Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - idari Mahkemesi
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

idari Mahkemesi
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
dtemablalp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 02, 2016 7:36 pm    Mesaj konusu: idari Mahkemesi Alıntıyla Cevap Gönder

Pazartesi davamı açıyorum gerekli evraklar ve dilekçemi hazırladım.Hayırlısı herkes için.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
binapesi
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 02, 2016 7:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gazaniz mubarek olsun.
Bireysel basvuru mu yapacaksınız?
Başa dön
dtemablalp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 02, 2016 9:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

binapesi yazmış:
Gazaniz mubarek olsun.

Aynen Ösym ye güven olmaz itiraz süresi doldu diyip itirazları kabul etmeyebilir.
Başa dön
Bruskk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 02, 2016 9:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtemablalp yazmış:
binapesi yazmış:
Gazaniz mubarek olsun.

Aynen Ösym ye güven olmaz itiraz süresi doldu diyip itirazları kabul etmeyebilir.

Ben de dava açmak istiyorum,bana dava dilekçenizi yollarsanız ben de dava açmak istiyorum
Başa dön
meyre
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 02, 2016 11:40 pm    Mesaj konusu: Re: idari Mahkemesi Alıntıyla Cevap Gönder

[quote="dtemablalp"]Pazartesi davamı açıyorum gerekli evraklar ve dilekçemi hazırladım.Hayırlısı herkes için.[/quote

Dava icin biz de vekalet verebiliyormuyuz ya da kendimiz acmak istesek nasil bi hazirlik yapmamiz gerekiyor bilgi verirseniz sevibirim]
Başa dön
dtemablalp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ekm 03, 2016 12:37 am    Mesaj konusu: Re: idari Mahkemesi Alıntıyla Cevap Gönder

[quote="meyre"]
dtemablalp yazmış:
Pazartesi davamı açıyorum gerekli evraklar ve dilekçemi hazırladım.Hayırlısı herkes için.[/quote

Dava icin biz de vekalet verebiliyormuyuz ya da kendimiz acmak istesek nasil bi hazirlik yapmamiz gerekiyor bilgi verirseniz sevibirim]

dava acabilirsin tabikide bu bizim en dogal hakkimiz.Avukat tutmana gerek yok fakat avukat olursa daha yararli olur.Bulundugun ilin idare mahkemesine basvurman gerekir.Birden fazla var ise nobetci mahkemeye basvurman gerekir.Ösym dosyasina bakan tek yer Ankara idare mahkemesiymis oranin yetkisi var.oyuzden dilekcede Ankara nobetci idare mahkemesi baskanligina gonderilmek uzere bulundugun ilin nobetci idare mahkemsi baskanligina seklinde baslaman gerekir.yoksa yetkisizlik karari cikar basvurdugun mahkemeden.internette idare mahkemesi dilekce ornekleri var onlari doldurup dedigim ayrintiya dikkat ederek basvurabilirsin.Bir diger ayrinti 3 nusha gerekiyor.Dilekce ve deliller olarak hocalarin paylastigi dosyalar zaten.1 si sende kalicak birisi mahkemede digeri davali kuruma ösym ye intikal edicek.kolay gelsin.
Başa dön
sveLto
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ekm 03, 2016 4:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hocam bu dava sonuclarin aciklanma tarihini geciktirir mi? gecen seneki gibi aylarca beklemeyiz insallah?
ayrica hangi sorular icin dava aciyorsunuz ?
Başa dön
dtemablalp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ekm 03, 2016 4:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sveLto yazmış:
hocam bu dava sonuclarin aciklanma tarihini geciktirir mi? gecen seneki gibi aylarca beklemeyiz insallah?
ayrica hangi sorular icin dava aciyorsunuz ?

Arkadaşım sözüm meclisten dışarı hiç kusura bakmasınlar ne kadar sürer bilemem.ama ortada hatalı soru varsa bu netlik kazanır ona göre sıralama olur diye düşünüyorum.Umarım yürütmeyi durdurur mahkeme.Şaka gibi 2 yıl sonra sen bunu kazanmışsın aslında puanın şu diyip mağdur etmesinden iyidir geç olsun net olsun.
Başa dön
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ekm 03, 2016 4:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Benim merak ettiğim diyelim ki biri tek kontenjanlı bir bölüme girdi atıyorum 2 sene sonra dava sonuçlandı sizin de puanınız oraya giren arkadaştan daha yüksek hale geldi ve sizde yer değişikliğiyle o bölüme girmek istediniz. Orada asistanlık yapmakta olan arkadaşın durumu ne olacak o durumda "kazanılmış hak" kapsamında mı değerlendirilmiş daha önceki sınavlarda bu durum?
Başa dön
Bruskk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ekm 03, 2016 4:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

waters yazmış:
Benim merak ettiğim diyelim ki biri tek kontenjanlı bir bölüme girdi atıyorum 2 sene sonra dava sonuçlandı sizin de puanınız oraya giren arkadaştan daha yüksek hale geldi ve sizde yer değişikliğiyle o bölüme girmek istediniz. Orada asistanlık yapmakta olan arkadaşın durumu ne olacak o durumda "kazanılmış hak" kapsamında mı değerlendirilmiş daha önceki sınavlarda bu durum?

Evet kazanılmış haktır, yakın arkadaşım 2 yıl sonra açıklanan puanla puanı düştü aslında o bölüme hatta İstanbul'da hiçbir bölüme yerleşemiyordu ama ona hiçbir şey olmadı çünkü onun da bir suçu yoktu
Başa dön
DrHoroz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ekm 03, 2016 4:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sakin ama sakin 6.idareye acmayin davayi dava 2 yildir daha bitmedi
Başa dön
mustafautkun
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ekm 03, 2016 4:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dava açsan da sonuca etki edebileceğini düşünmüyorum bu davranış onların daha inatla yaklaşmasına neden olacak bence buna gerek yok itirazlar yeterlidir zaten kararı veren veriyor ne gerek var mahkemeye.. bu süreci uzatmaktan başka bi işe yaramaz tamamen kendi fikrimdir ..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
DrHoroz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ekm 03, 2016 4:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu arada dava acacaklara basarilar insallah gecen seneki yuklenmezler size
Başa dön
Bruskk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ekm 03, 2016 4:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

DrHoroz yazmış:
Bu arada dava acacaklara basarilar insallah gecen seneki yuklenmezler size

Hocam vicdanı adalet duygusu olan kara kampanya başlatmaz, inşallah iptal olur🙏🏻
Başa dön
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ekm 03, 2016 4:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bruskk yazmış:
waters yazmış:

Evet kazanılmış haktır, yakın arkadaşım 2 yıl sonra açıklanan puanla puanı düştü aslında o bölüme hatta İstanbul'da hiçbir bölüme yerleşemiyordu ama ona hiçbir şey olmadı çünkü onun da bir suçu yoktu

Peki o zaman yerleştirmede yeniden kontenjan mı belirleniyordu? Örneğin bir yer ilk açıklanan kontenjanlarda iki kişi alıyordu ve yükselen netlerle bu iki arkadaşta o bölümü kazanacak seviyeye geldiler ve ikisi de orayı yazdı diyelim yani bu durumda asistan sayısı iki katına mı çıkıyordu her yerde?
Başa dön
Bruskk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ekm 03, 2016 4:34 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

waters yazmış:
Bruskk yazmış:
waters yazmış:

Peki o zaman yerleştirmede yeniden kontenjan mı belirleniyordu? Örneğin bir yer ilk açıklanan kontenjanlarda iki kişi alıyordu ve yükselen netlerle bu iki arkadaşta o bölümü kazanacak seviyeye geldiler ve ikisi de orayı yazdı diyelim yani bu durumda asistan sayısı iki katına mı çıkıyordu her yerde?

Evet hocam asistan sayısı iki katına çıkar
Başa dön
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ekm 03, 2016 4:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bruskk yazmış:
waters yazmış:
Bruskk yazmış:
waters yazmış:

Evet hocam asistan sayısı iki katına çıkar

Very Happy Valla şu an yazdıklarım çok tepki çekecek ama aslında erken açıklanması da bir yerde iyiymiş. Evet bir yere gidip yerleştikten sonra bütün hayatınızı yeniden değiştirmek çok zor bir durum büyük bir mağduriyet ama bir yerde de bu kadar kötü hazırlanmış seçiciliği az bir sınavı ucundan sınırından kaybeden arkadaşların bazıları da asistan olmuş oluyorlarmış.

Keşke adam gibi bir sınav hazırlansa seçiciliği olsa soru sayısı artsa senede iki kere olsa işte böyle şeylerle uğraşılmasa ama malesef burası Türkiye.
Başa dön
sveLto
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ekm 03, 2016 5:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam eğer ortada gerçekten hatalı sorular varsa elbette ki hakkın yerini bulmasını isteriz, ama sadece kişisel düşüncem olarak ben yayınlanan bazı soruların insanların havasını alma amacıyla ortaya atıldığını düşünmekteyim. Bana göre o 8 soru içinde bariz hata olmayan 4 soru var. Beni düşündüren bu sorular. Zaten hatalı sorular hatası direk ispatlandığı için süreyi uzatmayacağını düşünmekteyim.
Başa dön
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ekm 03, 2016 5:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sveLto yazmış:
Hocam eğer ortada gerçekten hatalı sorular varsa elbette ki hakkın yerini bulmasını isteriz, ama sadece kişisel düşüncem olarak ben yayınlanan bazı soruların insanların havasını alma amacıyla ortaya atıldığını düşünmekteyim. Bana göre o 8 soru içinde bariz hata olmayan 4 soru var. Beni düşündüren bu sorular. Zaten hatalı sorular hatası direk ispatlandığı için süreyi uzatmayacağını düşünmekteyim.

Bende 8 sorudan 7sinin "textbooklara göre" hatalı olduğunu ama bunlardan 3 ila 5inin hatalı kabul edilip iptal edileceğini düşünüyorum.
Başa dön
likefarma
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Ekm 04, 2016 12:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu sorulardan 2tanesi en fazla iptal olur biride lefort olur
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız