Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - ASKERLİK
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

ASKERLİK

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2015 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Terminator
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 07, 2015 8:03 am    Mesaj konusu: ASKERLİK Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar 2 sorum var

1-Askerdeyken dusa girilebilirmi

2-Askerlik süresi dolduysa yani 2 yıllık tecil süresi bittiyse,bu durumda yine dusa girilebilirmi

Kimse bilmiyor bi el atın
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
semiramis
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 07, 2015 5:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ilk sorunla ilgili tam bilgim yok, yani askerdeyken dusa girip kazanırsan askerlik sonrasında kayıt yaptırabilir misin bilmiyorum

tecilin bittiyse eğer bakaya durumuna düşersin, bakaya durumunda kayıt yaptırabilirsin. eğer bakaya iken yurtdışına çıkarsan veya otelde kalırsan polis sana bi tutanak tutturur 15 gün içinde şubeye gitmene dair, sonra ister gidersin ister gitmezsin. eğer gitmezsen para cezası yersin, gidersen de planlamanı yaparlar ilk celbe, celp tarihine kadar bi üniversiteye kayıt yaptırırsan yine tecil olur. zaten bakayayken yurtdışına çıkmazsan otele gitmezsen gbtye girmezsen hiçbir sıkıntı olmaz bakaya bakaya dolanırsın Smile
Başa dön
gfb11
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 07, 2015 5:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

1-)arkadaşım askerdeyken dusa girebilirsin ama kazanırsan başlayış yapamazsın eğer terhis tarihin ile uyuşma olmazsa kazandığın hak kaybolur yani kayıt yapiyim ama askerden çıkınca başlayış yaparım diye düşünme...
Başa dön
yaslikurt
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 07, 2015 6:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

1- sınava giriş tarihi itibariyle terhisine 3 ay süre ve daha az kalmışsa dusa girebilirsin. yani adamlar sınav sonucları acıklandığında işe hemen başlayabilecek kişileri istiyor dus adına
Başa dön
apexx
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 07, 2015 6:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yaslikurt a aynen katılıyorum. terhis tarihine 3 aydan az süre kalması gerekiyor. ben girdim dus a. 28 ekimde terhis oldum. bi sıkıntı çıkmazsa tercih de yapıcan inş
Başa dön
Terminator
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 07, 2015 6:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sağolun arkadaşlar
Başa dön
ayayay
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Ksm 17, 2015 7:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

benim de bir sorum olacak arkadaşlar,

yüksek lisansa kayıt olarak 2018 e kadar tecil yaptırdım ama oraya devam etmiyorum,mezun olmayacağım .. dus la yerleşince oradaki kaydımı sildirip yeni bir tecil yaptırabilir miyim yoksa başka tecil hakkı kalmıyor mu ? böyle bir durum yaşayan var mı ?
Başa dön
dtduss
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Ksm 17, 2015 9:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

semiramis yazmış:
ilk sorunla ilgili tam bilgim yok, yani askerdeyken dusa girip kazanırsan askerlik sonrasında kayıt yaptırabilir misin bilmiyorum

tecilin bittiyse eğer bakaya durumuna düşersin, bakaya durumunda kayıt yaptırabilirsin. eğer bakaya iken yurtdışına çıkarsan veya otelde kalırsan polis sana bi tutanak tutturur 15 gün içinde şubeye gitmene dair, sonra ister gidersin ister gitmezsin. eğer gitmezsen para cezası yersin, gidersen de planlamanı yaparlar ilk celbe, celp tarihine kadar bi üniversiteye kayıt yaptırırsan yine tecil olur. zaten bakayayken yurtdışına çıkmazsan otele gitmezsen gbtye girmezsen hiçbir sıkıntı olmaz bakaya bakaya dolanırsın Smile

hocam bakaya iken kayıt yaptırabilir miyiz ben yaptıramayız diye bi çıkarımda bulundum ilk sorum bu. ikinci olarakta diyelim şubata gidecez diye gün aldırdım.o zamana kadar da zaten kayıtı yaptırırız kayıt yaptırınca o zamanda otomatikmen tecil oluyor mu ?
Başa dön
seckinoa
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ksm 17, 2015 9:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

[quote="ayayay"]benim de bir sorum olacak arkadaşlar,

yüksek lisansa kayıt olarak 2018 e kadar tecil yaptırdım ama oraya devam etmiyorum,mezun olmayacağım .. dus la yerleşince oradaki kaydımı sildirip yeni bir tecil yaptırabilir miyim yoksa başka tecil hakkı kalmıyor mu ? böyle bir durum yaşayan var mı ?[/quote Hocam yuksek lisanstan sonra tecil tekrar tecil hakki edinebilmeniz icin doktora,docentlik gibi akademik olarak yuksek lisanstan daha ust basamakta birseyler yapmis olmaniz lazim bide sizin diplomaniz zaten yuksek lisans diplomasi degil mi? Yani lisans diploman varsa yuksek lisansta yuksek lisans diploman varsa da doktora yaparsan yeni tecil hakki dogar yoksa insanlar ölene kadar acikogretim okurdu zaten.
Başa dön
seckinoa
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ksm 17, 2015 9:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtduss yazmış:
semiramis yazmış:

hocam bakaya iken kayıt yaptırabilir miyiz ben yaptıramayız diye bi çıkarımda bulundum ilk sorum bu. ikinci olarakta diyelim şubata gidecez diye gün aldırdım.o zamana kadar da zaten kayıtı yaptırırız kayıt yaptırınca o zamanda otomatikmen tecil oluyor mu ?
Bildigim kadariyla dus la kazanip yerlestirme snrasi kayitta askerlikle ilgili belge de isteniyor bu belgeler de tecil belgesi yada askerlik ilisik kesme veya tezkere belgesi bu iki belgesen birini goturmezseniz kaydiniz kabul olmuyor diye biliyorum bakaya olunca durum nasil olur biraz karisik umidinizi kirmak gibi olmasin ama cok oluru yok gibi hocam o isin.Diger olayla ilgili tecilo bozdurup askere gitmeye kara verdiniz kuraniz cekildi sinifiniz belli oldu atiyorum karacisin ve samsuna katilis tarihin 28 subat ve sizin bunu iptal ettirmeniz gerekiyor askerlik subelerine tecili bozdururken bir dilekce verip 27 subata kadar iptal hakki elde edebilirsiniz ama bu durumda bidaha sinif kurasina girmezsiniz yani askerlige 40 yasinda da gitseniz karaci olursunuz.
Başa dön
ayayay
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Ksm 17, 2015 9:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

[quote="seckinoa"]
ayayay yazmış:

yüksek lisansa kayıt olarak 2018 e kadar tecil yaptırdım ama oraya devam etmiyorum,mezun olmayacağım .. dus la yerleşince oradaki kaydımı sildirip yeni bir tecil yaptırabilir miyim yoksa başka tecil hakkı kalmıyor mu ? böyle bir durum yaşayan var mı ?[/quote Hocam yuksek lisanstan sonra tecil tekrar tecil hakki edinebilmeniz icin doktora,docentlik gibi akademik olarak yuksek lisanstan daha ust basamakta birseyler yapmis olmaniz lazim bide sizin diplomaniz zaten yuksek lisans diplomasi degil mi? Yani lisans diploman varsa yuksek lisansta yuksek lisans diploman varsa da doktora yaparsan yeni tecil hakki dogar yoksa insanlar ölene kadar acikogretim okurdu zaten.

hocam adım adım gidersek:

1- yüksek lisans olarak sayılıyorduk fakat o durum 3 sene önce değişti ki yüksek lisans ile tecil yaptırabildim

2- ben okulu zaten bitirmeyeceğim, yüksek lisans diploması almayacağım için doktora doçentlik falan gerekli değil,zaten sorduğum konu da bu,yüksek lisansı bitirmeyince bir tecil hakkı daha oluyordu sanırım..ayrıca uzmanlık eğitimi ile yüksek lisans arasında nasıl bir hiyerarşi var onu da bilmiyoruz,belki de yüksek lisans yapmış olsan bile uzmanlığı yüksek lisansın üstü sayıyor olabilir,bilmiyoruz..

bilgileriniz için teşekkürler fakat biraz eski bilgiler =)
Başa dön
seckinoa
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 18, 2015 12:34 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

[quote="ayayay"]
seckinoa yazmış:
ayayay yazmış:

hocam adım adım gidersek:

1- yüksek lisans olarak sayılıyorduk fakat o durum 3 sene önce değişti ki yüksek lisans ile tecil yaptırabildim

2- ben okulu zaten bitirmeyeceğim, yüksek lisans diploması almayacağım için doktora doçentlik falan gerekli değil,zaten sorduğum konu da bu,yüksek lisansı bitirmeyince bir tecil hakkı daha oluyordu sanırım..ayrıca uzmanlık eğitimi ile yüksek lisans arasında nasıl bir hiyerarşi var onu da bilmiyoruz,belki de yüksek lisans yapmış olsan bile uzmanlığı yüksek lisansın üstü sayıyor olabilir,bilmiyoruz..

bilgileriniz için teşekkürler fakat biraz eski bilgiler =)

doğrudur hocam rica ederim kolay gelsin.
Başa dön
dtduss
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 18, 2015 12:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

seckinoa yazmış:
dtduss yazmış:
semiramis yazmış:

hocam bakaya iken kayıt yaptırabilir miyiz ben yaptıramayız diye bi çıkarımda bulundum ilk sorum bu. ikinci olarakta diyelim şubata
gidecez diye gün aldırdım.o zamana kadar da zaten kayıtı yaptırırız kayıt yaptırınca o zamanda otomatikmen tecil oluyor mu ?
Bildigim kadariyla dus la kazanip yerlestirme snrasi kayitta askerlikle ilgili belge de isteniyor bu belgeler de tecil belgesi yada askerlik ilisik kesme veya tezkere belgesi bu iki belgesen birini goturmezseniz kaydiniz kabul olmuyor diye biliyorum bakaya olunca durum nasil olur biraz karisik umidinizi kirmak gibi olmasin ama cok oluru yok gibi hocam o isin.Diger olayla ilgili tecilo bozdurup askere gitmeye kara verdiniz kuraniz cekildi sinifiniz belli oldu atiyorum karacisin ve samsuna katilis tarihin 28 subat ve sizin bunu iptal ettirmeniz gerekiyor askerlik subelerine tecili bozdururken bir dilekce verip 27 subata kadar iptal hakki elde edebilirsiniz ama bu durumda bidaha sinif kurasina girmezsiniz yani askerlige 40 yasinda da gitseniz karaci olursunuz.

hocam teşekkürler bu bilgiler için
Başa dön
semiramis
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 18, 2015 6:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

seckinoa yazmış:
dtduss yazmış:
semiramis yazmış:

aman deyin hocam yanlışınız var;
şimdi öncelikle bakaya iken kayıt yaptırılmadığı doğru ama her üniversite belge istemeyebiliyor. istediğinde de eğer, şubeye gidiyorsun bakayalığını kaldırıp savunmanı alıyorlar, atıyorum şubata geleceksin diyorlar, o belgeni alıp üniversiteye veriyorsun, üniversite de direk bakanlıktan tecilini yaptırıyor
Başa dön
Trigeminuss
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 18, 2015 7:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Beyler bakaya kalmayın yeter istedğinizi yaparsınız. Bakaya kalan ne atamaya başvurabilir ne dusla yerleşir bildiğim kadarıyla. Yani çok çok yüksek ihtimal 😄😃
semiramis
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 18, 2015 4:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben şu an bakayayım, iki üç sefer şubeyle görüştüm,sorun olmayacağını söylediler
Başa dön
ayayay
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 18, 2015 5:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ilk sefer bakaya kalıyorsanız dusu kazandığınız takdirde sadece para cezası ödersiniz,bakayalığınız kalkar ... herhangi bir şubeyle görüşüp bu bilgiyi teyit edin tabi ki ama tusu kazanan arkadaşımda böyle olmuştu .. ben de bakaya iken yüksek lisansa kayıt yaptırdım(yani yaptırılmaz diye bişey yok) ve otomatik olarak kalktı bakayalık ..
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2015 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız