Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Askerlik ve DUS
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Askerlik ve DUS
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel Sohbet
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Aminflorid
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Mar 12, 2018 9:54 pm    Mesaj konusu: Askerlik ve DUS Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar ilk önce herkese sınavda başarılar dilerim. Askerlikle alakalı kısaca bilgi vermek istedim soru işaretlerini ortadan kaldırmak için.

1-Artık askeri hastaneler olmadığı için ve mezun sayısı fazla olduğu için diş hekimlerine de kısa dönem çıkıyor artık

2-Diğer bir konu ise askerlikle DUS arasındaki ilişki, sınava girebilmek için ya asker olmayacaksınız ya da askerlik süresinin son 3 ayında olmak zorundasınız bunun için de kasım ayında askere gitmiş olmak gerekiyor (uzun dönemler için geçerli)

3-Sınava girip sonradan askere gittiğinizde sınavı kazanıp bir bölüme yerleştiğiniz zaman, sınav anında asker olmadığınız ve bunun kazanılmış bir hak olduğundan dolayı kaydınız yapılıyor askerlik durum belgenizde yazan terhis tarihinden itibaren başlatılıyor. Yani hakkınız yanmıyor.

4-Yukarıda yazdıklarım hem tecrübe içerir hem de anasayfada yazan DUS yönetmeliğinde geçen maddelerin anlaşılır hale getirilmiş şeklidir

2017 DUS’a girip sınavın kötü geçtiğini düşünüp Kasım ayından itibaren uzun dönem diş tabip olarak askere gittim ama sonuçlar açıklanınca tercih yapabildiğimi sonrasında ise bir bölüme yerleştiğimi öğrendim ve kayıt yaptırmaya gittiğimde DUS yönetmenliğinde yaptığım araştırmalar ve okul idaresinin bana söyledikleri yukarıda belirttiğim gibi oldu.. Kaydımı yaptırıp tekrar askerliğe devam edip terhis tarihinden itibaren ise kazandığım bölüme başlıycam. Umarım hepinize faydalı olur 🙏🏻[/b]
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
nsngnl
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Mar 13, 2018 7:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam çok faydalı oldu teşekkür ederiz
Başa dön
dtsbp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Mar 13, 2018 7:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam bi hata var, dus a girip kazandin diyelim yerlesirsen askerligi uzattirabiliyotsun bakaya olsan da olmasan da, tek fark ceza oduyorsun bakaya kaldigin sure icin
Başa dön
dtsbp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Mar 13, 2018 7:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Mutlaka askerlikten muaf olacaksin diye bi durum yok yani
Başa dön
gravedigger_66
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Mar 13, 2018 9:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hocam öncelikle herkese sınavda başarılar dilerim demişsiniz ama bu ne sınavı acaba eylülde ki dus mu yoksa dus ikiye çıkarıldı da nisanda ki mi??
Başa dön
Aminflorid
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Mar 13, 2018 10:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben sınava girip dus açıklanmadan askere gidenler ya da gitmeyi düşünenler için yazdım yoksa kazandı belgesiyle zaten uzatabiliyosunuz bi yanlışlık yok
Başa dön
dtsbp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Mar 14, 2018 6:16 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Anladim hocam yalniz bisey okudum dağıtım yapilirsa kazandi belgesiyle de ertelenmiyor diye okudum ama umarim yanlis anlamisimdir
Başa dön
blowout
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Mar 14, 2018 6:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şöyle bir bilgi veriyim benim tecil şubat da bitiyordu normalde muayene olup mayıs celbine gitmem gerekiyordu ama beni şubat celbi ikinci döneme koymuşlar yerim filan da belli olmuştu mezuniyet sonrası ilk ertelemedeki muayene geçerli oluyormuş ama sınavı kazanınca kazandı belgesiyle gidip ertelettim.
Başa dön
dtsbp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Mar 14, 2018 9:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Super haber blowout hocam benimde askerlik durumu var kazanirsam erteletmek tek umidim yoksa kazanip da yerlesemezsem cok fena olur 😂
Başa dön
ortobro
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pzr Mar 18, 2018 11:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bence yüksek lisansla falan ya da raporla erteletmeye çalışın. Tek khk ile neler değişti, bu sistem de değişebilir.
Başa dön
dtsbp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Mar 19, 2018 3:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yuksek lisansla erteletirseniz dusla erteletemeyebilirsiniz
Başa dön
ortobro
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Mar 19, 2018 4:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtsbp yazmış:
Yuksek lisansla erteletirseniz dusla erteletemeyebilirsiniz

Eğer yüksek lisanstan mezun olursanız dediğiniz olabilir ancak sadece kayıt olup erteleme alıp dusu kazandıktab sonra kaydı sildirince bir problem olmuyor. Tusçular böyle yapıyor en azından.
Başa dön
dtsbp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Mar 19, 2018 8:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Diyelim 29 yasina kadar yuksek lisansla uzattim 31 yasindan sonra ertelemiyorlar peki dusu kazandim diyelim 29 yasinda 33 yasina kadar erteliyorlarmi dusla yoksa 31 i gecince askere gitmek zorunlu mu dus devam etse de
Başa dön
nsngnl
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Mar 28, 2018 8:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar bir sorum olacak biz askere gittiğimizde 6 ay veya 1 yıl ne çıkarsa çıksın tabip asteğmen olarak yapıyoruz değil mi? Yani şunu sormak istiyorum mesai saatleri içinde askeriyede, mesai saatleri dışında dışarıda oluyoruz bunu öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim
Başa dön
Yucelus
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Mar 29, 2018 2:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam Samsun’da 1 aylık eğitim var. Eğitimden sonra sınav oluyorsunuz. %10 luk dilime girerseniz kura için açılan yerlerden istediğinizi tercih edebiliyorsunuz. Diş tbp asteğmen olarak başlıyorsunuz son 3 ay diş tbp teğmen oluyorsunuz. Genelde devlet memuru gibi mesai saatlerinde çalışıyorsunuz. Üs bölgesi veya kritik bir bölgede değilseniz askeriyenin dışında kalabiliyorsunuz. Bu yere göre değişebiliyor.
Başa dön
Mustafahan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ksm 19, 2019 3:31 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba arkadaşlar benim 2020 şubatta askere gitme ihtimalim var 11.10.2020 dusa girme hakkım var mı net bir bilgiye ulaşamadım yardımcı olur musunuz
Başa dön
ameloblast
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ksm 24, 2019 6:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sınav tarihinden itibaren 3 ay içinde askerliğin bitecek olması lazım diye biliyorum ama emin değilim. Kesin bir bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim, ben de merak ediyorum.
Başa dön
Mustafahan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ksm 24, 2019 9:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam ösym sınav merkezini aradım sorun olmaz başvuru için dedi siz sağlık bakanlığını arayın dedi sağlık bakanlığı da herhangi bir sıkıntı olmaz askerlik mezaret belgesi alırsın dedi ama onlarda net bir şey demiyor böyle bir durum hekim arkadaşların başına geldi mi acaba
Başa dön
ameloblast
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Ksm 24, 2019 8:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam askerde izin alıp sınava girebiliyoruz ama eğer kazanırsak tercih yapabilirmiyiz onu bilmiyorum. Önemli olan o bence.Bilen bir arkadaş yardımcı olabilirse iyi olur gerçekten. Kasımda gitmiş olsak sorun yoktu ama şubatı kesin olarak bilmiyorum.
Başa dön
Dtkerpeten
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 30, 2019 9:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Net bir bilgiye ulaşabilen oldu mu acaba arkadaşlar son durum nedir?
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> Genel Sohbet Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız