Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Gazi Üniversitesi
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Gazi Üniversitesi

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
aykutcelikdt
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 29, 2016 9:57 pm    Mesaj konusu: Gazi Üniversitesi Alıntıyla Cevap Gönder

Bölümler hakkında bilgi verebilirsiniz
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
licinia
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Arl 18, 2016 7:57 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bölümler hakkında bilgi verebilecek arkadaşlar var mıdır?
Başa dön
Euthyrox
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Arl 18, 2016 9:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ortodonti - Hiç tavsiye etmem.sürekli mobinge maruz kalırsınız.hocalar birbiriyle kavgalıdır.olan asistana olur.sizden sürekli yeni bir liste çıkarmanızı bu listeler(devam eden hastalar,tedavite gelmeyen hastalar vb...) için tek tek hocalardan imza almanızı isterler.asistanına fatura yatırttıran hoca bile var.ilk 10 a girip gazi orto için puanınızı harcamayın derim teecih yapmadan önce,gidip mutlaka asistanlarla görüşün.
Başa dön
Euthyrox
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Arl 18, 2016 9:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Pedo-Okulun en düzenli,planlı bölümüdür.hocaları iyiydir.ama çok hasta bakarsınız.sedasyon hizmeti veriliyor.öğrenciyken barajlarımız çok yüksekti.asistanlıkta durum nasıl pek bilemiyorum.ama tercih edilebilinir bence.
Başa dön
Euthyrox
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Arl 18, 2016 9:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Pedo-Okulun en düzenli,planlı bölümüdür.hocaları iyiydir.ama çok hasta bakarsınız.sedasyon hizmeti veriliyor.öğrenciyken barajlarımız çok yüksekti.asistanlıkta durum nasıl pek bilemiyorum.ama tercih edilebilinir bence.

Cerrahi-cerrahi için ayrı binası var.gömülü dişlerin çekimi ve kist gibi opelasyonlarda kullanılan lokal ameliyathane,genel anestezi için kullanılan daha büyük bir ameliyathanesi mevcut haliyle anestezi uzmanıda var.öğrencilikte en sevilen stajların aradındadır.çünkü diğer branşlara göre rahattır.sterilizasyona önem verilir.çok vaka görebilirsiniz.implant, gömülü diş,kist vb opelasyonlar rutin gibi bişey.

Endo-fena sayılmaz,ama klinik sorumlusu değişti deniliyor yeni klinik sorumlusu dus lu asistanlara sadece hasta baktırma taraftarıymış.bu durum biraz can sıkıcı olabilir.malzemeler için havuz sistemi var.öğrenci malzemeyi alır asistanla beraber klinikteki herkes kullanırıdı.şimdi durum nedir tam bilemiyorum.çok hastası vardır.tedaviden ayrı kendine ait bir katı var.gene bildiğim kadarıyla ilk 6 ay el aleti daha sonra rotary kullanılmaya başlanıyor.rubber dam kullanılıyor diye biliyorum.

Tedavi--çok ayrıntılı bilgim yok ama çok fazla hastası olduğunu söyleyebiliim.asistanların dolgu yapmak dışında (laminate vb) yaptığını pek görmedim.ama eksik biliyoda olabilirim.tedavinin de kendine ait bir katı mevcut.

Radyoloji--tomografi var.

Perio--ilk 6 ay el aletleriyle çalışılıyor
Başa dön
Euthyrox
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Arl 18, 2016 10:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Perio--ilk 6 ay sadece el aletleriyle hasta bakarsınız.bildiğim kadarılyla ilk 6 ay kavitron kullanılmıyor.implant,greftlemeler,aklınıza gelebilecek periodontal cerrahilerin tümü yapılıyor.

Protez--öğrencilikte en nefret edilen bölümdü.çünkü sürekli dağınık bir yer.hangi ünitte çalışacağın bile bir muamma olabiliyor bazen.bazen bütün staj grubuna tek asistanın yetmesi gerekirdi.barajlar çok yüksekti.ben öğrenciyken teknisyenler çok kötüydü.ama sonrasında yeni bir teknisyen firmasıyla anlaşıldı ve işler yoluna girdi diye biliyorum.cad cam okulda mevcut ama aktif olarak kullanılıyor diyemem.çene yüz protezleri göz kulak vb protezler yapılmakta.
Başa dön
Euthyrox
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Arl 18, 2016 10:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Biraz dağınık oldu kusura bakmayın.Mezun olalı 2 yıl oluyor.Unuttuğum atladığım yada şu an değişen uygulamalar varsa affola.aklıma gelenleri yazdım Smile
Başa dön
Dtzbyr
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Arl 18, 2016 12:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

benim mezun olduğum gazi bu olamaz :DDD
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
licinia
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Arl 18, 2016 5:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bilgiler için teşekkürler Gazi yazmayı düşünen arkadaşlara yardımcı olduğuna inanıyorum.
Başa dön
tiyokolsikozit
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ekm 16, 2018 1:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

2 yılın ardından Gazi Protez için asistan gözüyle güncelleme yapabilecek olan var mı acaba?
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız