Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Kaç hatalı soru var
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Kaç hatalı soru var
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
chordatympani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 9:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Swing lock sorusunda da ayrıca yabancı kaynaklarda üst çeneye yapılan modifikasyonları da var.nasıl lingual plak olabilir.datanın kitabında yazıyor diye doğru mu olacak.internetten bakabilirsiniz
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Trofoblast
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 9:35 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar plağa en son yerleşen sorusun da p.acne bir peptostreptokokdur nasıl son yerleşiyor. A.ada hacekden doğal ağız florası yani birincil yerleşme ve tedavide olgun plağa veionella yerleştikten sonra mısır kocanı görüntüsü veriyo.
Başa dön
canze
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 9:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cevap a.a yazılmıs?
Başa dön
chordatympani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 9:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

canze yazmış:
chordatympani yazmış:
Arkadaşlar bu mandibula eksen sorusu doğru.ordaki cümleyi iyi okumak lazım.mandibula horizontal hareket yaparken rotasyon ekseni çalışan kondil tarafındadır diyor.mandibula sağa giderken hangi kondil çalışıyor.sol kondil çalışır.o yüzden önerme yanlış.çalışan taraftaki kondildedir demiyor.çalışan kondil tarafındadır diyor.her soruya da yanlış demeyelim

Soru hatalıymıs. Referans da hazırlanmıs.
referanslık bir durum yok.referansta yazanla Benim dediğim aynı şey zaten.cümleyi doğru okumak lazım.protezciler yine çok sevdikleri kelime oyunu yapmışlar
Başa dön
Trofoblast
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 9:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

A.a da yanlış veionella olması lazım zaten
Başa dön
Trofoblast
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 9:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

A.a mikroptan bilirsiniz hacekten normal oral florada zaten
Başa dön
Cgdm
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 9:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

chordatympani yazmış:
Arkadaşlar bu mandibula eksen sorusu doğru.ordaki cümleyi iyi okumak lazım.mandibula horizontal hareket yaparken rotasyon ekseni çalışan kondil tarafındadır diyor.mandibula sağa giderken hangi kondil çalışıyor.sol kondil çalışır.o yüzden önerme yanlış.çalışan taraftaki kondildedir demiyor.çalışan kondil tarafındadır diyor.her soruya da yanlış demeyelim

+1
Başa dön
Cgdm
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 9:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

chordatympani yazmış:
Swing lock sorusunda da ayrıca yabancı kaynaklarda üst çeneye yapılan modifikasyonları da var.nasıl lingual plak olabilir.datanın kitabında yazıyor diye doğru mu olacak.internetten bakabilirsiniz

+1 kendimi ucube gibi hissetmeye baslamistim data net itiraz edecek o soruya ama bence de hata yok
Başa dön
chordatympani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 9:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cgdm yazmış:
chordatympani yazmış:

+1 kendimi ucube gibi hissetmeye baslamistim data net itiraz edecek o soruya ama bence de hata yok
hem eksen sorusu hem de swing lock sorusu doğru.bu dava mava işlerine çok karşıyım ama aksi bişey olursa karşı dava açarım.bu kadar da saçmalık olmaz.çocuk oyuncağı mı bu.ona dava buna bilmem ne
Başa dön
Trofoblast
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 9:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Chorda tmpani bey kaynaklarını gerçekten merak ettim neyse saygı duy sonuç olarak sadece tartışıyoruz burda çocuk dediklerinin senin yaşında evlatları vardir azz biraz saygı edep
Başa dön
chordatympani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 10:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Trofoblast yazmış:
Chorda tmpani bey kaynaklarını gerçekten merak ettim neyse saygı duy sonuç olarak sadece tartışıyoruz burda çocuk dediklerinin senin yaşında evlatları vardir azz biraz saygı edep
trofoblast kardeşim ben evli barklı adamım. Kimseye çocuk demedim.yapılan işler mağdur ediyor insanları.sadece buna dikkat edelim.neyse sorular hakkında daha fazla konuşmiycam.herşeyin hayırlısı olsun.birilerini üzüp kırmak gibi bir niyetimiz yok.
Başa dön
serra126
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 10:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

şimdi gene kızcaksınız diye sormayayım dedim ama bu implant sorusunda ilk sene 0.2 mm kayıp ibaresi yanlış değil mi? soruda ilk seneden sonra yazmıyor "ilk sene" diyor ilk sene 1-2 mmlik kayıp kabul edilebilir çünkü ideal kurallara göre
Başa dön
Cgdm
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 10:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

serra126 yazmış:
şimdi gene kızcaksınız diye sormayayım dedim ama bu implant sorusunda ilk sene 0.2 mm kayıp ibaresi yanlış değil mi? soruda ilk seneden sonra yazmıyor "ilk sene" diyor ilk sene 1-2 mmlik kayıp kabul edilebilir çünkü ideal kurallara göre

yerlestirildikten 1 sene sonra diyor o soruda
Başa dön
dtclearfil
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 10:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtcuha yazmış:
lenfadenopati intraoral gözükmez bence. o soruda hata olduğunu düşünmüyorum

Tonsilla palatinayi da lenf sayamazmiyiz? Waldeyerin lenf halkasinda bulunuyor. I-II-III demiştim .Görünce şaşırdığım bir soru oldu. Sorular ne yazıkki zor olsun diye objektif degil subejktif hazırlanmış.Bunun en iyi örneği de pedodaki okluzyon sorusu.Soran kişi ne demek istemiş kendisi bile bilmiyordur galiba.
Başa dön
serra126
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 11:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cgdm yazmış:
serra126 yazmış:

yerlestirildikten 1 sene sonra diyor o soruda

bir sene sonra kayıp 1 mm, takip eden yıllarda 0.2 mm olması gerekmiyor mu? tamam fazla ayrıntı oldu sanırım .....
Başa dön
Laleli
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 11:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtclearfil,aynen bende o soruda tonsilla palatinayi düşündüm yani bence en temel düşünülmesi gereken o.Digerleri görülemeyebilir evet de,en basitinden günlük hayatta hasta olduğunda doktorlar insanlarin boğazındaki lenf bezleri şişmiş mi diye bakarlar intraoral olarak.Yanlis miyim acaba?[/code][/list][/url][/quote]
Başa dön
dtclearfil
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 11:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Laleli yazmış:
Dtclearfil,aynen bende o soruda tonsilla palatinayi düşündüm yani bence en temel düşünülmesi gereken o.Digerleri görülemeyebilir evet de,en basitinden günlük hayatta hasta olduğunda doktorlar insanlarin boğazındaki lenf bezleri şişmiş mi diye bakarlar intraoral olarak.Yanlis miyim acaba?[/code][/list][/url]
[/quote]

Dedigim gibi sorular tek bir kişinin düşünce yapısına göre soruluyor sanki. Zor soru sormayın diyen yok ama cevabı olsun. Zor sormak için tartışmaya açık şeyler sormaya gerek yok. Hocaların bu soruyu da incelemesi ,yanlışımız varsa bilgilendirmesi iyi olur aslında.
Başa dön
Laleli
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 11:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kesinlikle katiliyorum
Başa dön
chordatympani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 5:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar protezde ah hattı sorusu ÖSYM'de cevap 1 ve 3 olarak verilmiş.yani soru doğru.cerrahide de rezeksiyon sorusu miksom ve squamöz odontojenik tümör olarak verilmiş.dünkü cevaplar yanlış.yani iki soru da doğru
Başa dön
Siderofaj
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Eyl 12, 2017 5:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Squamöz odontojenik tümör enükle edilir rezeke değil diye biliyorum. Sorun da o sanırım hatta
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
3. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız