Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - uzmanlık,2016,2018 dus vs
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

uzmanlık,2016,2018 dus vs

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
p53geni
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Oca 16, 2018 11:00 pm    Mesaj konusu: uzmanlık,2016,2018 dus vs Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar herkese merhaba.şimdi herkes açıklanacak mı açıklandıktan sonra tercih derdinde olacak.araya giriyorum:)ama benim durumumda olanlar var mıdır?şimdi hala motivasyonları var mıdır?birbirimize yardımcı olabilir miyiz onu merak ettiğim için konuyu açtım?2015 mezunuyum.mezuniyetten sonra bi sene dersaneye de gidip 2016 dus için çalıştım.o bir sene çok ciddi çalıştım şubattan 8 saatle başlayarak son 3 ay 14 saat.fakat sonuç iyi olmadı yerleşemedim.sonrasında zaten moral bozukluğu ve motivasyonu tamamen kaybetme.bi buçuk senedir de özel sektörde çalışıyuorum,devlete atanamıyoruz malum(4 kere heryere giderimi işaretledim),kendi muaynehanemizi açacak maddiyatımız da yok ki olsa bile İzmirde tutunabilecek miyim bilemiyorum?özel sektörde başkasının yanında çalışmayı da hastaların para verdim ben muhabbetinden,patronun ciro muhabbetinden dolayı sevmiyorum..zaten hayalim uzmanlıktı fakat kendimi tekrar motive edip çalışmaıyorum,çalışsam bile yine olmayacak süreç uzayacak yine hüsran olacak gibi geliyor..tekrar motivasyonumuzu kazanmak için ne yapabiliriz?özelde çalışarak dus kazanılır mı?benimle aynı şeyleri yaşayan arkadaşlar varsa paylaşımımız birbirimize belki motivasyon olur:) [/b]
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
dentlondon
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Oca 16, 2018 11:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Özel mesaj at . Aynı durumdayız
Başa dön
elavator
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Oca 17, 2018 1:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Neden olmadı acaba🤔Az bi Zaman değil şubat ayı ,bende çalışmaya çalışıyorum da ondan merak ettim😒
Başa dön
marco
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Çrş Oca 17, 2018 4:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

olmadı derken istediğiniz bölüm mü gelmedi tercih yapmadınız?kaç net yaptınız 2016 da?
Başa dön
blowout
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Oca 17, 2018 5:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben de tam olmasa da benzer şeyleri yaşadım. ilk olarak söylemek gerekir ki bu sınav kesinlikle sınav dışında her şeyi bırakmayı gerektirecek buna değecek bir sınav değil.

2015 mezunuyum. 2016 dus'a iyi bi tempoyla çalıştım mayıs'a kadar nöbet tutuyordum mayıs'dan sonra nöbeti de bıraktım son 3-4 ay hardcore bi çalışma tempom vardı fakat sınav istediğim gibi olmadı iki açıklamada da 500'lerde değişti yaptığım derece.

sınavın açıklanması tercih filan da ocak'ı bulduğundan istediğim yer de tutmuyordu tekrar hazırlanmaya karar verdim. önce özelde bir iş bulup (küçük bi şehirde yaşıyorum) sınava da birlikte çalışma düşüncem vardı fakat özel sektör bir de küçük şehirdeyseniz kısa süreli sizi işe almıyor iş arama filan derken bir iki ay geçti ben de tek sınava çalışayım o zaman istediğim yeri de kazanırım diye düşündüm. geçen seneden de sağlam bi altyapım olduğundan güzel güzel çalıştım son aylar denemeler filan uçuşa geçti yalan yok 100-110 netin altında denemem yoktu son zamanlar..

velhasıl gittik sınava girdik ve onca emek çalışma ezberin karşılığı yine ya çok kolay ya belirsiz sorulara maruz kaldık ve sınav da istediğimin çok çok altında geçti ve 4 aydır da bekliyoruz tam depresif haller ha açıklandı açıklanacak derken ocak'ı bulduk yine.

valla tavsiye olarak ne verebilirim. şunu söyleyebilirim ki bu sınav için kesinlikle çalışma vs bırakılmaz, bana da bunu söylüyorlardı ben inanmıyordum yok tek sınava eğilmem gerek diyordum ama sınava girdikten sonra iyice anladım. gidin özelde çalışın birlikte *****ürürsünüz hepsini, bir de altyapınız varsa ki sizin var çok rahat çalışılır. çünkü bu sınav başta da dediğim gibi değecek bir sınav değil. tabiki çalışma da önemli fakat gelen soruların kalitesizliği de ortada. benim durumumda olup şubat'da devlete atanıp çalışan bir arkadaşım da vardı o da yaklaşık olarak benimle aynı neti yaptı.

işin psikolojik boyutu da mühim. her şeyi bırakıp tek sınava yüklenmek ilk sınavı da olmayan biri için çok daha ağır psikolojik baskı yapıyor, tecrübeyle sabit. şimdi başlayıp planlı programlı şekilde haftasonu tam iki gün hafta içi de üç dört saati görürseniz, gerekirse son ay da izin alma şansınız varsa izin alıp veya işi bırakıp hem konuları rahat rahat yetiştirirsiniz sınav şansınız yanınızda da olursa derece bile yapabilirsiniz, bu şekilde bir dolu örnek var ilk 100'e giren.

bu sınav için maddi manevi kendinizi üzmeye değmez kesinlikle değmez. emek elbette verin ama bu sınavın emek hırsızlığı olduğunu da bilerek çalışın.
Başa dön
nightmare
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Oca 17, 2018 7:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bende aynı durumdayım. Msj atabilirsiniz
Başa dön
DNAA
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Oca 17, 2018 8:14 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Katılıyorum tüm sene çalışmak çok saçma. Hele ki ders çalışmayı çok sevmeyen biriyseniz...
Başa dön
p53geni
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Oca 17, 2018 7:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

elavator yazmış:
Neden olmadı acaba🤔Az bi Zaman değil şubat ayı ,bende çalışmaya çalışıyorum da ondan merak ettim😒

neden olmadığını ben de bilmiyorum ki benden çok daha az çalışıp kazananlar da oldu size başarılar Smile
Başa dön
p53geni
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Oca 17, 2018 7:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

marco yazmış:
olmadı derken istediğiniz bölüm mü gelmedi tercih yapmadınız?kaç net yaptınız 2016 da?

ilk tercihte doğuların tedavileri oralleri en düşük gelebilecek heryeri yazdım olmadı.ikinci tercihte de artık özelde işe başlamış düğün tarihi almış,evi tutmuştuk o durumdayken sadece izmiri yazabildim o da olmadı.netimi hatırlamıyorum ama 696 sıralamam
Başa dön
p53geni
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Oca 17, 2018 7:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

blowout yazmış:
ben de tam olmasa da benzer şeyleri yaşadım. ilk olarak söylemek gerekir ki bu sınav kesinlikle sınav dışında her şeyi bırakmayı gerektirecek buna değecek bir sınav değil.

2015 mezunuyum. 2016 dus'a iyi bi tempoyla çalıştım mayıs'a kadar nöbet tutuyordum mayıs'dan sonra nöbeti de bıraktım son 3-4 ay hardcore bi çalışma tempom vardı fakat sınav istediğim gibi olmadı iki açıklamada da 500'lerde değişti yaptığım derece.

sınavın açıklanması tercih filan da ocak'ı bulduğundan istediğim yer de tutmuyordu tekrar hazırlanmaya karar verdim. önce özelde bir iş bulup (küçük bi şehirde yaşıyorum) sınava da birlikte çalışma düşüncem vardı fakat özel sektör bir de küçük şehirdeyseniz kısa süreli sizi işe almıyor iş arama filan derken bir iki ay geçti ben de tek sınava çalışayım o zaman istediğim yeri de kazanırım diye düşündüm. geçen seneden de sağlam bi altyapım olduğundan güzel güzel çalıştım son aylar denemeler filan uçuşa geçti yalan yok 100-110 netin altında denemem yoktu son zamanlar..

velhasıl gittik sınava girdik ve onca emek çalışma ezberin karşılığı yine ya çok kolay ya belirsiz sorulara maruz kaldık ve sınav da istediğimin çok çok altında geçti ve 4 aydır da bekliyoruz tam depresif haller ha açıklandı açıklanacak derken ocak'ı bulduk yine.

valla tavsiye olarak ne verebilirim. şunu söyleyebilirim ki bu sınav için kesinlikle çalışma vs bırakılmaz, bana da bunu söylüyorlardı ben inanmıyordum yok tek sınava eğilmem gerek diyordum ama sınava girdikten sonra iyice anladım. gidin özelde çalışın birlikte *****ürürsünüz hepsini, bir de altyapınız varsa ki sizin var çok rahat çalışılır. çünkü bu sınav başta da dediğim gibi değecek bir sınav değil. tabiki çalışma da önemli fakat gelen soruların kalitesizliği de ortada. benim durumumda olup şubat'da devlete atanıp çalışan bir arkadaşım da vardı o da yaklaşık olarak benimle aynı neti yaptı.

işin psikolojik boyutu da mühim. her şeyi bırakıp tek sınava yüklenmek ilk sınavı da olmayan biri için çok daha ağır psikolojik baskı yapıyor, tecrübeyle sabit. şimdi başlayıp planlı programlı şekilde haftasonu tam iki gün hafta içi de üç dört saati görürseniz, gerekirse son ay da izin alma şansınız varsa izin alıp veya işi bırakıp hem konuları rahat rahat yetiştirirsiniz sınav şansınız yanınızda da olursa derece bile yapabilirsiniz, bu şekilde bir dolu örnek var ilk 100'e giren.

bu sınav için maddi manevi kendinizi üzmeye değmez kesinlikle değmez. emek elbette verin ama bu sınavın emek hırsızlığı olduğunu da bilerek çalışın.

çook teşekkür ederim,gerçekten haklısınız ben de bi seneden sonra bu sınava değmez kesinlikle anlayışındaydım ama özel sektör de kötü olunca tekrar hazırlanayım dedim.ama bırakmayacağım galiba bi yandan yürütmeye çalışacağım çok iyi bi tempoyla gidersem belki son iki ay bırakırım.
Başa dön
Karakutu
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Oca 18, 2018 1:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Özel sektör maaş olarak mı tatmin edici değil yoksa çalışma şarları mı ağır bende bu senemi sadece dusa ayırdım da
Başa dön
p53geni
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Oca 18, 2018 1:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Karakutu yazmış:
Özel sektör maaş olarak mı tatmin edici değil yoksa çalışma şarları mı ağır bende bu senemi sadece dusa ayırdım da

Aslında ikisi de.maaş olarak emeğinizin karşılığını alamıyorsunuz çalışma şartları olarak da çalışma saatleri uzun,nöbet tuttuğuzda mesai alamıyorsunuz,patronunuz her ay ciro hesabı yapıyor,sizi sorguluyor ciron neden az diye özel sektör para odaklı çalışıyor çünkü.benim çalıştığım yer böyle,belki başka memnun olan vardır ama özel sektörde çalışıp da memnun olan arkadaşım da yok diyebilirim.
Başa dön
coraje
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Oca 20, 2018 11:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dus u çok abartiyoruz.
Özel sektör kendi işin degilse seni yoruyor az para veriyor.
Devlette hasta yükü çok.

Yıllarca okuduk fakultede çile çektik karşılığı.hayat böyle olmamalı.
Bunlar gerçekler.

Belki karamsar bir tablo çizdim ama gerçekler değil mi bunlar...
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız