Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Kamuda çalışanlar ve uzmanlık kazananlar
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Kamuda çalışanlar ve uzmanlık kazananlar

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Smyrna
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Oca 27, 2018 11:44 pm    Mesaj konusu: Kamuda çalışanlar ve uzmanlık kazananlar Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar şu an kamuda çalışanlar ve uzmanlık kazananlar için süreç nasıl işleyecek?Yani tam olarak nasıl hareket edicez?Ne zaman istifa edicez?Ne zaman işi bırakmamız gerekecek?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
hsnak
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 28, 2018 12:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İstifa yok hocam.herkesle aynı süreci geçirdikten sonra ek olarak 1 ay kurumlar arası yazışma beklememiz gerekiyor.zaten ohalde istifa zor
Başa dön
Smyrna
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 28, 2018 12:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hsnak yazmış:
İstifa yok hocam.herkesle aynı süreci geçirdikten sonra ek olarak 1 ay kurumlar arası yazışma beklememiz gerekiyor.zaten ohalde istifa zor
Hocam biraz daha açar mısınız bu süreçte nasıl hareket etmem gerekiyor.Tercihleri yaptım açıklandı mesela.Nereye başvurmam lazım
Başa dön
hsnak
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 28, 2018 12:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam sizlik bi durum yok.çalışmayan arkadaşlarla aynı işlemleri yapıcaz.sonra yazının gelmesini beklicez.özel bi müracaat vs yok diye biliyorum
Başa dön
polar
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 28, 2018 12:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Peki üniversiteye geçtikten sonra devletteki kadromuz düşüyor mu uzmanlık bitikten sonra tekrar memuriyete dönüş mümkün oluyor mı acaba
Başa dön
hsnak
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 28, 2018 12:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

YÖK kadrosu olduğu için dönüş yok diye biliyorum emin değilim.açıktan atama ile tekrar atanmak gerek
Başa dön
polar
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 28, 2018 12:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Teşekkür ederim ancak istifa olmadığı için tekrar kadronuzun olduğu yere dönmek mümkün gibi düşündüm ben de net bir bilgi yok galiba bu konuyla ilgili
Başa dön
polar
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 28, 2018 2:14 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu konuda bilgisi olan var mı acaba
Başa dön
Smyrna
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 28, 2018 3:49 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

polar yazmış:
Teşekkür ederim ancak istifa olmadığı için tekrar kadronuzun olduğu yere dönmek mümkün gibi düşündüm ben de net bir bilgi yok galiba bu konuyla ilgili
aynen hocam ben de bu konuyla ilgili net bi bilgi istiyorum
Başa dön
Smyrna
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 28, 2018 3:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hsnak yazmış:
Hocam sizlik bi durum yok.çalışmayan arkadaşlarla aynı işlemleri yapıcaz.sonra yazının gelmesini beklicez.özel bi müracaat vs yok diye biliyorum
teşekkür ederim hocam
Başa dön
dtmehmet2
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Oca 28, 2018 4:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hocam istifa yok
tercih ettiniz ve kazandınız diyelim
üniversitenin istediği evraklarla birlikte kurumunuzdan muvaffakatname tarzında bir yazı alacaksınız
ve kurumlar arası yazışmalar başlayacak
kurumunuza yazı gelince ilişiğinizi kesip yolluğunuzu alıp başlayacaksınız
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Smyrna
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 28, 2018 8:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtmehmet2 yazmış:
hocam istifa yok
üniversitenin istediği evraklarla birlikte kurumunuzdan muvaffakatname tarzında bir yazı alacaksınız
çok teşekkür ederim hocam😊
Başa dön
polar
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 28, 2018 9:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtmehmet2 yazmış:
hocam istifa yok

İstifa edilmediğine göre memuriyet Hakkı kalıyor o zman öyle mi hocam
Başa dön
alexisasho
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 28, 2018 9:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

devletten sonra uzmanlığa başladık diyelim. gittiğimiz yerde bir sıkıntı oldu uzmanlığa devam etmek istemiyorusunuz kadrolu yerimize tekrar devam edebilir miyiz ?
Başa dön
seksek
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 28, 2018 10:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar ben devletten dusla uniye geçtim süreç söyle dus yerleştirmeniz açıklanınca üni nin belirttiği tarihte gerekli belgeleri *****ürerek kayıt yaptırıyorsunuz sonra dönüp çalıştığınız kurumda devam ediyorsunuz benim güvenlik soruşturması ile birlikte 4 ay sürdü. Bu sırada bakanlık muvaffakatname yazismalari vs. Oluyor. Sonra bakanlıktan atama yazısı geliyor, gelen yazı "... kişinin .... üniversitesi. .. anabilimdalina nakil ile atanması" diye geliyor bu demek oluyorki uzmanlık bitince kuruma tekrar dönemezsin yani tamamen ilisigin kesiliyor. Sonrasında tekrar açıktan aramaya başvurmak gerekiyor.
Başa dön
Smyrna
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Oca 28, 2018 9:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

seksek yazmış:
Arkadaşlar ben devletten dusla uniye geçtim süreç söyle dus yerleştirmeniz açıklanınca üni nin belirttiği tarihte gerekli belgeleri *****ürerek kayıt yaptırıyorsunuz sonra dönüp çalıştığınız kurumda devam ediyorsunuz benim güvenlik soruşturması ile birlikte 4 ay sürdü. Bu sırada bakanlık muvaffakatname yazismalari vs. Oluyor. Sonra bakanlıktan atama yazısı geliyor, gelen yazı "... kişinin .... üniversitesi. .. anabilimdalina nakil ile atanması" diye geliyor bu demek oluyorki uzmanlık bitince kuruma tekrar dönemezsin yani tamamen ilisigin kesiliyor. Sonrasında tekrar açıktan aramaya başvurmak gerekiyor.
Hocam güvenlik soruşturması bitene kadar kurumunuzda çalışmaya devam mı edicez yani?
Başa dön
alexisasho
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Oca 29, 2018 9:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mevzuatta bu yazıyor aynen kopyalayıp yapiştırıyorum.

Sınıf ve unvan değişikliği nedeniyle atama

MADDE 22 – (1) Sınıf ve unvan değişikliği nedeniyle yapılacak atamalar, Bakanlık ve bağlı kuruluşlarının görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliği hükümleri çerçevesinde yapılır.

(2) Uzmanlık ve yan dal uzmanlık eğitimini yapmakta iken eğitimlerini tamamlamadan herhangi bir sebeple ayrılacak olanlar daha önce görev yaptıkları Bakanlık ve bağlı kuruluşlarınca D ve C hizmet grubu illere tercihlerine göre atanırlar. Devlet hizmeti yükümlüsü olan personel; eski görev yerine, eski görev yerinde boş yer bulunmaması hâlinde eski görev ilinde münhal bir kadroya, eski görev yeri bulunmayanlar ise tercihleri alınarak ilk Devlet hizmeti yükümlülüğü kurasıyla atanırlar.
Başa dön
seksek
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Oca 29, 2018 10:23 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Smyrna yazmış:
seksek yazmış:
Hocam güvenlik soruşturması bitene kadar kurumunuzda çalışmaya devam mı edicez yani?
evet hocam aynen devam edeceksiniz kurumunuza ayrilis yazısı geçene kadar.
Başa dön
seksek
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Oca 29, 2018 10:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

alexisasho yazmış:
mevzuatta bu yazıyor aynen kopyalayıp yapiştırıyorum.

Sınıf ve unvan değişikliği nedeniyle atama

MADDE 22 – (1) Sınıf ve unvan değişikliği nedeniyle yapılacak atamalar, Bakanlık ve bağlı kuruluşlarının görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliği hükümleri çerçevesinde yapılır.

(2) Uzmanlık ve yan dal uzmanlık eğitimini yapmakta iken eğitimlerini tamamlamadan herhangi bir sebeple ayrılacak olanlar daha önce görev yaptıkları Bakanlık ve bağlı kuruluşlarınca D ve C hizmet grubu illere tercihlerine göre atanırlar. Devlet hizmeti yükümlüsü olan personel; eski görev yerine, eski görev yerinde boş yer bulunmaması hâlinde eski görev ilinde münhal bir kadroya, eski görev yeri bulunmayanlar ise tercihleri alınarak ilk Devlet hizmeti yükümlülüğü kurasıyla atanırlar.
sağlık bakanlığı kadrosu için geçerli bu yök kadrosu için böyle bir durum yok hocam
Başa dön
Smyrna
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Şub 01, 2018 11:11 am    Mesaj konusu: Çok teşekkür ederim hocam Alıntıyla Cevap Gönder

seksek yazmış:
Smyrna yazmış:
seksek yazmış:
evet hocam aynen devam edeceksiniz kurumunuza ayrilis yazısı geçene kadar.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2017 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız