Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Davacı : Ferhat MUSULLUOĞLU
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Davacı : Ferhat MUSULLUOĞLU
Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Wisdom
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Oca 18, 2018 7:03 am    Mesaj konusu: Davacı : Ferhat MUSULLUOĞLU Alıntıyla Cevap Gönder

Herkese merhaba.Ben dava açan kişilerden biri olan Ferhat MUSULLUOĞLU.Son zamanlarda hakkımda yapılan yorumlar ve süreç hakkındaki
bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak adına bi açıklama yapma gerekliliği doğmuştur.Öncelikle hepimiz için çok stresli ve
yıpratıcı bi süreç oldu sona yaklaştığımız şu günlerde herkese geçmiş olsun diyorum ve umarım hepimiz için hakkımızda hayırlısı neyse
onun olmasını diliyorum.
Bunca zaman yaşanan ve konuşulan şeyleri sayfalara sığdırmam elbetteki mümkün değil fakat elimden geldiğince çok fazla detaya girmeden
önemli bi kaç konuya açıklık getirmeye çalışacağım.
Sınav bittikten ve hatalı olduğu düşünülen sorular ortaya çıktıktan sonra dershanelerinde dava yoluna gitmeyeceğini öğrendik ve bireysel
olarak elimizden geleni yapmaya karar verdik.En başından beri tek amacımız : bu sorularla ve bu sınavla sağlanamayacağını düşündüğümüz
adaleti elimizden geldiğince sonuç aşamasında sağlamaktı.ortada azımsanamayacak kadar fazla şüpheli soru, kötü ve özensiz hazırlanmış bir
sınav vardı.bilenler bilir o dönemde bir çok arkadaşla geçen yıldaki aksaklıkları da göz önünde bulundurarak
daha hızlı ve en adil şekilde sonuca nasıl ulaşırız bunu tartıştık çeşitli sosyal medya platformlarında.süremiz 10 günle kısıtlıydı ve
acil bir şekilde birlik olup ,avukat bulup,itiraz edilecek sorulara kaynaklar hazırlayıp,işin maddi yönünü çözmek durumundaydık.
amaç en az kişiyle ( maddiyat azalsın , süreç kısalsın amacıyla) muhtelif olan 15 soruyu kapsayacak şekilde dava açacak kişileri belir-
lemekti.Neden 15 soru? çünkü madem bir dava açacağız en ufak şüphe duyulan her soru (kaynağı olmak suretiyle ) davaya dahil edilmesi
gerekir diye düşündük ve ortak bir fikre vardık.bu sorulardan 12 tanesini yanlış 1 i sini boş bıraktığım için ,adına dava açılacak
ilk kişinin ben olabileceğimi söyledim. ( raporların açıklanmasıyla beraber-bu hafta- protez 12.sorunun doğru olduğunu
cevaplar açıklandığında yanlış hatırladığımı bende sizler gibi öğrendim ). neden tüm sorulara açmadım peki ?
Bunu da altını çizerek söylüyorum : kişi kendi doğrularına yani menfaati olmayan bir soruya kendi aleyhinde dava açamaz.bana hala son
dönemlerde bile neden doğru yaptıklarıma dava açmadığımı soran kişiler var ne yazık ki.biraz olsun bilgi edinmek için çaba sarf eden
herkes zaten bu basit bilgiyi bilmeli diye düşünüyorum. davaların açıldığı dönemde ben ve mehmet ozan arkadaşıma ; "benim elimde
kaynağım yok ama bu sorum yanlış buna dava açmazsanız herhangi bir maddi yardımda bulunmayacağım","duruşma hangi mahkemede duruşmayı izlemek
istiyorum","bu soru benim doğru bu soruya dava açacaksanız para vermeyeceğim","niye dava açıyorsunuz benim bu sorularımın çoğu doğru
Allah belanızı versin" vb. türlü hakaretler türlü saçma tekliflere maruz kaldık.tüm bunlara rağmen biz kimseyi kırmadan yolumuza devam ettik.
bu süreçte birçok avukatla görüştük.geçen yılın davasını yürüten avukat (dusdata avukatı )ilk başta davayı kabul etmedi(geçen yıl çok fazla
üzerine gidilip sıkıntı yaşadığını söyleyerek).daha sonra davayı kabul etmek için bizim için astronomik olan bir maddiyat talebi oldu.
görüştüğümüz bir başka hukuk bürosu en az 15-20 kişinin dava açması şartıyla kişi başı 3000 lira net ücret talep etti.yine bir başka avukat
tek bir dava için 7500 lira talep etti.şuanda davayı yürüten avukat 3 dava için 14000 tek dava için 6000 lira ücret talep etti(referansla
ulaştığımız bir avukat kendisi).biz 15 sorunun hepsine dava açmak istediğimiz için şartlardan ötürü minimum 2 dava açmak zorundaydık.
sorularımızı karşılaştırdığımızda başta 15 soruyu tamamlayabilmek için 3 kişiyle dava açmak durumundaydık. daha sonra yeni arkadaşlar
katılıp iletişime geçtikçe dava sayısını 2 ye düşürmeyi başardık.ancak şöyle bir durum var ki 2 tane dava açmak için bile gereken parayı
karşılayacak durumda değildik.yüzlerce kişinin olduğu gruplardan ben dahil 22 kişi maddi olarak destek verebileceğimizi ifade ettik.
ancak 2 dava için gerekli para 10000 tl nin üzerinde ve bu rakamlar telaffuz edildikçe işler çirkinleşmeye başladı.yine türlü teklifler
yine saçma sapan sorular yine saçma sapan hakaretler ve para veren kişileri enayiymiş gibi gösteren söylemlerle uğraşmak zorunda kaldık.
itirazdan davaya doğru ilerleyen bu sürecin içerisinde en başından beri gruplarda aktif bir şekilde var olan oğuzhan beyle grup üzerinden iletişim kurduk.
bahsedildği gibi kendisiyle öncesinden hiçbir tanışıklığımız yoktur.sadece aynı ilde çalışmamdan ötürü ve ortak bir arkadaşımız olmasından
dolayı isim olarak bilidiğim birisiydi.
kendisi çocukluk arkadaşı olduğunu söylediği ankaradaki avukatın iletişim bilgileri olsun,davayla ilgili verdiği hukuki cevaplar olsun
kesin dava açmamız gerektiğini ifade eden topluluğu da bu şekilde yönlendiren bir kişiydi.kendisi de arkadaşı aracılığı ile ekstra bir
avukatlık ücreti ödemeden sadece harç paralarıyla dava açacağını kesin bir dille ifade etmişti.kendisinin hiçbir zaman bizden veya gruptaki
topluluktan herhangi bir maddiyat talebi olmadı.hal böyle olunca ben ve oğuzhan beyin yanlış sorularının tüm 15 soruyu da kapsadığını gördük.
tahmini 3000 kişinin girdiği bu sınavda sadece 18 kişiden ancak 3420 lira toplanabildi.iki dava için gerekli olan 10000 tl nin üzerinde
verilen rakamlar dolayısıyla oğuzhan beyin dava açacak olması ve yanlışları karşılaştırdığımızda tüm sorulara dava açabiliyor olmamız
bizim için can simidi oldu.bu sayede maddi kısmını bizim karşılayacağımız dava sayısı 1e düşmüş oldu.6000 tl nin 3420 tl sini 18 kişilik
gönüllü bir arkadaş grubumuz karşıladı.geriye kalan meblayı ise mehmet ozan hocam,orkun hocam,sultan hocam (her ne kadar isminin
belirtilmesini istemesede) ve ben karşıladık.olay sadece gönüllülük esasına dayanıyordu bu süreçte kimseden zorla bir para talebimiz
olmadı.bu arkadaşlara o dönemde ve hatta şuanda bile enayi gözüyle bakmak yerine herkesin teşekkür etmesi gerekir diye düşünüyorum.
ve ben o dar dönemde böyle bir adım attıkları için o arkadaşlara tekrardan teşekkür ediyorum.bu şekilde 2 dava açılmış tüm muallaklı
sorular kapsanmış oldu ( aksi ifade edilmediğinden ötürü biz 2 dava biliyormuşuz tabiki).zaten davayı son gün anca açabildik ve o gün
mesaimi bırakıp gerek maddiyatı çözmek,gerek kaynakları oluşturup dilekçe örneği hazırlamak,gerek vekalet işlemlerini halletmek gibi yoğun
bir programın içinde olduğum için ve oğuzhan beyinde herkesin bildiği gibi dava açacağını söylemesi ve telefonda yaptığımız görüşme
üzerine tekrar tekrar teyit etme gerekliliği duymadım.açılan dava her ne kadar benim adıma açılmış olsada tek sorumluluğu bana ait
olmayan en azından ben hariç 21 kişinin maddi destek vererek açtığı ve sorumluluğu hepimize ait olan bir davadır.davaya destek olan
arkadaşlar kendi doğrularının iptal olması ihtimaline rağmen çıkarlarını değil adaletli olanın peşine düşmüştür.nitekim bu iptaller
sebebiyle para vermiş olsada netleri düşen arkadaşlarımız olmuştur.biz bunu göze alarak adaletin peşine düştük.ama görüyorum ki bir çok
meslektaşım üzücü de olsa kendi çıkarlarını ön plana koyarak adaletli olanın peşinden gelme erdemini gösterememiştir.aksine
kendi çıkarlarına olmasını istekleri bu süreçte adaletin peşinde olan bu insanlara başta şahsım olmak üzere türlü beddualar hakaretler
iftiralar ,kendince sansürlenmiş küfürler edildi.

Ayrı bir grup ve bilgi vermek konusuna gelince; o dönem o gruplarda olanlar da hatırlayacaktır herhangi bir bilgi paylaşımında
bir anda alakalı alakasız yüzlerce mesaj atılıyordu ve bu da sağlıklı bilgi alışverişine engel oluyor tam tersine dezenformasyona
yol açan bir durum vardı. Bu dava için elini taşın altına koymuş insanlara ne sağlıklı bir bilgi akışı sağlanabiliyor ne de işimizi
kolaylaştıracak fikirler ortaya atılsada görülemiyordu. Dava açıldığı gün sonrasında da bu kişilerin hepsi 1 grupta toplandı ve bilgiler
1. ağızdan bu kişilere iletilmiş oldu. Her ne kadar "bunlar enayi" modunda konuşan hareket eden sözlü dahi olsa destek olmasını geçtim
üzerine köstek olan insanlar olup midemiz bulandırılsada bu grup dışına herhangi bir bilgi akışı olmayacak kararımızda olmadı. Gayette bilgi akışını
bir çok kez ben olmak üzere tüm grup üyeleri grup dışına taşıdı. Avukattan yeni bilgi geldiğinde grup içi ve dışında paylaşıldı. Bilgi akışı olmama kanısını
insanlarda oluşturan bürokrasinin ilerleyişi kaynaklı(dava açılması, dosya oluşturulması, ösymye tebligat, ösym savunması, diğer davaların belirlenmesi,
diğer davaların birleştirilmesi vs.) yeni gelişmelerin her gün değil en erken haftada 1 kez geliyor olması. Bize bilgi en erken haftada 1 kez gelirken gruplarda
her gün sorular soruluyor(aynı soru sabah, öğle, akşam farklı farklı kişilerden) yeni bişi yok denildiğindeyse dezenformasyon hakaret siz bizden bilgi saklıyorsunuz
söylemleri tonla yağıyordu. Bizzati ben direk bilgi verdiğimde yeni bilgi yok dediğimde sorgulanır, hakaret yer oldum. Ben kendim mesai saatlerimin yoğunluğu sebebiyle
akşam gelen mesajlara baktığımda yüzlerce mesajla karşılaşıyordum. Tüm gün mesai yapmış günün tüm yorgunluğuyla bu mesajların ne hepsini okuma nede
hepsine teker teker cevap verme imkanım vardı. Bu büyük gruplarda da çoğunlukla insanların dışarıdan duyum alıyor gibi ürettiği dedikodular, tamamen süreçten alakasız
verilen bilgiler, bizlere yağan hakaretler ve çoğunlukla da geyik muhabbeti dönüyordu.Gruptan dışarıya bilgi akışı başta ben olmak üzere herkes tarafından sağlanıyordu.
Bize biresyel olarak gelen insanlarıda eli boş göndermedik durumu ne aşamada olduğunu anlattık ve bunu da arkadaşlarına yaymalarını istedik. Bize bireysel olarak ulaşan
insanlar kendi arkadaşlarından bilgi sakladıysa, bilgi aldığı halde insanları yanlış bilgilendirdiyse, dezenformasyona sebep olduysa kusura bakmayın bu bizim değil
aldığı bilgiyi saklayan art niyetli şekilde çarpıtan bilgi almasına rağmen bunları paylaşmamakla kalmayıp bizi bilgi vermemekle suçlayan meslektaşlarımızın suçudur.
Benim dentdustaki üyelik tarihime(hatalı sorular açıklanmasının hemen sonrası) ve attığım mesaj sayısına bakarsanız bu platformu kullanmadığım
üyeliğimi de o dönem sadece birlikte hareket edelim demek için açtığım ortadadır. Zaten her gün onlarca tanımadığım kişiyle mesaj yoluyla, grup üzerinden, telefon aramalarıyla
uğraşıyordum. Şu durumda kullanmadığım bir platforma gelip yazabilmemde pek mümkün değildi. Ama bilgi verdiğimiz insanlar da bunu pekâla yapabilirlerdi! Bu süreçte en büyük
sıkıntılardan biri de adil bir sonuç elde etmek için açılan dava kendi çıkarlarına ters geldiği için (iptal durumunda net kaybı) alakasız dedikodular üretip kendini
bu ürettiği yalanlara inandıran ve bunları gerçekmiş gibi savunan ve anlatan insanlardı. Her gün bunlarla uğraşmanın ne demek olduğunu yaşamadan anlamanızda mümkün değil.
Süreç ilerlerken bana bir grup olduğu bu gruba gelip bilgi vermem yönünde bir davet oldu. Benim cevabım beklenmeden gruba alındım.Bunada ters bir reaksiyon vermedim.
Art niyetli olmadığımızın bilgi saklamadığımızın
da kanıtıdır sanırım bu. Gruba bilgi vermemle beraber türlü hakaretler, sorgulamalar, dalga geçmeler, saçma sapan ithamlarla karşılaştım. Neden bu gruba bilgi verilmiyor bu gruptan
bilgi saklanıyor denildi. Bizim, davet edilmemle haberdar olduğumuz bir gruba nasıl bilgi verebileceğimiz gibi basit bir mantık dahi kurulamadı.Öyle ki davayı açan beni bu da dosya nosu
diyerek paylaşmama rağmen artık ne niyetle yapıldıysa benden kanıt istendi, verdiğim bilgi için delil istendi ve güvensizlik ortamı sağlanmaya çalışıldı. Yeni bilgi geldi
bilgi ben veya diğer arkadaşlar aracılığıyla bu gruba ulaştırıldı ama yine de neden birebir açıklanmıyor dendi yine hakaretler yine saçma sapan şeyler.
Dershaneyle çıkar ilişkim olduğu iddia edilecek boyutlara vardı durum ki hayatımda sorulara referans sağlayan dershaneye gitmişliğim dersine girmişliğim veya
iletişim kurmuşluğumda yoktur. Yani anlayacağınız amaç hiç bir zaman üzüm yemek olmadı bağcıyı dövmek amaçlandı çoğunlukla. Nitekim beni ve bak bana bunları söylüyorlar
dediğimde inanamayıp gruba alınmasını gözleriyle görmeden bir hekime yakışmayacağını düşündüğü bu söylemlere inanmayacığını söyleyen mehmet ozan arkadaşımla beraber
bu gruptanda çıkarıldık. Sonrasında davet edilerek alındığım bu gruptan özelden ulaşıp bizi anlayan o grupta çok fazla art niyetli insan olduğunu söyleyip sabrımız için
teşekkür eden insanlarda oldu. Burdan o insanlara anlayışları için teşekkür ediyorum.

Peki dava neden bu kadar uzadı? Bu platform üzerinden bir çok kişi davayı kasten bizim uzattığımız yönünde söylemlerde bulunmuşlar.Şöyle bir durum var ki davanın uzaması
herkesten öte direk bana zararı olan tecil süremin bitiş tarihi yakın olması nedeniyle direk beni riske eden bir durum. Böyle bir ortamda bu kadar emek verip,
hakarete uğrayıp, acı çektiğim bir süreçte davanın uzaması değil hızlanması için uğraştık. Durumumuzu bunca insanın bu sınav nedeniyle mağdur olduğunu çeşitli yerlere
iletmeye çalıştık/ilettik.Avukatın direk ilettiklerini anlatayım. Bu davalar normal bir dava gibi ilerlemiyor. Bir çok prosedür var ve bu prosedürel beklemeler zaman
kayıplarının bir sebebi. Diğer bir sebep ise 10 günlük resmi süreç sonrası(bilmeyenler için sınavlara alakasız zamanlarda dava açılmaması için 10 gün süre tanıyan bir
yönetmelik sözkonusu) açılan davalar ve bu davaların birleştirilmek için(yine bilmeyenler için dava konusu aynı sınav olunca mahkeme ösym ile iletişime geçip dosyaları birleştiriyor)
aynı aşamaya gelmesi beklendi ki bu da hatırı sayılır bir zaman kaybına yol açtı. Ancak bunu kimse sorun etmedi ama suçlu yine belli başlı sayıda sorulara dava açıp bireysel
çıkarlarını korumaya çalışmak yerine zararımıza sonuçlanma ihtimali dahi olsa kapsamlı bir şekilde şüpheli(kaynak sağlanma şartıyla) tüm sorulara dava açmaya çalışan biz
olduk. Kimsenin dava açmasına bir şey demiyorum dava açmak kişinin kanuni hakkıdır ve buna saygı duymak zorundayız. Nitekim diğer davacılar hakkında en ufak kötü bir söylemimizde
olmadı. Ancak diğer hiç bir davacı bize itham edilen şeylerle suçlanmadı, hakaretlere maruz kalmadı. Biz kapsamlı bir davayla herkes için adalet ararken çıkarcılıkla vs.
bir sürü saçma sapan şeyle suçlanırken, diğer bireysel olarak dava açmış davacı arkadaşlara en ufak bir şey söylenmedi. Diğer dava sahiplerine kendi soruları için dava açan
insanlara da kimse çıkarcı şöyle böyle deyip hakaret etmedi. Bunun nedeni bence kapsamlı bir davanın adaletli bir sonucun bir takım meslektaşlarımızın çıkarlarına
ters(çok sayıda net kaybı) düşmesi ve çıkarlarının o kişiler için adaletten daha ağır basmasıdır. Bize edilen onca hakarete karalamaya rağmen konuştuğumuz her kişi ve gruba
saygı çerçevesini aşmadan cevaplar verdik. Ha bize bu şekilde yaklaşılmadı ama yine de hekim olarak yetiştirilmiş bunun bilincinde olan bizler üslubumuzu bozmadık.

Gelelim diğer davalara. Diğer davaların süreci nasıl etkilediğini yukarıda az çok anlattım. Diğer davacılardan sadece birini biliyorduk ki o davada swinglock için açılmış
davaydı. Daha sonra davet edildiğim grupta bir diğer davacının ismi geçti. Bu grupta bizler tü kaka iken ankara dışında dava açmış(gecikme için sebeplerden bir başkası) ve o ana
kadar davasıyla ilgilenmediği söylenen o arkadaş aman incinmesin aman üzerine gitmeyin aman güzel güzel konuşalım çok hassas denerek el üstünde tutuluyordu. Bu grupça
kendisine davan geriden seyrediyor vs. baskı kurularak davası geri çektirildi. Bu dava geri çekme durumu da tabiki de kendisiyle hiç iletişime geçmemiş o ana kadar bu
kişiden haberi olmayan bizlerin üzerine atılmış durumda. Tabi biz şahsi çıkarlarımızın değil zararımıza olma ihtimali de olsa adalet arıyoruz bireysel çıkarlarımızı düşünmeyip
iyi niyetli hareket ediyoruz ya günah keçisi olmayı hakettik. Bu davayı bizim geri çektirdiğimiz söyleniyor; hekimlik sıfatlarına sahip olan bir insan bu kadar kolay yalan
söylememeli bu kadar kolay insaların hakkına girmemeli. Dosyaların elimize gelmeye başlamasıyla diğer 2 davacıdan daha haberdar olduk. Birinin ismi var diğerinin ise yok. İsmi
olan davacı arkadaşın da davasını geri çektiği bilgisi geldi. Kendisinin ne şartla nasıl ve neden davasını geri çektiğini bilmiyoruz tabi ki. Bu da bizim üzerimize bir suç
olarak atılmasın diye burdan açıkça söylemek ihtiyacı hissediyorum. Geri çekilen davalara ne bir müdahalemiz oldu ne de davacılarla iletişime geçme şansımız oldu.
Sürecin bu kadar uzamasının bir diğer sebebide tek soru için açılmış swinglock davasına yanlış bilirkişi atanması buna takiben ösymnin itirazı ve yeni bir bilirkişinin atanmasıdır.
Ama isyan edilmesi gereken onca kurum onca saçmalık varken davacılardan birtek bana isyan edilir oldu.Çünkü birilerinin çıkarlarına ters düşüyordu.

Peki şuan ne durumdayız ? Raporların açıklanmasıyla beraber talihsiz bir durum yaşadık.Yazımın başında anlattığım Oğuzhan beyin dava açmadığını öğrenmiş olduk.Hiçbirimizin beklemediği
hepimzi hayal kırıklığına sürükleyen bir durum oldu. Şuana kadar dava açılan sorulardan ösym iptalleri dışında diaket ve renk sorusu iptal olmuş durumda.Ayrıca swinglock sorusuda iptal edilmiş durumda.
İptal edilmeyeceği düşünülen bu iki soruyu iptal ettirmiş olmamız bizim için bi başarıdır.Sadece bugün bile onlarca mesaj ve bilmediğim numaralardan çağrılar aldım.kimisi itiraz etmemi kimisi ise etmememi istiyor.Bu benim tek başıma vereceğim
bir karar değil.Ancak bu kişilerin söylemlerini dikkate alıp onların fikirleriyle hareket edecek değilim.Bu karar elini taşın altına koyup bu davanın açılmasına katkı sağlayan
kişilerin vereceği bir karar olacaktır.Şuan itibariyle soruların herhangi birine itiraz etmişliğimiz yoktur etmeyeceğizde.Sadece itiraz süresinin bitmesini bekliyoruz ondan sonra kısa
bir süre içinde de (avukatın dediğine göre bir kaç gün) karar verilecek.Yine son konuşmalarımızda avukatın da söylediğine göre birleşmiş davalar için ayrı ayrı değil tek bir karar
çıkacaktır.Bu arada itiraz süreci tüm raporlar tebliğ edildikten sonra başladığı için burda baz alınan başlangıç tarihi geçen hafta cuma günüdür.Ve avukatla yaptığım son görüşmelerde
bu itiraz süresinin söylendiği gibi 3 değil yeni değişikliklerle 7 gün olduğunu ,hatta başka bir kanunda da aynı durum için geçerli olmak kaydıyla 14 gün olarak geçtiğini söyledi.Yani
ortada kanuni bir belirsizlik söz konusu.İki farklı kanunda iki farklı zamandan bahsediliyor (7 ve 14 gün ).Bu konuda insiyatif mahkemenin, maalesef biz müdahil olamıyoruz.

Peki bizim hiç mi hatamız olmadı? Bizimde hatalarımız oldu tabiki.En başından beri iyi niyetli olarak adaleti kovalamak en büyük hatamız oldu.Yakın çevremde sınava girmiş arkadaşlarımla
konuştuğumda ortodonti sorularının çok zorlama olduğu iptal olmayacağı düşüncemizde hemfikirdik.Buna rağmen kimse mağdur olmasın diye,iptal olmayacağını bile bile kimsenin içinde
şüphe kalmaması için bu sorularıda davaya dahil etmek hatamız oldu.Kendi şahsi çıkarımızı değil adaletli olanın peşine düşmemiz hatamız oldu.Meslektaşlarımızın hepsinin kendi kişisel
çıkarı değil adaletli olanın peşine düşmemizi takdir edeceğini düşünmemiz hatamız oldu.Bize takınılan tavır ve kullanılan üslubun aynısıyla kişilere cevap vermememiz , o seviyeye inememiş
olmamız hatamız oldu.Her ne kadar bir grup olarak yola çıkmış olsakta nihayetinde tüm sorumluluğun tek bir kişiye yükleneceğini öngöremememiz hatamız oldu.Sonuç ne olursa olsun herkesi
herkesi memnun edemeyeceğimizi öğrenmiş olduk.Geçen yılki avukatın davayı almak istememesinin sebebini ,dava için neden astronomik bir rakam talep ettiğini acı bir şekilde
öğrenmiş olduk.Çünkü çekilecek gibi değilmişsiniz gerçekten.

Gerek forumda hakkımda açılan başlıklar ve altına hakkımda yazılan postlar olsun gerekse grup konuşmalarında edilen
harakretler olsun kabul edilebilir olmaktan çıkmıştır.Bugüne kadar birçok hakarete göz yummama ve üslubumu bozmamama rağmen bu çirkin
saldırı sistematik ve artan bir dozajla devam etmiştir.Tek tek bu kişilere cevap vererek kendi ahlaki değerlerimden ödün vermeyeceğim.
Ama tabi bu hakaretlerinde hiç birinin altında kalacak değilim.Benim alnım açık.İsnat edilen hiçbir suçlamayı kabul etmiyorum ve
bu suçlamaları yapanlardan da iddalarını ispat etmelerini bekliyorum.

Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Oca 18, 2018 7:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sonunda çıkıp bir açıklama yaptığınız için gerçekten çok teşekkür ederiz. Ben tek bir soru soracağım. İtiraz süreci tus davasında da 3 iş günüydü. Swinglock davasında da 3 iş günü sürdü. Bir arkadaşımız bimere yazmıştı onun cevabında da itiraz süresi 3 iş günü yazıyordu. Ayrıca idare kanununda da itira z süresi 3 iş günü yazıyor. Bu durumda 7 iş gününü mü bekleyelim yoksa itiraz süreci aslında bitti de avukatınızın bir bilgisi olmuyor olabilir mi. Bu itiraz kısmını ben çok araştırdım ve bütün tus davalarında 3iş günü sürmüş. Eğer pazartesi başlattılarsa bugün bitmiştir değil mi
Başa dön
dtdtf
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Oca 18, 2018 7:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben yine Ferhat Bey in avukatlığını yapayım.
Şu kısım sorunuza cevap olmalı aslında.

"Şuan itibariyle soruların herhangi birine itiraz etmişliğimiz yoktur etmeyeceğizde.Sadece itiraz süresinin bitmesini bekliyoruz ondan sonra kısa
bir süre içinde de (avukatın dediğine göre bir kaç gün) karar verilecek.Yine son konuşmalarımızda avukatın da söylediğine göre birleşmiş davalar için ayrı ayrı değil tek bir karar
çıkacaktır.Bu arada itiraz süreci tüm raporlar tebliğ edildikten sonra başladığı için burda baz alınan başlangıç tarihi geçen hafta cuma günüdür.Ve avukatla yaptığım son görüşmelerde
bu itiraz süresinin söylendiği gibi 3 değil yeni değişikliklerle 7 gün olduğunu ,hatta başka bir kanunda da aynı durum için geçerli olmak kaydıyla 14 gün olarak geçtiğini söyledi.Yani
ortada kanuni bir belirsizlik söz konusu.İki farklı kanunda iki farklı zamandan bahsediliyor (7 ve 14 gün ).Bu konuda insiyatif mahkemenin, maalesef biz müdahil olamıyoruz. "
Başa dön
cemsbond
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Oca 18, 2018 7:58 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

"Bize bireysel olarak ulaşan insanlar kendi arkadaşlarından bilgi sakladıysa, bilgi aldığı halde insanları yanlış bilgilendirdiyse, dezenformasyona sebep olduysa kusura bakmayın bu bizim değil aldığı bilgiyi saklayan art niyetli şekilde çarpıtan bilgi almasına rağmen bunları paylaşmamakla kalmayıp bizi bilgi vermemekle suçlayan meslektaşlarımızın suçudur." diyorsunuz.

Hocam tüm bunların olmaması için yapacağınız çok basit birşeydi aslında. Dava sürecine dair Facebook veya buradan en azından 2 haftaya bir direk şahsınız tarafından yapılan bir açıklama o kadar. Şunu yapsaydınız bu makale gibi yazıyı yazma ihtiyacı da hissetmeyecektiniz.
Başa dön
Turuncu6969
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Oca 18, 2018 8:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ferhat Hocam bizim sıkıntımızda en başindan beri sizden yada sizin bilgi verdiklerinizden haberdar olamayisimizdi.
Kafalarda donen soru ;Neden bilgi vermekten kaciniliyor seklindeydi.
Sizin bu yazinizi bekledik nezamandir.
Size hakaret edenler icin soyleyecek bir sey yok, cunku su bilgiden yoksun ve bilgi kirliligi icinde gecen surecte kimin neler yasadigini bilemiyorum.
Oguzhan beyin yaptigi sey sizin icin sarsici olsada sizin yorumlariniz olmadan bizim icin bu ortamda daha sansasyonel oldu ve daha sert karsilandi.

Sag duyunuz, emeginiz ve sabriniz icin candan tesekkur ediyorum.

En son Turuncu6969 tarafından Prş Oca 18, 2018 8:43 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
lorenz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Oca 18, 2018 8:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

öncelikle buraya açıklama yapmakla olması gereken dogru bişeyi yaptıgınızı söylemek istiyorum, bunu öncesinde dtdtf ile de konuşmuştuk. belki bu gruptan dısarı bilgi akışı olmasın ya da para vermeyen giremez diye siz dememiş olabilirsiniz ama türlü alınganlıklarla şimdiye kadar fazlasıyla yanlışların da var oldugunu görmenizi istirham edicem sizden.şimdi burda uzun uzadıya yazılan bi çok şeyin artık aslında bir anlamı yok dogrular yanlışlar herşey birbirine karıştı. aylar öncesinde grubu farkedip girmek isteyene parayla alıyoruz kardeşim gibi bir durum ile karşılaşan mı dersiniz aylarca bilgi alamayıp sonun da o gruptan birine ulaşıp bilgi vermesini rica etmemiz neticesinde anlamlı haberlere ulaştıgımız mı dersiniz ve daha bir çok olay bunlar artık çok geride kaldı ortada var olan yanlışlar ve alınganlıklar söz konusu anladıgım kadarıyla ama 4 ay da geçmiş olmasına ragmen bu acıklamayı yaptıgınızdan ötürü sizi tebrik ederim. o gruptakilere en başta enayi vs gibi ithamlar bir kaç kişi dışında bu sınava giren birçok kişiyi de cezalandırmayı gerektirecek bir durum degildi. en basta 18 kişiden toplanan 3ooo küsür lira ise bu kadar problemin sebebi gerçekten cok yazık üzücü. dava sorumlulugunu almakla iyi bir şey yapmaya çalışmıssınız ama gerisi o kadar karmaşık ki akıl sır erdiremiyorum. o davadan yarar saglamayacak var ailevi problemi olan yeni mezun olan size 100 lira bile gönderemeyecek durumda insanlar vardı neden bunca zaman 4 ay boyunca saglıklı bilgi akışı saglanmayarak onlar da cezalandırıldı hak bu mudur. hak adalet bu degildir hak parayla olmaz vicdanla olur adalet duygusu vicdanla olur dürüstlükle olur. amacım sizinle tartışmak degil, yanlış anlaşılmasın yazdıklarım ama olayların buraya gelmesinde herkesin payı var sizin de. keşke hiç böyle şeyler olmasa siz de zor durumlarla karşı karşıya kalmasaydınız. tekrardan teşekkür ediyorum açıklamanız için
Başa dön
Karas
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Oca 18, 2018 8:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ferhat beyin kurduğu dava grubuna 19 eylülde katılmış olmama rağmen o tarihten bugüne kadar hiçbir bilgi paylaşımı olmamamış hiçbir bilgi kirliğiliğini düzeltmemiştir.
Aralık ayında kurulup davet edilip katıldığını söylediği grupta 3 ayda oluşan bilgi kirliliği artık herkesi isyan noktasına getirdiği için dava dosyasının fotoğrafı istenmiş kendisi alınganlık edip yalan mı söylüyorum ben size diyince asla öyle bir şey olmadığı söylenmiş fakat bir türlü ikna olmamış fotoğrafları paylaşmayı reddetmiştir. Bu tavır bunca zaman işsiz, parasız, psikolojisi bozulmuş şekilde evlerinde beklemek zorunda kalan meslektaşlarımızı rahatlatmak varken daha da kaosa sürüklemiştir. Ayrıca bu grupta kendisine hakaret içeren herhangi bir söz söylenmemiştir. Bu şekilde bu kadar insanı zan altında bırakmak büyük bir insafsızlıktır.
Davasını takip etmeyen kişinin davasını geri çekmesine gelince, kendisine tekrar hangi sorulara dava açtığı sorulmuş, kendisi değil arkadaşı cevap vermiş, verdiği cevapta ferhat beyin gruba ilk dahil olduğunda söylediğinden daha az sayıda soru numarası söylemiş, bu kişiye neden az soru var diye sorulunca grupta cevap vermemiş, Oğuzhan beyin açmadığı eksik soruların dahil olduğu bu davanın geri çekilmesinin önüne geçebilecekken geçmemiştir. Bu durum ve oğuzhan beyin dava açmadığı ortaya çıkınca ayrıca yine bu grupta da dava ile ilgili başka bir bilgi paylaşımı da olmayınca grupta olmasının anlamını yitirdiği düşünülüp gruptan çıkarılmıştır.
Kendisi swing lock davası bilirkişinin yanlış atanmasından sürecin uzadığını söylemesine rağmen kendi davasında endodonti sorularına bilirkişiler 15 Aralık tarihinde atanmıştır.
Bence bu konudan gerçekten çıkarmamız gereken dersler ise dava açan kişi hiç kimse herhangi bir şey sormasa dahi sınava giren herkesin görebileceği bir platformdan şeffaf olarak dava dosyalarını paylaşmalı, düzenli olarak gelişme olmasa da bilgi vermeli, dezenformasyona mahal vermemeli, bir takım kişilerin düşüncesizce tavırlarına tolerans gösterebilmeli onlara kızıp, diğer herkese tavır almamalı, bunu başaramayacak hassaslıkta ise bu işe hiç dahil olmamalıdır.
Başa dön
chordatympani
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Oca 18, 2018 8:57 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sadece swing lock davası ile ilgili birşey söylemek istiyorum.süreci uzattığını söylemiş de Ferhat bey.benim davamda bilirkişiler yanlış atandı ve sonrasında yeniden atandı.şunu sormak istiyorum Ferhat bey sizin davanızda bilirkişilerin kaç kere atandığını söyler misiniz.attığınız belgelerde hepsi mevcut.hatta 15 Aralık tarihinde endodontiden bilirkişinin itiraz sonucunda değiştiği ve Ankara üniversitesinden bir hocanın atandığını bilmiyor musunuz?diğer söylediklerinizde haklı olabilirsiniz ama bu konuda maalesef yanılıyorsunuz

En son chordatympani tarafından Prş Oca 18, 2018 11:12 pm tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
dentlondon
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Oca 18, 2018 9:14 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sonuç ?
Başa dön
Bristol
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Oca 18, 2018 9:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaş günah çıkarmaya gelmiş. Gelişmelerin bu siteden takip edildiğini biliyorsun. Bunu ilk gün yapsan şu şu kişiyle şu sorulara dava açtık gelişmeleri bu başlık altından taki edebilirsiniz demek çok mu zor geldi? Sürecin sonuna gelince mi aklına geldi? Bencil ve umursamaz davrandın bu günleri kimse unutmaz
Başa dön
dentlondon
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Oca 18, 2018 9:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Acı olan ise yanlış olan ve iptal edilmeyen en az 3-4 soru daha var ve bu sıralamayı çok etkiler. Ama hak yenildi bu senede. Bunun suçlusu tıpta uzmanlık kurulunda olan doçent prof dişhekimi hocalardır. Soru sormayı bilmeyen yada bilerek çelişkili soru yazanları yüce Allaha havale ediyorum. Bu bilgisiz hocalar anca amerika avrupa daki hocalrın çalışmalarını papağan gibi ezberlerler . Bir alet üretemezler buluş yapamazlar. Papağanlar ordusu ... ( hakıyla işini yapan bilim hocalarımızda var ama sayıları az )
Başa dön
dentlondon
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Oca 18, 2018 9:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu arada avukatlarda az değilmiş çok paragözler . Kliniğe geldimi bizde iteleyelim Smile
Başa dön
emrah8
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Oca 18, 2018 9:35 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İlk kez yorum yapıyorum bir çok kişi gibi hayatımın akışını çok önemli derecede etkileyecek bi sonuç. İşime gelmesede dava açmanıza saygı duyuyor hatta cesaret ve azminizden dolayı kutluyorum. Ancak bu süreç hakkında hiçbirşekilde bilgi alamadığım için, sorumlu olan herkesten, iyi niyetli olsanız bile bilgiye erişebilme özgürlüğümü engellediğiniz için hakkımı helal etmiyorum.
Başa dön
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Oca 18, 2018 9:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şuan yani biz en iyi ihtimal bir hafta kötü ihtimal ise en az iki hafta bekleyeceğiz. Benim anlamadığım bu yasa bitek dus davası için mi geçerli. Eminim ben tus davasında itiraz süresi 3 gündü. Şuan acaba öteki davacının itirazları mı bekleniyor
Başa dön
Viya
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Oca 18, 2018 9:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ferhat bey açıklamanız için teşekkür ediyorum. Adalet için uğraştığınızı söylüyorsunuz. Ben de 4 aydır adaletten başka bir şey dilemiyorum. Düşüncelerim davaya maddi destek olanlarla aynı yönde doğru sorumun gitmesi gerekiyorsa gitmeli. Ben bu süreçte maddi destekte bulunmadım ve hiçbir iletişime geçmedim diye hiçbir hakkım yok mudur? Telefonumla ilgili bir sorun yüzünden vatsap grubunda yoktum ve bu siteden başka bilgi kaynağım yoktu. 4 ay nasıl bir bilinmezlik içinde geçti siz de bunu bilemezsiniz. Artık öyle bir hale geliyorsunuzki bu sitede yazılanlar tek çareniz oluyor. Günde 50 kere siteyi yeniliyorum. Her sınav açıklanabilir dendiğinde umutlanıp osym sitesinde link kovalıyorum. Bir keresinde 19 link aktifti ama açıklanmadı. Kim bilir daha dava ne aşamadaydı... Emeğinize saygı duyuyorum fakat size veya gruba ulaşamayan davaya ortak olmayan insanları yargıladığınızı düşünüyorum. Gerçek iyilik herkese merhamet edebilmekten geçiyor bence. İstediğimiz adalet dogrusuyla yanlışıyla herkesi kapsıyor sonuçta. Keşke ne zaman güvenebileceğimizi ne zaman temkinli olabileceğimizi ne zaman uyanık olmamız gerektiğini bilebilseydik. Bu düzen içinde adalete inanmak çocukça geliyor artık.
Başa dön
Hugoo
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Oca 18, 2018 9:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Viya yazmış:
Ferhat bey açıklamanız için teşekkür ediyorum. Adalet için uğraştığınızı söylüyorsunuz. Ben de 4 aydır adaletten başka bir şey dilemiyorum. Düşüncelerim davaya maddi destek olanlarla aynı yönde doğru sorumun gitmesi gerekiyorsa gitmeli. Ben bu süreçte maddi destekte bulunmadım ve hiçbir iletişime geçmedim diye hiçbir hakkım yok mudur? Telefonumla ilgili bir sorun yüzünden vatsap grubunda yoktum ve bu siteden başka bilgi kaynağım yoktu. 4 ay nasıl bir bilinmezlik içinde geçti siz de bunu bilemezsiniz. Artık öyle bir hale geliyorsunuzki bu sitede yazılanlar tek çareniz oluyor. Günde 50 kere siteyi yeniliyorum. Her sınav açıklanabilir dendiğinde umutlanıp osym sitesinde link kovalıyorum. Bir keresinde 19 link aktifti ama açıklanmadı. Kim bilir daha dava ne aşamadaydı... Emeğinize saygı duyuyorum fakat size veya gruba ulaşamayan davaya ortak olmayan insanları yargıladığınızı düşünüyorum. Gerçek iyilik herkese merhamet edebilmekten geçiyor bence. İstediğimiz adalet dogrusuyla yanlışıyla herkesi kapsıyor sonuçta. Keşke ne zaman güvenebileceğimizi ne zaman temkinli olabileceğimizi ne zaman uyanık olmamız gerektiğini bilebilseydik. Bu düzen içinde adalete inanmak çocukça geliyor artık.
+1
Başa dön
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Oca 18, 2018 10:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

EĞER FERHAT BEY VEYA ARKADAŞLARI VEYA AVUKATI BELKİ OKUR DİYE BÜYÜK PUNTOLARLA YAZIYORUM. SWİNGLOCK SORUSUNA DAVA AÇAN TURHAN BEY BİLİRKİŞİ RAPORLARINI SALI ELDEN ALDI. CUMA GÜNÜ MAHKEME KARARINI VERDİ PAZARTESİ İSTE GEREKÇELİ KARARINI YAZDI. AYNI DAVA AYNI İDARİ MAHKEME DEĞİL Mİ BU DAVALAR. Bİ SORUDA İTİRAZ SÜRECİ 3 GÜNKEN NEDEN DİĞERLERİ İÇİN BİR YADA İKİ HAFTA. TURHAN BEY İLE BİR İLETİŞİME GEÇSENİZ. İKİ AVUKAT BİR GÖRÜŞSE. BELKİ İTİRAZIMIZ BULUNMAMAKTADIR GİBİ BİR YAZI BEKLİYODUR MAHKEMEDE. çünkü ortada uyuşmayan bir durum var. Bir dava sonuçlanırken ötekindeki itiraz süresi kaç gün bilmiyoruz saçma bir durum belki de cidden davacının bişey yapması gerekiyor. Sorulars itirazımız yoktur diye beyan etmesi gerekiyor. Eğer öyleyse nolur iki hafta daha hiç birimiz beklemeyelim artık herkes çok yıprandı. Tek yapılacak şey iki avukatın birbirine bunu sorması. Chorda tympani senin davanda itiraz süresi nasıl 3 gün oldu ve sonuçlandı sen veya avukatın rapora itirazımız yoktur diye belirttiniz mi eğer öyleyse ferhat bey de yapar bunu. Bide tabi 3. Davacı arkadaş da okuyorsa allah aşkına bir gün bile artık bizim için değerli. Ocağın ortasını geçtik nolursunuz sağlıklı bilgiler alın. Mahkeme şu güne kadar itiraz edebilirsiniz gibi bişey nası demez aklım almıyor benim. Davacılara bunu belirtmesi gerekmiyor mu
Başa dön
Dentmrmrt
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Oca 18, 2018 10:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Öncelikle 4 ay sonra verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
Her gün gruplardan şuradan buradan yazanlara cevap vermek gibi şeylerle uğraşmanıza gerek yoktu zaten . Arkadaşlar yoğun olduğum için diğer iletişim kaynaklarından tek tek açıklama yapamıyorum gelişme oldukça burada yazacağım diyerek bugün yaptığınız gibi bir başlık açıp arkadaşlar şimdi şu durumdayız diye kısa bir bilgi verebilirdiniz. Bu kaç dakikanızı alırdı ?
Ayrıca adaletsiz olan sınav sizinle çok mu adaletli oldu? Bu düşüncede misiniz? Kendiniz yazmışsınız orto sorularının çok zorlama olduğunu bile bile dava açtık diye. Bu mu adalet anlayışı? Sipariş üzerine soru iptali...
Sınav en başından 1 adaletsizse siz bunu 5 e katladınız. Ha dersinizki bilirkişi kararı bu bilirkişi adaleti temsil ediyor. Sucladıgınız bu yıl sınav hazırlayanlarda bilirkişi olabilirdi. Ki swinglock sorusunda adaleti gördük önce cevap değişti sonra iptal oldu . Bir dava daha açılsa ilk şıkka geri dönecek soru . Ya da 7 yaş sorusuna bakalım sonuç çok mu adil? İptal olanlara bakıyoruz renk sorusu ve diaket. Sonuç olarak siz sadece kendi adaletinizi yarattınız .Hadi bu da hukuki hakkınız ama keşke baştan bilgilendirme yapsaydınız da bizler de her gün yeni bilgi kirliliğine uyanmasaydık ve bu kadar sitemkar olmasaydık.
Başa dön
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Oca 18, 2018 10:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Belki taa en başından arada bir de olsa bilgi verilse süreci hızlandırmak için yardımcı olunabilirdi. 2015te bi buçuk ayda bitmiş bir davadan bahsediyoruz. 4 ayı geçti hala açıklanmadı 4 AY Ya daha açıklandıktan sonra da bir 3 ay ortalama bekleyeceğiz. Üstelik şuan kimse neyi beklediğini bile bilmiyor. Bilinmeyen bir dava daha var. Orda neler iptal oldu bilmiyoruz. Ne kadar daha bekleyeceğiz bilmiyoruz. Siz ve arkadaşlarınız ara ara bilgi aldığı için bu süreç sizin için daha kolay geçmiştir emin olun. Aranmışsınız düzenli bi işiniz maaşınız var. Bu sene atama taa aralık sonunda açıldı bi çok insan da atanamadı. Eylül ekim kasım aralık o süreçte beklediler sadece beklediler. Özel sektörde kimse geçici süre gelecek yada dus bekleyen birine iş vermiyor. Maddi durumu iyi olan var kötü olan var. Bu sınavın sonucuna göre düzenini kurup evlenecek olan var. Belki ailesinin tek geçim kaynağı olan insanlar var. Evli bireyler var. Gerçekten hiç kolay değil kimse bizi anlamıyor. 4 ay ya az mı biri sorduğunda verdiğimiz tek cevap bilmiyoruö. Buraya yazılan en ufak birşey bize umut oluyor. İnsanlar dava bu hafta açıklanır beklerken şimdi en az iki hafta daha olduğunu öğreniyoruz hiç kolay değil bunu kabullenmek
Başa dön
Dtbuggg1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Oca 18, 2018 10:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Evet belki çok yoğundunuz vaktiniz yoktu herkes sizi darladı hakaret etti vs bilgi verilemedi. Ama bi grup olarak açtık diyosunuz biri bile mi merak edip bu foruma girmedi. Ama tabi girmez emin olun davayla ilgili bilgim olsa ben de girmem. Ama günde 100 kere giriyorum 4 aydır. Neden çünkü kafamı meşgul edecek bi işim yok. Günümü geçireceğim bir mesleğim yok. Allahım inşallah bir gün bu yaşadığımız ruh halini sizlere de yaşatır da en azından o an aklınızdan bi bu durumlar geçer.Beddua etmiyorum kötü bişey olsun istemiyorum ben yalnızca ilahi adalete inanırım ve insan yaşattığı şeyi yaşamadan ölmezmiş bunu bilirim. Çok mu zordu ya ayda bir girip bilgi verseydiniz.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız