Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Mezuniyet sonrası
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Mezuniyet sonrası

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel Sohbet
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
golgi
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Nis 06, 2017 6:41 pm    Mesaj konusu: Mezuniyet sonrası Alıntıyla Cevap Gönder

Mezuniyet sonrası bizlerı nelerın bekledıgını (atama nasıl oluyor yılda kac kez oluyor 2 3 sene sonrası ıcınde atamalar rahat olur mu sizce,mecburı gorev var mı yok mu,tercıh edılen sehrın cıkmama olasılıgı yuksek mı sehırden sehıre degısır tabıkıde ama genel olarak,dusu kazanırsak neler olacak uzmanlık egıtımı bıttıkten sonra okulda kalma durumu nasıl oluyor egıtımı aldıgın okulda mı kalıyosun yoksa tekrar bır tercıh oluyormu adsm dedıklerı tam olarak ne oluyor vs vs) anlatıp yol gosterecek olan var mı ?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
candent
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Nis 08, 2017 4:54 am    Mesaj konusu: Re: Mezuniyet sonrası Alıntıyla Cevap Gönder

golgi yazmış:
Mezuniyet sonrası bizlerı nelerın bekledıgını (atama nasıl oluyor yılda kac kez oluyor 2 3 sene sonrası ıcınde atamalar rahat olur mu sizce,mecburı gorev var mı yok mu,tercıh edılen sehrın cıkmama olasılıgı yuksek mı sehırden sehıre degısır tabıkıde ama genel olarak,dusu kazanırsak neler olacak uzmanlık egıtımı bıttıkten sonra okulda kalma durumu nasıl oluyor egıtımı aldıgın okulda mı kalıyosun yoksa tekrar bır tercıh oluyormu adsm dedıklerı tam olarak ne oluyor vs vs) anlatıp yol gosterecek olan var mı ?

1- Atama sayısı yıldan yıla değişiyor. Sağlık bakanlığının personel ihtiyacı, ayırdığı bütçe vb. ne bağlı. Geçmiş atamaları linkten takip edebilirsiniz. http://www.yhgm.saglik.gov.tr
2- Atamanın ne zaman olacağı genelde siyasi bir karar. Genelde seçim zamanları atama sayısı artıyor ama kesin değil.
3- Mecburi görevi, sağlık bakanlığına bağlı olan tercih listesinden bir yere uzman öğrencisi olarak eğitim alınırsa uzmanlık bitince yapılmak zorunda, yoksa tazminat ücreti ödenmesi zorunlu. Sağlık bakanlığı adına eğitim alınırsa, uzmanlık eğitimine başlarken tazminat için sözleşme imzalanıyor.
4- Uzmanlık eğitimi sonrası okulda kalma durumu kabaca sizin kişisel iletişim becerinize, okuldaki başarınıza, bölümünüzün personel ihtiyacına, bölüm hocalarınıza, dekana hatta rektöre bağlı
5- Eğitim alınan okulda kalma durumu galiba geçtiğimiz günlerde değişti. Bundan sonra eğitim alınan yerden başka yerde devam edilecek.
6- ADSM dedikleri Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi oluyor Smile Yani okulda öğrenci olarak sınıfça ne yapıldıysa onların yapıldığı, hatta hocaların yaptığı bazı klinik uygulamaların yapıldığı yer oluyor. Devlet hastanesinde diş hekimi olarak çalışınca maaş adsmye göre daha düşük oluyor.
Bunlar net olarak bildiklerim veya hakkında fikrim olan sorularınız.Bilmediğim sorularınıza cevap vermedim. Yanlış anlamayınız, ancak noktalama işareti ve maddeleme şeklinde soru sorarsanız ve yazarsanız, yazınız daha anlaşılır olur.
Başa dön
dt_tural
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Nis 09, 2017 1:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Atamalarda torpil olayı oluyor mu? Bu konuda bir bilginiz var mı ?
Başa dön
candent
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Nis 09, 2017 4:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dt_tural yazmış:

Ben özelde çalışıyorum. Duyumum torpil olduğu yönünde. Ama bunu devlette çalışan biri cevaplarsa daha doğru yanıt alabilirsiniz.
Başa dön
dt_tural
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Nis 09, 2017 7:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

candent yazmış:
dt_tural yazmış:

Ben özelde çalışıyorum. Duyumum torpil olduğu yönünde. Ama bunu devlette çalışan biri cevaplarsa daha doğru yanıt alabilirsiniz.

Çok teşekkürler cevabınız için 😊
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel Sohbet Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız