Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Sorumlu hekim
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Sorumlu hekim

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Kamu Diş Hekimleri
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
dtecemk
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Arl 20, 2015 6:23 pm    Mesaj konusu: Sorumlu hekim Alıntıyla Cevap Gönder

Devlet hastanesinde diş hekimi olarak görev yapıyorum. 4 doktoruz içimizden biri sorumlu doktor olarak başhekim tarafından görevlendirildi. Sorumlu hekim bizden daha kıdemli değil. Sorumlu hekim bize sanki amirimizmiş gibi davranıyor. Öğle arasında hastane dışında yemeğe gideceğimiz zaman başhekimi arayıp izin alıyoruz ama buna rağmen başhekim yine de sorumlu hekimden de izin alın diyor mesela.

Şimdi bizim bildiğimiz kadarı ile sorumlu hekim kliniğin işleyişinden, malzemelerden depodan vs. sorumludur. Diğer doktorlar üzerinde amir hükmünde bir görevi yoktur diye biliyoruz. Ama yanılıyor muyuz acaba sizlerden daha tecrübeliler bu konuda bizi aydınlatabilir mi?

Başhekim sorumludan izin alacaksınız diye dayatmalar yapıyor. Başhekimin bu şekil bir yetkisi var mı? Yani ben sorumlu olarak bunu atadım, bundan izin alacaksınız bu sizin amiriniz artık gibi bir şey mümkün mü? Eğer mümkünse bunun yasası yönetmeliği neyse burada paylaşabilir misiniz?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
formee
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Arl 20, 2015 6:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yasa yonetmelik yok ama amirin konumunda. Bashekim kendi kriterlerine gore secmis ve sizede bunu kabullendirip is yukunu hafifletmek istiyor, sorumlu hekimde koltuk manyagiysa isiniz zor,simdiden gecmis olsun Smile isin olur izin alirsin neysede ogle arasi izni ne ya siz hekimsiniz. Karsidaki sorumlu hekimcilik oynuyo belliki,herkesin farkli tatmin yollari var.
Başa dön
dtecemk
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Arl 20, 2015 6:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ya neyse ki dus oldu gidiyorum ama kalanlar için de bir şeyler yapayım diyorum. Kendilerinin gösterebildiģi bi yönetmelik de yok zaten.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Kamu Diş Hekimleri Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız