Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Üniversite-bölüm:yorum şeklinde tercihlere mi hazırlansak :)
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Üniversite-bölüm:yorum şeklinde tercihlere mi hazırlansak :)
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Obvious42
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Oca 27, 2018 11:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

gaziantep ve inönü protez bölümleri hakkinda bilgi verecek arkadaslar ariyorum:)
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Gokalp
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Oca 27, 2018 7:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar herkese merhaba ben 2016 dus ile Ankara üniversitesi protez bölümüne girdim. 2. Yerleştirmeler ile İstanbula geçiş yaptım yaklaşık 3 ay gibi bir süre Ankarada olduğum için ve şuan orada olmadığım için gönül rahatlığıyla size bilgi verebilirim

Öncelikle fakülte ile ilgili bilgi vermek istiyorum çünkü Ankara Üniversitesi olduğu için iyi olduğunu düşünüp yazacak çok kişi vardır.
Fakültede diğer hiç bir fakültede olmayan mesai kontrol sistemi var. Her asistanın kartı var ve giriş-çıkış saatlerinde basmal zorundalar. Mesai saatleri 08.30-17.30 olarak düzenlendi. Erken çıkma ve geç giriş yapmaların yıllık izinden kesilme gibi bir yaptırımı var. Zira ben nasıl olsa gideceğim diye kart basmamıştım bu sebeple 2 gün yıllık iznimden düşürüldüğünü 1 yıllık sürem dolduğunda bunun yeni gideceğim fakülteye bildirileceği bizzat başhekim tarafından bildirildi. Bu şekilde yıllık izni silinen çok kişi gördüm
2. Bir konu ise fakültede mesai dışı çalışma getirildi ancak mesai dışı çalışmanız mesai içi gibi gösteriliyor. Peki bunu neden yaptılar ben ayrılmadan önce her ay yapılan toplantılarda başhekim yeni düzenleme ile her asistanın aylık 4BİN LİRA puan barajı olduğunu, buna uyulmadığında ise soruşturma açılacağını bildirdi. Nitekim bu soruşturmalar açıldı. Burada özellikle protez bölümü olarak öğrenci bakma yükümüz çok fazla olduğu için vaktimiz kalmadığını söylediğimizde mesai dışını açtık çalışın gibi bir söz söylendi
3. Fakültenin şartları keşke gidip görebilseniz ama gerçekten çok çok kötü. Neredeyse yeni sistem hiç bir şey yok. En basitinden bir cad cam var ancak o bile kullanılamıyor. Diğer bölümler için de aynı şey geçerli. Yan tarafında yeni bina inşaatı başladığı için bu binaya bir çöp bile alınmıyor.
4.Döner sermaye konusuna gelirsek yeni gelen sistem ile dönerin arttırıldığı söylenmesine rağmen büyük bir oyun bu. Yaptığınız her işten teknisyen parası malzeme parası vs çıkarıldıktan sonra eğer barajı geçtiyseniz döner alabiliyorsunuz. Bunun için durmadan çalışmanız gerekiyor. 4 bin lirayı geçmek bile zor bir çok bölüm geçemiyor

Genel olarak fakülte ile ilgili verebileceğim bilgiler bu kadar. Diğer bölümlerle ilgili de arkadaşlarımdan dolayı bilgim var isteyen arkadaşıma bu konuda yardımcı olurum

Protez bölümüne gelecek olursak: 30 küsür profesör var. Kadrolu bir kaç uzman var. Sanırım 20 küsür asistan var. 3 kliniği var öğrenci-asistan-öğretim üyesi. Öğretim üyesi kliniği hep boş çünkü hiç bir hoca çalışmıyor. Haftanın iki günü preklinik 1 günü ise staj bakmakla yükümlüsünüz. Çünkü protez preklinikleri 1-2-3. Sınıfta var ve sınıf mevcutları çok fazla olduğu için asistan sayısı yetersiz. Geri kalan günlerde ise yığınla verilen hastaları yetiştirmeye çalışıyorsunuz. Bulunduğum 3 aylık süre zarfında yaptığım tek şey sürekli verilen hastaları adsm usulü yetiştirmek ve öğrenci bakmak oldu. Hocalardan hiç bir eğitim alamadım üzerine bir de protez derslerine sorumlu asistan olarak gitmek durumunda kaldım.

Protezden 3 ayda ağzı yanmış bir meslektaşınız olarak koşarak oradan kaçtım ve pedodonti yazdım. Şuan hayatımdan çok memnunum doğru bir tercih oldu. Umarım sizlere yardımcı olmuştur. Köklü olduğunı düşündüğünüz üniversiteleri yazarken bir kez daha düşünün. Hepinizin hakkında hayırlısı olsun ( buraya üye olup yazmamın tek sebebi geçirdiğiö o üç ayın sonunda kendime verdiğim sözü tutmamdı. Yazdıklarımı ciddiye alıp kendini kurtaran olursa o bana yeter). Merak ettiğiniz bir şey olursa dm atabilirsiniz
Başa dön
jj_jj
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Oca 27, 2018 7:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gokalp yazmış:
Arkadaşlar herkese merhaba ben 2016 dus ile Ankara üniversitesi protez bölümüne girdim. 2. Yerleştirmeler ile İstanbula geçiş yaptım yaklaşık 3 ay gibi bir süre Ankarada olduğum için ve şuan orada olmadığım için gönül rahatlığıyla size bilgi verebilirim

Öncelikle fakülte ile ilgili bilgi vermek istiyorum çünkü Ankara Üniversitesi olduğu için iyi olduğunu düşünüp yazacak çok kişi vardır.
Fakültede diğer hiç bir fakültede olmayan mesai kontrol sistemi var. Her asistanın kartı var ve giriş-çıkış saatlerinde basmal zorundalar. Mesai saatleri 08.30-17.30 olarak düzenlendi. Erken çıkma ve geç giriş yapmaların yıllık izinden kesilme gibi bir yaptırımı var. Zira ben nasıl olsa gideceğim diye kart basmamıştım bu sebeple 2 gün yıllık iznimden düşürüldüğünü 1 yıllık sürem dolduğunda bunun yeni gideceğim fakülteye bildirileceği bizzat başhekim tarafından bildirildi. Bu şekilde yıllık izni silinen çok kişi gördüm
2. Bir konu ise fakültede mesai dışı çalışma getirildi ancak mesai dışı çalışmanız mesai içi gibi gösteriliyor. Peki bunu neden yaptılar ben ayrılmadan önce her ay yapılan toplantılarda başhekim yeni düzenleme ile her asistanın aylık 4BİN LİRA puan barajı olduğunu, buna uyulmadığında ise soruşturma açılacağını bildirdi. Nitekim bu soruşturmalar açıldı. Burada özellikle protez bölümü olarak öğrenci bakma yükümüz çok fazla olduğu için vaktimiz kalmadığını söylediğimizde mesai dışını açtık çalışın gibi bir söz söylendi
3. Fakültenin şartları keşke gidip görebilseniz ama gerçekten çok çok kötü. Neredeyse yeni sistem hiç bir şey yok. En basitinden bir cad cam var ancak o bile kullanılamıyor. Diğer bölümler için de aynı şey geçerli. Yan tarafında yeni bina inşaatı başladığı için bu binaya bir çöp bile alınmıyor.
4.Döner sermaye konusuna gelirsek yeni gelen sistem ile dönerin arttırıldığı söylenmesine rağmen büyük bir oyun bu. Yaptığınız her işten teknisyen parası malzeme parası vs çıkarıldıktan sonra eğer barajı geçtiyseniz döner alabiliyorsunuz. Bunun için durmadan çalışmanız gerekiyor. 4 bin lirayı geçmek bile zor bir çok bölüm geçemiyor

Genel olarak fakülte ile ilgili verebileceğim bilgiler bu kadar. Diğer bölümlerle ilgili de arkadaşlarımdan dolayı bilgim var isteyen arkadaşıma bu konuda yardımcı olurum

Protez bölümüne gelecek olursak: 30 küsür profesör var. Kadrolu bir kaç uzman var. Sanırım 20 küsür asistan var. 3 kliniği var öğrenci-asistan-öğretim üyesi. Öğretim üyesi kliniği hep boş çünkü hiç bir hoca çalışmıyor. Haftanın iki günü preklinik 1 günü ise staj bakmakla yükümlüsünüz. Çünkü protez preklinikleri 1-2-3. Sınıfta var ve sınıf mevcutları çok fazla olduğu için asistan sayısı yetersiz. Geri kalan günlerde ise yığınla verilen hastaları yetiştirmeye çalışıyorsunuz. Bulunduğum 3 aylık süre zarfında yaptığım tek şey sürekli verilen hastaları adsm usulü yetiştirmek ve öğrenci bakmak oldu. Hocalardan hiç bir eğitim alamadım üzerine bir de protez derslerine sorumlu asistan olarak gitmek durumunda kaldım.

Protezden 3 ayda ağzı yanmış bir meslektaşınız olarak koşarak oradan kaçtım ve pedodonti yazdım. Şuan hayatımdan çok memnunum doğru bir tercih oldu. Umarım sizlere yardımcı olmuştur. Köklü olduğunı düşündüğünüz üniversiteleri yazarken bir kez daha düşünün. Hepinizin hakkında hayırlısı olsun ( buraya üye olup yazmamın tek sebebi geçirdiğiö o üç ayın sonunda kendime verdiğim sözü tutmamdı. Yazdıklarımı ciddiye alıp kendini kurtaran olursa o bana yeter). Merak ettiğiniz bir şey olursa dm atabilirsiniz
pedo hangi üniversite? Ve pedo neden tercih edilmeli sizce?
Başa dön
Gokalp
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Oca 27, 2018 8:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bezmi aleme geçtim. Açıkçası pedoys geçtiğimden beri kafam daha rahat olduğu için daha sevmişimdir belki. Ankara üniversitesinin şartları beni çok zorladı. Kendimi hapiste gibi hissediyordum. Sürekli olarak puanım yetişti mi diye bakmaktan, işim bitmesine rağmen mesai bitene kadar beklemekten ve yoğunluktan bunalmıştım. Pedodontide şuan uzmanlık yaptığımı anlayabiliyorum yeni şeyler öğreniyorum. Bir de çpcukların memnuniyetsiz olma durumu yok
Başa dön
Furk4n
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Oca 27, 2018 9:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ankara perio hakkında bilginiz varmı?
Başa dön
Gokalp
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Oca 27, 2018 9:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Fakültedeki en güzel kliniklerden biri gördüğüm kadarıyla. Hocaları da iyi akademik çalışmaları daha çok oluyor. Perio olmasına rağmen implant-apikaş rezeksiyon-gömülü diş çekimi vs gibi cerrahiye giren işlemleri de yapıyolarlar. Ankara üniversitesindeki iyi 3 bölümden biri gözlemlediğim ve arkadaşlarımdan bildiğim kadarıyla. Doktora da alıyorlar ama kalabalık değillet
Başa dön
Furk4n
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Oca 27, 2018 9:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Teşekkürler
Başa dön
Smyrna
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Oca 27, 2018 11:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ordu üniverstesi pedo hakkında bilgi verebilir misiniz
Başa dön
jj_jj
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Oca 28, 2018 12:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gokalp yazmış:
Bezmi aleme geçtim. Açıkçası pedoys geçtiğimden beri kafam daha rahat olduğu için daha sevmişimdir belki. Ankara üniversitesinin şartları beni çok zorladı. Kendimi hapiste gibi hissediyordum. Sürekli olarak puanım yetişti mi diye bakmaktan, işim bitmesine rağmen mesai bitene kadar beklemekten ve yoğunluktan bunalmıştım. Pedodontide şuan uzmanlık yaptığımı anlayabiliyorum yeni şeyler öğreniyorum. Bir de çpcukların memnuniyetsiz olma durumu yok
Bezmiâlem bu yıl açmadı mi özel unide uzamnlik yapmak istersek nasıl yapacağız
Başa dön
Gokalp
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 28, 2018 12:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gördüğüm kadarıyla bu sene açmamış. Doktora açmıştır hocam
Başa dön
retzius
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Şub 05, 2018 3:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dthsn35 yazmış:
Ege Üniversitesi
Pedo: Okulda cok minnoş hocaların bulunduğu alandır. Sedasyon var genel anestezi için ege tıp kullanılıyor. 1-2 hoca sıkıntıdır. Genel olarak iyidir.çeşit çeşit vaka görürsünüz. Döner pek alamayabilirsiniz.
Perio: Okulun belki de en sivrilmiş bölümü. Iyidir bol bol ameliyat yaparlar.
Protez: Sıkıntı hocaları vardır. Gene de memnun olanlar vardı. Cok vaka görürsünüz.
Tedavi: Stresli bir branştır. Estetik vardır çalışılabilir. Hocaları genel olarak ılımlıdır. Bol bol vaka görürsünüz.
Endo: ilk 4-5 ay el aletleriyle sonrasında döner alet kullanırsınız. Eğitimleri ilk günden itibaren başlar.
Cerrahi:Genel anestezi yok. Bol bol kist implant gömük çekersiniz. Lokal anestezi altında yapılan her iş yapılır.
Oral: hiç erkek hocası ve asistanı yoktur. Döner odaklıdırlar ama eğitimi iyidir. Mutlu bir ortam, rahat:D
Yeni bina yapıldı, ne zaman acılır bilmiyorum. O olunca işler nasıl olur bilmiyorum ama daha iyi,daha geniş işler yapılacaktır. Içerisinde genel anestezi dahil her türlü imkan var.
Izmirde yaşamak isteyen herkesi bekliyoruz Smile

Tedavi için stresli ama hocaları ılımlı demişsiniz.tedavi hakkında biraz daha bilgi verebilir misiniz?
Başa dön
senolk
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Ekm 11, 2018 8:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar konuya güncel eklemeleri olanların katkılarını bekliyoruz
Başa dön
ubikitin
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ekm 11, 2018 8:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

merhaba arkadaşlar ben Bülent Ecevit Uni mezunuyum.oncelikle yukarıda bi arkadaşın anlattığı gibi giriş çıkışlardaki kart basma durumu orda da var aynı şekilde.döner de pek almıyorlarmış duydugum genelde 900 lira civarında hatta yavaştan asistanın döner almasını komple kaldırmayı düşünüyorlarmış.Sonuç olarak genelde asistanlar eğer başka yer imkanınız varsa zorunlu olmadıkça yazmayın diyorlar.

ortodonti - 2 tane hoca var yard.doç hasta yoğunluğu çok fazla.Yeni bir fakulte olduğu için gelişme aşamasında hem şehir hem fakülte açısından yeterli bulamayabilrsiniz.tabi şuanki asistanlara da sorabilirsiniz
perio-3 tane hoca var 1 i bashekim biri dekan yardımcısı yanı 2 hoca yönetimde bir hoca klinikle ilgilenebilyor sadece o yuzden son donemde asistanlar şikayetçi
pedo-3 tane hoca var üçüde yrd.doç şuana kadar bitiren bitirmeyen tüm asistanlar mutsuz ve hiç memnun değil sakın yazmayın diyorlar baskı cok fazlaymış.
endo-5 tane hoca var 4 doç hasta yoğunluğu cok fazla bol bol dolgu kanal tedavisi yaparsınız.ilk zamanlar el aleti daha sonra döner alet ile çalışabilirsiniz
protez-4 tane hoca var 3 yeni doç oldu 1 yrd.doç aynı pedo gibi asistanlar çok şikayetçi hiç memnun değil baskı çok fazlaymış.Çokça öğrenciyle ilgilenirsiniz
oral diagnoz - 2 tane hoca var yrd.doc 1 tane asistan var iyi insanlar
cerrahi-5 tane hoca var hepsi de hem akademik açıdan hem ınsan olarak iyidir bol bol gömülü diş çekimi ve kist op
Başa dön
endogamze
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ekm 11, 2018 10:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Necmettin Erbakan hakkında bilgisi olan var mı özellikle perio hakkında
Başa dön
Dtsakar
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ekm 11, 2018 11:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba arkadaşlar :)Gazi ile ilgili yazıyorum.Öncelikle genel bilgi vermek gerekirse hocası, asistani, öğrencisi, hastasi oldukça fazladır. Zorluğuna gelince öğrenciliği fazlasıyla zordu zannediyorum asistanlığı da öyledir.Pratikte çok şey öğrenirsiniz zaten pratik eğitiminin iyiliğiyle bilinir.Teorikte de öğrenirsiniz diye düşünüyorum.Sıkıcı bir fakülte kantinden başka vakit geçirebileceğiniz bir yer yok.Bahçe filan aramayın yani belki ara sıra yandaki iletişim fakültesinin bahçesine gidebilirsiniz
Ortodonti:Disardan gordugum kadariyla ve asistanlarla olan sohbetlerimize dayanarak fazlasiyla zor ve yorucu oldugunu soyleyebilirim.Her hafta vaka sunumu olur asistanlar sürekli ona hazirlanir. Fakültenin en disiplinli bölümüdür ve alaninda zaten kendini ispat etmis bilgili hocalara sahiptir.Genel olarak soğuk bir bölüm bence herkes kendi halinde pek samimi bir ortam yok.Büyükçe bir asistan odasi laboratuvari deposu yani gereken her şey var.Eğer Gazi ortodontiyi seçerseniz iyi bir ortodontist olursunuz kesinlikle ama yorulmayı çok çalışmayı ara sıra hatta belki daha fazla gururunuzun kırılmasını göze almalısınız.Derece yapmış bir asistanimiza neden burayi seçtiğini sormuştum o da yine içlerinde en iyisi burası demişti.Neye göre söylemişti bilemiyorum tabii bunu da eklemiş olayım.
Pedodonti;Yine disiplinli bölümlerden biridir.Şirin mi şirin görünür ama içleri pek öyle değil bence.Olur da giderseniz süslenmiş yılbaşı ağacı gördüğünüzde şaşırmayın.İyi ve kasıntı bir bölüm. Sedasyon için ayrı bir bölüm var gördüğüm kadarıyla daha çok kidemliler hasta bakiyor.
Cerrahi:Bol miktarda hoca vardır.Çok disiplinli diyemem ortami daha rahat ama yoğun tabii.Giderseniz bolca vaka görürsüz diye düşünüyorum.Genel lokal ameliyathanesi yatakli servisi mevcuttur.
Endodonti:Hocalari iyidir sıkıntı yaşayacağınızı sanmam. Hatta birisi endodontinin babasi olarak bilinir.Çok düzenli bir bölüm değil bence şimdi nasıl bilemem tabiiYanlış hatırlamıyorsam malzeme sıkıntısı yoktu.Endodontik cerrahinin yapilma sıklığı nedir bilmiyorum.Ama öğretici olduğunu düşünüyorum.Endodonti için iyi bir tercih olabilir.
Tedavi:Fakültenin en rahat en huzurlu bölümlerinden birisi.Çok estetik çalışılmıyo diye biliyorum tabii biz görmemiş de olabiliriz.Sıkça beyazlatma yapılıyor ama.İstediğinizi yapabileceğiniz bir ortam var.Öğrenciyken bile endokron yapan arkadaşlarımız vardı yapmak isteyene destek olunur diye düşünüyorum.
Protez:Net bir şey söylemek zor asistanlık hayatınız hocanızın kim olduğuna bağlı olarak değişecektir. Cad cam var ama çok yıllık asistanların kullandığını hatırlıyorum.Çene yüz protezleri yapılıyor sadece bununla ilgilenen meşhur bir hocası da var zaten.Çok düzenli bir bölüm diyemem yapısı gereği.Giderseniz mutlaka ki kendinize bir şeyler katarsınız.
Periodontoloji:Rahat görünen bir bölüm.Biraz da paragözler.Hocalar çok sıkıntılı değil hatırladığım kadarıyla.Muhtemelen ilk zamanlar diştaşi temizlemekten öteye gidemezsiniz.Sonrasında cerrahiye geçersiniz. Ameliyathanesinde flep sdg bdg implant cerrahileri bol miktarda yapilir.
Radyoloji :Fakültenin en gidilesi bölümlerinden biri bence.Ortami da iyi.İyi hocalari vardir mutlaka size bir şeyler katar.Panaromik vardır rutin olarak çekilir diğerleriyle ilgili bir fikrim yok.
Hatırladığım kadarıyla yazdım.Eksikler olabilir tabii.Umarım yardımcı olur.

En son Dtsakar tarafından Cmt Ekm 13, 2018 8:04 pm tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
171094
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ekm 12, 2018 4:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ktü
Odr:2 hoca var docent, ikiside iyi insanlar.ortam sakin.tomografi falan var.bence Odr icin iyi.
Protez:4 hoca var.sanırım 3 doç.1i yardımcı docent.son sene cok asistan geldiği icin eğitim konusu biraz sıkıntiya girmiş.hocalardan iyi olanda var,ilgisiz olanda.ortam stresli.
Endodonti:profesör olan tek bölüm.1 prof.,1 doç.,1de yeni yrd. Doç. Var.hocalar ilgili fakat son sene cok asistan geldi.unit konusu sıkıntılı sanırım bu ara.
Tedavi:hocalar insan olarak iyiler fakat yeterli donanımda olduklarini düşünmuyorum.malzeme ve ortam konusu iyi.
Perio:cok donanımli bir hocamız vardı.prof. o gitti.ortam sıkıntıli kutuplaşma var.2 hoca var.bence şu an daha iyi yer geliyorsa orayı seçin.
Cerrahi:burda da cok donanımli bir hocamiz vardi o gitti.artık pek bir esprisi kalmadı.cok asistan var.unit sayısı yetersiz.ameliyatlar yapılıyor ama unit az ,bu sıkıntı oluyo.genel icin başka hastaneye gidiliyordu.asistanlardan bir tanesi yeni geldi değişik bir tip,şahsen ayni ortam da bulunmak istemem.
Pedodonti:bence fakültenin iyi bölümlerinden.hocalardan biri cok aktif,diğeri pek aktif değil,bir asistan yeni hoca oldu.biraz zor biri gibi ama hoca olunca degismis olabilir.ortam iyi.malzemeler yeterli.sedasyona gidiliyor.
Ortodonti:1 yrd doç ve cok asistan var ama yeni hocalar gelmis sanırım.
Döner:döner fena değilmis sanırım,tüm bölümler için.
Trabzon:insanlarin iyiside var,kötüsüde.şehir olarak pek güzel degil ama gezme yeri çevre illeride sayarsak ortalamaya göre cok iyi.
Başa dön
paradontax
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Ekm 12, 2018 5:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sevgili gökalp ve ubikitinin hocalarım elinize sağlık teşekkürler verdiğiniz bilgiler için
Başa dön
Antihistaminik
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ekm 12, 2018 10:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtmehmet2 yazmış:
İnönüden 2016 da mezun oldum biraz bahsedeyim
Cerrahi : 4 hocası var genelde fakültenin en sevilen en şen şakrak bölümüdür. Asistanlar ilk 3 ay en kıdemli asistanla birlikte öğrenci bakar ilk gelen asistanın diş çekimine vs en kıdemli asistan bakar sonrasında gömülü, apikal rezeksiyon, implant vs yaptırılıyor haftada bir gün ortognatik cerrahi günü bunu cerrahide yapan bir hoca var sadece asistanlara ne derece bilgi veriyor bilmiyorum ama çok donanımlı bir hoca kendisi
Endodonti: 3 hocası vardı biri gitti birini fetodan aldılar bir tane kalmıştı ama sonrasında doktoradan yetişen iki asistan hoca oldu adsm mantığıyla aynı durmadan yorulmadan hasta bakımı aletli konlu bitim filmi alıyor ilk 3 ay el aletiyle sonra da döner aletle çalışıyor asistanlar ünitler malzemeler on numara adec ünitler ve malzeme konusunda yok yok sadece kanal tedavisi yaparsınız endodontik cerrahi kısmına kimse girmez
Periodontoloji : 3 hocası vardı anabilim dalı başkanı ve eşi , doktoradan yetişmiş bir asistan hoca olmuştu asistanların en sevmediği 2 yılda sadece 3-4 frenektomi ,2-3 gingivektomi ve bir elin parmağını geçmeyen implant yapımını ifade ederek nefret ettikleri bir bölüm
Protez : 5 hocası vardı biri emekli oldu 2 sini fetodan aldılar birisi de doğum izninde ( olan hoca çok bilgili ama despot ne dersem o öğretmeyi çok sever ama bir o kadar da yağlanmayı seven bir hoca ne kadar yağ çekersen o kadar öğrenirsin ) diğer hocamızda ilk dusla gelen asistandı hoca oldu donanımı hakkında bişey diyemem ben mezun oldum o hoca oldu
durum böyle arkadaşlar
ortosu nasıl hocam
Başa dön
ecobcob
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 13, 2018 7:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Uşak ve Afyon hakkında bilgisi olan var mı?
Başa dön
Risus
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 13, 2018 8:55 pm    Mesaj konusu: İnönü Alıntıyla Cevap Gönder

İnönü
Odr , fakültenin en güzel bölümüdür bölüm başkanı dunyanın en iyi insanı dıyebılırım 3 tane hocası var asıstan yok hasta yogunlugu fazla bır bölüm
Pedo , 2 hocası var biri bi tık malign cok hasta bakmaz dıgerınıspeten cok daha ıyı bır ınsan genele arastırmaya gıdılır bol bol hasta bakılıyor
Orto, fetöden alımlardan aonra baya bozmustu yenı gelen hocalarda ilginçti 2 bayan hoca vardı sımdı bı tane erkek hoca gelmıs ondan sonra topladı dıyolar
Tedavi 3 hocası var bırı yenı hoca oldu bayan hoca cok malign bı ınsan erkek hocalardan bırıde ılgınctır adsm gıbıler cok bır sey katabılcegınız bır bölüm degıl
Endodonti 3 hocası var bölüm baskası katı ama öğretici bir insan erkek hocada iyidir genel olarak dısıplınlı bır bölüm ılk 6 ay el aleti kullanıyolar
Protez fetöden sonra dagıldı dıyebılırım suan 1 bayan hoca 2 erkek hoca var erkek hocalardan bırı ne kadar ıyıyse ötekide bir o kadar kötü asıstanların barajı cok yuksek dıye duymustum eskisi gibi öğreticiliğide kalmamış en son bölüm olarak batmıslardı
Perıo 2 hocası var bırı yenı hoca oldu bayan hoca sıkıntılı bir ınsan erkek hoca bölüm baskanı asıstanlardan duydugumuza göre vaka vermekten cekınmıyor kendınızı gelıstırebılecegınız bır bölüm
Cerrahi en son ümit hocanın gitmesiyle bitmiş bir bölüm bayan bır hocası vardo sonra yenı bır hocada geldı dedıler ama nasıldır bılmıorum
Genel olarak en son okul battıgı ıcın döner sıkıntısı cekıolar dıye duydum ama onun öncesınde dönerlerı ıyıydı
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
5. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız