Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - sb çalışırken yök kazananlar
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

sb çalışırken yök kazananlar

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2015 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
alidemir
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Arl 09, 2015 4:18 am    Mesaj konusu: sb çalışırken yök kazananlar Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar herkes için hayırlısı olsun. sağlık bakanlığında adsmde çalışıyorum. Dus ile yök kadrosu kazandım. öncelikle aynı durumda olan arkadaşlarla iletişimde olmak istiyorum. aynı süreci yaşamış bir meslektaş bize süreç hakkında bilgi verirse sevinirim.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
alee367
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Arl 09, 2015 4:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam kazandiginiz fakulteden kayit icin gereken evraklari ogreneceksiniz o evraklarla fakultenize basvurunuzu bu 10 gun icinde yapacaksiniz. Fakulteniz rektorluge kadro yazmalarini yapacak her asamada telefonla iletisimde olun evraklarin gelis gidisini kontrol edin...daha sonrasinda rektorluk saglik bakanligina muvafakat icin yazi yazacak bu yazinin biri fakultenize biri calistiginiz adsmnn genel sekreterligine gonderilecek...yazi genel sekreterlige ulastiktan sonra ilisik kesebilirsiniz... sonrasinda baslangic oncesi 15 gun meyil izni var
Başa dön
lykia
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Arl 09, 2015 4:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba, ben de adsm de çalışırken yök kadrosu kazandım. Bu süreç içinde çalıştıgımız adsmye kadromuzun nakli için bir dilekçe yazmamız gerekiyor mu? Bir bilgisi olan var mı? Yazacaksak hangi aşamada yazacağız?
Başa dön
dusx
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Arl 09, 2015 4:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

saglık bakanlıgından istifa etsek hemen ilişkimiz kesiliyor mu
Başa dön
alidemir
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Arl 09, 2015 5:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

alee367 yazmış:
Hocam kazandiginiz fakulteden kayit icin gereken evraklari ogreneceksiniz o evraklarla fakultenize basvurunuzu bu 10 gun icinde yapacaksiniz. Fakulteniz rektorluge kadro yazmalarini yapacak her asamada telefonla iletisimde olun evraklarin gelis gidisini kontrol edin...daha sonrasinda rektorluk saglik bakanligina muvafakat icin yazi yazacak bu yazinin biri fakultenize biri calistiginiz adsmnn genel sekreterligine gonderilecek...yazi genel sekreterlige ulastiktan sonra ilisik kesebilirsiniz... sonrasinda baslangic oncesi 15 gun meyil izni var

teşekkürler. yani öncelikle kaznadığımız uniye evrqk göndericez. saglık bakanlığına evrak veya egitim için basvuruda bulunmuyoruz o zaman. bi de bağlı olduğum adsmye dilekçe falan yazmama gerek var mı
Başa dön
alee367
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Arl 09, 2015 6:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

alidemir yazmış:
alee367 yazmış:

teşekkürler. yani öncelikle kaznadığımız uniye evrqk göndericez. saglık bakanlığına evrak veya egitim için basvuruda bulunmuyoruz o zaman. bi de bağlı olduğum adsmye dilekçe falan yazmama gerek var mı

Hocam inanin suan evraklari yolladim mi elden mi teslim ettim hatirlamiyorum onu bi sorun yanlis olmasin...dilekce kismida bashekime sinav kazandiginizi soyleyin sizi 45 gun kadar tutma hakki var durumu izah edin...o dilekce yaz derse yazarsiniz bn yazmamistim o donemde kurum bashekimligine bn bakiyordum
Başa dön
berkturgay
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Arl 09, 2015 6:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Istifa ederseniz işlemleriniz daha çabuk hallolur da niye acele ediyorsunuz bu bir ikincisi devlette çalışırken istifa etme sonrasında geri dönme hakkınız 3 ile sınırlı. (Tam ifade edememiş olabilirim) neden bir kaç ay içinde hallolacak bir durum için harcırah (yol parası) ve 15 gün yol iznimden olayım? Gerekli evrakları hazirlayip universiteye *****ürüp verin. Çalışanlar bir de calistiklari adsmden orada calistiklarina dair bir yazı da universiteye vereceksiniz. Calistiginiz yere de "ben dusla uzmanlık kazandım" diye bir dilekçe gerisi memurlar arasinda bir ileri iki geri yazışmalar silsilesi. Takmayın kafaya gerisini:)
Başa dön
dtesra06
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Arl 09, 2015 6:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

peki diyelim ki kazandığımız yeri beğenmedik tekrar eski adsm ye yani daha önce çalıştığımız yere geri dönme hakkımız olabilecek mi
Başa dön
alee367
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Arl 09, 2015 7:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

berkturgay yazmış:
Istifa ederseniz işlemleriniz daha çabuk hallolur da niye acele ediyorsunuz bu bir ikincisi devlette çalışırken istifa etme sonrasında geri dönme hakkınız 3 ile sınırlı. (Tam ifade edememiş olabilirim) neden bir kaç ay içinde hallolacak bir durum için harcırah (yol parası) ve 15 gün yol iznimden olayım? Gerekli evrakları hazirlayip universiteye *****ürüp verin. Çalışanlar bir de calistiklari adsmden orada calistiklarina dair bir yazı da universiteye vereceksiniz. Calistiginiz yere de "ben dusla uzmanlık kazandım" diye bir dilekçe gerisi memurlar arasinda bir ileri iki geri yazışmalar silsilesi. Takmayın kafaya gerisini:)

3 istifa hakki var hocam 2snde geri donebiliyoruz 3.de ilisik tamamen kesilmis oluyor
Başa dön
dusx
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Arl 09, 2015 7:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

alee367 yazmış:
berkturgay yazmış:

3 istifa hakki var hocam 2snde geri donebiliyoruz 3.de ilisik tamamen kesilmis oluyor
peki baska bi dezavantaj varmı yolluk ve istifa hakkının 1 inin gitmesi dısında hocam
Başa dön
alee367
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Arl 09, 2015 7:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Memuriyetten kalan senelik izin vs gbi haklarida yok kadrosuna gecince kullanirsiniz...misal es kidemlileriniz senelik izne cikamazken sizin memuriyetten kaln izniniz varsa 20 gun cikar izninizi yaparsiniz...ama bunlar haricinde baska bir dezavantaji yok bildigim kadariyla...kadro nakli oldugu icin eski yere donme sansiniz zaten su durumda yok
Başa dön
dusx
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Arl 09, 2015 7:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

alee367 yazmış:
Memuriyetten kalan senelik izin vs gbi haklarida yok kadrosuna gecince kullanirsiniz...misal es kidemlileriniz senelik izne cikamazken sizin memuriyetten kaln izniniz varsa 20 gun cikar izninizi yaparsiniz...ama bunlar haricinde baska bir dezavantaji yok bildigim kadariyla...kadro nakli oldugu icin eski yere donme sansiniz zaten su durumda yok
tesekkurler hocam birde istifa edince anında ilişkim kesiliyor mu yoksa belli bi süre var mı
Başa dön
alee367
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Çrş Arl 09, 2015 7:35 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dusx yazmış:
alee367 yazmış:
tesekkurler hocam birde istifa edince anında ilişkim kesiliyor mu yoksa belli bi süre var mı

Kesin bildigim bir konu degil sadece fikir yurutuyorum...devlette ilk maas calismadan alinir atiyorum ayin 1de atandiniz ayin 15 inde hem o ayin hemde 15ine kadar calistiginiz yarim ayin maasini alirsiniz bu nedenle istifa ettiginiz donemde son maasi alamazsiniz diye dusumuyorum alsaniz bile bu tespit edilirse devlet o maasi bi sekilde geri alacaktir...ayriyetten bu istifa kadro nakli gbi hususlar bashekimden gecer bashekim bu personele ihtiyacim var derse 30 gun kadar sizi tutabilir diye dusunuyorum....tekrardan soyleyim bunlar sadece sahsi fikrim kanuni dayanagi nedir bilmiyorum arastirmak lazim tavsiyem drtustan arastirin bu konuda onlar cok tecrubeli...ayrica istifa olsun nakil olsun bashekimle organize hareket edin derim
Başa dön
dusx
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Arl 09, 2015 7:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

alee367 yazmış:
dusx yazmış:
alee367 yazmış:

Kesin bildigim bir konu degil sadece fikir yurutuyorum...devlette ilk maas calismadan alinir atiyorum ayin 1de atandiniz ayin 15 inde hem o ayin hemde 15ine kadar calistiginiz yarim ayin maasini alirsiniz bu nedenle istifa ettiginiz donemde son maasi alamazsiniz diye dusumuyorum alsaniz bile bu tespit edilirse devlet o maasi bi sekilde geri alacaktir...ayriyetten bu istifa kadro nakli gbi hususlar bashekimden gecer bashekim bu personele ihtiyacim var derse 30 gun kadar sizi tutabilir diye dusunuyorum....tekrardan soyleyim bunlar sadece sahsi fikrim kanuni dayanagi nedir bilmiyorum arastirmak lazim tavsiyem drtustan arastirin bu konuda onlar cok tecrubeli...ayrica istifa olsun nakil olsun bashekimle organize hareket edin derim
tesekkurler hocam
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2015 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız