Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - İTİRAZLAR İÇİN TOPLU SAYFA
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

İTİRAZLAR İÇİN TOPLU SAYFA
Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 14, 2017 7:37 am    Mesaj konusu: İTİRAZLAR İÇİN TOPLU SAYFA Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar bi sürü sayfa açıldo herkes hepsine bakmıyor sorun oluyor burdan devam edelim toplu bi açıklama yapmak istiyorum
1-Öncelikle 15-20 arası bir soruya itiraz edildi
İtiraz süreci çok zor arkadaşlar itiraz edilmesin diye binlerce prosedür var dilekçelerin kabul olması için çok uğraştık. Bu sorulardan yaklaşık 13 tanesinin ( datanın soruları+ protez renk sorusu ve paperpoint) KAYNAĞI VAR. Yani referans ekleyebildik
Bunun dışında perio antibiyotik ve endo intraoral ekstraoral sorusuna da itiraz verildi ancak kaynak bulamadık. İptal için sorunun cevabının yanlış olduğunu yada hatalı olduğunı gösteren net bir referans istiyorlar. Bunun dışında itiraz eden olmamıştır ama bu sorulara birden çok itiraz yapıldı merak etmeyin
2-AMACIMIZ TÜM YANLIŞ SORULARIMIZA DAVA AÇALIM NEYİ KURTARSAK KARDIR DEĞİL. Öylr bişey olsa zaten sınavda tek belirleyici temel soruları olacak atalım kliniği gitsin. Ama sıkıbtılı sorular var mı evet bazıları çook bariz hatalı bi kaçı hepimiz biliyoruz zorlama itiraz edildi ama gene de edildi çünkü yanılgıya düşürür insanı
3- burada işte soruların yüzde 5inden fazlaso yanlışsa sınav iptal olur gibi cümleler geçti bunu sorduk böyle bişey yok ki geçen sınavda 8 soru iptal oldu
4-Ösym soruları iptal etmez ya ben hemen davamı açayın kafasına girmeyin rica ediyoruz. Bugün bizzat konuştuk dava açma hakkınız hep var deniyor. 2013te tek bi soru bi yıl sora iptal oldu bu kafayla o insanların bi sene beklemesi mi doğru olan??
5- bekleyelim ösym değerlendirsin sınavı açıklasın sora davanızı açın bu size 2 hafta bile kaybettirmez ki iptal olan soruları bi görün ki boş yere açma durumu olmasın.Ha gene ösym iptal etmemiş olur kardeşim ben hakkımı yedirmem dersin eyvallah zaten yedirme. Sen aç davanı çatır çatır kazan sonuçlar değişsin yeniden yerleştirme olsun.Ama geri kalan 600 küsür kişiyi bırak yerleşsin ya. Sana bi zararı yok
6- Ösym görevlisi sınav açıklanmadan önce itirazların sonuçlanıp bildirileceğini söyledi yani bekleyin arkadaşlar rica ediyorum
Bizbugün bütün gün hepimiz için uğraştık ben orda doğru sorusuna itiraz eden gördüm. Doğru yaptım evet ama bu soru hatalı diyor ben adil bi sınav olsun istiyorum diyo. Bazı soruları hatalı görmedik mesela ama gene de ettik itirazı kimsenin aklında kalmasın diye
7- Ben bu sefer ösymnin adil davranacağını umuyorum. Ki ösymnin bilirkişi olarak sorularo değerlendirmek için gönderdiği hocalardan biri bize hatalı bi soru geldiğinde eğer iki kişiyi çelişkiye düşürecek bi kelime bile varsa iptal ediyoruz diyor kimsenin hakkına girilmesin diye
8- peki bundan önceki senelerde neden hep sıkıntı oldu? Ösym soruları açıklamadı insanlar soruları göremedi 3günlük süre geçti sorular öyle açıldı tek yol sadece dava kaldı. Sınav açıklanmadan dava açıldığı için de ösym iptal etmiş olsa bile bunubilemedik aylarcaa mahkeme beklendi
9- bakın bu sene ösym soruları bi saat sora açıkladı. Tusta tek bi itiraz bile gelmemiş onlar da aynı şekilde aynı gğn açıklandı. Yani ösym diyo ki dava açmayın bize söyleyin bakalım biz iptal edelim
YANİ İŞİN ÖZÜ ŞUDUR BEKLEYELİM ARKADAŞLAR ÖSYMNİN KARARINA GÖRE BEKLEYELİM ONDAN SORA SONUNA KADAR SAVUNURUZ. sevgiler
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
howl
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 14, 2017 7:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam merakimdan soruyorum.max kac soruya iptal verebilir osym ?kac soruda sinav iptal olur
Başa dön
Dtkvrck
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 14, 2017 7:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bence max 3 soru iptal olur o da belli değil. Geçen sene 8 soru iptal olmadı ayrıca. Çok beklentiye girmek doğru değil.
Başa dön
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 14, 2017 8:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Geçen sene 8 soru oldu 4 tane ösym iptal etti 2 şer 2 şer iki ayro davadan iptal oldu. Milletin farklı bilmesinin sebebi şu atıyorum 6 neti srtmış diyo ki 6 soru değişti. Diğer iki sorusu zaten doğruydu. Ösym sitesinde yazıyor bakabilirsiniz. Max kaç soru iptal olur diye bi sınır yok ama bence ösym referans kaynak gösterilmeyenleri iptal etmez.

Onun dışında mesela fonksiyonel aparey sorusunda datanın verdiği cevap zoraki bir cevap o iptal edilmeyebilir.Çağrıyı aradığımızda (data orto hocası) çok fazla itiraz geldi mecbur o soruya referans hazırladım dedi. Paper point ve lenf sorusuna referans bulamadık. Periodaki antibiyotiğe bulamadık. Bunlar iptal olmaz. Sitrik asit sorusu da iptal olmaz diye düşünüyoruz çünkü eskiden içerisinde varmış bu bi iptal sebebi değil. Protez renk sorusu da iptal olmayabilir belki en güncel bilgiyi doğru sayarlar.

Kesin iptal diye düşündüklerimiz : swing lock , protezde cevabının 1 2 3 4 olması gereken soru, pedo 7 yaşında hasta , orto intramemranöz sorusu , cerrahi rezeksiyon sorusu bu şekilde. Diğerlerini umarım yanılttığı için itiraz eder kimsenin şüphede kaldığı bi sorı kalmasın
Başa dön
ddrcm
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 14, 2017 8:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sonunda eli yüzü düzgün bir açıklama Teşekkürler.
Hepimiz için hakkımızda hayırlısı olsun.
Başa dön
Drecitt
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 14, 2017 8:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ddrcm yazmış:
Sonunda eli yüzü düzgün bir açıklama Teşekkürler.
Hepimiz için hakkımızda hayırlısı olsun.

+1
Başa dön
yeppeujii
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 14, 2017 8:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu açıklamaya ihtiyacımız vardı gercekten, tesekkür ederiz uğraşan herkese umarım her şey istediğimiz şekilde sonuçlanır
Başa dön
chordatympani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 14, 2017 8:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşın dediği çok mantıklı.dava açacak arkadaşlar tabi ki açabilirler.ama lütfen sonuçlar açıklandıktan sonra açsınlar .bu şekilde hem yerleştirmeler başlar kimse mağdur olmaz hem değişiklik oldu mu ikinci bir yerleştirme hakkı olur.herkesin işine yarar.kimse hemen atlamasın dava diye ve toplu hareket edilsin
Başa dön
chordatympani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 14, 2017 8:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtbuggg1 yazmış:
Geçen sene 8 soru oldu 4 tane ösym iptal etti 2 şer 2 şer iki ayro davadan iptal oldu. Milletin farklı bilmesinin sebebi şu atıyorum 6 neti srtmış diyo ki 6 soru değişti. Diğer iki sorusu zaten doğruydu. Ösym sitesinde yazıyor bakabilirsiniz. Max kaç soru iptal olur diye bi sınır yok ama bence ösym referans kaynak gösterilmeyenleri iptal etmez.

Onun dışında mesela fonksiyonel aparey sorusunda datanın verdiği cevap zoraki bir cevap o iptal edilmeyebilir.Çağrıyı aradığımızda (data orto hocası) çok fazla itiraz geldi mecbur o soruya referans hazırladım dedi. Paper point ve lenf sorusuna referans bulamadık. Periodaki antibiyotiğe bulamadık. Bunlar iptal olmaz. Sitrik asit sorusu da iptal olmaz diye düşünüyoruz çünkü eskiden içerisinde varmış bu bi iptal sebebi değil. Protez renk sorusu da iptal olmayabilir belki en güncel bilgiyi doğru sayarlar.

Kesin iptal diye düşündüklerimiz : swing lock , protezde cevabının 1 2 3 4 olması gereken soru, pedo 7 yaşında hasta , orto intramemranöz sorusu , cerrahi rezeksiyon sorusu bu şekilde. Diğerlerini umarım yanılttığı için itiraz eder kimsenin şüphede kaldığı bi sorı kalmasın
ben sadece mandibula eksen sorusu ve pedo oklüzyon sorusunun iptal edileceğini düşünüyorum.diğer sorular iptal edilmezse şaşırmam.bariz yanlış olan bu iki soru.tabi bu benim kendi fikrim .herkesin düşüncesine de saygı duyuyorum.herşeyin hayırlısı olsun hakkımızda
Başa dön
chordatympani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 14, 2017 8:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtbuggg1 yazmış:

ben sadece mandibula eksen sorusu ve pedo oklüzyon sorusunun iptal edileceğini düşünüyorum.diğer sorular iptal edilmezse şaşırmam.bariz yanlış olan bu iki soru.tabi bu benim kendi fikrim .herkesin düşüncesine de saygı duyuyorum.herşeyin hayırlısı olsun hakkımızda
Başa dön
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 14, 2017 8:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tıpta 6 soruya itiraz edilmiş sanırım daha doğrusu data bizimki gibi siteye ekkemiş eden olmuştur. Dava açılmadıysa 20sinde tus açıklancak o da bize aşağı yukarı ösymnin kafa yapısını gösterir.
Bir de gene ösymden şöyle bişey söylendi bi soruya itiraz gelirse o sorunun cevabı değişmez direl ya iptal olur ya herkese doğru sayılır çünkü sınav esnasında hatalı soru nedeniylr boş bırakan vardır hakkı yenmesin mantıklı birşey bu da. Zaten en mantıklısı bu soruların çıkarılıp kalan sorular üzerinden değerlendirme yapılması olacaktır
Başa dön
mhmt41
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 14, 2017 8:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtbuggg1 yazmış:
Tıpta 6 soruya itiraz edilmiş sanırım daha doğrusu data bizimki gibi siteye ekkemiş eden olmuştur. Dava açılmadıysa 20sinde tus açıklancak o da bize aşağı yukarı ösymnin kafa yapısını gösterir.
Bir de gene ösymden şöyle bişey söylendi bi soruya itiraz gelirse o sorunun cevabı değişmez direl ya iptal olur ya herkese doğru sayılır çünkü sınav esnasında hatalı soru nedeniylr boş bırakan vardır hakkı yenmesin mantıklı birşey bu da. Zaten en mantıklısı bu soruların çıkarılıp kalan sorular üzerinden değerlendirme yapılması olacaktır

Evet sayın bugg. Kılavuzda direk iptal edilir diyor. Dogru sayilmasi soz konusu degil.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
Kosp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 14, 2017 9:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Orto sorusu ile ilgili mandibular bukkal disleri ifadesini okuyup ben soruyu boş biraktim sorunun sıkkı direkt hatali dolayisiyla iptal olmasi gerekir diye dusunuyorum sorunun gidisatini etkiler mi bana gore etkiledi
Başa dön
Siderofaj
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 14, 2017 9:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sınav esnasında nasıl bir hata? Cevabı biliyor muydu aday da hata?
1/2/3/4 önermeli sorunun cevabı varsa şıklarda iptal mi olmalı doğru cevap mı kabul edilmeli ? Swing lock deli gibi lingual plak mıdifikasyonudur yazarken kafa karıştırıyor diye iptal mi edilmeli?
TUS'ta çok güzel örnekleri var sorunun doğru cevabının değiştirildiği . Aynı adaletin bizde de yaşatılması tek isteğim. Doğru cevap iki taneyse iptal doğru cevap yoksa iptal eyvallah da. Doğru cevap varken yanlış cevap anahtarı olan bir sorunun iptali o soruyu doğru cevaplayan adayın hakkının ihlalidir. Kendi doğrularımıza değil de vicdanımıza göre konuşursak konunun anlaşılamayacak bir yanı kalmayacak zaten.
Başa dön
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 14, 2017 9:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Siderofaj yazmış:
Sınav esnasında nasıl bir hata? Cevabı biliyor muydu aday da hata?
1/2/3/4 önermeli sorunun cevabı varsa şıklarda iptal mi olmalı doğru cevap mı kabul edilmeli ? Swing lock deli gibi lingual plak mıdifikasyonudur yazarken kafa karıştırıyor diye iptal mi edilmeli?
TUS'ta çok güzel örnekleri var sorunun doğru cevabının değiştirildiği . Aynı adaletin bizde de yaşatılması tek isteğim. Doğru cevap iki taneyse iptal doğru cevap yoksa iptal eyvallah da. Doğru cevap varken yanlış cevap anahtarı olan bir sorunun iptali o soruyu doğru cevaplayan adayın hakkının ihlalidir. Kendi doğrularımıza değil de vicdanımıza göre konuşursak konunun anlaşılamayacak bir yanı kalmayacak zaten.
öyle tabi 1 2 3 4 cevabı olması gereken soru mesela onun cevabı değişmeli aslında. Ama swinglock iptal olur verilen kaynakta bile labial var ve linguaş plak yazıyo sırf bu yüzden boş bırakan vardır. O soru iptal edilir
Başa dön
Siderofaj
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 14, 2017 9:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Soru çok net neyin modifikasyonudur diye soruyor. Swing lock iki bağlayıcının kullanıldığı ama lingual plak modifikasyonu bir bağlayıcıdır. Gerçekten bu son derece net. Hangi bağlayıcı var dese eyvallah. Hangisinin modifikasyonu soruyu tek cevaba indirir. Ve benim gibi bunu bilerek işaretlemiş adayın da hakkıdır o soru.
Başa dön
mervedents
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 14, 2017 9:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Siderofaj yazmış:
Soru çok net neyin modifikasyonudur diye soruyor. Swing lock iki bağlayıcının kullanıldığı ama lingual plak modifikasyonu bir bağlayıcıdır. Gerçekten bu son derece net. Hangi bağlayıcı var dese eyvallah. Hangisinin modifikasyonu soruyu tek cevaba indirir. Ve benim gibi bunu bilerek işaretlemiş adayın da hakkıdır o soru.

katılıyorum soru çok net cevap tartışmasız lingual plak en emin işaretlediğim soruydu.
Başa dön
Siderofaj
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 14, 2017 9:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ayrıca kılavuzu incelerseniz soru cevabı değişikliğinin önü kapalı değildir. 2016 Nisan tus 2013 Nisa'n tusunda da kılavuzu incelerseniz orda da bizimkinden farklı birşey yazmaz. İki senede de soru cevapları değişmiştir.
Başa dön
Furious
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 14, 2017 9:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam kendi adıma teşekkür etmek istiyorum uğraşmışsınız bütün gün. Para konusunu nasıl hallettiniz?
Başa dön
Maxfac
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 14, 2017 10:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli meslektaşım bilgilendirdiginiz icin çok ama çok teşekkürler,dava konusundada ayrica çok haklısınız inşalalh aramızdan bencil arkadaşlar cikipta hemen dava yoluna girmezler, azıcık sabredelim bir sonuçları görelim zaten sonrasında istediği soru iptal edilmeyen acar davasını, bu konuda lütfen hassas olalım ve birbirimizin ayağına sıkmayalım...
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
1. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız