Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Dus un senede 2 kez yapılması için istek
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Dus un senede 2 kez yapılması için istek
Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
dtumut
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Eyl 27, 2016 12:23 am    Mesaj konusu: Dus un senede 2 kez yapılması için istek Alıntıyla Cevap Gönder

Bimer e isteğimizi sunabiliriz elimizden gelen yasal yol bu
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
dtumut
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Eyl 27, 2016 12:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yazan arkadaşlar yazdım derse kaç kişi olduğumuzu görebiliriz fikir olur bizler için
Başa dön
Dtorto
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Eyl 27, 2016 12:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben de yazdım arkadaşlar ne kadar çok olursak o kadar iyi
Başa dön
licinia
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Eyl 27, 2016 12:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ne yapmamız gerekiyorsa yapalım bir dilekçe örneği yazarsak onu gönderelim ne dersiniz?
Başa dön
dt_cndn
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Eyl 27, 2016 12:34 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bence belli bi net araliğinda asırı yıgılma olmaması ve secıcılıgın artması ıcın soru sayının da artması gerekli arkadaslar
Başa dön
licinia
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Eyl 27, 2016 12:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Soru sayısı en az 200 olmalı. Ayrıca Change.org ta kampanya mı başlatsak? Arkadaşlar bir ortak dilekçe yazalım onu bimere gönderelim. Diş hekimleri olarak artık birlik olmamız gerekiyor.
Başa dön
Peri
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 27, 2016 12:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bende yazdım bence herkes kendiyle ilgili birkaç cümleyle neden yılda iki kez yapılmasını istediğini belirterek yazarsa çok iyi olur. İlk uygulandığı yıllarda yılda iki kez yapılan dus sınavı 2015ten beri yılda bir kez yapılmakta bunu adil bulmuyorum. Eylül ayında mezun oldum sınav için bir yıl beklemem gerekiyor. Sınavın eskisi gibi yılda iki kez yapılmasını istiyorum gibi şeyler yazılabilir.
Başa dön
nsword
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 27, 2016 12:49 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bi dilekçe örneği verin biz de yazalım arkadaşlar
Başa dön
Duscuadam
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Eyl 27, 2016 12:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben de yazdım arkadaşlar dus iki defa olmalı. Ayrıca soru sayısı da artmalı. 40 tane soru çıkıyor onca bilginin arasından. Absürt bilgiler seçiliyor. Biz sesimizi çıkarmazsak bu sınav düzelmez. Ama öncelik senede iki kez yapılmasının. Şanslı olanın değil çalışanın kazandığı bir sınav olmalı.bzor soruları kimse yapamıyor kolayı herkes yapıyor bu sefer bir netle 100 kişi geriye düşüyorsun. Böyle iş mi olur? Yazın arkadaşlar.
Başa dön
erenu89
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 27, 2016 12:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dilekçe örneği ortak olursa daha iyi olur, istek ortak olduğu için talep de yoğun olursa belki sonuç alınır, her kafadan farklı istek ve ses çıkarsa sonuç alınmaz, change.org vs. ancak sosyal medyada ses getirir. bimere ortak dilekçe ile ilk adım atılabilir.
Başa dön
Duscuadam
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Eyl 27, 2016 1:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

http://i.hizliresim.com/G34JrN.png

http://i.hizliresim.com/yVpDO9.png

Arkadaşlar ben şöyle yazdım ama siz değiştirebilirsiniz. Acele ve gerginlikle yazdığım için cümleler düşük olmuş.
Başa dön
hespera
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Eyl 27, 2016 1:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben de yazdım,çevremize yayalım.Herkes yazsın
Başa dön
dtkrdnz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 27, 2016 1:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

"Merhaba ben diş hekimiyim. Dün yapılan Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavına girdim. Yaklaşık 1.5 yıldır bu sınava hazırlanıyorum. Zaten yılda bir kez yapılıyor ve sınava girdiğimde ya gereğinden çok çok zor ya da gereğinden çok çok sorularla karşılaştım. Eğitim bilimleri dersi alan herkes ölçme ve değerlendirme dersi almıştır diye düşünüyorum. Ölçme ve değerlendirme sisteminde doğru olan çoğunluğun orta zorlukta sorular olması seçicilik açısından da birkaç zor ve birkaç kolay soru olması gerekirken biz buna aykırı sınavlarla ölçülüyoruz ve işimiz (ki bizim işimiz bilimdir) şansakalıyor. Bu da yetmezmiş gibi tekrar sınava girmeye kalktığımızda 1 yıl beklememiz gerekiyor. O bir yıl içinde çalışma hayatına katılamıyoruz çünkü kimse sınava çalışan bir hekimi çalıştırmak istemiyor. Bu gerekçelerle yapılan DUS eğitim komisyonunun ölçme ve değerlendirmeye uygun sorular hazırlamasını ve DUS'un senede 2 defa yapılmasının hepimize daha faydalı olacağını düşünüyorum.
Nihayetinde bizler kendini insan sağlığına en iyi hizmeti verebilmek için yetiştirmeye çalışan hekimleriz. Umarım sesimizi duyar destek olursunuz. Teşekkürler"

Ben de böyle bişey gönderdim arkadaşlar.
Başa dön
Dtgbt7
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 27, 2016 1:53 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Biz hepimiz yazalım diğerlerinede yazdıralim onada eyvallah ama dusdata nın bu kadar bağlantıları var bu sınavlarla ilgili onlarinda bu konuda bir etkinliği olamazmı? Destek olmazlarmi?
Başa dön
Dtmrvkstrl
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 27, 2016 1:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben de yazdım arkadaşlar.
Başa dön
Dtgbt7
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 27, 2016 2:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben bir dishekimiyim ve yaklaşık 2 yıldır DUS ( dis hekimligi uzmanlık sınavı) 'a hazırlanmaktayım . Bu sene 25.09.2016 saat 09.30 da yapılan son sınava katıldım , sınav soruları alanamizdan uzak olmakla beraber bazıları hatalı ve çelişkili sorulardir. Bu durumda birinci beklentimiz senede 1 olan Sınav sayısının TUS sınavında olduğu gibi 2 ye çıkması ve mezun olan binlerce dishekiminden devletin etkin yararlanamamasinin önlenmesi , diğer beklentimiz ise hala bir düzene girmeyen ve hersinav hatalı çıkan soruların güvenilir ve uygun müfredata göre soru hazırlama yetisine sahip doktorlara verilmesidir . Heryil bir kere tekrarlanan sınav sebebi ile bir çok 5 yıl eğitim almış kaliteli insan sınıfından doktor işsiz bir şekilde sınav beklemekte ve binlerce liralık milli gelir adeta zaman karmasasi içinde eritilmektedir.. Başbakanlığın ve ilgili bakanlık olan Sağlık Bakanlığının bu konudaki memleketinın doktorunu koruyup onun yanında olacağına inancımız tamdır .. tessekur ederiz

Bende bunu yazdım copy paste yapabilirsiniz. .
Başa dön
Dtorto
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Eyl 27, 2016 2:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar twitterdan şu an fatih portakala yazalım sert rüzgarlar hastagı ile ne kadar yazarsak o kadar okunur arkadaşlar
Başa dön
nzfclk
Yeni Üye
Yeni Üye

Bende yazdım
Başa dön
Dtorto
Uzman Üye
Uzman Üye

Hadi arkadaşlar birlik olalım
Başa dön
Dtorto
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Eyl 27, 2016 2:30 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar fox tv fatih portakal ana haber bültenine twitter dan gönderi yaparsak bizlerin sesini daha iyi bir şekilde tüm medyaya duyurabilir, tekrar tekrar her akşam bültenlerinde gönderim yapalım bence
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız