazmış:
dt_ali yazmış:
contemporary yazmış:
dt_ali yazmış:
white yazmış:

ben de devlette çalışıyorum.
diyelim ki yök kadrosu kazandım ama bırakmak istiyorum. eski yerime dönebilir miyim acaba?

bende aynı durumdayım. net bilgiyi bende tam veremiyorum ama istifa etmeyeceğimiz belli. mantıken düşünürsek istifa etmediğimize göre kadromuz kalıyor. o zaman geride dönebiliriz hatta benim tahminim bitirince de yerimize tekrar dönecez. ama ilçedeysen merkeze verebilirler buna benzer bir örnek biliyorum ama dediğim gibi şu an için uzmanlığı alıp devlete dönmenin pek bir avantajı yok malesef. ileride belki...
Başa dön
Ramus
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts May 19, 2014 8:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dt_ali bn de şuan devletteyim biraz araştırdım uzmanlığa gdince kadromuz devlette kalıyomuş uzmanlık bitince dönüyormuşuz ancak istemezsek istifa edebiliyomuşuz bi de döndüğümüzde uzman yerleştirecek bi konum yoksa daha büyük hastane yada merkeze gönderiyolarmış
Başa dön
white
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts May 19, 2014 8:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

pekı su anda normal dıs hekımıyle uzman dıs hekımı arasında bı katsayı farkı yok denılıyor o konuda bılgınız var mı ? yani dönulen yerde kazanc acısından bı fark olmaması rıskı var galıba bu durumda
Başa dön
Ramus
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts May 19, 2014 8:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şuanda o fark geldi mi bilmiyorum ama mutlaka olucaktır uzman atamalarıyla beraber,uzmanla normal dişhekimi ayrımı katsayıya da yansıtıılır
Başa dön
Ramus
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts May 19, 2014 8:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şuanda o fark geldi mi bilmiyorum ama mutlaka olucaktır uzman atamalarıyla beraber,uzmanla normal dişhekimi ayrımı katsayıya da yansıtıılır
Başa dön
dt_ali
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts May 19, 2014 10:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

white yazmış:
pekı su anda normal dıs hekımıyle uzman dıs hekımı arasında bı katsayı farkı yok denılıyor o konuda bılgınız var mı ? yani dönulen yerde kazanc acısından bı fark olmaması rıskı var galıba bu durumda

evet fark yok
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2014 Nisan DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
3. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız