Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - 7. Deneme Tartışmalı Sorular
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

7. Deneme Tartışmalı Sorular
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Furious
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 17, 2017 6:55 am    Mesaj konusu: 7. Deneme Tartışmalı Sorular Alıntıyla Cevap Gönder

Endoda splint süresi en uzun diye sormuş bunun cevabının intrüzyon olması gerekmiyor mu? Alveol kırıklarında 4 hafta, intrüzyonda 4-8 hafta splintleme yapmıyor muyduk?

Fizyoda iskelet kasında satellit hücreleri tarafından onarım yapılması bu kasın yenilenmesi anlamına mı geliyor? Onarımla yenilenmeyi aynı şey olarak kabul edebilir miyiz?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Personanongrata
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 17, 2017 7:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tam tersi intruzyonda 4 hafta alveol kemigi kiriginda 4-8 hafta
Başa dön
Cgdm
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 17, 2017 7:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

33. Soru farma dopamin1 de Gi kenetli değil. o soruda da hata var gibi sanki iki şık da dogru degil mi
Başa dön
paradontax
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 17, 2017 7:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Peki konsevatifteki enameloplasti sorusu evet enameloplastinin anlamını biliyoruz fakat soruda sıkıntı yok mu sanki normal kavite preparasyonu yaparken mesela clas1 clas2 gibi rutinde minede yaptığımız işlem nedir gibi bi havası yok mu ?sorunun sıruluşu çok sıkıntılı değil mi
Başa dön
paradontax
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 17, 2017 7:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Peki konsevatifteki enameloplasti sorusu evet enameloplastinin anlamını biliyoruz fakat soruda sıkıntı yok mu sanki normal kavite preparasyonu yaparken mesela clas1 clas2 gibi rutinde minede yaptığımız işlem nedir gibi bi havası yok mu ?sorunun sıruluşu çok sıkıntılı değil mi
Başa dön
paradontax
Çömez Üye
Çömez Üye

Başa dön
paradontax
Çömez Üye
Çömez Üye

Başa dön
Betbet
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 17, 2017 7:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cgdm yazmış:
33. Soru farma dopamin1 de Gi kenetli değil. o soruda da hata var gibi sanki iki şık da dogru degil mi

D1 Gİ kenetli,yanlış hatırlıyor olabılırsınız.farmacının öğrettiği bi tablo vardı . D1 D2 S1 S2 diye gidiyodu hatta ordan ezberleyınce baya kolay oluyo bu g ler
Başa dön
Glutamat
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 17, 2017 8:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

paradontax yazmış:

Aynen sıkıntılı hocam
Başa dön
Glutamat
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 17, 2017 8:07 am    Mesaj konusu: Re: 7. Deneme Tartışmalı Sorular Alıntıyla Cevap Gönder

Furious yazmış:
Endoda splint süresi en uzun diye sormuş bunun cevabının intrüzyon olması gerekmiyor mu? Alveol kırıklarında 4 hafta, intrüzyonda 4-8 hafta splintleme yapmıyor muyduk?

Fizyoda iskelet kasında satellit hücreleri tarafından onarım yapılması bu kasın yenilenmesi anlamına mı geliyor? Onarımla yenilenmeyi aynı şey olarak kabul edebilir miyiz?

Hocam soru yanlış sorulmuş; kitapta spotta açık yazıyo. Astrosit nöroglia hücresi yani kas hücresi değil. Fibrozis skar yapar o bölgede. Bu yenilenme değildir. Yenilenme hücre çoğalmasıdır. Patoda da böyle yazıyor baktım. Bi tuscu arkadaşlara sormak lazım. Ben bu hocaya pek güvenemiyorum.
Başa dön
Cgdm
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 17, 2017 8:14 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Betbet yazmış:
Cgdm yazmış:

D1 Gİ kenetli,yanlış hatırlıyor olabılırsınız.farmacının öğrettiği bi tablo vardı . D1 D2 S1 S2 diye gidiyodu hatta ordan ezberleyınce baya kolay oluyo bu g ler

Sade helva diye öğrettiği tablodan bahsediyosaniz o tabloya gore Gs cikiyor D1. Zaten aciklamada da dopamin 2,3,4 Gi kenetli dopamin 1,5 Gs kenetlidir demis ama cevap A demis sonuc olarak
Başa dön
Furious
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 17, 2017 8:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cgdm yazmış:
Betbet yazmış:
Cgdm yazmış:

Sade helva diye öğrettiği tablodan bahsediyosaniz o tabloya gore Gs cikiyor D1. Zaten aciklamada da dopamin 2,3,4 Gi kenetli dopamin 1,5 Gs kenetlidir demis ama cevap A demis sonuc olarak

Ben diğer şıklara bakmayıp yanlış diye direk A'yı işaretlemiştim ama evet D1 Gs kenetli. Soruda 2 cevap var.
Başa dön
Furious
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 17, 2017 8:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar bir de netleri yazalım, başarı dilimlerini analiz etmiş oluruz. Hem geçen deneme hem bu deneme netlerinizi yazarsanız daha yararlı olur. Ben geçen denemede 102 net civarı yapmıştım, bu deneme 107.25 yaptım.
Başa dön
paradontax
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 17, 2017 9:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar oburatör sorusuda yanlış bence c şıkkı demiş ama 2-12 hafta arası tedavi o obturatörudur. Açıklamayı dinleyen oldu mu?
Başa dön
Personanongrata
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 17, 2017 10:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aynen yanlış tedavi obturatoru olacak
Başa dön
Cgdm
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 17, 2017 10:13 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

paradontax yazmış:
Arkadaşlar oburatör sorusuda yanlış bence c şıkkı demiş ama 2-12 hafta arası tedavi o obturatörudur. Açıklamayı dinleyen oldu mu?

Aciklamada 2-12 arasi tedavidir ikinci 12.haftadan itibaren kalicidir diye biseyler anlatmis ama aynen bence de hatalı
Başa dön
Lejyonella
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 17, 2017 6:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

[quote="Furious"]Arkadaşlar bir de netleri yazalım, başarı dilimlerini analiz etmiş oluruz. Hem geçen deneme hem bu deneme netlerinizi yazarsanız daha yararlı olur. Ben geçen denemede 102 net civarı yapmıştım, bu deneme 107.25 yaptım.[/quote]

Tebrikler hocam, önceki deneme 101 bunda 103 netim var. Obturatör sorusu cevap anahtarı doğru vermiş hoca açıklamada yanlış açıklıyor. perioda yaşla birlikte periodonsiyum değişikliği sorusunda sıkıntı yaşayan var mı? yanlıştırı sormuş , hoca doğrudur gibi açıkladı
Histodaki soru net değildi katılıyorum
Başa dön
mhmt41
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 17, 2017 8:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Denemeleri böyle yaparak gercek DUSamı yaklastırıyorlar acaba Sad(
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
mhmt41
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 17, 2017 8:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Denemeleri böyle yaparak gercek DUSamı yaklastırıyorlar acaba Sad(
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
Betbet
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 17, 2017 9:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cgdm yazmış:
Betbet yazmış:
Cgdm yazmış:

Ben yanlış hatırlamışım çok pardon🙈 Zaten ben de yanlış yapmışım o soruyu 😄 Benım de 101.25netim var ,bu sınav herkes iyi yapmış heralde
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız