Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - En son kac net bizi kurtarir acaba?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

En son kac net bizi kurtarir acaba?
Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
jumper
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 18, 2017 1:25 am    Mesaj konusu: En son kac net bizi kurtarir acaba? Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba arkadaslar. Gecen yil son giren kisi asagi yukari 85 netle girmis deniliyor galiba .benim sorum şu acaba bu 85 net toplamda iptal edilen 6 8 soru eklenmis haliyle mi. yani soyle dusunebilir miyiz bize ekleme yapilmayacagina gore gecen senenin 85i bu senenin 78 80i gibi bisey mi olur? Yani insan evde oturup kalinca surekli düşünüyor isin içinden cikamadim bildiklerinizi ve dusuncelerinizi paylasir misiniz? Rolling Eyes
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Tazmania
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 18, 2017 3:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Evet eklenmiş haliyle o netler
Başa dön
pertekk_165
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 18, 2017 4:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Netin bi önemi yok ki. Önemli olan sıralama. En son giren kişinin sıralaması 676 idi. Yine bu civarda kapatır.
Başa dön
dtmehmet2
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 18, 2017 5:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

80-85 bandında olacağını düşünüyorum
Geçen sene ki kontenjanlar ile bu seneki kontenjanlar arasında farklılıklar var hem üniversitelerden hem bölümlerden yana farklılıklar var
Tahminimce 83 olur
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Liesgang
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 18, 2017 11:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Geçen senenin iptal sorularından gelen netlerin eklenmiş haliyle bu senenin netlerin çıkmış halinin eşit sıralamalar olacağını düşünüyorum. yani bence netinin son halinin en az 85-86 olması gerek.
Başa dön
dtclearfil
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 18, 2017 11:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Liesgang yazmış:
Geçen senenin iptal sorularından gelen netlerin eklenmiş haliyle bu senenin netlerin çıkmış halinin eşit sıralamalar olacağını düşünüyorum. yani bence netinin son halinin en az 85-86 olması gerek.

Erinmeden sırf bunu yazmak için üye olmuşun da bilmediğin şey bu sınav geçen seneden zordu ve sen iptal sorular çıkınca en az 85 olmalı diyorsun . Yani 2 dogru sorusu iptal olan 87 netlik biri sınırda sana göre. O zaman bu sınav cok kolaydı demek oluyor.
Sınır 78-82 bandında oynayacak,iptal soruları çıkınca.

Burdan dava açan arkadaslara da bir cift sözüm var.
Size kimse niye dava açtınız demedi hatta hakkınizi ve bizim hakkımızı savunmak için açtınız destekliyorum ama bir de bizi bilgilendirin. Süreci sabote edecek halimiz yok, bu neyin gizliliği. Forumda yada facebookta bir arkadaş para topluyordu ona para verenler nerde veya o arkadaş nerde kimsede ses yok. Sanırım fos bir fake hesapmış.
Başa dön
Maxfac
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ekm 19, 2017 3:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Liesgang yazmış:
çok iyimsersin bence 86 net ilk 1000 de bile olmaz zira sınav çok kolaydı, bence en son 96.25 yerleşir...
Başa dön
Sakura-
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ekm 19, 2017 5:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Standart sapma uygulanacak mi ? Buna dair net bilgiye sahip miyiz ?
Başa dön
lorenz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 20, 2017 5:37 am    Mesaj konusu: Re: En son kac net bizi kurtarir acaba? Alıntıyla Cevap Gönder

jumper yazmış:
Merhaba arkadaslar. Gecen yil son giren kisi asagi yukari 85 netle girmis deniliyor galiba .benim sorum şu acaba bu 85 net toplamda iptal edilen 6 8 soru eklenmis haliyle mi. yani soyle dusunebilir miyiz bize ekleme yapilmayacagina gore gecen senenin 85i bu senenin 78 80i gibi bisey mi olur? Yani insan evde oturup kalinca surekli düşünüyor isin içinden cikamadim bildiklerinizi ve dusuncelerinizi paylasir misiniz? Rolling Eyes

zannımca geçen seneye göre değerlendirme yaparsak dediğiniz gibi 78-80 gibi olacaktır. ayrıca sınav o kadar da kolay değildi temel kolaydı evet ama geçen seneye göre kolaydı 2016 dusunun temelinin fazlasıyla zor oldugunu da göz önüne alırsak bu senenin sınavı kolay değil orta zorlukta sayılır diye düşünüyorum

En son lorenz tarafından Sal Ksm 14, 2017 11:53 pm tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
jumper
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Ekm 20, 2017 8:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Herkese teşekkürler insallah bi an once açıklanır , tam alamiycaz ama herkes az çok emeginin karsiligini alir insallah.
Bir de davaci arkadaslar bir bilgi verin lütfen bize. zaten nicklerin arkasina siginip yaziyoruz buraya. şuncağzcik seyi cok gormeyin bize
Başa dön
oooo
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ekm 20, 2017 10:35 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam kimse bu saatte kadar bilgi vermedi vermiyecek ...beklemeyin tuscular bile yok davacilar anlaştı yok süreç ilerliyor derken ordan burdan davacı çıkıyor. Simdide acaba 2 haftami 5 haftami yoksa 3 vaktemi diye tartışma yapiyorlar. . Ben baktım olmuyor ise başlıyorum ..beklemekle olmuyor malesef süreç ilerlemiyor ..hocam kim ne net yaptıysa takmayın artık olan oldu sıralama bakicaz.bu sene sadece netlerin düşeceği belli gerisi nasip.
Başa dön
WILLING
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Ekm 20, 2017 9:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Lorenz arkadaşım 61 küsür puanla neden atanamadın,korkuttun beni şimdi.Ayrıca netin 82 ye düşünce puanın düşmedimi, cevaplarsan sevinirim.
Başa dön
Sakura-
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ekm 20, 2017 10:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Istedigi yer gelmemistir
Başa dön
lorenz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 20, 2017 11:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

WILLING yazmış:
Lorenz arkadaşım 61 küsür puanla neden atanamadın,korkuttun beni şimdi.Ayrıca netin 82 ye düşünce puanın düşmedimi, cevaplarsan sevinirim.

yok yok hayır ben tercih yapmadım korkmayın, hedeflediğim bölüm için tekrar girdim sınava, puan da bir miktar düşmüştü ama öyle aman aman bi düşüş degildi
Başa dön
lorenz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 20, 2017 11:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

jumper yazmış:
Herkese teşekkürler insallah bi an once açıklanır , tam alamiycaz ama herkes az çok emeginin karsiligini alir insallah.
Bir de davaci arkadaslar bir bilgi verin lütfen bize. zaten nicklerin arkasina siginip yaziyoruz buraya. şuncağzcik seyi cok gormeyin bize

rica ederim, davacı arkadaşlar açıklama yapmayacakmış arkadaşlar boşuna beklemeyelim. ordan burdan bu kişilere ulaşan arkadaşlar olursa onların verdiği bilgiler ile haber alabiliriz ancak. ben artık vicdana gelebilelecekleri ihtimalinden de ümidi kestim. bu arada tus için açılan davalarda da bi çok kişi bireysel dava açmış bulunmaktaydılar ama kimisi davasını geri çekti kimisi süreçten sürekli haberdar ediyor. ben bu mesleğimizdeki kin ve bencilliği hiç anlayamıcam ama umut edip de kendimi de sıkıp üzemicem sizler de üzmeyin kendinizi bekleyelim bakalım neler olacak
Başa dön
jumper
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 21, 2017 12:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

oooo yazmış:
Hocam kimse bu saatte kadar bilgi vermedi vermiyecek ...beklemeyin tuscular bile yok davacilar anlaştı yok süreç ilerliyor derken ordan burdan davacı çıkıyor. Simdide acaba 2 haftami 5 haftami yoksa 3 vaktemi diye tartışma yapiyorlar. . Ben baktım olmuyor ise başlıyorum ..beklemekle olmuyor malesef süreç ilerlemiyor ..hocam kim ne net yaptıysa takmayın artık olan oldu sıralama bakicaz.bu sene sadece netlerin düşeceği belli gerisi nasip.

Haklisiniz tabi o konuda ben de oyle dusunuyorum.ama ozellerin taahhüt istemesi yok mesul müdürlük gibiseylere zorlamasi yuzunden ise de baslayamiyorum. Netim cok kritik seviyede dus olmaz baslayim diyemiyorum olur aman bekleyim baba parasi yiyim de diyemiyorum atama zaten dustan sonra olacak torpili olmayan ilk atamalarda havasini alacak ordan da ekmek cikmaz. cok kararsiz berbat bir haldeyim cogumuz gibi. Daha uzun surmez insallah da herkes yoluna bakar.
Başa dön
jumper
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 21, 2017 12:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

lorenz yazmış:
jumper yazmış:

rica ederim, davacı arkadaşlar açıklama yapmayacakmış arkadaşlar boşuna beklemeyelim. ordan burdan bu kişilere ulaşan arkadaşlar olursa onların verdiği bilgiler ile haber alabiliriz ancak. ben artık vicdana gelebilelecekleri ihtimalinden de ümidi kestim. bu arada tus için açılan davalarda da bi çok kişi bireysel dava açmış bulunmaktaydılar ama kimisi davasını geri çekti kimisi süreçten sürekli haberdar ediyor. ben bu mesleğimizdeki kin ve bencilliği hiç anlayamıcam ama umut edip de kendimi de sıkıp üzemicem sizler de üzmeyin kendinizi bekleyelim bakalım neler olacak

belki diyorum umut ediyorum hani buralarda yazanlari gore gore amaan bana ne demezler diyorum :/ Gerçekten kotu bir durum arkadaslar hala harclik almak ne zamana kadar böyle devam edecegimizi bilmeden kulak kiriste beklemek... okuyorsunuz bunlari belli ama cok degerli saniyelerinizi harcayip bir cevap yazin lütfen
Başa dön
lorenz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 21, 2017 12:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

jumper yazmış:
lorenz yazmış:
jumper yazmış:

belki diyorum umut ediyorum hani buralarda yazanlari gore gore amaan bana ne demezler diyorum :/ Gerçekten kotu bir durum arkadaslar hala harclik almak ne zamana kadar böyle devam edecegimizi bilmeden kulak kiriste beklemek... okuyorsunuz bunlari belli ama cok degerli saniyelerinizi harcayip bir cevap yazin lütfen

ben de çalışmayı düşünmüyodum kasım ortası en kötü ihtimal açıklanır diye düşünüyodum. bu süreci ben ikinci sefer yaşıyorum ne kadar yıpratıcı oldugunu çok da iyi biliyorum. o yüzden bu yıl puanım ne gelirse gelsin tercih yapıcam en azından iş güç sahibi olurum dava açanmış bilgi verenmiş vermeyenmiş tekrar sınava girmek istersem bu süreci tekrar yaşamak istemiyorum, kendi kendilerine oynasınlar eşinip dursunlar. ben başlarda çok ılımlıydım belki niye dava açtınız niye süreci uzattınız gibi tepkilerle karşı karşıya kalmamak için böyle bi şey yapıyolardır diye düşünmüştüm ama sebep çok farklıymış. kimse kusura bakmasın ama umuyorum ki bu dava sonucunda çaresiz bi şekilde bu süreci bekleyen arkadaşlar o kritik sıralamalarda daha öne geçsinler
Başa dön
herahera
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 21, 2017 1:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Burda kimse kusura bakmasın ama ben bu kişilere istediğim hakaretide ederim istediğim şeyide söylerim bu sınava yaklaşık 5000 kişi girdiğini düşünürsek 4 5 kişinin açtığı davanın sonucu bu 5000 kişiyi etkiliyor bencilikten başka hiçbirşey değil bu benim çekindiğim şey hangi soruların davaya dahil olduğu belki sadece kendi menfaatlerine göre dava açıldı ve bundan dolayı bilgi paylaşmak istemiyolar
Başa dön
oooo
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 21, 2017 1:49 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kasım ortasi çok iyimser bi tahmin hocam .. moralinizi bozmak olasın ben duyunca bozuldu tuscularin sınavı bizden 2 hafta önce olmasına rağmen en erken 5-6 hafta diyorlar bizi düşünün artık. . Ben dusdata da yetkili bir kişiye de danıştim ne kadar bekliyecegiz yine 3-4 ay dedi .. bide bunun güvenlik soruşturması var ona hiç girmeyeyim .. Biz en iyi ihtimalle Mart nisan baslariz durum bu ..başlarda bende çok iyimserdim en kötü kasımda açıklanır diye ama bence aralık sonu ocak başı bu gidişle bulacak ...o dava açan arkadaslara diyecek hiç lafım kalmadı !
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız